PRO - free until 20.03.2022 23:59 (UTC+03:00)
На сайте ведутся работы
PRO-account from 3€

Table tennis results

Masters

Time Players Score
00:00 Kamil Okonek – Ruslan Burmakin 2:4 (7:11,11:13,4:11,11:3,11:8,8:11)
00:00 Alexander Dyatel – Sergey Belikov 4:1 (11:4,10:12,11:6,11:5,11:8)
00:00 Aleksey Novik – Alexey Goloskok 1:4 (11:13,9:11,10:12,11:9,8:11)
00:00 Nikita Moskovkin – Daniil Rozhkov 4:1 (11:7,11:9,7:11,12:10,11:9)
00:02 Yuri Sinyavsky – Sergei Akulich 2:4 (11:8,11:13,12:14,11:8,7:11,7:11)
00:03 Mikhail Leonov – Mikhail Naumov 2:4 (11:9,6:11,18:20,10:12,14:12,8:11)
00:05 Krzysztof Kaminski – Gabriel Arcangel Viloria 4:0 (11:7,11:5,11:8,11:9)
00:08 Marian Balak – Arkadiusz Zieminski 3:4 (12:10,5:11,13:15,11:9,11:8,6:11,10:12)
00:08 Ji Jie Chen – Julian Cruz 4:3 (3:11,8:11,11:8,11:7,11:7,11:13,13:11)
00:20 Kirill Taran – Vitaly Krivonogov 4:2 (11:5,5:11,11:8,6:11,11:7,11:9)
00:24 Krystian Szajewski – Mariusz Soliwoda 4:1 (11:9,9:11,11:6,11:6,11:5)
00:25 Semen Shevnin – Egor Ovchinnikov 4:3 (10:12,7:11,11:7,9:11,11:7,11:5,13:11)
00:30 Pavel Khakhulin – Nikita Novikov 4:0 (11:7,11:8,11:9,11:5)
00:30 Alexei Britvin – Daniil Fedorov 0:4 (8:11,8:11,7:11,8:11)
00:31 Artyom Rodin – Grigory Tikhomirov 1:4 (12:14,7:11,1:11,11:8,6:11)
00:32 Robert Filipkowski – Michal Dziekan 2:4 (9:11,6:11,11:4,11:9,11:13,12:14)
00:34 Vyacheslav Malofeev – Oleg Tsyganov 1:4 (4:11,8:11,11:9,10:12,10:12)
00:35 Yuriy Lobovikov – Aleksandr Emelyanov S. 0:4 (10:12,5:11,10:12,14:16)
00:40 Nikita Korik – Denis Khvesenya 4:2 (11:8,5:11,11:4,9:11,13:11,11:9)
00:41 Artyom Surin – Rail Davletshin 4:0 (11:5,11:9,12:10,11:6)
00:50 Anton Oleksyuk – Evgeny Pavlov 1:4 (8:11,6:11,11:13,11:9,10:12)
00:52 Evgeniy Petrov – Stanislav Leonovich 4:1 (11:8,11:2,11:8,8:11,11:4)
00:53 Dmitry Orel – Nikita Poteryakhin 4:2 (12:10,11:7,11:8,7:11,10:12,11:4)
00:54 Vitaly Nekhvedovich – Mateusz Gaciarski 3:4 (11:2,8:11,11:8,5:11,9:11,11:6,8:11)
00:55 Alexei Britvin – Aleksandr Gorochny 4:1 (11:5,11:6,11:4,4:11,11:9)
00:55 Kamil Okonek – Mariusz Soliwoda 4:2 (10:12,11:13,12:10,11:4,11:1,11:4)
00:56 Bartlomiej Bloch – Robert Stolarski 1:4 (6:11,7:11,16:14,6:11,7:11)
00:57 Artem Poduporin – Alexander Vasiliev 1:4 (11:6,11:13,6:11,8:11,12:14)
00:59 Maksim Larin – Ji Jie Chen 4:1 (8:11,11:2,11:7,12:10,11:5)
01:00 Denis Khvesenya – Aleksey Novik 4:2 (11:7,11:13,8:11,13:11,11:9,11:7)
01:00 Mikhail Naumov – Artyom Surin 4:3 (11:3,13:11,11:7,8:11,8:11,5:11,11:9)
01:02 Alexander Dyatel – Oleg Tsyganov 1:4 (5:11,6:11,7:11,11:8,15:17)
01:02 Kirill Samarin – Anton Zheleznov 2:4 (5:11,11:13,11:9,9:11,11:5,3:11)
01:05 Rail Davletshin – Mikhail Leonov 4:1 (11:5,11:5,11:3,5:11,11:5)
01:10 Alexey Demidov – Alexander Kulagin 4:2 (11:5,18:16,5:11,11:4,5:11,11:7)
01:17 Robert Filipkowski – Gabriel Arcangel Viloria 1:4 (10:12,6:11,5:11,11:8,9:11)
01:20 Daniil Fedorov – Vitaly Krivonogov 4:0 (11:4,11:6,11:8,11:7)
01:26 Krystian Szajewski – Ruslan Burmakin 3:4 (11:5,11:4,6:11,7:11,6:11,11:6,4:11)
01:27 Daniil Rozhkov – Dmitry Orel 4:2 (8:11,11:5,11:9,11:6,7:11,11:4)
01:31 Julian Cruz – Chen Ji Min 2:4 (8:11,9:11,11:1,12:10,7:11,7:11)
01:35 Mateusz Swiderski – Piotr Nastalek 2:4 (6:11,5:11,11:9,4:11,11:8,5:11)
01:35 Anton Oleksyuk – Yuriy Lobovikov 2:4 (8:11,11:5,11:8,5:11,11:13,5:11)
01:40 Konstantin Laptev – Alexey Semikov 4:1 (9:11,11:6,11:4,11:6,11:6)
01:40 Vyacheslav Malofeev – Sergey Belikov 4:0 (11:9,11:8,11:9,11:6)
01:43 Kamil Okonek – Krystian Szajewski 4:2 (11:5,11:7,11:8,8:11,5:11,12:10)
01:44 Nikolay Lysenkov – Muhridin Abdunazarov 4:0 (11:6,11:5,12:10,11:8)
01:45 Nikita Korik – Alexey Goloskok 3:4 (11:4,11:9,15:13,5:11,10:12,9:11,10:12)
01:46 Michal Dziekan – Krzysztof Kaminski 3:4 (6:11,11:4,7:11,11:7,11:7,3:11,5:11)
01:50 Valery Bykh – Ruslan Tylindus 4:0 (11:8,12:10,12:10,11:7)
01:59 Alexander Kulagin – Konstantin Laptev 2:4 (7:11,4:11,8:11,12:10,11:9,9:11)
02:00 Bartlomiej Bloch – Piotr Nastalek 4:3 (11:13,13:11,11:6,11:6,7:11,8:11,11:8)
02:00 Evgeny Pavlov – Aleksandr Emelyanov S. 4:1 (11:8,11:7,5:11,11:6,12:10)
02:00 Maciej Sepczynski – Pawel Jaskolski 0:4 (6:11,10:12,11:13,10:12)
02:00 Alex Kuznetsov – Rail Davletshin 0:4 (10:12,2:11,2:11,9:11)
02:05 Nikita Poteryakhin – Nikita Moskovkin 4:1 (14:12,11:5,9:11,11:3,11:8)
02:05 Alexander Dyatel – Vyacheslav Malofeev 0:4 (6:11,5:11,7:11,7:11)
02:06 Anton Zheleznov – Nikolay Lysenkov 2:4 (11:7,8:11,7:11,13:11,9:11,9:11)
02:11 Chen Ji Min – Ji Jie Chen 4:2 (12:10,9:11,13:11,11:3,5:11,16:14)
02:20 Mariusz Soliwoda – Ruslan Burmakin 1:4 (2:11,10:12,11:8,6:11,8:11)
02:21 Alexey Bychkov – Mikhail Agafonov 4:2 (4:11,7:11,11:9,11:6,11:7,11:8)
02:21 Evgenii Khotian – Timofey Radchenko 4:3 (7:11,3:11,9:11,11:7,11:2,15:13,11:6)
02:27 Alexey Semikov – Alexey Demidov 2:4 (6:11,11:8,11:8,7:11,6:11,3:11)
02:30 Nikita Moskovkin – Dmitry Orel 4:3 (5:11,11:6,11:6,7:11,5:11,12:10,11:9)
02:31 Grzegorz Plawski – Andrzej Mozol 4:3 (11:9,9:11,11:6,5:11,10:12,11:6,11:6)
02:32 Oleg Tsyganov – Sergey Belikov 1:4 (7:11,4:11,3:11,11:5,7:11)
02:42 Mateusz Swiderski – Robert Stolarski 0:4 (6:11,6:11,4:11,5:11)
02:48 Krystian Szajewski – Kamil Okonek 1:4 (7:11,14:12,7:11,5:11,6:11)
02:50 Maksim Larin – Julian Cruz 1:4 (11:13,10:12,11:2,9:11,10:12)
02:50 Alexey Demidov – Konstantin Laptev 3:4 (9:11,11:3,11:8,11:5,4:11,5:11,6:11)
02:51 Muhridin Abdunazarov – Kirill Samarin 3:4 (4:11,11:7,6:11,13:11,5:11,11:7,6:11)
02:56 Rail Davletshin – Alexey Bychkov 4:2 (4:11,12:10,11:6,11:9,11:13,11:8)
03:00 Bartlomiej Bloch – Mateusz Swiderski 4:2 (8:11,11:4,11:9,5:11,11:8,11:5)
03:00 Lev Aydakov – Egor Bardin 1:4 (9:11,8:11,8:11,11:9,10:12)
03:00 Aleksandr Dementev – Yuri Nevar 4:3 (11:4,4:11,11:6,9:11,7:11,11:8,11:6)
03:00 Krystian Szajewski – Wojciech Urban 4:1 (11:6,11:8,6:11,11:8,11:9)
03:02 Maciej Sepczynski – Andrzej Mozol 2:4 (5:11,11:9,9:11,7:11,11:6,8:11)
03:02 Sergey Belikov – Vyacheslav Malofeev 3:4 (10:12,11:9,9:11,14:16,11:9,11:9,7:11)
03:11 Daniil Rozhkov – Nikita Poteryakhin 4:1 (17:19,11:7,12:10,11:6,11:7)
03:15 Valery Bykh – Timofey Radchenko 4:1 (11:7,11:1,11:9,6:11,12:10)
03:18 Ruslan Burmakin – Mariusz Soliwoda 4:2 (11:8,9:11,5:11,11:8,11:9,11:6)
03:21 Ji Jie Chen – Chen Ji Min 4:2 (11:6,9:11,9:11,11:6,11:6,11:8)
03:28 Kirill Samarin – Nikolay Lysenkov 4:3 (11:8,8:11,6:11,11:6,11:4,6:11,11:8)
03:30 Danil Khramukhin – Denis Dinislamov 4:3 (9:11,11:3,9:11,11:1,9:11,11:6,11:7)
03:31 Mikhail Agafonov – Alex Kuznetsov 4:0 (11:8,11:6,11:8,11:7)
03:33 Piotr Nastalek – Robert Stolarski 0:4 (6:11,4:11,8:11,8:11)
03:36 Grzegorz Plawski – Pawel Jaskolski 0:4 (10:12,13:15,8:11,3:11)
03:37 Alexander Kulagin – Alexey Semikov 1:4 (8:11,4:11,11:9,10:12,6:11)
03:42 Mariusz Soliwoda – Krystian Szajewski 4:2 (11:7,9:11,12:10,6:11,12:10,11:8)
03:45 Dmitry Orel – Nikita Moskovkin 2:4 (11:8,9:11,9:11,9:11,11:8,8:11)
03:47 Yaroslav Starichenok – Sergei Dovgalev 0:4 (6:11,8:11,1:11,12:14)
03:50 Evgenii Khotian – Ruslan Tylindus 4:0 (11:5,11:9,11:9,11:5)
03:53 Oleg Tsyganov – Alexander Dyatel 3:4 (11:8,10:12,11:8,7:11,7:11,11:6,7:11)
03:55 Jan Ogrodnik – Norbert Zielony 4:2 (12:10,7:11,11:5,11:6,6:11,11:9)
03:55 Julian Cruz – Maksim Larin 2:4 (5:11,9:11,15:13,11:7,8:11,2:11)
03:56 Alex Kuznetsov – Alexey Bychkov 2:4 (11:2,12:14,11:5,4:11,9:11,9:11)
03:57 Robert Stolarski – Mateusz Swiderski 4:0 (11:5,12:10,11:7,11:1)
03:57 Konstantin Laptev – Alexander Kulagin 2:4 (3:11,11:8,11:7,8:11,13:15,7:11)
03:58 Maciej Sepczynski – Grzegorz Plawski 3:4 (11:7,9:11,5:11,14:12,11:8,6:11,17:19)
04:06 Aleksandr Dementev – Sergei Dovgalev 0:4 (6:11,4:11,8:11,2:11)
04:09 Valery Bykh – Evgenii Khotian 4:2 (11:8,8:11,8:11,11:9,11:8,11:2)
04:13 Anton Zheleznov – Muhridin Abdunazarov 4:3 (6:11,14:12,7:11,12:14,11:8,11:8,11:4)
04:13 Egor Bardin – Danil Khramukhin 1:4 (9:11,6:11,9:11,11:9,11:13)
04:20 Ruslan Burmakin – Kamil Okonek 3:4 (14:16,11:9,9:11,5:11,13:11,11:8,5:11)
04:20 Piotr Nastalek – Bartlomiej Bloch 3:4 (11:3,8:11,12:10,6:11,7:11,11:8,7:11)
04:25 Krystian Szajewski – Norbert Zielony 4:2 (5:11,11:9,11:8,11:9,6:11,11:4)
04:26 Nikita Poteryakhin – Daniil Rozhkov 1:4 (8:11,4:11,11:9,8:11,6:11)
04:27 Yaroslav Starichenok – Yuri Nevar 0:4 (5:11,12:14,8:11,10:12)
04:29 Chen Ji Min – Julian Cruz 0:4 (10:12,9:11,5:11,6:11)
04:30 Alexey Demidov – Alexey Semikov 0:4 (7:11,9:11,1:11,4:11)
04:36 Rail Davletshin – Mikhail Agafonov 4:2 (14:12,7:11,12:10,11:7,4:11,11:7)
04:41 Sergey Belikov – Oleg Tsyganov 4:1 (6:11,11:9,11:5,11:9,11:6)
04:45 Andrzej Mozol – Pawel Jaskolski 1:4 (7:11,11:5,5:11,5:11,8:11)
04:50 Denis Dinislamov – Lev Aydakov 4:0 (11:8,11:4,11:9,11:3)
04:50 Konstantin Laptev – Alexey Demidov 3:4 (11:7,11:13,13:11,7:11,11:6,8:11,9:11)
04:52 Nikita Poteryakhin – Dmitry Orel 2:4 (8:11,4:11,7:11,11:9,11:9,9:11)
04:53 Aleksandr Dementev – Yaroslav Starichenok 4:0 (11:6,11:9,12:10,11:5)
04:54 Muhridin Abdunazarov – Nikolay Lysenkov 1:4 (11:6,9:11,3:11,7:11,7:11)
04:56 Timofey Radchenko – Ruslan Tylindus 4:0 (11:5,11:8,11:4,11:7)
05:00 Piotr Nastalek – Mateusz Swiderski 4:3 (11:8,13:11,10:12,8:11,11:6,7:11,11:7)
05:02 Ji Jie Chen – Maksim Larin 1:4 (5:11,5:11,11:9,8:11,6:11)
05:03 Jan Ogrodnik – Wojciech Urban 0:4 (6:11,8:11,2:11,4:11)
05:05 Rail Davletshin – Alex Kuznetsov 4:3 (4:11,11:8,11:8,8:11,11:4,9:11,11:3)
05:12 Pawel Jaskolski – Maciej Sepczynski 3:4 (10:12,11:6,11:9,11:3,5:11,9:11,6:11)
05:13 Lev Aydakov – Danil Khramukhin 4:0 (11:9,14:12,11:8,11:7)
05:18 Vyacheslav Malofeev – Alexander Dyatel 4:1 (11:5,8:11,11:5,11:9,11:6)
05:18 Sergei Dovgalev – Yuri Nevar 4:3 (11:4,5:11,11:9,4:11,11:6,8:11,12:10)
05:20 Ruslan Tylindus – Valery Bykh 2:4 (9:11,11:9,7:11,2:11,11:9,5:11)
05:20 Alexey Semikov – Alexander Kulagin 1:4 (7:11,8:11,8:11,11:6,8:11)
05:22 Krystian Szajewski – Jan Ogrodnik 4:3 (4:11,9:11,8:11,11:8,11:6,11:4,11:6)
05:29 Anton Zheleznov – Kirill Samarin 4:1 (11:7,11:7,11:7,5:11,11:8)
05:31 Daniil Rozhkov – Nikita Moskovkin 4:1 (9:11,15:13,12:10,11:3,11:7)
05:38 Robert Stolarski – Bartlomiej Bloch 4:1 (11:9,11:6,8:11,11:7,11:8)
05:42 Egor Bardin – Denis Dinislamov 4:3 (9:11,11:6,11:8,10:12,9:11,11:8,11:8)
05:45 Mikhail Agafonov – Alexey Bychkov 3:4 (11:5,5:11,3:11,9:11,11:8,12:10,8:11)
05:57 Dmitrii Volkov – Timur Metelsky 4:2 (8:11,11:6,11:7,11:6,5:11,11:8)
05:57 Andrzej Mozol – Grzegorz Plawski 4:2 (11:9,11:4,11:9,4:11,8:11,11:7)
05:59 Kirill Samarin – Muhridin Abdunazarov 4:1 (12:10,11:8,7:11,11:9,11:9)
06:00 Anton Fomchenko – Semen Efremov 2:4 (11:8,8:11,11:4,6:11,9:11,10:12)
06:00 Damian Wasiak – Maksymilian Nawarski 2:4 (6:11,12:14,11:8,15:13,9:11,9:11)
06:00 Timofey Radchenko – Evgenii Khotian 2:4 (11:7,11:8,13:15,9:11,6:11,4:11)
06:05 Norbert Zielony – Wojciech Urban 2:4 (11:6,7:11,7:11,5:11,11:8,8:11)
06:13 Yuri Nevar – Aleksandr Dementev 2:4 (11:9,4:11,5:11,11:9,8:11,7:11)
06:25 Alex Kuznetsov – Mikhail Agafonov 2:4 (6:11,11:6,11:6,4:11,8:11,2:11)
06:26 Egor Bardin – Lev Aydakov 1:4 (11:8,11:13,8:11,15:17,9:11)
06:27 Evgeny Byryanov – Rail Davletshin 4:3 (7:11,11:7,6:11,11:2,9:11,11:9,12:10)
06:30 Jacek Koziarski – Kamil Rogowski 4:2 (16:14,10:12,11:8,6:11,11:5,11:6)
06:30 Pawel Jaskolski – Grzegorz Plawski 1:4 (10:12,7:11,11:3,4:11,7:11)
06:31 Ruslan Tylindus – Sergei Khramets 1:4 (8:11,11:9,5:11,7:11,9:11)
06:35 Norbert Zielony – Krystian Szajewski 2:4 (11:9,3:11,11:8,6:11,7:11,9:11)
06:39 Nikolay Lysenkov – Anton Zheleznov 0:4 (10:12,9:11,4:11,10:12)
06:40 Ruslan Tylindus – Timofey Radchenko 0:4 (7:11,5:11,13:15,6:11)
06:55 Alexey Bychkov – Rail Davletshin 4:3 (7:11,11:9,9:11,11:4,11:2,8:11,11:5)
06:55 Sergei Dovgalev – Aleksandr Dementev 3:4 (8:11,11:9,11:7,3:11,11:7,8:11,7:11)
07:00 Abhishek Yadav – Tomasz Tomaszuk 4:2 (11:6,12:10,9:11,6:11,11:6,11:4)
07:00 Alexey Popov – Anatoliy Smirnov 3:4 (6:11,12:10,11:9,7:11,11:7,10:12,4:11)
07:00 Alexey Zhukovsky – Anton Mezhevich 4:1 (11:8,11:13,11:4,11:6,11:7)
07:02 Denis Dinislamov – Danil Khramukhin 1:4 (8:11,9:11,11:4,4:11,2:11)
07:05 Andrzej Mozol – Maciej Sepczynski 2:4 (7:11,12:10,8:11,9:11,12:10,2:11)
07:06 Damian Wasiak – Kamil Rogowski 1:4 (12:10,9:11,7:11,9:11,5:11)
07:07 Dmitrii Volkov – Sergei Khramets 4:3 (9:11,10:12,11:9,12:10,5:11,11:6,11:8)
07:09 Semen Efremov – Evgeny Byryanov 2:4 (13:11,6:11,8:11,11:9,9:11,7:11)
07:15 Wojciech Urban – Jan Ogrodnik 4:1 (11:1,7:11,11:7,11:7,11:5)
07:20 Evgenii Khotian – Valery Bykh 3:4 (8:11,14:12,3:11,11:7,11:9,2:11,8:11)
07:23 Anton Tyurikov – Valery Khanko 4:2 (17:15,11:3,11:9,5:11,8:11,11:5)
07:27 Damian Rybak – Przemyslaw Walaszek 4:1 (11:9,11:5,11:7,8:11,11:8)
07:32 Jacek Koziarski – Maksymilian Nawarski 4:1 (11:5,11:6,4:11,11:6,11:4)
07:36 Danil Khramukhin – Lev Aydakov 4:2 (8:11,11:4,13:11,9:11,11:7,11:3)
07:36 Norbert Zielony – Jan Ogrodnik 4:1 (6:11,11:6,11:7,11:8,11:8)
07:36 Yuri Nevar – Sergei Dovgalev 2:4 (8:11,11:4,5:11,5:11,11:7,8:11)
07:44 Denis Medvedev – Vladimir Mikhalin 4:2 (5:11,11:8,11:8,11:6,9:11,11:9)
07:47 Abhishek Yadav – Przemyslaw Walaszek 1:4 (9:11,9:11,7:11,11:5,4:11)
07:51 Ruslan Tylindus – Timur Metelsky 1:4 (10:12,12:10,6:11,8:11,7:11)
07:55 Damian Wasiak – Jacek Koziarski 1:4 (9:11,9:11,5:11,11:7,8:11)
07:55 Rail Davletshin – Anton Fomchenko 4:1 (11:8,8:11,11:7,11:4,11:8)
07:55 Alexey Zhukovsky – Valery Khanko 4:3 (11:7,11:7,4:11,11:9,9:11,7:11,13:11)
08:00 Petr Chugunov – Arsen Platonov 4:3 (11:2,10:12,12:14,11:6,8:11,11:5,11:4)
08:00 Jakub Gierach – Robert Czernecki 4:1 (6:11,11:6,11:4,11:8,11:8)
08:00 Vadim Yaroshenko – Pavel Platonov 3:4 (11:8,11:13,11:7,11:7,9:11,8:11,8:11)
08:06 Wojciech Urban – Krystian Szajewski 3:4 (8:11,8:11,13:11,8:11,11:8,11:6,9:11)
08:10 Damian Rybak – Tomasz Tomaszuk 3:4 (11:9,9:11,11:5,3:11,9:11,11:8,3:11)
08:14 Denis Dinislamov – Egor Bardin 2:4 (11:6,4:11,9:11,11:2,2:11,5:11)
08:14 Aleksandr Dementev – Sergei Dovgalev 4:1 (6:11,11:8,11:8,11:4,11:9)
08:15 Anatoliy Smirnov – Denis Medvedev 1:4 (8:11,11:8,7:11,6:11,8:11)
08:21 Dmitrii Volkov – Ruslan Tylindus 4:0 (11:9,11:6,11:8,11:4)
08:21 Anton Fomchenko – Evgeny Byryanov 2:4 (8:11,11:8,11:13,7:11,12:10,9:11)
08:22 Kamil Rogowski – Maksymilian Nawarski 4:1 (12:10,4:11,13:11,15:13,11:9)
08:28 Vladimir Visheratin – Emil Nasyrov 1:4 (6:11,11:6,11:13,14:16,7:11)
08:32 Jakub Lamperski – Mikolaj Szalinski 3:4 (13:11,7:11,11:13,11:9,5:11,11:4,12:14)
08:32 Anton Tyurikov – Anton Mezhevich 4:0 (11:5,11:7,11:6,11:9)
08:40 Abhishek Yadav – Damian Rybak 4:1 (16:14,12:14,12:10,11:2,11:7)
08:41 Vladimir Mikhalin – Alexey Popov 4:2 (11:8,6:11,11:6,11:6,7:11,11:6)
08:48 Arsen Platonov – Vladimir Visheratin 3:4 (7:11,9:11,12:10,4:11,11:9,11:9,1:11)
08:50 Sergei Khramets – Timur Metelsky 0:4 (7:11,7:11,4:11,10:12)
08:50 Andrey Dergunov – Ivan Minin 4:1 (7:11,11:9,11:7,11:6,11:5)
08:50 Uladzislau Rukliatsou – Heorhi Kunats 4:2 (9:11,11:8,11:9,5:11,11:9,13:11)
08:52 Alexey Zhukovsky – Anton Tyurikov 2:4 (10:12,5:11,11:8,6:11,11:8,10:12)
08:53 Jacek Koziarski – Damian Wasiak 3:4 (13:11,6:11,11:5,10:12,11:7,7:11,7:11)
08:57 Semen Efremov – Rail Davletshin 0:4 (7:11,4:11,5:11,5:11)
09:00 Kamil Baranowski – Mateusz Kukkuk 2:4 (12:14,8:11,11:9,4:11,11:8,8:11)
09:00 Mateusz Stanczuk – Michal Szymanski 4:3 (7:11,8:11,12:10,11:7,11:8,12:14,11:8)
09:00 Andrey Gusev – Efim Efimov 4:2 (11:8,3:11,7:11,11:9,11:9,12:10)
09:00 Michail Ognev – Pawel Breiko 4:2 (4:11,5:11,11:5,11:8,11:5,11:9)
09:07 Jakub Gierach – Mikolaj Szalinski 4:2 (9:11,11:9,6:11,11:8,11:8,11:6)
09:10 Dzhamshed Khasanov – Shamil Hayrullin 4:1 (11:5,10:12,11:9,11:9,12:10)
09:10 Przemyslaw Walaszek – Tomasz Tomaszuk 3:4 (11:2,4:11,11:7,12:14,8:11,11:5,8:11)
09:18 Alexey Popov – Denis Medvedev 4:2 (11:5,9:11,11:9,9:11,11:6,11:5)
09:20 Evgeny Byryanov – Anton Fomchenko 1:4 (9:11,11:9,11:13,4:11,1:11)
09:21 Ruslan Tylindus – Dmitrii Volkov 0:4 (3:11,6:11,9:11,15:17)
09:24 Denis Voinov – Aleksandr Trusov 2:4 (11:6,10:12,10:12,18:20,11:6,6:11)
09:25 Emil Nasyrov – Petr Chugunov 4:2 (7:11,11:9,11:7,11:9,7:11,11:2)
09:29 Maciej Morawski – Mateusz Gaciarski 4:2 (9:11,11:4,9:11,12:10,11:3,11:5)
09:30 Valery Khanko – Anton Mezhevich 2:4 (11:3,11:8,9:11,3:11,9:11,12:14)
09:31 Wojciech Kuc – Jakub Makutynowicz 1:4 (9:11,3:11,7:11,12:10,7:11)
09:32 Maksymilian Nawarski – Kamil Rogowski 4:3 (7:11,14:12,3:11,11:7,15:17,11:8,12:10)
09:33 Vadim Yaroshenko – Heorhi Kunats 4:3 (11:1,9:11,7:11,11:5,8:11,11:6,11:5)
09:34 Egor Ananiev – Egor Dolinsky 4:2 (11:9,11:4,11:3,9:11,6:11,11:7)
09:40 Damian Rybak – Abhishek Yadav 2:4 (11:9,9:11,11:9,12:14,4:11,6:11)
09:40 Ricardo Avila Gonzalez – Alejandro Merino Pena 4:2 (11:13,11:9,11:8,11:6,6:11,11:8)
09:43 Jakub Lamperski – Robert Czernecki 4:0 (11:5,15:13,11:6,11:7)
09:47 Timur Metelsky – Sergei Khramets 2:4 (11:9,7:11,8:11,11:7,7:11,4:11)
09:47 Michal Szymanski – Wojciech Kuc 4:3 (9:11,9:11,11:4,11:7,11:9,9:11,12:10)
09:48 Rail Davletshin – Semen Efremov 4:2 (6:11,11:6,11:5,9:11,11:7,11:4)
09:50 Petr Chugunov – Vladimir Visheratin 4:3 (9:11,11:8,9:11,11:7,9:11,11:8,12:10)
09:55 Ivan Minin – Dzhamshed Khasanov 4:3 (9:11,7:11,9:11,11:3,11:4,11:7,11:8)
09:56 Valery Khanko – Anton Tyurikov 1:4 (11:2,4:11,6:11,7:11,4:11)
10:00 Bulat Tsyrenzhapov – Dmitry Khafizov 4:1 (16:14,9:11,11:7,12:10,11:7)
10:01 Kamil Baranowski – Mateusz Gaciarski 0:4 (6:11,5:11,6:11,8:11)
10:03 Michail Ognev – Aleksandr Trusov 0:4 (6:11,6:11,12:14,9:11)
10:04 Anatoliy Smirnov – Vladimir Mikhalin 1:4 (16:14,6:11,8:11,10:12,7:11)
10:04 Efim Efimov – Egor Ananiev 4:2 (12:10,11:6,7:11,11:9,7:11,14:12)
10:07 Jakub Gierach – Jakub Lamperski 1:4 (11:9,11:13,9:11,10:12,7:11)
10:12 Kamil Rogowski – Jacek Koziarski 4:2 (12:10,8:11,11:5,11:7,7:11,12:10)
10:13 Uladzislau Rukliatsou – Pavel Platonov 4:2 (11:3,11:13,11:6,11:9,10:12,11:7)
10:14 Eduardo Guzman Guzman – Ricardo Avila Gonzalez 4:2 (13:11,11:6,4:11,12:10,10:12,16:14)
10:15 Tomasz Tomaszuk – Przemyslaw Walaszek 1:4 (5:11,9:11,17:19,11:9,9:11)
10:18 Evgeny Byryanov – Semen Efremov 4:1 (11:7,2:11,11:9,11:9,11:9)
10:24 Anton Mezhevich – Alexey Zhukovsky 2:4 (9:11,11:8,13:11,6:11,6:11,7:11)
10:25 Maciej Morawski – Mateusz Kukkuk 4:2 (11:8,6:11,11:4,7:11,11:7,12:10)
10:27 Timur Metelsky – Ruslan Tylindus 4:1 (11:9,11:6,8:11,11:4,11:7)
10:27 Jakub Makutynowicz – Mateusz Stanczuk 4:2 (13:15,11:9,11:5,13:11,9:11,11:9)
10:27 Arsen Platonov – Emil Nasyrov 0:4 (7:11,9:11,7:11,10:12)
10:30 Denis Medvedev – Alexey Popov 4:2 (11:9,7:11,11:6,11:9,9:11,12:10)
10:30 Denis Voinov – Pawel Breiko 4:1 (11:9,11:9,11:9,9:11,11:6)
10:31 Shamil Hayrullin – Andrey Dergunov 3:4 (11:8,11:9,9:11,7:11,11:8,7:11,10:12)
10:32 Pavel Mukhin – Igor Tyukhlov 4:1 (13:11,8:11,11:3,11:6,11:8)
10:36 Egor Dolinsky – Andrey Gusev 4:0 (12:10,13:11,11:5,11:8)
10:40 Tomasz Tomaszuk – Damian Rybak 1:4 (9:11,7:11,11:6,6:11,3:11)
10:40 Mikolaj Szalinski – Robert Czernecki 1:4 (8:11,11:8,8:11,8:11,8:11)
10:44 Anton Fomchenko – Rail Davletshin 3:4 (11:8,2:11,6:11,11:7,6:11,11:6,6:11)
10:48 Maksymilian Nawarski – Damian Wasiak 4:2 (9:11,11:9,11:5,8:11,11:7,11:6)
10:48 Vladimir Visheratin – Petr Chugunov 4:3 (6:11,10:12,11:7,11:8,8:11,11:4,13:11)
10:53 Michail Ognev – Denis Voinov 4:2 (5:11,5:11,11:9,12:10,11:1,11:9)
10:53 Vadim Yaroshenko – Uladzislau Rukliatsou 1:4 (7:11,4:11,12:10,4:11,5:11)
10:56 Alejandro Merino Pena – Eduardo Guzman Guzman 4:0 (11:9,13:11,11:3,11:5)
10:57 Mateusz Stanczuk – Wojciech Kuc 4:3 (11:8,4:11,11:7,5:11,4:11,14:12,11:9)
10:57 Kamil Baranowski – Maciej Morawski 1:4 (11:8,7:11,9:11,11:13,9:11)
11:00 Dmitry Khafizov – Pavel Mukhin 1:4 (8:11,12:14,11:13,11:7,9:11)
11:01 Andrey Gusev – Egor Ananiev 3:4 (8:11,13:11,5:11,9:11,11:7,11:9,6:11)
11:01 Sergei Khramets – Dmitrii Volkov 4:2 (11:4,11:9,15:17,11:9,10:12,11:5)
11:01 Anton Mezhevich – Valery Khanko 4:0 (11:9,11:4,13:11,11:2)
11:03 Przemyslaw Walaszek – Abhishek Yadav 4:3 (3:11,11:3,3:11,11:7,11:5,2:11,12:10)
11:08 Emiliano Riofrio – Maksim Larin 4:3 (6:11,11:9,3:11,11:7,11:8,5:11,11:8)
11:10 Robert Czernecki – Jakub Lamperski 4:0 (15:13,12:10,11:8,11:9)
11:15 Andrey Dergunov – Dzhamshed Khasanov 0:4 (9:11,3:11,5:11,8:11)
11:20 Vladimir Mikhalin – Anatoliy Smirnov 3:4 (7:11,5:11,6:11,18:16,11:4,13:11,6:11)
11:21 Heorhi Kunats – Pavel Platonov 0:4 (9:11,10:12,9:11,12:14)
11:21 Mateusz Gaciarski – Mateusz Kukkuk 3:4 (8:11,11:7,5:11,9:11,11:5,11:6,9:11)
11:25 Aleksandr Trusov – Pawel Breiko 4:1 (4:11,11:8,11:5,11:9,11:7)
11:25 Anton Tyurikov – Alexey Zhukovsky 2:4 (4:11,11:4,11:8,8:11,4:11,6:11)
11:26 Alejandro Merino Pena – Ricardo Avila Gonzalez 4:1 (11:6,11:7,7:11,11:8,11:9)
11:27 Michal Szymanski – Jakub Makutynowicz 1:4 (4:11,9:11,5:11,11:8,12:14)
11:30 Emil Nasyrov – Arsen Platonov 4:2 (11:3,11:3,11:8,4:11,7:11,11:9)
11:35 Igor Tyukhlov – Bulat Tsyrenzhapov 3:4 (8:11,11:5,11:9,8:11,9:11,11:9,9:11)
11:37 Mikolaj Szalinski – Jakub Gierach 1:4 (13:11,10:12,9:11,4:11,6:11)
11:40 Ivan Minin – Shamil Hayrullin 4:1 (12:14,13:11,11:8,11:6,11:6)
11:42 Efim Efimov – Egor Dolinsky 1:4 (11:6,6:11,7:11,9:11,8:11)
11:48 Alberto Gil Cano – Julian Cruz 4:1 (11:9,12:10,11:6,8:11,13:11)
11:50 Heorhi Kunats – Uladzislau Rukliatsou 1:4 (11:8,7:11,3:11,9:11,9:11)
11:51 Denis Voinov – Michail Ognev 1:4 (11:9,8:11,6:11,4:11,7:11)
11:54 Alexey Popov – Vladimir Mikhalin 3:4 (8:11,4:11,8:11,13:11,11:9,11:9,10:12)
11:55 Jakub Makutynowicz – Wojciech Kuc 4:2 (12:10,9:11,11:7,11:9,5:11,11:5)
11:58 Ricardo Avila Gonzalez – Eduardo Guzman Guzman 3:4 (11:8,5:11,8:11,11:9,11:9,4:11,9:11)
12:00 Arsen Platonov – Petr Chugunov 1:4 (5:11,10:12,7:11,11:5,8:11)
12:00 Pavel Galanov – Stanislav Leonovich 4:1 (11:5,11:6,11:6,4:11,11:7)
12:00 Justyn Milewski – Pawel Galecki 2:4 (5:11,9:11,10:12,11:7,11:1,9:11)
12:00 Grigory Grulev – Dmitry Borisov 3:4 (7:11,11:6,12:14,9:11,11:8,11:8,9:11)
12:00 Vitaly Shaban – Roman Vergunov 3:4 (8:11,7:11,11:8,11:7,7:11,11:6,9:11)
12:04 Maciej Morawski – Kamil Baranowski 4:2 (11:9,11:7,6:11,11:7,3:11,11:5)
12:07 Mikolaj Szalinski – Jakub Lamperski 4:2 (10:12,16:14,11:6,11:7,6:11,11:4)
12:10 Shamil Hayrullin – Dzhamshed Khasanov 2:4 (4:11,11:8,6:11,7:11,11:9,6:11)
12:18 Pawel Breiko – Aleksandr Trusov 2:4 (5:11,9:11,15:17,11:7,12:10,7:11)
12:18 Andrey Gusev – Egor Dolinsky 2:4 (7:11,11:13,11:4,14:12,1:11,10:12)
12:20 Maksim Larin – Alberto Gil Cano 4:2 (11:7,13:11,6:11,11:7,10:12,11:8)
12:21 Emil Nasyrov – Vladimir Visheratin 4:3 (7:11,11:6,11:8,7:11,8:11,11:9,14:12)
12:21 Pavel Platonov – Vadim Yaroshenko 3:4 (4:11,8:11,11:9,10:12,11:5,13:11,9:11)
12:22 Bulat Tsyrenzhapov – Pavel Mukhin 4:2 (9:11,11:6,11:9,8:11,11:5,11:9)
12:24 Egor Ananiev – Efim Efimov 0:1 (6:11)
12:25 Pavel Meleshko – Dmitry Osipov 1:4 (11:13,11:5,5:11,3:11,9:11)
12:27 Michal Szymanski – Mateusz Stanczuk 4:1 (14:12,11:8,12:10,6:11,13:11)
12:30 Kacper Pyra – Rafal Kujawa 4:1 (11:4,12:10,7:11,11:5,14:12)
12:33 Mateusz Kukkuk – Mateusz Gaciarski 2:4 (11:5,5:11,10:12,12:10,5:11,5:11)
12:38 Ricardo Avila Gonzalez – Eduardo Guzman Guzman
12:40 Eduard Mozhaev – Evgeny Kosyanenko 4:3 (13:11,10:12,8:11,11:7,11:9,4:11,11:9)
12:40 Eduardo Guzman Guzman – Alejandro Merino Pena 1:4 (7:11,8:11,6:11,11:9,7:11)
12:45 Gleb Shamruk – Mikhail Tsyganovsky 4:2 (13:11,11:6,11:8,10:12,9:11,11:3)
12:45 Robert Czernecki – Jakub Gierach 2:4 (8:11,11:5,11:9,8:11,3:11,6:11)
12:47 Ivan Minin – Andrey Dergunov 4:3 (10:12,8:11,11:3,11:5,12:10,3:11,11:7)
12:50 Evgeny Zhuravlev – Alexander Nekrasov 3:4 (11:8,13:15,11:8,9:11,8:11,11:7,3:11)
12:50 Stanislav Leonovich – Pavel Meleshko 4:3 (11:8,6:11,9:11,12:10,11:6,3:11,11:7)
12:51 Dmitry Khafizov – Igor Tyukhlov 4:1 (11:1,11:8,11:6,7:11,11:3)
12:53 Denis Medvedev – Anatoliy Smirnov 4:0 (11:9,11:6,11:9,11:9)
12:53 Pawel Breiko – Denis Voinov 3:4 (11:7,11:9,11:8,1:11,5:11,5:11,9:11)
12:55 Egor Ananiev – Efim Efimov 2:4 (7:11,11:8,5:11,11:9,7:11,6:11)
12:57 Justyn Milewski – Rafal Kujawa 4:2 (16:14,6:11,11:5,11:8,8:11,11:6)
12:57 Mateusz Stanczuk – Wojciech Kuc 2:4 (11:9,6:11,4:11,8:11,11:7,8:11)
13:00 Krzysztof Czurylowicz – Norbert Plachta 4:2 (8:11,11:5,11:7,11:8,8:11,11:4)
13:00 Krzysztof Ruszczynski – Mateusz Majszyk 2:4 (9:11,9:11,11:9,8:11,11:3,7:11)
13:00 Sergey Shirkin – Nikolay Ermolovich 4:3 (11:5,7:11,11:8,11:13,11:9,1:11,11:8)
13:02 Julian Cruz – Emiliano Riofrio 4:2 (11:7,6:11,11:8,7:11,11:5,11:6)
13:05 Pavel Platonov – Heorhi Kunats 4:2 (11:8,11:4,7:11,11:8,8:11,11:4)
13:05 Mateusz Kukkuk – Kamil Baranowski 4:2 (10:12,14:12,12:10,1:11,11:0,11:8)
13:12 Alejandro Merino Pena – Eduardo Guzman Guzman 4:3 (11:8,4:11,9:11,14:12,11:9,7:11,11:7)
13:20 Dmitry Borisov – Eduard Mozhaev 4:2 (11:9,11:8,8:11,11:9,5:11,11:9)
13:20 Vitaly Shaban – Mikhail Tsyganovsky 3:4 (11:7,11:4,10:12,7:11,11:13,11:9,4:11)
13:25 Bulat Tsyrenzhapov – Igor Tyukhlov 4:2 (7:11,11:4,11:5,11:8,9:11,11:8)
13:26 Aleksandr Trusov – Michail Ognev 4:1 (5:11,11:9,12:10,13:11,11:7)
13:27 Andrey Dergunov – Shamil Hayrullin 4:0 (11:5,11:6,11:6,11:8)
13:27 Jakub Makutynowicz – Michal Szymanski 1:4 (11:6,5:11,4:11,7:11,9:11)
13:28 Kacper Pyra – Pawel Galecki 1:4 (9:11,7:11,11:4,7:11,7:11)
13:30 Egor Ananiev – Andrey Gusev 4:1 (10:12,11:8,11:9,11:7,11:3)
13:30 Dmitry Osipov – Pavel Galanov 4:2 (9:11,11:5,8:11,11:9,11:6,11:2)
13:31 Vasily Vasin – Dmitriy Rudov 0:4 (10:12,8:11,3:11,7:11)
13:36 Emiliano Riofrio – Alberto Gil Cano 1:4 (8:11,7:11,11:5,7:11,13:15)
13:36 Uladzislau Rukliatsou – Vadim Yaroshenko 4:2 (4:11,11:5,16:14,11:8,7:11,11:3)
13:40 Mikhail Leonov – Artyom Surin 0:4 (9:11,2:11,2:11,7:11)
13:41 Mateusz Gaciarski – Maciej Morawski 4:1 (13:11,7:11,11:6,11:5,12:10)
13:50 Dzhamshed Khasanov – Ivan Minin 2:4 (9:11,11:7,11:5,5:11,9:11,9:11)
13:55 Alexander Nekrasov – Mikhail Leonov 4:1 (11:9,11:8,11:8,8:11,11:6)
13:55 Evgeny Kosyanenko – Grigory Grulev 4:1 (8:11,11:6,11:9,11:7,11:8)
13:55 Justyn Milewski – Kacper Pyra 4:2 (11:9,13:15,11:5,12:10,8:11,12:10)
13:57 Sergey Shirkin – Dmitriy Rudov 4:1 (11:4,5:11,13:11,11:7,11:9)
13:58 Egor Dolinsky – Efim Efimov 2:4 (6:11,11:9,7:11,11:9,10:12,9:11)
14:00 Rafal Kujawa – Tomasz Trzaskowski 1:4 (12:10,4:11,8:11,6:11,7:11)
14:00 Pavel Galanov – Pavel Meleshko 4:0 (11:7,11:9,11:9,11:8)
14:00 Dmitriy Terekhov – Semen Efremov 4:0 (12:10,11:9,16:14,11:5)
14:01 Pavel Mukhin – Dmitry Khafizov 4:3 (6:11,11:7,11:5,11:4,7:11,9:11,11:9)
14:04 Gleb Shamruk – Roman Vergunov 4:3 (11:6,10:12,12:10,6:11,9:11,11:4,12:10)
14:10 Maksim Larin – Julian Cruz 4:2 (12:10,5:11,7:11,11:9,11:9,11:7)
14:15 Krzysztof Czurylowicz – Mateusz Majszyk 4:2 (11:9,12:14,12:10,6:11,14:12,11:9)
14:23 Artyom Surin – Evgeny Zhuravlev 4:0 (11:3,11:6,11:8,15:13)
14:24 Grigory Grulev – Eduard Mozhaev 2:4 (8:11,11:3,9:11,11:3,9:11,8:11)
14:25 Vasily Vasin – Nikolay Ermolovich 0:4 (8:11,6:11,6:11,10:12)
14:25 Stanislav Leonovich – Dmitry Osipov 4:1 (6:11,11:8,11:8,11:9,11:9)
14:25 Dmitry Osipov – Viktor Lyashenko 4:2 (11:9,11:9,10:12,14:16,11:8,11:8)
14:27 Mateusz Rutkowski – Piotr Ferenc 4:2 (11:6,11:9,11:8,8:11,6:11,11:9)
14:37 Rafal Kujawa – Pawel Galecki 4:1 (11:9,11:8,12:10,4:11,14:12)
14:38 Igor Tyukhlov – Dmitry Khafizov 1:4 (7:11,11:9,6:11,8:11,10:12)
14:41 Vitaly Shaban – Gleb Shamruk 4:2 (6:11,11:6,11:6,12:10,11:13,14:12)
14:45 Evgeny Zhuravlev – Mikhail Leonov 4:1 (11:6,12:10,9:11,11:8,12:10)
14:50 Maksim Larin – Emiliano Riofrio 4:3 (9:11,11:4,12:14,11:6,10:12,11:8,11:6)
14:50 Maksim Kaburkin – Sergey Filchev 4:2 (13:11,12:10,6:11,11:9,6:11,11:6)
14:53 Sergey Shirkin – Vasily Vasin 4:2 (14:12,11:4,10:12,7:11,11:8,11:9)
14:55 Rafal Kujawa – Piotr Ferenc 0:4 (7:11,8:11,9:11,9:11)
15:00 Krzysztof Ruszczynski – Norbert Plachta 0:4 (6:11,7:11,9:11,3:11)
15:00 Dmitry Borisov – Evgeny Kosyanenko 4:3 (7:11,11:9,9:11,11:5,9:11,11:7,11:7)
15:00 Alexey Dolgov – Ilya Saygin 3:4 (8:11,7:11,11:6,2:11,11:5,11:7,11:13)
15:00 Alexander Lukashevich – Kirill Metlushko 4:0 (11:9,11:6,11:7,11:9)
15:00 Pavel Meleshko – Pavel Galanov 0:4 (8:11,9:11,5:11,5:11)
15:00 Sergio Rampazzo – Alexandr Sazonenko 4:2 (11:5,10:12,11:6,10:12,11:3,11:7)
15:00 Gabriel Arcangel Viloria – Milosz Wojcicki 0:4 (8:11,5:11,7:11,6:11)
15:05 Rafal Kujawa – Justyn Milewski 4:3 (11:9,6:11,6:11,11:6,11:8,5:11,11:9)
15:09 Pavel Mukhin – Bulat Tsyrenzhapov 1:4 (8:11,3:11,11:9,7:11,2:11)
15:15 Alexander Nekrasov – Artyom Surin 2:4 (6:11,11:8,9:11,7:11,11:6,9:11)
15:17 Semen Efremov – Dmitry Osipov 4:3 (11:8,11:7,11:7,7:11,10:12,7:11,15:13)
15:20 Dmitry Osipov – Stanislav Leonovich 3:4 (8:11,11:8,9:11,11:6,7:11,11:8,10:12)
15:20 Mateusz Rutkowski – Tomasz Trzaskowski 2:4 (7:11,11:9,4:11,11:8,4:11,4:11)
15:21 Jacek Madej – Jacek Madej 4:1 (11:8,11:9,11:13,11:6,11:3)
15:25 Mikhail Tsyganovsky – Roman Vergunov 3:4 (8:11,11:4,11:6,5:11,7:11,11:8,9:11)
15:25 Krzysztof Czurylowicz – Krzysztof Ruszczynski 1:4 (11:5,9:11,7:11,9:11,5:11)
15:27 Artem Poduporin – Egor Vlasenko 1:4 (11:6,5:11,9:11,9:11,9:11)
15:30 Julian Cruz – Alberto Gil Cano 4:2 (11:6,17:19,11:4,6:11,11:5,11:9)
15:33 Dmitriy Fomin – Andrey Sirotkin 2:4 (8:11,9:11,11:6,10:12,11:8,8:11)
15:35 Dmitriy Rudov – Nikolay Ermolovich 4:2 (11:13,3:11,11:9,11:8,11:9,11:5)
15:35 Dmitry Borisov – Grigory Grulev 3:4 (9:11,2:11,11:4,11:5,11:7,7:11,10:12)
15:39 Andre Lamas – Shamil Kaderov 2:4 (11:9,11:9,11:13,5:11,7:11,6:11)
15:41 Nikita Yarushin – Egor Ovchinnikov 4:1 (11:3,10:12,11:2,11:8,11:9)
15:42 Pawel Galecki – Kacper Pyra 1:4 (9:11,11:8,9:11,10:12,8:11)
15:45 Rafal Kujawa – Mateusz Rutkowski 2:4 (12:14,11:8,11:8,7:11,6:11,9:11)
15:49 Artyom Surin – Mikhail Leonov 1:4 (11:13,11:4,10:12,8:11,6:11)
15:49 Gabriel Arcangel Viloria – Jacek Madej 4:3 (4:11,10:12,11:9,11:9,8:11,11:5,11:4)
15:55 Alexander Lukashevich – Egor Vlasenko 4:3 (14:12,11:8,11:6,7:11,9:11,10:12,11:6)
16:00 Mateusz Majszyk – Norbert Plachta 4:3 (11:8,7:11,11:9,6:11,9:11,11:6,11:5)
16:03 Ilya Saygin – Dmitriy Fomin 3:4 (11:4,7:11,7:11,11:7,8:11,12:10,10:12)
16:05 Dmitry Osipov – Pavel Meleshko 4:1 (11:9,11:7,11:9,6:11,11:9)
16:08 Viktor Lyashenko – Dmitriy Terekhov 3:4 (11:9,11:8,8:11,7:11,5:11,11:6,9:11)
16:09 Sergey Filchev – Nikita Yarushin 4:1 (12:10,11:9,11:9,8:11,12:10)
16:10 Vasily Vasin – Sergey Shirkin 4:2 (11:7,7:11,2:11,11:9,11:6,11:9)
16:10 Alberto Gil Cano – Emiliano Riofrio 1:4 (11:7,5:11,9:11,7:11,6:11)
16:10 Gleb Shamruk – Vitaly Shaban 1:4 (15:13,7:11,10:12,6:11,8:11)
16:13 Alexandr Sazonenko – Andre Lamas 4:3 (5:11,11:4,12:10,6:11,11:8,6:11,13:11)
16:15 Pawel Galecki – Justyn Milewski 4:2 (3:11,8:11,11:8,11:9,11:5,11:7)
16:15 Evgeny Kosyanenko – Eduard Mozhaev 4:1 (11:2,14:12,11:8,3:11,11:6)
16:17 Piotr Ferenc – Tomasz Trzaskowski 4:3 (6:11,6:11,11:7,8:11,11:8,11:8,11:7)
16:27 Alexander Nekrasov – Evgeny Zhuravlev 4:0 (11:4,12:10,11:4,11:8)
16:29 Jacek Madej – Milosz Wojcicki 3:4 (12:14,5:11,11:9,15:13,11:8,3:11,10:12)
16:30 Stanislav Leonovich – Pavel Galanov 3:4 (6:11,6:11,11:6,4:11,11:5,11:8,9:11)
16:40 Roman Vergunov – Mikhail Tsyganovsky 0:4 (8:11,7:11,3:11,11:13)
16:40 Andrey Sirotkin – Alexey Dolgov 4:1 (4:11,11:7,11:8,11:4,11:9)
16:40 Julian Cruz – Maksim Larin 4:1 (8:11,11:7,12:10,11:7,11:8)
16:40 Mateusz Majszyk – Krzysztof Ruszczynski 4:1 (9:11,11:4,11:7,11:4,12:10)
16:40 Jose Guzman Munoz – Zijie Ye 2:4 (11:9,9:11,11:4,2:11,9:11,11:13)
16:42 Eduard Mozhaev – Dmitry Borisov 2:4 (11:8,8:11,11:8,9:11,6:11,5:11)
16:43 Artem Poduporin – Kirill Metlushko 4:2 (12:14,8:11,11:7,11:7,11:7,11:9)
16:45 Nikolay Ermolovich – Dmitriy Rudov 2:4 (11:8,6:11,11:7,4:11,6:11,9:11)
16:47 Evgeny Zhuravlev – Artyom Surin 1:4 (11:13,12:10,9:11,11:13,5:11)
16:47 Tomasz Trzaskowski – Rafal Kujawa 2:4 (6:11,11:3,8:11,11:7,4:11,9:11)
16:48 Dmitriy Terekhov – Dmitry Osipov 4:2 (11:8,11:5,11:13,11:8,10:12,11:8)
16:50 Rafal Kujawa – Kacper Pyra 4:1 (11:6,11:8,5:11,14:12,11:7)
16:54 Egor Ovchinnikov – Maksim Kaburkin 4:2 (11:5,11:9,11:8,6:11,6:11,11:9)
17:03 Alexey Dolgov – Dmitriy Fomin 4:3 (12:10,7:11,11:7,11:9,10:12,3:11,11:7)
17:05 Roman Vergunov – Gleb Shamruk 3:4 (9:11,11:6,3:11,11:6,11:8,9:11,5:11)
17:14 Jorge Lucena Nunez – Fernando Utrilla Caballero 4:1 (10:12,11:7,11:5,11:7,11:9)
17:15 Piotr Ferenc – Mateusz Rutkowski 2:4 (12:10,11:9,6:11,10:12,11:13,9:11)
17:16 Grigory Grulev – Evgeny Kosyanenko 1:4 (9:11,8:11,9:11,11:1,9:11)
17:17 Nikolay Ermolovich – Sergey Shirkin 2:4 (6:11,11:9,7:11,6:11,11:4,4:11)
17:19 Mikhail Leonov – Alexander Nekrasov 2:4 (7:11,9:11,17:15,4:11,11:5,7:11)
17:20 Alexander Lukashevich – Artem Poduporin 2:4 (12:10,10:12,6:11,11:13,11:8,8:11)
17:20 Norbert Plachta – Krzysztof Czurylowicz 2:4 (16:14,8:11,8:11,11:3,5:11,10:12)
17:21 Gabriel Arcangel Viloria – Jacek Madej 2:4 (11:9,8:11,1:11,3:11,11:6,10:12)
17:24 Semen Efremov – Viktor Lyashenko 1:4 (11:8,9:11,10:12,8:11,11:13)
17:25 Shamil Kaderov – Sergio Rampazzo 4:1 (8:11,11:5,11:7,11:7,11:7)
17:26 Maksim Kaburkin – Nikita Yarushin 2:4 (11:6,13:15,11:9,3:11,9:11,1:11)
17:30 Adam Kukkuk – Adam Wozniak 4:2 (11:7,11:3,11:6,11:13,9:11,11:7)
17:40 Mikhail Tsyganovsky – Vitaly Shaban 4:3 (11:7,4:11,11:4,9:11,9:11,11:9,11:8)
17:40 Ilya Saygin – Andrey Sirotkin 4:1 (5:11,13:11,11:9,11:9,11:7)
17:45 Zijie Ye – Jorge Lucena Nunez 2:4 (8:11,11:7,10:12,11:8,14:16,9:11)
17:50 Sergio Rampazzo – Andre Lamas 4:1 (11:7,8:11,11:4,11:8,11:8)
17:50 Valery Kataev – Daniil Tretyakov 2:4 (7:11,7:11,11:5,11:6,7:11,10:12)
17:50 Pavel Galanov – Rail Davletshin 4:1 (10:12,14:12,11:8,13:11,11:7)
17:52 Tomasz Trzaskowski – Piotr Ferenc 4:3 (11:6,8:11,11:8,5:11,11:8,7:11,11:7)
17:55 Dmitriy Rudov – Vasily Vasin 4:2 (15:17,11:6,11:9,9:11,13:11,12:10)
17:57 Egor Vlasenko – Kirill Metlushko 1:4 (9:11,8:11,12:14,11:8,11:13)
17:57 Damian Kowalczyk – Artur Sawoch 3:4 (8:11,11:6,4:11,11:4,11:6,8:11,6:11)
18:03 Semen Efremov – Dmitriy Terekhov 4:2 (11:5,11:5,10:12,8:11,12:10,11:8)
18:04 Jacek Madej – Milosz Wojcicki 0:4 (9:11,6:11,9:11,9:11)
18:05 Sergey Filchev – Egor Ovchinnikov 4:3 (11:3,5:11,11:7,10:12,7:11,11:4,11:9)
18:07 Norbert Plachta – Krzysztof Ruszczynski 4:1 (11:8,4:11,11:9,11:7,11:7)
18:07 Ilya Saygin – Alexey Dolgov 3:4 (9:11,11:4,13:11,5:11,6:11,13:11,9:11)
18:17 Vladimir Korshkov – Michail Ognev 3:4 (6:11,7:11,11:8,11:5,11:9,6:11,8:11)
18:20 Viktor Skvortsov – Dmitry Orel 4:0 (11:5,11:8,11:8,11:9)
18:24 Alexandr Sazonenko – Shamil Kaderov 2:4 (9:11,12:14,11:8,11:8,6:11,5:11)
18:27 Jacek Madej – Gabriel Arcangel Viloria 4:0 (11:7,11:6,11:6,11:3)
18:30 Mateusz Rutkowski – Rafal Kujawa 1:4 (13:11,13:15,6:11,9:11,9:11)
18:30 Nikita Poteryakhin – Mikhail Naumov 1:4 (6:11,11:7,6:11,8:11,7:11)
18:30 Adam Wozniak – Damian Kowalczyk 4:3 (11:9,10:12,11:9,7:11,11:6,9:11,11:5)
18:33 Kirill Metlushko – Alexander Lukashevich 2:4 (11:6,11:13,6:11,11:9,8:11,8:11)
18:34 Fernando Utrilla Caballero – Jose Guzman Munoz 0:4 (6:11,6:11,6:11,4:11)
18:39 Viktor Lyashenko – Dmitry Osipov 0:4 (9:11,10:12,9:11,7:11)
18:40 Alberto Gil Cano – Ji Jie Chen 4:1 (11:9,11:7,6:11,11:6,11:7)
18:47 Nikita Yarushin – Maksim Kaburkin 4:2 (10:12,12:10,11:5,10:12,11:7,11:6)
18:48 Andrey Sirotkin – Dmitriy Fomin 1:4 (11:7,9:11,8:11,7:11,6:11)
18:49 Mateusz Majszyk – Krzysztof Czurylowicz 2:4 (8:11,5:11,11:13,11:5,15:13,6:11)
18:50 Semen Shevnin – Mikhail Rozhkov 4:1 (5:11,11:6,11:9,11:7,18:16)
18:52 Rail Davletshin – Nikita Poteryakhin 4:1 (13:11,3:11,12:10,11:7,11:4)
18:55 Milosz Wojcicki – Jacek Madej 4:1 (8:11,11:3,11:3,11:9,11:8)
18:55 Daniil Tretyakov – Viktor Skvortsov 4:1 (11:5,11:9,9:11,11:3,11:5)
18:56 Jose Guzman Munoz – Jorge Lucena Nunez 4:3 (11:8,11:9,9:11,6:11,11:9,9:11,11:8)
18:59 Timofey Radchenko – Ilya Novikov 4:3 (11:5,5:11,13:11,11:3,9:11,6:11,11:8)
19:00 Alexey Khartanovich – Alexey Gutnik 3:4 (10:12,11:5,11:7,10:12,8:11,11:9,9:11)
19:03 Chen Ji Min – Jorge Lucena Nunez 2:4 (7:11,8:11,11:7,11:8,10:12,10:12)
19:07 Shamil Kaderov – Andre Lamas 4:1 (11:8,3:11,11:4,11:9,11:8)
19:08 Artur Sawoch – Adam Kukkuk 4:3 (17:15,10:12,11:7,9:11,9:11,11:3,11:6)
19:13 Andrey Sirotkin – Ilya Saygin 4:2 (11:7,14:12,11:8,6:11,9:11,11:2)
19:13 Egor Vlasenko – Artem Poduporin 3:4 (11:13,11:7,4:11,11:7,5:11,11:5,6:11)
19:13 Dmitriy Terekhov – Viktor Lyashenko 4:2 (12:10,11:6,11:9,10:12,5:11,12:10)
19:17 Jacek Madej – Gabriel Arcangel Viloria 3:4 (11:5,11:5,6:11,11:6,7:11,6:11,9:11)
19:20 Dmitry Orel – Valery Kataev 4:0 (11:9,11:5,12:10,11:7)
19:20 Lukasz Mikucki – Mateusz Perzanowski 4:0 (11:5,11:6,11:9,11:8)
19:25 Mikhail Naumov – Pavel Galanov 4:0 (11:6,11:8,11:8,11:7)
19:30 Andrey Krasnov – Dmitry Marychev 3:4 (14:12,8:11,11:8,9:11,11:9,6:11,6:11)
19:31 Pavel Pulnyi – Maksim Kiselev 2:4 (11:5,4:11,13:15,5:11,11:5,4:11)
19:33 Egor Ovchinnikov – Sergey Filchev 0:4 (9:11,20:22,7:11,4:11)
19:35 Arkadiusz Zieminski – Alexander Fomin 4:1 (9:11,11:7,11:5,11:5,11:5)
19:35 Ji Jie Chen – Chen Ji Min 4:3 (9:11,11:7,2:11,9:11,11:8,11:8,11:8)
19:39 Vladimir Korshkov – Ilya Novikov 2:4 (6:11,12:10,7:11,11:6,6:11,8:11)
19:45 Pavel Galanov – Nikita Poteryakhin 4:1 (8:11,11:5,11:5,11:7,11:4)
19:46 Alexandr Sazonenko – Sergio Rampazzo 3:4 (3:11,12:10,13:15,11:9,11:8,9:11,7:11)
19:46 Zijie Ye – Fernando Utrilla Caballero 3:4 (8:11,11:9,5:11,11:9,7:11,11:6,11:13)
19:47 Dmitriy Fomin – Alexey Dolgov 4:1 (11:5,11:9,5:11,11:6,13:11)
19:52 Kirill Metlushko – Egor Vlasenko 1:4 (4:11,11:7,2:11,6:11,8:11)
19:52 Dmitry Osipov – Semen Efremov 4:1 (11:6,12:10,11:7,9:11,12:10)
19:53 Adam Kukkuk – Damian Kowalczyk 4:0 (11:7,11:7,12:10,11:8)
19:55 Milosz Wojcicki – Jacek Madej 4:0 (11:4,11:5,11:8,11:2)
19:55 Valery Kataev – Viktor Skvortsov 4:2 (11:8,11:3,9:11,10:12,11:9,11:9)
19:59 Alexander Lukashevich – Pavel Skrobot 2:4 (11:7,5:11,12:14,12:10,8:11,13:15)
20:00 Maciej Morawski – Tomasz Tamiola 3:4 (11:7,10:12,15:13,11:4,9:11,12:14,9:11)
20:00 Dmitry Orel – Nikita Moskovkin 3:4 (6:11,11:5,8:11,11:5,7:11,11:4,4:11)
20:03 Mikhail Rozhkov – Pavel Pulnyi 2:4 (6:11,11:5,11:9,11:13,8:11,10:12)
20:06 Maksim Kaburkin – Egor Ovchinnikov 4:2 (8:11,11:9,12:10,11:8,8:11,11:6)
20:07 Daniil Tretyakov – Dmitry Orel 4:0 (11:5,11:3,11:9,11:5)
20:15 Alexey Khartanovich – Dmitry Marychev 3:4 (12:14,6:11,11:7,9:11,11:8,11:7,9:11)
20:15 Alexander Chernov – Kirill Taran 4:2 (11:6,9:11,11:6,8:11,11:9,12:10)
20:15 Adam Wozniak – Artur Sawoch 1:4 (3:11,8:11,11:8,8:11,4:11)
20:16 Jorge Lucena Nunez – Alberto Gil Cano 4:3 (9:11,11:9,12:10,11:9,8:11,8:11,11:7)
20:20 Arkadiusz Zieminski – Mateusz Perzanowski 3:4 (6:11,7:11,11:5,5:11,11:5,11:6,6:11)
20:20 Rail Davletshin – Mikhail Naumov 4:2 (12:10,11:6,4:11,6:11,11:8,11:5)
20:20 Timofey Radchenko – Michail Ognev 3:4 (12:10,5:11,11:7,7:11,5:11,11:6,6:11)
20:25 Evgeny Pavlov – Aleksandr Emelyanov S. 1:4 (12:10,8:11,9:11,7:11,8:11)
20:25 Artem Poduporin – Alexander Lukashevich 0:4 (8:11,8:11,8:11,10:12)
20:27 Fernando Utrilla Caballero – Jorge Lucena Nunez 4:0 (11:5,11:8,11:7,11:5)
20:33 Herbert Pyantkovsky – Dmitry Pozdnyakov 4:0 (11:4,11:6,11:8,11:7)
20:35 Pavel Khakhulin – Kirill Klepikov 1:4 (8:11,9:11,8:11,15:13,7:11)
20:35 Andre Lamas – Alexandr Sazonenko 4:2 (12:10,13:11,10:12,3:11,11:7,11:3)
20:40 Damian Rybak – Artur Piersa 4:1 (11:8,11:7,11:6,6:11,11:7)
20:42 Nikita Yarushin – Sergey Filchev 4:0 (11:9,11:8,13:11,11:7)
20:43 Maksim Kiselev – Semen Shevnin 4:1 (10:12,11:6,11:5,11:8,11:6)
20:43 Artur Sawoch – Damian Kowalczyk 4:3 (11:2,9:11,11:7,13:15,11:13,11:9,12:10)
20:45 Evgeniy Petrov – Denis Oleinikov 4:2 (11:6,11:4,3:11,8:11,11:8,11:9)
20:45 Lukasz Mikucki – Alexander Fomin 4:2 (8:11,11:6,13:11,11:8,7:11,11:7)
20:47 Mikhail Naumov – Nikita Poteryakhin 4:3 (9:11,5:11,11:6,11:9,9:11,12:10,11:4)
20:54 Alberto Gil Cano – Chen Ji Min 2:4 (7:11,6:11,11:4,11:8,10:12,7:11)
20:55 Zijie Ye – Jose Guzman Munoz 2:4 (11:8,9:11,11:13,11:4,10:12,9:11)
20:55 Vladimir Korshkov – Timofey Radchenko 3:4 (7:11,11:7,3:11,11:6,12:14,11:9,9:11)
21:00 Alexander Lukashevich – Dmitry Pozdnyakov 1:4 (11:8,8:11,9:11,7:11,7:11)
21:00 Artem Yakovlev – Vladislav Bushkov 4:3 (11:8,13:11,8:11,7:11,11:5,8:11,11:7)
21:00 Andrey Krasnov – Alexey Gutnik 1:4 (9:11,7:11,11:7,8:11,8:11)
21:00 Artur Krawczyk – Michal Zylinski 4:1 (3:11,12:10,11:5,11:4,11:5)
21:00 Andrey Sirozh – Kirill Shurapov 4:0 (11:6,12:10,12:10,11:8)
21:00 Kirill Klepikov – Mikhail Kylabysov 3:4 (7:11,8:11,11:8,6:11,11:9,11:9,7:11)
21:05 Nikita Moskovkin – Pavel Khakhulin 4:1 (12:10,11:6,8:11,11:8,12:10)
21:06 Maciej Morawski – Artur Piersa 2:4 (11:9,7:11,11:8,8:11,7:11,6:11)
21:10 Ivan Grishunin – Nabijon Gafurov 4:2 (11:8,12:10,15:13,8:11,11:13,11:4)
21:10 Kirill Taran – Evgeniy Petrov 1:4 (12:10,6:11,7:11,5:11,5:11)
21:11 Semen Shevnin – Pavel Pulnyi 4:3 (8:11,6:11,11:9,11:8,11:8,9:11,12:10)
21:18 Denis Oleinikov – Alexander Chernov 4:3 (11:9,16:18,11:9,11:7,13:15,8:11,11:9)
21:20 Viktor Skvortsov – Valery Kataev 2:4 (11:4,11:8,6:11,9:11,4:11,12:14)
21:21 Vladimir Bielokon – Vyacheslav Belokon 4:0 (11:9,11:9,11:7,11:8)
21:22 Arkadiusz Zieminski – Lukasz Mikucki 2:4 (8:11,5:11,8:11,11:4,11:7,7:11)
21:25 Sergio Rampazzo – Shamil Kaderov 0:4 (10:12,9:11,7:11,8:11)
21:25 Blazej Podolski – Mateusz Kozanowski 4:1 (11:7,11:6,9:11,11:3,11:8)
21:27 Adam Wozniak – Adam Kukkuk 1:4 (11:7,10:12,5:11,6:11,8:11)
21:28 Ji Jie Chen – Jorge Lucena Nunez 4:0 (11:7,11:9,11:6,11:9)
21:28 Rail Davletshin – Pavel Galanov 1:4 (9:11,10:12,11:9,4:11,7:11)
21:30 Alexey Khartanovich – Andrey Krasnov 4:1 (15:13,11:5,14:12,2:11,11:8)
21:31 Jorge Lucena Nunez – Zijie Ye 2:4 (9:11,9:11,9:11,11:9,13:11,8:11)
21:32 Herbert Pyantkovsky – Pavel Skrobot 2:4 (7:11,9:11,11:8,11:7,8:11,12:14)
21:35 Damian Rybak – Tomasz Tamiola 4:1 (11:9,5:11,11:8,12:10,11:2)
21:35 Aleksandr Emelyanov S. – Artem Yakovlev 4:2 (11:9,12:10,11:8,9:11,7:11,11:9)
21:35 Kirill Klepikov – Dmitry Orel 4:2 (11:8,12:10,12:10,5:11,4:11,11:6)
21:40 Ilya Novikov – Michail Ognev 4:2 (12:10,11:7,8:11,11:4,9:11,11:8)
21:44 Andrey Sirozh – Vyacheslav Belokon 2:4 (7:11,10:12,11:5,11:6,8:11,4:11)
21:45 Artur Krawczyk – Mateusz Kozanowski 4:2 (11:9,5:11,11:6,8:11,11:9,11:6)
21:49 Mikhail Rozhkov – Maksim Kiselev 2:4 (13:11,4:11,6:11,11:5,4:11,11:13)
21:50 Denis Medvedev – Vladimir Mikhalin 4:0 (11:7,13:11,11:6,11:8)
21:53 Damian Kowalczyk – Adam Wozniak 4:1 (5:11,11:2,11:6,11:5,11:9)
21:54 Chen Ji Min – Ji Jie Chen 4:2 (11:5,8:11,11:9,8:11,11:9,11:9)
21:55 Mateusz Perzanowski – Alexander Fomin 4:1 (7:11,11:3,11:6,11:6,12:10)
21:55 Dmitry Orel – Daniil Tretyakov 0:4 (10:12,8:11,8:11,6:11)
21:56 Nikita Poteryakhin – Rail Davletshin 2:4 (11:9,6:11,8:11,12:10,8:11,5:11)
22:00 Dmitry Marychev – Alexey Gutnik 4:2 (6:11,11:9,11:7,10:12,11:9,11:6)
22:02 Maciej Morawski – Damian Rybak 0:4 (6:11,9:11,7:11,9:11)
22:09 Alexander Lukashevich – Herbert Pyantkovsky 3:4 (7:11,5:11,8:11,11:6,11:9,11:7,6:11)
22:10 Vladislav Bushkov – Evgeny Pavlov 4:1 (13:11,4:11,11:5,12:10,11:4)
22:10 Nabijon Gafurov – Denis Medvedev 2:4 (7:11,11:6,8:11,11:9,6:11,13:15)
22:12 Jose Guzman Munoz – Fernando Utrilla Caballero 4:1 (11:5,11:8,12:14,11:6,11:6)
22:13 Vladimir Bielokon – Kirill Shurapov 4:1 (6:11,11:9,11:5,11:7,11:6)
22:15 Blazej Podolski – Michal Zylinski 2:4 (10:12,11:9,4:11,10:12,11:9,6:11)
22:15 Dmitry Orel – Pavel Khakhulin 4:3 (11:5,11:9,6:11,9:11,7:11,12:10,11:3)
22:17 Adam Kukkuk – Artur Sawoch 0:4 (10:12,6:11,6:11,6:11)
22:18 Ilya Novikov – Vladimir Korshkov 0:4 (10:12,7:11,13:15,5:11)
22:18 Alexander Fomin – Lukasz Mikucki 3:4 (5:11,4:11,7:11,11:8,11:6,11:9,9:11)
22:22 Alexander Chernov – Evgeniy Petrov 2:4 (11:9,7:11,9:11,11:4,4:11,3:11)
22:23 Pavel Pulnyi – Semen Shevnin 0:4 (10:12,6:11,5:11,8:11)
22:23 Artur Piersa – Tomasz Tamiola 2:4 (10:12,9:11,11:9,7:11,11:4,11:13)
22:30 Dmitry Orel – Viktor Skvortsov 0:4 (7:11,9:11,4:11,7:11)
22:31 Alberto Gil Cano – Jorge Lucena Nunez 4:2 (12:14,11:9,11:8,11:9,6:11,11:7)
22:35 Evgeny Pavlov – Artem Yakovlev 4:3 (13:11,12:14,11:6,11:9,3:11,5:11,11:8)
22:38 Andrey Sirozh – Vladimir Bielokon 4:3 (12:14,9:11,11:9,12:10,13:11,7:11,12:10)
22:39 Pavel Galanov – Mikhail Naumov 2:4 (11:7,10:12,8:11,11:7,10:12,10:12)
22:40 Dmitry Marychev – Andrey Krasnov 4:3 (11:4,9:11,11:9,11:9,4:11,6:11,11:8)
22:40 Aisen Stepanov – Matvey Tkachev 0:4 (6:11,8:11,6:11,6:11)
22:43 Maksim Kiselev – Mikhail Rozhkov 1:4 (5:11,11:6,8:11,6:11,8:11)
22:45 Kirill Taran – Denis Oleinikov 3:4 (9:11,5:11,11:6,11:7,11:3,4:11,6:11)
22:45 Artur Krawczyk – Blazej Podolski 4:0 (11:6,11:5,12:10,11:9)
22:50 Vladimir Mikhalin – Ivan Grishunin 4:3 (11:3,11:13,11:13,12:10,5:11,11:1,11:8)
22:51 Michail Ognev – Timofey Radchenko 3:4 (11:2,11:4,6:11,14:12,11:13,8:11,8:11)
22:55 Daniil Tretyakov – Valery Kataev 4:3 (3:11,11:7,11:5,5:11,10:12,11:8,11:8)
22:56 Dmitry Pozdnyakov – Pavel Skrobot 2:4 (11:7,6:11,12:10,8:11,8:11,9:11)
22:57 Mateusz Perzanowski – Arkadiusz Zieminski 4:3 (5:11,7:11,11:8,12:10,11:6,12:14,11:9)
22:58 Mikhail Kylabysov – Aisen Stepanov 4:2 (11:6,11:9,10:12,11:9,5:11,11:5)
23:00 Nikita Moskovkin – Kirill Klepikov 4:1 (11:7,11:5,6:11,11:4,11:9)
23:04 Damian Rybak – Maciej Morawski 3:4 (11:13,10:12,11:7,11:9,15:13,1:11,8:11)
23:06 Jorge Lucena Nunez – Ji Jie Chen 4:1 (11:5,11:8,11:13,11:9,11:8)
23:11 Maksim Kiselev – Pavel Pulnyi 4:2 (11:9,5:11,11:6,11:6,6:11,11:5)
23:15 Mateusz Kozanowski – Michal Zylinski 4:3 (7:11,11:5,12:10,11:3,5:11,9:11,11:8)
23:20 Aleksandr Emelyanov S. – Vladislav Bushkov 3:4 (7:11,12:10,11:6,11:13,11:6,10:12,9:11)
23:24 Matvey Tkachev – Kirill Klepikov 1:4 (5:11,11:5,9:11,10:12,8:11)
23:25 Pavel Khakhulin – Nikita Moskovkin 1:4 (10:12,7:11,11:8,7:11,8:11)
23:25 Alexey Gutnik – Alexey Khartanovich 3:4 (6:11,11:7,7:11,7:11,14:12,17:15,11:13)
23:25 Ivan Grishunin – Denis Medvedev 3:4 (11:8,11:8,8:11,7:11,9:11,12:10,9:11)
23:25 Evgeniy Petrov – Kirill Taran 4:2 (8:11,7:11,11:5,11:2,11:7,11:9)
23:27 Michail Ognev – Ilya Novikov 3:4 (10:12,6:11,6:11,11:8,11:9,11:2,11:13)
23:28 Vyacheslav Belokon – Kirill Shurapov 4:3 (5:11,8:11,11:8,11:9,11:7,7:11,11:3)
23:29 Pavel Skrobot – Alexander Lukashevich 4:3 (9:11,11:4,9:11,11:5,11:8,7:11,12:10)
23:35 Mikhail Rozhkov – Semen Shevnin 1:4 (11:8,7:11,10:12,8:11,11:13)
23:36 Alexander Fomin – Arkadiusz Zieminski 4:2 (5:11,11:13,11:5,12:10,12:10,13:11)
23:38 Chen Ji Min – Alberto Gil Cano 3:4 (8:11,9:11,11:7,12:10,8:11,11:9,7:11)
23:39 Igor Belinskiy – Francisco Luis Sillero Arjona 4:1 (11:8,5:11,13:11,11:9,11:5)
23:45 Tomasz Tamiola – Artur Piersa 4:2 (9:11,19:21,11:8,12:10,13:11,11:5)
23:45 Blazej Podolski – Artur Krawczyk 3:4 (6:11,11:7,4:11,11:5,3:11,11:7,7:11)
23:48 Kirill Klepikov – Aisen Stepanov 4:1 (10:12,11:7,11:3,13:11,12:10)
23:50 Alexander Chernov – Denis Oleinikov 4:1 (11:4,11:7,11:5,8:11,11:8)
23:55 Aleksandr Emelyanov S. – Evgeny Pavlov 3:4 (5:11,11:8,12:10,12:10,5:11,0:11,5:11)
23:55 Dmitry Orel – Kirill Klepikov 0:4 (9:11,11:13,9:11,7:11)
23:59 Kirill Shurapov – Vladimir Bielokon 4:0 (11:5,12:10,11:6,11:7)

Setka Cup. Moldova

Time Players Score
00:00 Vladimir Zaporojan – Victor Tihoniuc 1:3 (8:11,2:11,11:8,2:11)
00:30 Ilarion Mokryak – Vyacheslav Mutu 0:3 (5:11,4:11,12:14)
01:00 Vladimir Zaporojan – Ilarion Mokryak 2:3 (11:5,9:11,10:12,11:8,5:11)
01:30 Victor Tihoniuc – Vyacheslav Mutu 2:3 (17:15,12:10,6:11,7:11,9:11)
02:10 Victor Tihoniuc – Vladimir Zaporojan 3:2 (11:4,8:11,11:7,4:11,11:6)
02:40 Vyacheslav Mutu – Ilarion Mokryak 2:3 (8:11,11:6,11:6,9:11,7:11)
03:00 Dumitru Butnaru – Timofey Mitul 1:3 (11:8,5:11,9:11,4:11)
03:30 Vadim Urechean – Dmitry Kulagin 0:3 (4:11,5:11,12:14)
04:00 Dumitru Butnaru – Dmitry Kulagin 1:3 (12:10,5:11,7:11,4:11)
04:30 Vadim Urechean – Timofey Mitul 0:3 (9:11,7:11,9:11)
05:00 Dumitru Butnaru – Vadim Urechean 3:0 (11:9,11:7,11:6)
05:30 Dmitry Kulagin – Timofey Mitul 3:0 (11:6,11:9,11:3)
06:00 Vadim Urechean – Dumitru Butnaru 1:3 (7:11,11:6,6:11,7:11)
06:30 Timofey Mitul – Dmitry Kulagin 3:0 (11:9,11:0,14:12)
15:00 Anton Albot – Ilarion Mokryak 3:1 (11:4,11:7,10:12,11:3)
15:30 Dinu Stanciu – Vyacheslav Mutu 3:1 (11:8,7:11,11:8,11:7)
16:00 Anton Albot – Vyacheslav Mutu 1:3 (5:11,11:6,7:11,10:12)
16:30 Dinu Stanciu – Ilarion Mokryak 3:0 (15:13,11:8,11:6)
17:00 Anton Albot – Dinu Stanciu 1:3 (9:11,7:11,11:7,5:11)
17:30 Vyacheslav Mutu – Ilarion Mokryak 2:3 (12:10,6:11,7:11,11:5,7:11)
18:10 Ilarion Mokryak – Anton Albot 1:3 (9:11,6:11,14:12,9:11)
18:40 Vyacheslav Mutu – Dinu Stanciu 1:3 (10:12,11:8,4:11,8:11)
19:00 Ruslan Pashkevich – Evgheni Rescicov 3:1 (8:11,11:5,11:9,11:9)
19:30 Aleksandr Yavorskiy – Serhey Mischenko 0:3 (6:11,7:11,6:11)
20:00 Ruslan Pashkevich – Serhey Mischenko 3:1 (11:3,12:10,1:11,11:7)
20:30 Aleksandr Yavorskiy – Evgheni Rescicov 0:3 (4:11,5:11,9:11)
21:00 Ruslan Pashkevich – Aleksandr Yavorskiy 0:3 (6:11,8:11,6:11)
21:30 Serhey Mischenko – Evgheni Rescicov 3:1 (11:6,8:11,11:6,11:5)
22:00 Evgheni Rescicov – Aleksandr Yavorskiy 3:0 (11:7,11:6,11:9)
22:30 Serhey Mischenko – Ruslan Pashkevich 3:1 (11:6,5:11,11:3,14:12)
23:00 Serhey Zop – Vitaly Pleskach 3:0 (11:9,11:9,13:11)
23:30 Fiodor Ghimp – Veaceslav Sirbu 3:1 (11:8,11:9,9:11,11:8)

TT-Cup. Poland

Time Players Score
00:00 Grzegorz Jez – Karol Guzy 1:3 (6:11,9:11,11:9,9:11)
00:30 Karol Guzy – Grzegorz Jez 3:1 (10:12,11:6,12:10,11:9)
01:00 Piotr Odelski – Krzysztof Zapala 1:3 (10:12,11:4,8:11,6:11)
01:30 Michal Bracha – Andrzej Krezel 0:3 (9:11,12:14,5:11)
01:45 Cezary Krawczyk – Jakub Caban 0:3 (9:11,6:11,5:11)
02:15 Krzysztof Gola – Albert Misztal 2:3 (11:9,7:11,9:11,11:5,9:11)
02:45 Dariusz Zoladek – Jakub Caban 2:3 (11:9,11:9,4:11,5:11,4:11)
03:15 Cezary Krawczyk – Krzysztof Gola 0:3 (7:11,3:11,7:11)
03:45 Dariusz Zoladek – Albert Misztal 3:2 (11:9,13:11,8:11,5:11,11:8)
04:15 Krzysztof Gola – Jakub Caban 1:3 (2:11,8:11,11:7,7:11)
04:45 Dariusz Zoladek – Krzysztof Gola 2:3 (11:3,7:11,5:11,11:8,4:11)
05:15 Cezary Krawczyk – Albert Misztal 2:3 (11:7,8:11,11:9,4:11,8:11)
05:45 Dariusz Zoladek – Cezary Krawczyk 2:3 (6:11,11:7,8:11,11:2,7:11)
06:15 Albert Misztal – Jakub Caban 3:0 (11:8,14:12,11:9)
06:45 Krzysztof Gola – Cezary Krawczyk 3:1 (12:10,11:7,4:11,11:9)
07:15 Albert Misztal – Jakub Caban 0:3 (8:11,7:11,4:11)
08:00 Adam Gdula – Dawid Stapor 0:3 (7:11,8:11,10:12)
08:30 Filip Kociuba – Mateusz Gielazyn 0:3 (8:11,8:11,7:11)
09:00 Maciej Kolek – Blazej Warpas 3:1 (11:6,11:5,9:11,11:6)
09:00 Damian Bucko – Bartlomiej Molka 3:0 (11:9,11:9,11:5)
09:30 Marcin Stepien – Sylwester Wloszek 3:2 (6:11,11:6,6:11,12:10,11:8)
09:30 Adam Gdula – Mateusz Gielazyn 1:3 (9:11,11:9,10:12,9:11)
10:00 Blazej Warpas – Dawid Stapor 0:3 (11:13,7:11,8:11)
10:00 Dawid Pelczar – Bartlomiej Molka 3:1 (11:6,11:7,5:11,11:7)
10:30 Filip Kociuba – Maciej Kolek 3:1 (12:10,7:11,11:5,12:10)
10:35 Damian Bucko – Marcin Stepien 0:3 (10:12,9:11,6:11)
11:00 Adam Gdula – Blazej Warpas 3:2 (9:11,13:11,11:8,8:11,12:10)
11:05 Dawid Pelczar – Sylwester Wloszek 1:3 (10:12,12:10,7:11,5:11)
11:30 Maciej Kolek – Mateusz Gielazyn 0:3 (9:11,9:11,2:11)
11:35 Marcin Stepien – Bartlomiej Molka 3:1 (7:11,11:5,11:7,11:5)
12:00 Filip Kociuba – Dawid Stapor 1:3 (12:10,7:11,8:11,4:11)
12:00 Dawid Pelczar – Marcin Stepien 3:2 (13:15,12:10,11:8,10:12,11:6)
12:15 Adam Gdula – Maciej Kolek 0:3 (12:14,5:11,8:11)
12:30 Damian Bucko – Sylwester Wloszek 3:1 (11:8,13:11,6:11,11:9)
12:45 Filip Kociuba – Blazej Warpas 3:2 (11:5,6:11,9:11,12:10,13:11)
13:00 Dawid Pelczar – Damian Bucko 3:0 (12:10,11:9,11:7)
13:15 Mateusz Gielazyn – Dawid Stapor 0:3 (8:11,9:11,7:11)
13:30 Sylwester Wloszek – Bartlomiej Molka 1:3 (11:4,15:17,6:11,7:11)
13:45 Adam Gdula – Filip Kociuba 2:3 (4:11,11:6,11:4,9:11,1:11)
14:00 Damian Bucko – Bartlomiej Molka 1:3 (11:7,6:11,9:11,10:12)
14:15 Maciej Kolek – Dawid Stapor 0:3 (6:11,8:11,5:11)
14:30 Dawid Pelczar – Marcin Stepien 3:2 (11:5,6:11,11:7,10:12,12:10)
15:00 Blazej Warpas – Mateusz Gielazyn 1:3 (13:11,8:11,4:11,5:11)
15:30 Adam Gdula – Blazej Warpas 3:1 (9:11,11:5,11:4,11:7)
15:30 Rafal Gajda – Fabian Sikora 0:3 (3:11,6:11,3:11)
15:45 Leszek Maduzia – Fabian Sikora 2:3 (7:11,11:8,4:11,11:9,6:11)
16:00 Filip Kociuba – Maciej Kolek 0:3 (6:11,8:11,7:11)
16:30 Dawid Stapor – Mateusz Gielazyn 1:3 (9:11,11:9,7:11,7:11)
16:45 Krzysztof Wenda – Bronislaw Kurzak 1:3 (10:12,5:11,11:7,7:11)
17:00 Wojciech Marszal – Gracjan Rokita 1:3 (2:11,8:11,11:9,10:12)
17:15 Grzegorz Mucha – Rafal Ucinski 3:1 (11:7,8:11,11:2,11:7)
17:15 Rafal Gajda – Wojciech Marszal 3:0 (11:8,11:7,11:5)
17:45 Leszek Maduzia – Gracjan Rokita 3:2 (11:13,11:9,6:11,11:6,11:7)
17:45 Seweryn Nagorzanski – Bronislaw Kurzak 3:2 (6:11,11:9,3:11,11:4,11:5)
18:15 Krzysztof Wenda – Rafal Ucinski 3:2 (11:9,7:11,11:7,5:11,11:8)
18:30 Wojciech Marszal – Fabian Sikora 2:3 (6:11,10:12,13:11,11:7,7:11)
19:00 Cezary Krawczyk – Seweryn Nagorzanski 2:3 (6:11,7:11,11:6,11:9,9:11)
19:15 Grzegorz Mucha – Cezary Krawczyk 0:3 (9:11,8:11,11:13)
19:35 Leszek Maduzia – Wojciech Marszal 1:3 (5:11,3:11,11:7,3:11)
19:45 Krzysztof Wenda – Seweryn Nagorzanski 0:3 (10:12,9:11,8:11)
19:45 Rafal Gajda – Gracjan Rokita 3:1 (19:17,11:6,10:12,13:11)
20:15 Cezary Krawczyk – Rafal Ucinski 0:3 (4:11,8:11,8:11)
20:30 Fabian Sikora – Denys Kovtanyuk 0:3 (9:11,9:11,9:11)
20:45 Grzegorz Mucha – Bronislaw Kurzak 3:1 (11:9,13:11,8:11,11:6)
20:45 Leszek Maduzia – Rafal Gajda 1:3 (10:12,10:12,11:8,5:11)
21:15 Krzysztof Wenda – Cezary Krawczyk 3:2 (12:14,11:6,11:8,9:11,11:8)
21:45 Grzegorz Mucha – Seweryn Nagorzanski 3:2 (11:6,11:6,6:11,3:11,13:11)
21:45 Gracjan Rokita – Fabian Sikora 1:3 (7:11,11:9,5:11,7:11)
22:15 Rafal Ucinski – Bronislaw Kurzak 3:1 (13:11,11:6,5:11,11:9)
23:00 Krzysztof Wenda – Grzegorz Mucha 3:2 (9:11,11:7,10:12,11:8,13:11)
23:15 Fabian Sikora – Rafal Gajda 1:3 (9:11,11:9,3:11,7:11)

Pro League. Czech Republic

Time Players Score
00:00 Erik Mares – Marek Fabini 2:3 (10:12,4:11,11:3,11:7,7:11)
00:00 Tomas Andrle – Dominik Muller 3:2 (14:16,11:6,12:10,15:17,11:9)
00:15 Tomas Bartik – Dalibor Velky Jr. 0:3 (5:11,9:11,11:13)
00:15 Ladislav Svanda – Jan Kabelka 1:3 (12:14,13:11,10:12,9:11)
00:15 Tadeas Zika – Jakub Boruvka 3:2 (12:10,10:12,15:13,11:13,11:9)
00:30 Jaroslav Prokupek – Ludek Madle 1:3 (4:11,9:11,11:6,13:15)
01:00 Martin Sychra – Yurii Holovatiuk 0:3 (7:11,13:15,7:11)
01:00 Jan Sucharda – Jakub Tazler 3:1 (11:6,12:10,7:11,11:6)
01:30 Milan Kolar – Yurii Holovatiuk 2:3 (7:11,13:11,8:11,11:4,6:11)
01:30 Jaroslav Bresky – Ales Hlawatschke 1:3 (7:11,14:12,8:11,7:11)
02:00 Jakub Tazler – Milan Klement 0:3 (11:13,6:11,9:11)
02:00 Yurii Holovatiuk – Ladislav Havel 1956 3:0 (11:6,11:8,11:2)
02:15 Martin Sychra – Milan Kolar 1:3 (12:10,4:11,9:11,8:11)
02:15 Jan Sucharda – Jaroslav Bresky 2:3 (11:9,2:11,11:7,11:13,6:11)
02:45 Ladislav Havel 1956 – Yurii Holovatiuk 0:3 (7:11,6:11,5:11)
02:45 Milan Klement – Ales Hlawatschke 3:2 (7:11,11:5,13:11,13:15,11:4)
03:15 Yurii Holovatiuk – Milan Kolar 3:2 (8:11,5:11,12:10,11:6,11:5)
03:30 Jakub Tazler – Jaroslav Bresky 1:3 (14:16,8:11,13:11,9:11)
03:45 Yurii Holovatiuk – Martin Sychra 3:0 (11:5,11:9,11:9)
03:45 Ales Hlawatschke – Jan Sucharda 2:3 (10:12,11:8,11:5,7:11,9:11)
04:15 Milan Kolar – Ladislav Havel 1956 0:3 (3:11,6:11,7:11)
04:15 Jaroslav Bresky – Milan Klement 0:3 (1:11,3:11,5:11)
04:45 Yurii Holovatiuk – Yurii Holovatiuk 3:0 (11:6,11:4,11:6)
04:45 Ales Hlawatschke – Jakub Tazler 3:2 (11:7,6:11,7:11,11:5,11:8)
05:15 Ladislav Havel 1956 – Martin Sychra 1:3 (11:4,7:11,10:12,10:12)
05:15 Milan Klement – Jan Sucharda 2:3 (11:8,7:11,11:5,6:11,5:11)
05:45 Milan Kolar – Ladislav Havel 1956 1:3 (8:11,11:9,5:11,5:11)
06:00 Ales Hlawatschke – Jaroslav Bresky 3:0 (11:9,11:1,11:9)
06:15 Yurii Holovatiuk – Yurii Holovatiuk 3:1 (13:15,11:5,11:8,11:9)
06:15 Milan Klement – Jan Sucharda 3:1 (8:11,11:6,11:3,11:6)
08:45 Eduard Sionkala – Radomir Vidlicka 3:0 (11:9,11:4,11:5)
08:45 Jan Brozek Sr. – Jiri Reczai 0:3 (8:11,8:11,7:11)
08:45 Martin Mastera – Lubor Sulava 2:3 (11:5,9:11,10:12,11:8,6:11)
09:00 Miloslav Lubas – Vladimir Kubat 1:3 (7:11,8:11,11:4,5:11)
09:15 Martin Nypl – Jaroslav Bernat 3:0 (11:3,11:6,11:5)
09:15 Milan Urban – Adam Strelec 0:3 (3:11,5:11,12:14)
09:15 Stanislav Pinc – Alexander Hejduk 3:2 (5:11,11:7,11:7,7:11,11:6)
09:30 Vrtal Aldrich – Petr Uher 2:3 (7:11,11:5,15:13,9:11,4:11)
09:45 Vladimir Kubat – Stanislav Pinc 0:3 (9:11,7:11,9:11)
09:45 Jiri Reczai – Martin Nypl 0:3 (4:11,1:11,7:11)
09:45 Radomir Vidlicka – Milan Urban 3:0 (11:7,12:10,11:4)
10:00 Lubor Sulava – Vrtal Aldrich 2:3 (12:10,11:9,5:11,6:11,8:11)
10:15 Jaroslav Bernat – Jan Brozek Sr. 1:3 (8:11,10:12,11:5,4:11)
10:15 Adam Strelec – Eduard Sionkala 1:3 (7:11,9:11,11:9,2:11)
10:15 Alexander Hejduk – Miloslav Lubas 3:1 (11:6,5:11,11:4,11:6)
10:30 Petr Uher – Martin Mastera 2:3 (10:12,11:8,3:11,11:4,9:11)
11:00 Jan Brozek Sr. – Martin Nypl 1:3 (8:11,11:8,2:11,10:12)
11:00 Miloslav Lubas – Stanislav Pinc 1:3 (11:7,6:11,1:11,5:11)
11:00 Eduard Sionkala – Milan Urban 3:2 (11:7,11:7,3:11,8:11,11:9)
11:15 Martin Mastera – Vrtal Aldrich 3:0 (11:5,11:9,11:5)
11:30 Jiri Reczai – Jaroslav Bernat 1:3 (11:13,8:11,11:2,8:11)
11:30 Radomir Vidlicka – Adam Strelec 3:1 (11:6,11:6,11:13,11:7)
11:30 Lubor Sulava – Petr Uher 3:0 (11:8,11:5,15:13)
11:30 Vladimir Kubat – Alexander Hejduk 3:2 (11:7,8:11,11:7,8:11,11:9)
11:45 Jan Brozek Sr. – Jaroslav Bernat 3:0 (11:9,11:5,11:7)
12:00 Petr Uher – Vrtal Aldrich 3:0 (11:8,11:8,11:5)
12:00 Alexander Hejduk – Miloslav Lubas 3:0 (11:4,11:7,11:7)
12:00 Adam Strelec – Milan Urban 3:1 (11:6,11:1,7:11,11:7)
12:15 Stanislav Pinc – Vladimir Kubat 3:1 (11:7,11:3,10:12,11:6)
12:15 Martin Nypl – Jiri Reczai 3:1 (11:8,6:11,11:4,11:9)
12:15 Eduard Sionkala – Radomir Vidlicka 2:3 (4:11,11:9,10:12,11:9,10:12)
12:15 Martin Mastera – Lubor Sulava 3:2 (11:8,7:11,11:7,5:11,11:9)
12:45 Milan Regner – Petr Sudek 3:1 (12:10,8:11,13:11,11:7)
13:00 Ondrej Mista – Josef Fuchs 3:1 (4:11,11:4,11:5,11:5)
13:00 Zbynek Pagac – Jaroslav Strnad 1961 3:0 (11:8,11:4,11:9)
13:00 Jiri Stach – Marek Placek 3:0 (11:5,11:9,11:7)
13:15 Jaroslav Kepka Sr. – Miroslav Nejedly 3:1 (15:13,11:1,8:11,11:2)
13:30 Jiri Kalanyos – Jan Steffan 3:1 (9:11,13:11,11:4,11:4)
13:30 Adolf Huttl – Jaroslav Bresky 3:1 (11:7,11:13,11:9,11:2)
13:30 Filip Theodor – Vrba Jindrich 3:0 (11:6,11:5,11:9)
14:00 Jaroslav Strnad 1961 – Filip Theodor 1:3 (5:11,11:7,7:11,6:11)
14:00 Marek Placek – Adolf Huttl 1:3 (7:11,11:13,11:5,6:11)
14:00 Josef Fuchs – Jaroslav Kepka Sr. 3:1 (11:9,3:11,11:9,11:4)
14:00 Petr Sudek – Jiri Kalanyos 3:1 (4:11,11:6,11:9,11:7)
14:15 Jaroslav Bresky – Jiri Stach 3:1 (8:11,11:9,11:7,11:7)
14:15 Jan Steffan – Milan Regner 2:3 (2:11,8:11,11:9,11:6,5:11)
14:15 Miroslav Nejedly – Ondrej Mista 2:3 (7:11,12:10,11:8,3:11,5:11)
14:15 Vrba Jindrich – Zbynek Pagac 2:3 (11:8,7:11,8:11,11:7,12:14)
15:00 Zbynek Pagac – Filip Theodor 3:0 (11:3,11:9,11:6)
15:00 Jiri Stach – Adolf Huttl 3:1 (12:10,11:9,9:11,11:5)
15:00 Ondrej Mista – Jaroslav Kepka Sr. 3:2 (11:1,8:11,5:11,11:8,11:8)
15:00 Milan Regner – Jiri Kalanyos 3:2 (8:11,8:11,11:6,11:8,11:7)
15:15 Petr Sudek – Jan Steffan 0:3 (16:18,8:11,10:12)
15:15 Josef Fuchs – Miroslav Nejedly 3:0 (11:8,11:7,11:9)
15:15 Jaroslav Strnad 1961 – Vrba Jindrich 3:1 (11:9,11:5,9:11,11:5)
15:15 Marek Placek – Jaroslav Bresky 1:3 (11:8,8:11,9:11,9:11)
15:45 Jaroslav Kepka Sr. – Miroslav Nejedly 0:3 (6:11,9:11,7:11)
16:00 Jiri Kalanyos – Petr Sudek 0:3 (7:11,5:11,5:11)
16:15 Ondrej Mista – Josef Fuchs 3:0 (11:8,11:3,11:8)
16:15 Milan Regner – Jan Steffan 3:1 (10:12,12:10,12:10,11:9)
16:30 Zbynek Pagac – Filip Theodor 2:3 (4:11,13:11,13:15,11:4,7:11)
16:30 Jaroslav Bresky – Marek Placek 2:3 (11:13,14:12,11:9,7:11,5:11)
16:45 Michal Jezek – Adolf Huttl 2:3 (11:2,11:8,5:11,9:11,8:11)
16:45 Petr Jakes – Pavel Kafka 3:1 (12:10,11:7,8:11,11:6)
17:00 Josef Kvapil – Tomas Bartik 1:3 (8:11,7:11,11:9,2:11)
17:00 Jiri Stach – Adolf Huttl 3:1 (11:6,7:11,11:3,11:5)
17:15 Martin Huk – Michal Zahradka 1:3 (5:11,13:11,9:11,8:11)
17:15 Martin Pavliska – Lubor Sulava 3:2 (11:9,8:11,11:8,6:11,11:3)
17:15 Ondrej Mista – Jaroslav Wasserbauer 3:2 (11:5,12:14,11:6,7:11,11:7)
17:15 Kyryl Darin – David Kacirek 3:2 (7:11,10:12,11:6,11:5,11:9)
17:30 Lukas Krupnik Jr. – Jaromir Kanok 3:0 (11:4,11:6,11:4)
17:45 Adolf Huttl – Martin Huk 3:2 (11:5,8:11,11:9,12:14,14:12)
17:45 Tomas Bartik – Martin Pavliska 2:3 (6:11,11:4,11:8,6:11,6:11)
17:45 Pavel Kafka – Ondrej Mista 0:3 (6:11,3:11,6:11)
18:00 David Kacirek – Lukas Krupnik Jr. 2:3 (8:11,11:9,11:5,9:11,8:11)
18:15 Jaroslav Wasserbauer – Petr Jakes 3:1 (11:9,3:11,11:4,11:5)
18:30 Jaromir Kanok – Kyryl Darin 2:3 (12:10,6:11,6:11,11:5,6:11)
18:30 Lubor Sulava – Josef Kvapil 0:3 (9:11,7:11,8:11)
18:30 Michal Zahradka – Michal Jezek 3:2 (14:12,8:11,11:8,9:11,11:8)
18:45 Petr Jakes – Ondrej Mista 3:2 (4:11,11:5,11:6,8:11,11:9)
18:45 Michal Jezek – Martin Huk 3:2 (11:7,11:8,7:11,3:11,11:4)
18:45 Kyryl Darin – Lukas Krupnik Jr. 3:2 (13:11,7:11,11:8,8:11,12:10)
18:45 Josef Kvapil – Martin Pavliska 3:1 (9:11,11:8,11:7,15:13)
19:15 Pavel Kafka – Jaroslav Wasserbauer 1:3 (8:11,11:8,4:11,10:12)
19:15 Tomas Bartik – Lubor Sulava 3:1 (11:4,11:9,9:11,11:5)
19:15 Adolf Huttl – Michal Zahradka 1:3 (6:11,11:7,10:12,9:11)
19:15 David Kacirek – Jaromir Kanok 2:3 (6:11,4:11,11:9,11:5,12:14)
19:45 Jaromir Kanok – David Kacirek 2:3 (11:8,11:9,1:11,8:11,8:11)
20:00 Martin Pavliska – Lubor Sulava 3:1 (11:9,11:8,4:11,11:5)
20:00 Petr Jakes – Pavel Kafka 2:3 (7:11,10:12,11:8,11:4,9:11)
20:00 Michal Jezek – Martin Huk 2:3 (5:11,10:12,12:10,11:5,8:11)
20:15 Tomas Bartik – Josef Kvapil 3:1 (12:10,7:11,11:8,11:3)
20:15 Michal Zahradka – Adolf Huttl 3:1 (12:10,6:11,11:7,11:7)
20:15 Kyryl Darin – Lukas Krupnik Jr. 2:3 (5:11,11:9,11:9,10:12,8:11)
20:30 Ondrej Mista – Jaroslav Wasserbauer 3:2 (5:11,2:11,12:10,11:6,12:10)
20:45 Tomas Janata – Ondrej Kucirek 2:3 (11:7,11:7,8:11,4:11,11:13)
20:45 Miroslav Necas – Stanislav Olejarcik 3:1 (11:6,11:6,5:11,11:7)
20:45 David Vrabec – Dominik Muller 2:3 (3:11,5:11,15:13,11:2,10:12)
20:45 Radek Mohelnik – Yaroslav Neuwirth Jr. 3:2 (10:12,11:6,20:18,5:11,15:13)
21:15 Radomir Vavrecka – Jemelka Libor 3:2 (12:10,7:11,9:11,11:8,11:7)
21:30 Petr Bradac – Ales Krejci 0:3 (7:11,9:11,7:11)
21:30 Pavel Fojt – Lukas Krok 3:0 (12:10,11:5,11:9)
21:30 Milan Smrcek – Jan Varcl-Junior 2:3 (8:11,12:10,6:11,11:7,10:12)
21:45 Ondrej Kucirek – Pavel Fojt 0:3 (5:11,8:11,7:11)
21:45 Yaroslav Neuwirth Jr. – Radomir Vavrecka 3:1 (6:11,11:5,11:3,11:3)
21:45 Stanislav Olejarcik – Petr Bradac 3:0 (12:10,11:7,11:4)
21:45 Dominik Muller – Milan Smrcek 3:0 (11:5,11:3,12:10)
22:15 Jan Varcl-Junior – David Vrabec 3:0 (12:10,11:6,11:5)
22:15 Jemelka Libor – Radek Mohelnik 3:2 (11:5,11:7,8:11,7:11,13:11)
22:15 Lukas Krok – Tomas Janata 0:3 (7:11,6:11,7:11)
22:15 Ales Krejci – Miroslav Necas 2:3 (13:15,12:10,11:2,7:11,9:11)
22:45 Tomas Janata – Pavel Fojt 1:3 (11:6,8:11,5:11,5:11)
22:45 Radek Mohelnik – Radomir Vavrecka 3:1 (12:10,11:4,9:11,11:8)
22:45 David Vrabec – Milan Smrcek 3:2 (11:8,9:11,11:9,9:11,11:9)
23:00 Miroslav Necas – Petr Bradac 1:3 (11:13,11:6,13:15,10:12)
23:15 Dominik Muller – Jan Varcl-Junior 0:3 (7:11,13:15,9:11)
23:15 Ondrej Kucirek – Lukas Krok 1:3 (8:11,11:8,7:11,14:16)
23:15 Yaroslav Neuwirth Jr. – Jemelka Libor 3:2 (8:11,11:9,13:11,11:13,11:7)
23:30 Stanislav Olejarcik – Ales Krejci 2:3 (5:11,10:12,11:7,11:6,12:14)

Setka Cup

Time Players Score
00:00 Aleksandr Syksa – Viktor Slyozka 2:3 (8:11,11:7,11:7,10:12,11:13)
00:05 Serhii Chelpanov – Dmitrii Derevinskii 0:3 (7:11,10:12,8:11)
00:25 Yaroslav Kovshun – Sergey Skhabitskiy 3:1 (12:10,11:7,5:11,13:11)
00:30 Roman Konkulovskyi – Artem Yurkov 3:1 (11:9,11:4,8:11,11:2)
00:30 Yuri Kolesnik – Spartak Abalmaz 3:2 (11:6,7:11,16:14,7:11,11:4)
00:45 Tomas Liska – Vojtech Grubr 2:3 (7:11,11:6,9:11,11:7,6:11)
00:55 Oleksandr Timofeev 1968 – Aleksandr Kovalchuk Gr. 2:3 (11:7,11:7,5:11,6:11,8:11)
01:00 Roman Gnoyevoy – Mikhail Dyachenko 2:3 (11:5,5:11,11:4,9:11,9:11)
01:00 Viktor Slyozka – Alexander Zhurba 0:3 (8:11,10:12,5:11)
01:15 Vladimir Okopnyy – Aleksandr Syksa 0:3 (8:11,6:11,7:11)
01:25 Dmytro Rehotun – Spartak Abalmaz 2:3 (11:6,3:11,11:9,9:11,7:11)
01:30 Serhii Chelpanov – Spartak Abalmaz 1:3 (11:7,11:13,10:12,8:11)
01:45 Yaroslav Kovshun – Aleksandr Kovalchuk Gr. 1:3 (5:11,1:11,13:11,10:12)
02:00 Mikhail Dyachenko – Dmitrii Derevinskii 3:2 (8:11,11:9,9:11,11:7,11:6)
02:00 Roman Konkulovskyi – Viktor Slyozka 0:3 (8:11,9:11,8:11)
02:15 Spartak Abalmaz – Sergey Skhabitskiy 3:0 (11:8,11:5,11:4)
02:15 Vojtech Grubr – Dominik Horak 3:2 (11:4,11:6,11:13,8:11,12:10)
02:30 Aleksandr Syksa – Artem Yurkov 3:1 (11:9,11:5,6:11,11:1)
02:35 Yuri Kolesnik – Roman Gnoyevoy 2:3 (8:11,11:5,5:11,11:6,2:11)
02:45 Dominik Horak – Tomas Liska 3:0 (11:6,11:5,11:2)
02:55 Oleksandr Timofeev 1968 – Dmytro Rehotun 0:3 (8:11,8:11,8:11)
03:00 Vladimir Okopnyy – Alexander Zhurba 0:3 (10:12,6:11,4:11)
03:00 Serhii Chelpanov – Mikhail Dyachenko 0:3 (5:11,4:11,5:11)
03:15 Roman Konkulovskyi – Aleksandr Syksa 3:1 (11:6,11:9,6:11,11:8)
03:25 Yaroslav Kovshun – Spartak Abalmaz 1:3 (2:11,7:11,13:11,6:11)
03:30 Roman Gnoyevoy – Spartak Abalmaz 0:3 (7:11,13:15,9:11)
03:45 Dmytro Rehotun – Aleksandr Kovalchuk Gr. 2:3 (6:11,11:7,8:11,11:8,9:11)
03:45 Vladimir Okopnyy – Viktor Slyozka 0:3 (7:11,8:11,9:11)
04:05 Yuri Kolesnik – Dmitrii Derevinskii 2:3 (9:11,11:3,7:11,13:11,5:11)
04:15 Oleksandr Timofeev 1968 – Sergey Skhabitskiy 3:1 (11:5,8:11,11:9,11:7)
04:30 Serhii Chelpanov – Roman Gnoyevoy 0:3 (9:11,9:11,7:11)
04:30 Artem Yurkov – Alexander Zhurba 2:3 (11:6,5:11,6:11,11:3,12:14)
04:55 Yaroslav Kovshun – Dmytro Rehotun 3:0 (11:4,11:4,13:11)
05:00 Yuri Kolesnik – Mikhail Dyachenko 3:1 (11:0,11:7,10:12,12:10)
05:00 Roman Konkulovskyi – Vladimir Okopnyy 3:0 (11:4,11:8,11:3)
05:15 Aleksandr Syksa – Alexander Zhurba 3:2 (3:11,11:5,11:4,8:11,11:6)
05:25 Oleksandr Timofeev 1968 – Spartak Abalmaz 2:3 (11:6,7:11,9:11,11:9,10:12)
05:30 Spartak Abalmaz – Dmitrii Derevinskii 2:3 (4:11,12:10,12:10,10:12,12:14)
05:45 Viktor Slyozka – Artem Yurkov 1:3 (5:11,11:8,6:11,7:11)
05:55 Aleksandr Kovalchuk Gr. – Sergey Skhabitskiy 3:0 (11:7,13:11,11:4)
06:00 Serhii Chelpanov – Yuri Kolesnik 3:1 (11:8,6:11,11:6,13:11)
06:15 Yaroslav Kovshun – Oleksandr Timofeev 1968 0:3 (1:11,11:13,3:11)
06:35 Roman Gnoyevoy – Dmitrii Derevinskii 0:3 (8:11,7:11,6:11)
06:55 Dmytro Rehotun – Sergey Skhabitskiy 2:3 (7:11,12:10,11:9,8:11,8:11)
07:00 Mikhail Dyachenko – Spartak Abalmaz 3:2 (9:11,11:6,11:7,9:11,11:6)
07:15 Vladyslav Kovalchuk – Mikhail Potapov 2:3 (9:11,9:11,11:7,11:7,3:11)
07:25 Spartak Abalmaz – Aleksandr Kovalchuk Gr. 3:2 (6:11,11:8,11:13,11:6,12:10)
07:30 Vasyl Matviichuk – Mykhailo Hlaholev 2:3 (11:8,7:11,11:9,8:11,8:11)
07:30 Maksim Baday – Maxim Gubenko 3:2 (8:11,12:10,8:11,11:6,12:10)
07:55 Anatoliy Dulich – Igor Syniavskyi I. 2:3 (5:11,7:11,11:9,13:11,4:11)
08:00 Ivan Fedorishin – Maxim Gubenko 0:3 (7:11,6:11,8:11)
08:00 Yuriy Urezchenko – Marek Drbohlav 1:3 (4:11,11:9,9:11,4:11)
08:00 Nikolay Tresсhetka – Anatolii Nikolenko 1:3 (6:11,11:8,8:11,2:11)
08:00 Alexander Bondarchuk – Ivan Fedorishin 0:3 (6:11,6:11,9:11)
08:15 Mikhail Sinyavsky – Yuriy Parahailo 1:3 (9:11,11:7,8:11,6:11)
08:30 Eduard Shimansky – Denis Mykytuk 1:3 (10:12,3:11,11:7,8:11)
08:30 Ihor Emets – Serhii Chuhai 2:3 (8:11,11:7,7:11,11:9,10:12)
08:35 Oleh Martynenko – Bohdan Plakhtiy 3:1 (6:11,13:11,11:3,12:10)
08:35 Lukas Heinzl – Vasily Kondratenko 1:3 (11:4,3:11,7:11,8:11)
08:55 Vladyslav Kovalchuk – Igor Syniavskyi I. 3:1 (11:4,7:11,11:5,11:8)
09:00 Vasily Smyk – Alexandr Mytsyk 1:3 (13:11,5:11,8:11,12:14)
09:00 Yuriy Urezchenko – Denis Mykytuk 1:3 (9:11,4:11,11:8,7:11)
09:00 Vasyl Matviichuk – Anatolii Nikolenko 3:1 (7:11,11:7,11:4,11:6)
09:00 Maksim Baday – Ivan Fedorishin 1:3 (8:11,11:8,8:11,9:11)
09:15 Yuriy Parahailo – Mikhail Potapov 3:2 (11:3,9:11,9:11,11:7,15:13)
09:30 Bohdan Plakhtiy – Mykhailo Hlaholev 3:0 (11:7,11:4,11:7)
09:30 Eduard Shimansky – Marek Drbohlav 3:2 (4:11,1:11,11:6,11:3,13:11)
09:30 Ivan Fedorishin – Vasily Kondratenko 3:1 (11:5,10:12,11:8,11:5)
09:30 Serhii Chuhai – Maxim Gubenko 3:0 (11:6,11:4,11:5)
09:45 Anatoliy Dulich – Mikhail Sinyavsky 1:3 (11:6,5:11,8:11,8:11)
10:00 Alexander Bondarchuk – Ihor Emets 0:3 (7:11,9:11,6:11)
10:00 Alexandr Mytsyk – Maxim Gubenko 3:2 (12:14,11:6,6:11,11:8,11:9)
10:00 Nikolay Tresсhetka – Oleh Martynenko 3:2 (9:11,12:10,12:10,6:11,11:7)
10:00 Yuriy Urezchenko – Eduard Shimansky 1:3 (8:11,6:11,11:9,9:11)
10:15 Vladyslav Kovalchuk – Yuriy Parahailo 0:3 (8:11,8:11,4:11)
10:30 Denis Mykytuk – Marek Drbohlav 2:3 (12:10,14:12,11:13,9:11,8:11)
10:30 Maksim Baday – Serhii Chuhai 3:0 (12:10,11:6,11:5)
10:35 Vasyl Matviichuk – Bohdan Plakhtiy 0:3 (7:11,3:11,9:11)
10:35 Lukas Heinzl – Vasily Smyk 1:3 (5:11,11:5,5:11,5:11)
10:55 Mikhail Sinyavsky – Igor Syniavskyi I. 1:3 (11:9,2:11,9:11,3:11)
11:00 Ihor Emets – Ivan Fedorishin 0:3 (4:11,8:11,8:11)
11:00 Eduard Shimansky – Yuriy Urezchenko 3:1 (11:8,11:13,11:7,11:6)
11:05 Ivan Fedorishin – Alexandr Mytsyk 1:3 (11:4,6:11,10:12,7:11)
11:05 Oleh Martynenko – Anatolii Nikolenko 3:1 (5:11,11:6,11:6,11:9)
11:15 Anatoliy Dulich – Mikhail Potapov 0:3 (6:11,8:11,6:11)
11:30 Marek Drbohlav – Denis Mykytuk 3:1 (10:12,11:8,11:5,11:4)
11:30 Alexander Bondarchuk – Maxim Gubenko 3:2 (11:2,4:11,5:11,11:4,11:9)
11:30 Vasily Smyk – Vasily Kondratenko 1:3 (11:9,6:11,10:12,7:11)
11:30 Nikolay Tresсhetka – Mykhailo Hlaholev 2:3 (11:13,14:12,14:12,6:11,10:12)
11:45 Maksim Baday – Ihor Emets 3:0 (11:2,11:8,11:5)
11:45 Marek Drbohlav – Eduard Shimansky 1:3 (11:9,11:13,7:11,7:11)
11:45 Vladyslav Kovalchuk – Mikhail Sinyavsky 3:1 (11:9,11:8,6:11,12:10)
12:00 Vasyl Matviichuk – Oleh Martynenko 1:3 (11:4,7:11,5:11,9:11)
12:00 Lukas Heinzl – Maxim Gubenko 0:3 (3:11,7:11,12:14)
12:15 Anatoliy Dulich – Yuriy Parahailo 3:1 (12:10,10:12,11:6,11:8)
12:15 Alexander Bondarchuk – Serhii Chuhai 3:2 (11:6,11:4,4:11,14:16,11:5)
12:30 Denis Mykytuk – Yuriy Urezchenko 3:1 (7:11,11:7,11:9,11:6)
12:30 Ivan Fedorishin – Vasily Smyk 3:1 (8:11,11:6,11:6,11:8)
12:35 Nikolay Tresсhetka – Bohdan Plakhtiy 3:0 (11:6,14:12,11:5)
12:45 Marek Drbohlav – Yuriy Urezchenko 2:3 (15:17,16:18,11:5,11:9,7:11)
12:55 Igor Syniavskyi I. – Mikhail Potapov 3:2 (2:11,11:6,11:7,8:11,11:3)
13:00 Ivan Fedorishin – Maxim Gubenko 3:0 (11:7,11:9,11:9)
13:00 Lukas Heinzl – Alexandr Mytsyk 1:3 (6:11,3:11,12:10,11:13)
13:05 Anatolii Nikolenko – Mykhailo Hlaholev 2:3 (11:7,10:12,7:11,11:7,7:11)
13:15 Vladyslav Kovalchuk – Anatoliy Dulich 3:1 (8:11,13:11,11:7,11:7)
13:30 Maksim Baday – Alexander Bondarchuk 3:1 (12:10,11:7,7:11,11:9)
13:30 Denis Mykytuk – Eduard Shimansky 3:1 (11:5,5:11,11:1,11:7)
13:35 Vasily Kondratenko – Maxim Gubenko 3:0 (11:4,11:7,11:8)
13:35 Vasyl Matviichuk – Nikolay Tresсhetka 3:1 (9:11,13:11,11:6,11:6)
13:40 Alexander Brizhevaty – Igor Shindel 0:3 (10:12,9:11,9:11)
13:55 Mikhail Sinyavsky – Mikhail Potapov 3:2 (11:6,7:11,8:11,11:5,11:9)
14:00 Ihor Emets – Maxim Gubenko 2:3 (13:11,11:6,8:11,4:11,8:11)
14:00 Vaclav Coubal – Antonin Spurny 3:2 (11:5,11:4,13:15,4:11,11:5)
14:00 Ihor Emets – Oleksandr Osadchyi 3:2 (12:10,10:12,11:4,8:11,13:11)
14:05 Ivan Fedorishin – Lukas Heinzl 3:0 (11:7,11:6,11:8)
14:05 Oleh Martynenko – Mykhailo Hlaholev 1:3 (11:7,8:11,6:11,8:11)
14:15 Yuriy Parahailo – Igor Syniavskyi I. 3:1 (8:11,11:8,11:9,11:8)
14:30 Vasily Smyk – Maxim Gubenko 1:3 (6:11,8:11,11:7,6:11)
14:30 Serhii Chuhai – Ivan Fedorishin 2:3 (6:11,6:11,11:2,11:8,2:11)
14:30 Bohdan Plakhtiy – Anatolii Nikolenko 3:0 (11:5,11:9,11:9)
14:40 Anatoly Kovalenko – Sergey Aristarkhov 2:3 (3:11,9:11,17:15,11:7,5:11)
14:55 Pavel Sokolovsky – Viktor Slyozka 3:0 (12:10,11:8,11:9)
15:00 Denis Maltsev – Igor Mirifyanskiy 0:3 (11:13,4:11,6:11)
15:00 Sergey Aristarkhov – Roman Tveritinov 3:0 (11:9,11:7,11:4)
15:00 Alexandr Mytsyk – Vasily Kondratenko 1:3 (9:11,11:9,7:11,8:11)
15:00 Artem Yurkov – Roman Konkulovskyi 3:1 (8:11,11:7,11:8,11:2)
15:10 Alexander Brizhevaty – Oleksandr Osadchyi 0:3 (9:11,8:11,10:12)
15:15 Viktor Kodola – Denis Maltsev 0:3 (5:11,7:11,10:12)
15:30 Ruslan Serhyenko – Daniil Gabrelian 2:3 (11:4,6:11,4:11,11:4,2:11)
15:30 Vladimir Okopnyy – Nikita Priadko 3:1 (5:11,11:8,11:6,11:7)
15:30 Andrey Lushchik – Dmitry Kuzmenko 2:3 (11:6,11:3,7:11,4:11,8:11)
15:30 Oleg Chulanov – Viktor Slyozka 2:3 (11:7,11:8,6:11,6:11,6:11)
15:40 Sergey Aristarkhov – Igor Shindel 3:0 (11:7,12:10,11:5)
15:55 Vladimir Kuzmych – Oleg Gil 3:0 (11:5,11:8,13:11)
16:00 Ihor Emets – Anatoly Kovalenko 0:3 (6:11,7:11,2:11)
16:00 Vitaliy Sydorenko – Oleh Kuzyshyn 2:3 (12:10,4:11,11:5,5:11,6:11)
16:00 Denis Maltsev – Nikita Priadko 1:3 (12:10,6:11,6:11,7:11)
16:00 Vladimir Okopnyy – Aleksandr Kolbasenko 3:2 (11:7,5:11,11:8,6:11,11:7)
16:00 Evhenii Hrytsenko – Roman Tveritinov 0:3 (9:11,6:11,8:11)
16:15 Roman Durovic – Lukasz Provaznik 3:1 (11:4,5:11,11:5,14:12)
16:25 Pavel Sokolovsky – Denis Maltsev 1:3 (8:11,11:5,9:11,8:11)
16:25 Eugene Masko – Oleksandr Timofeev 1968 2:3 (3:11,6:11,11:7,11:7,7:11)
16:30 Alexander Brizhevaty – Sergey Aristarkhov 0:3 (6:11,5:11,8:11)
16:30 Sergey Aristarkhov – Andrey Lushchik 0:3 (5:11,5:11,5:11)
16:30 Vladimir Okopnyy – Igor Mirifyanskiy 3:0 (11:5,11:4,11:8)
16:35 Artem Yurkov – Viktor Slyozka 3:0 (11:8,11:9,11:7)
16:35 Vladislav Kovalenko – Vitaliy Gusev 0:3 (11:13,9:11,8:11)
16:55 Oleg Gil – Viktor Slyozka 3:1 (11:6,13:11,6:11,11:4)
16:55 Dmitrii Derevinskii – Spartak Abalmaz 3:2 (11:8,8:11,11:5,9:11,11:8)
17:00 Evhenii Hrytsenko – Dmitry Kuzmenko 2:3 (7:11,8:11,11:4,11:5,9:11)
17:00 Denis Maltsev – Vladimir Okopnyy 2:3 (10:12,11:8,10:12,14:12,6:11)
17:00 Aleksandr Kolbasenko – Roman Konkulovskyi 1:3 (9:11,11:7,9:11,9:11)
17:05 Ruslan Serhyenko – Oleh Kuzyshyn 2:3 (11:6,4:11,11:6,8:11,3:11)
17:10 Anatoly Kovalenko – Oleksandr Osadchyi 3:2 (5:11,11:9,11:9,10:12,11:6)
17:15 Mikhail Dyachenko – Yuri Kolesnik 3:1 (11:9,11:6,2:11,11:9)
17:25 Viktor Kodola – Vladimir Kuzmych 1:3 (11:9,7:11,5:11,5:11)
17:30 Nikita Priadko – Igor Mirifyanskiy 3:0 (13:11,11:8,11:8)
17:30 Andrey Lushchik – Roman Tveritinov 1:3 (8:11,10:12,11:9,10:12)
17:30 Ihor Emets – Igor Shindel 3:0 (11:4,11:3,11:5)
17:30 Vitaliy Gusev – Daniil Gabrelian 1:3 (4:11,11:8,1:11,9:11)
17:35 Oleg Chulanov – Vladimir Okopnyy 2:3 (8:11,11:8,7:11,12:10,7:11)
17:50 Oleg Shvydkyy – Lukas Heinzl 2:3 (12:14,11:7,11:6,6:11,8:11)
17:55 Eugene Masko – Spartak Abalmaz 0:3 (11:13,7:11,3:11)
17:55 Pavel Sokolovsky – Oleg Gil 3:1 (11:2,7:11,11:6,11:7)
18:00 Artem Yurkov – Aleksandr Kolbasenko 2:3 (13:11,10:12,8:11,11:9,8:11)
18:00 Sergey Aristarkhov – Dmitry Kuzmenko 3:0 (11:9,11:8,11:2)
18:00 Vladimir Okopnyy – Denis Maltsev 3:2 (4:11,15:13,6:11,11:6,11:9)
18:05 Vitaliy Sydorenko – Vladislav Kovalenko 3:2 (9:11,11:9,8:11,11:9,15:13)
18:10 Alexander Brizhevaty – Anatoly Kovalenko 3:2 (11:9,11:9,11:13,5:11,12:10)
18:15 Yuri Kolesnik – Oleksandr Timofeev 1968 2:3 (8:11,12:14,11:6,11:7,10:12)
18:15 Vladimir Kuzmych – Denis Maltsev 3:1 (11:7,11:9,7:11,13:11)
18:15 Lukasz Provaznik – Matej Mezera 3:0 (11:6,11:9,11:9)
18:20 Sergey Solomko – Jan Krames Sr 2:3 (4:11,4:11,11:9,11:7,6:11)
18:30 Igor Mirifyanskiy – Nikita Priadko 3:0 (13:11,11:5,11:6)
18:30 Evhenii Hrytsenko – Andrey Lushchik 1:3 (9:11,11:8,8:11,9:11)
18:35 Ruslan Serhyenko – Vitaliy Gusev 0:3 (9:11,3:11,8:11)
18:35 Vladimir Okopnyy – Viktor Slyozka 0:3 (3:11,8:11,13:15)
18:40 Ihor Emets – Sergey Aristarkhov 3:0 (11:7,11:9,11:5)
18:50 Vitalii Mukhin – Vladimir Melnikov 3:2 (11:7,4:11,9:11,11:4,13:11)
18:55 Dmitrii Derevinskii – Mikhail Dyachenko 1:3 (4:11,9:11,11:7,5:11)
18:55 Viktor Kodola – Viktor Slyozka 3:2 (11:8,8:11,8:11,12:10,11:7)
19:00 Dmitry Kuzmenko – Roman Tveritinov 3:0 (11:6,11:9,11:6)
19:00 Igor Mirifyanskiy – Vladimir Okopnyy 1:3 (8:11,9:11,11:8,5:11)
19:00 Vladislav Kovalenko – Oleh Kuzyshyn 2:3 (6:11,9:11,11:8,11:9,9:11)
19:05 Oleg Chulanov – Roman Konkulovskyi 1:3 (11:9,6:11,6:11,6:11)
19:10 Oleksandr Osadchyi – Igor Shindel 2:3 (5:11,13:11,11:3,5:11,4:11)
19:20 Oleg Shvydkyy – Jan Krames Sr 1:3 (9:11,5:11,11:8,6:11)
19:25 Eugene Masko – Yuri Kolesnik 3:0 (12:10,11:6,11:9)
19:25 Pavel Sokolovsky – Vladimir Kuzmych 1:3 (11:9,9:11,4:11,8:11)
19:30 Evhenii Hrytsenko – Sergey Aristarkhov 3:2 (11:8,9:11,9:11,11:9,11:1)
19:30 Nikita Priadko – Denis Maltsev 1:3 (13:11,10:12,11:13,14:16)
19:35 Vitaliy Sydorenko – Daniil Gabrelian 0:3 (5:11,6:11,9:11)
19:35 Artem Yurkov – Vladimir Okopnyy 2:3 (2:11,10:12,11:5,11:6,10:12)
19:40 Alexander Brizhevaty – Ihor Emets 3:1 (11:5,11:9,8:11,11:7)
19:45 Vladimir Melnikov – Lukas Heinzl 3:2 (12:14,6:11,11:9,11:6,11:5)
19:55 Mikhail Dyachenko – Spartak Abalmaz 3:2 (12:10,10:12,11:7,11:13,11:8)
19:55 Viktor Kodola – Oleg Gil 2:3 (11:3,5:11,11:5,8:11,14:16)
20:00 Igor Mirifyanskiy – Denis Maltsev 2:3 (11:9,5:11,11:4,5:11,10:12)
20:00 Anatoly Kovalenko – Igor Shindel 1:3 (11:8,3:11,10:12,5:11)
20:05 Ruslan Serhyenko – Vladislav Kovalenko 2:3 (6:11,6:11,15:13,11:7,8:11)
20:05 Oleg Chulanov – Aleksandr Kolbasenko 3:2 (9:11,12:10,10:12,11:5,11:2)
20:15 Dmitry Kuzmenko – Andrey Lushchik 3:2 (12:14,11:5,11:9,8:11,11:9)
20:15 Sergey Solomko – Vitalii Mukhin 2:3 (11:9,14:12,6:11,5:11,5:11)
20:25 Dmitrii Derevinskii – Oleksandr Timofeev 1968 1:3 (13:11,8:11,9:11,7:11)
20:25 Denis Maltsev – Viktor Slyozka 3:1 (11:7,11:9,9:11,11:8)
20:30 Vitaliy Sydorenko – Vitaliy Gusev 3:2 (2:11,11:5,4:11,14:12,11:8)
20:30 Nikita Priadko – Vladimir Okopnyy 2:3 (11:8,13:11,6:11,13:15,6:11)
20:35 Viktor Slyozka – Roman Konkulovskyi 2:3 (11:7,11:4,8:11,9:11,8:11)
20:40 Sergey Aristarkhov – Oleksandr Osadchyi 1:3 (13:11,6:11,5:11,8:11)
20:45 Roman Tveritinov – Sergey Aristarkhov 0:3 (9:11,12:14,8:11)
20:45 Eugene Masko – Mikhail Dyachenko 3:1 (11:6,5:11,11:8,11:6)
20:45 Oleg Shvydkyy – Vladimir Melnikov 3:2 (11:7,12:10,10:12,10:12,12:10)
20:55 Pavel Sokolovsky – Viktor Kodola 3:1 (11:7,11:6,7:11,11:9)
21:05 Artem Yurkov – Oleg Chulanov 3:0 (11:3,11:3,11:3)
21:05 Oleh Kuzyshyn – Daniil Gabrelian 3:2 (6:11,6:11,15:13,11:8,11:9)
21:15 Dmitrii Derevinskii – Yuri Kolesnik 2:3 (11:7,7:11,5:11,11:6,11:13)
21:15 Vladimir Kuzmych – Viktor Slyozka 3:2 (11:9,9:11,11:8,10:12,11:7)
21:20 Vitalii Mukhin – Jan Krames Sr 3:2 (11:4,11:7,6:11,7:11,11:2)
21:30 Ruslan Serhyenko – Vitaliy Sydorenko 3:1 (11:8,11:9,5:11,11:7)
21:35 Vladimir Okopnyy – Roman Konkulovskyi 0:3 (7:11,8:11,2:11)
21:45 Oleg Gil – Denis Maltsev 0:3 (6:11,9:11,8:11)
21:50 Sergey Solomko – Lukas Heinzl 0:3 (9:11,12:14,6:11)
21:55 Spartak Abalmaz – Oleksandr Timofeev 1968 3:2 (11:8,4:11,9:11,11:7,11:6)
22:00 Aleksandr Kolbasenko – Viktor Slyozka 1:3 (8:11,11:8,5:11,8:11)
22:05 Vladislav Kovalenko – Daniil Gabrelian 3:2 (6:11,13:11,11:7,8:11,11:9)
22:20 Oleg Shvydkyy – Vitalii Mukhin 0:3 (6:11,8:11,5:11)
22:25 Eugene Masko – Dmitrii Derevinskii 2:3 (9:11,5:11,11:5,11:7,9:11)
22:35 Vitaliy Gusev – Oleh Kuzyshyn 0:3 (12:14,7:11,9:11)
22:50 Sergey Solomko – Vladimir Melnikov 2:3 (11:8,8:11,11:9,5:11,9:11)
22:55 Mikhail Dyachenko – Oleksandr Timofeev 1968 2:3 (9:11,5:11,11:7,12:10,9:11)
23:00 Dmitry Kuzmenko – Oleksandr Gaynovsky 3:1 (11:8,9:11,11:4,11:4)
23:15 Yuri Kolesnik – Spartak Abalmaz 3:2 (11:4,12:10,11:13,8:11,11:8)
23:20 Jan Krames Sr – Lukas Heinzl 3:2 (6:11,11:8,6:11,11:7,11:9)
23:30 Vladimir Korobko – Vladimir Ivasiv 1971 0:3 (8:11,9:11,5:11)

Pro League

Time Players Score
00:00 Vladimir Eremin – Sergey Nikulin 3:1 (11:4,11:9,7:11,11:8)
00:15 Yuri Lbov – Alexey Shershnev 3:2 (6:11,13:11,11:5,9:11,11:9)
00:15 Maxim Mameka – Nikolay Tarasenkov 3:2 (11:7,7:11,11:9,6:11,11:8)
00:30 Anatoly Ilin – Tyinchtyik Turabekov 3:1 (7:11,11:9,11:6,11:5)
00:30 Igor Mihaylov – Aleksandr Fedorov 3:0 (11:6,13:11,11:6)
00:45 Vjacheslav Chernov – Evgeny Baryshnikov 2:3 (9:11,11:4,11:9,7:11,8:11)
01:15 Sergey Lopatin – Vladimir Eremin 3:0 (15:13,11:7,11:6)
01:15 Valery Kutin – Yuri Lbov 1:3 (7:11,12:10,9:11,11:13)
01:30 Dmitry Tikhnenko – Maxim Mameka 3:2 (11:8,7:11,12:10,4:11,11:7)
01:30 Aleksandr Fedorov – Alexey Shershnev 3:2 (5:11,11:8,8:11,11:4,17:15)
01:45 Tyinchtyik Turabekov – Sergey Nikulin 3:0 (11:5,11:6,18:16)
02:00 Evgeny Baryshnikov – Nikolay Tarasenkov 2:3 (11:7,5:11,4:11,11:9,4:11)
02:00 Anatoly Ilin – Vladimir Eremin 0:3 (12:14,5:11,5:11)
02:15 Igor Mihaylov – Yuri Lbov 0:3 (8:11,10:12,5:11)
02:30 Vjacheslav Chernov – Maxim Mameka 0:3 (7:11,5:11,7:11)
02:30 Alexey Shershnev – Valery Kutin 3:1 (11:7,7:11,11:7,11:4)
02:45 Sergey Nikulin – Sergey Lopatin 3:2 (11:7,11:5,7:11,3:11,11:8)
02:45 Nikolay Tarasenkov – Dmitry Tikhnenko 1:3 (11:9,8:11,4:11,9:11)
03:00 Yuri Lbov – Aleksandr Fedorov 3:2 (9:11,5:11,11:8,11:7,11:2)
03:00 Vladimir Eremin – Tyinchtyik Turabekov 3:1 (12:10,9:11,11:6,14:12)
03:15 Maxim Mameka – Evgeny Baryshnikov 3:0 (11:3,11:5,11:5)
03:30 Alexey Shershnev – Igor Mihaylov 1:3 (10:12,8:11,11:5,3:11)
03:30 Nikolay Tarasenkov – Vjacheslav Chernov 3:1 (11:8,11:6,6:11,11:7)
03:45 Sergey Nikulin – Anatoly Ilin 3:1 (11:8,8:11,11:9,11:9)
04:00 Evgeny Baryshnikov – Dmitry Tikhnenko 2:3 (11:7,1:11,11:8,6:11,10:12)
04:00 Tyinchtyik Turabekov – Sergey Lopatin 1:3 (6:11,9:11,12:10,7:11)
04:00 Aleksandr Fedorov – Valery Kutin 3:1 (11:7,11:8,9:11,11:9)
04:30 Sergey Nikulin – Tyinchtyik Turabekov 0:3 (8:11,3:11,7:11)
04:30 Nikolay Tarasenkov – Evgeny Baryshnikov 3:1 (7:11,11:8,12:10,11:7)
04:45 Igor Mihaylov – Alexey Shershnev 3:2 (12:10,8:11,9:11,11:6,11:9)
05:00 Sergey Lopatin – Vladimir Eremin 0:3 (8:11,12:14,6:11)
05:00 Yuri Lbov – Aleksandr Fedorov 2:3 (5:11,10:12,11:6,12:10,7:11)
05:00 Dmitry Tikhnenko – Maxim Mameka 2:3 (8:11,13:11,9:11,11:8,12:14)
07:30 Igor Meteleshko – Ivan Pandur 3:0 (11:6,11:5,11:7)
07:30 Dmitry Kustov – Eduard Tsvetkov 3:2 (7:11,15:13,11:7,7:11,12:10)
07:30 Vasily Obukhov – Dmitry Surkin 2:3 (11:8,8:11,11:8,11:13,8:11)
07:45 Oleg Moshnikov – Andrey Borisov 0:3 (5:11,8:11,3:11)
08:00 Sergey Simonov – Andrey Lisov 3:0 (11:6,12:10,12:10)
08:00 Andrey Prokhorov – Igor Rokhlin 3:2 (13:11,11:7,3:11,11:13,11:9)
08:15 Dmitry Krivonos – Alexey Denisov 3:1 (10:12,11:6,11:8,13:11)
08:15 Alexander Kolmin – Igor Meteleshko 1:3 (9:11,16:14,5:11,4:11)
08:15 Eduard Tsvetkov – Andrey Prokhorov 1:3 (10:12,6:11,11:9,14:16)
08:45 Ivan Pandur – Sergey Simonov 1:3 (8:11,11:7,5:11,3:11)
08:45 Dmitry Surkin – Dmitry Krivonos 0:3 (2:11,8:11,5:11)
08:45 Igor Rokhlin – Dmitry Kustov 1:3 (9:11,11:9,6:11,9:11)
08:45 Andrey Borisov – Alexander Kolmin 3:2 (6:11,12:10,6:11,11:9,11:5)
09:00 Andrey Lisov – Igor Meteleshko 1:3 (11:6,7:11,8:11,5:11)
09:15 Alexey Denisov – Vasily Obukhov 3:0 (11:3,11:7,13:11)
09:15 Igor Meteleshko – Oleg Moshnikov 0:3 (10:12,7:11,10:12)
09:30 Dmitry Kustov – Andrey Prokhorov 1:3 (12:10,4:11,5:11,6:11)
09:45 Vasily Obukhov – Dmitry Krivonos 3:2 (2:11,12:14,13:11,11:7,11:8)
09:45 Igor Meteleshko – Sergey Simonov 1:3 (9:11,12:10,8:11,6:11)
09:45 Eduard Tsvetkov – Igor Rokhlin 2:3 (7:11,11:7,11:13,11:8,5:11)
09:45 Oleg Moshnikov – Alexander Kolmin 3:0 (11:5,11:8,13:11)
10:00 Ivan Pandur – Andrey Lisov 3:1 (11:7,13:11,8:11,11:5)
10:15 Dmitry Surkin – Alexey Denisov 3:0 (13:11,12:10,11:5)
10:15 Igor Rokhlin – Eduard Tsvetkov 0:3 (5:11,9:11,6:11)
10:30 Andrey Borisov – Igor Meteleshko 3:2 (3:11,4:11,11:9,11:6,12:10)
10:45 Ivan Pandur – Andrey Lisov 1:3 (6:11,13:15,12:10,6:11)
10:45 Vasily Obukhov – Alexey Denisov 3:1 (6:11,11:9,12:10,11:7)
10:45 Andrey Prokhorov – Dmitry Kustov 2:3 (8:11,11:6,7:11,11:5,6:11)
10:45 Igor Meteleshko – Alexander Kolmin 2:3 (13:11,8:11,5:11,11:9,6:11)
11:00 Dmitry Krivonos – Dmitry Surkin 3:0 (11:4,11:8,12:10)
11:00 Sergey Simonov – Igor Meteleshko 2:3 (11:8,11:5,8:11,7:11,6:11)
11:15 Andrey Borisov – Oleg Moshnikov 0:3 (6:11,9:11,9:11)
11:30 Nikita Mareev – Nikita Mareev 3:0 (12:10,11:4,11:9)
11:30 Victor Rakhmanovsky – Maxim Smyshnikov 0:3 (7:11,5:11,7:11)
11:30 Konstantin Olshakov – Dmitry Tunitsin 2:3 (5:11,7:11,11:9,12:10,4:11)
11:45 Anton Stepanov – Alexey Shershnev 3:1 (9:11,11:7,11:7,11:7)
11:45 Artem Poidashev – Vladimir Ippolitov 2:3 (16:18,11:5,11:5,8:11,5:11)
12:00 Ivan Bukhtiyarov – Artem Tsitselsky 3:2 (8:11,14:12,10:12,11:4,11:7)
12:15 Oleg Butorin – Viktor Kochergin 1:3 (1:11,8:11,11:8,5:11)
12:30 Nikita Mareev – Artem Poidashev 1:3 (8:11,6:11,11:6,10:12)
12:30 Dmitry Tunitsin – Oleg Butorin 3:1 (11:1,9:11,11:9,11:8)
12:30 Aleksey Kazakov – Viacheslav Seleznev 2:3 (6:11,11:9,8:11,11:5,7:11)
12:45 Maxim Smyshnikov – Ivan Bukhtiyarov 2:3 (11:9,11:7,8:11,4:11,8:11)
12:45 Vladimir Ippolitov – Nikita Mareev 1:3 (11:8,6:11,5:11,8:11)
13:00 Alexey Shershnev – Aleksey Kazakov 3:1 (11:9,5:11,11:6,11:6)
13:00 Viktor Kochergin – Konstantin Olshakov 3:0 (11:6,11:4,11:1)
13:15 Artem Tsitselsky – Victor Rakhmanovsky 3:2 (11:6,3:11,6:11,11:8,11:4)
13:15 Nikita Mareev – Artem Poidashev 3:0 (11:5,12:10,11:4)
13:15 Viacheslav Seleznev – Anton Stepanov 0:3 (9:11,6:11,6:11)
13:30 Konstantin Olshakov – Oleg Butorin 3:0 (17:15,11:6,11:9)
13:45 Victor Rakhmanovsky – Ivan Bukhtiyarov 2:3 (11:8,11:7,10:12,9:11,13:15)
13:45 Anton Stepanov – Aleksey Kazakov 3:0 (11:9,12:10,11:4)
13:45 Nikita Mareev – Vladimir Ippolitov 3:2 (12:10,2:11,11:7,4:11,11:8)
14:00 Dmitry Tunitsin – Viktor Kochergin 0:3 (8:11,7:11,7:11)
14:15 Maxim Smyshnikov – Artem Tsitselsky 3:0 (11:5,11:9,11:9)
14:15 Alexey Shershnev – Viacheslav Seleznev 2:3 (8:11,11:7,5:11,11:4,4:11)
14:30 Artem Poidashev – Nikita Mareev 0:3 (8:11,11:13,7:11)
14:30 Konstantin Olshakov – Oleg Butorin 1:3 (11:4,9:11,4:11,6:11)
14:45 Artem Tsitselsky – Victor Rakhmanovsky 3:0 (11:8,11:8,11:8)
14:45 Nikita Mareev – Vladimir Ippolitov 3:0 (11:4,11:4,11:6)
14:45 Alexey Shershnev – Aleksey Kazakov 0:3 (4:11,16:18,8:11)
15:00 Viktor Kochergin – Dmitry Tunitsin 3:2 (8:11,11:9,11:7,9:11,11:3)
15:00 Ivan Bukhtiyarov – Maxim Smyshnikov 0:3 (11:13,10:12,8:11)
15:15 Anton Stepanov – Viacheslav Seleznev 3:2 (11:5,4:11,11:9,7:11,12:10)
15:15 Sergey Chekanov – Sergey Lanin 3:0 (11:7,11:9,11:4)
15:30 Nikita Mareev – Igor Minchenkov 3:1 (12:10,11:4,5:11,11:8)
15:45 Aleksandr Poprocky – Yuri Dvornichenko 3:1 (5:11,11:9,11:6,11:9)
15:45 Yuri Dvornichenko – Andrey Yakovlev 3:1 (11:8,11:13,11:8,11:8)
15:45 Aleksey Lobanov – Vitaly Demchenko 0:3 (6:11,2:11,9:11)
16:00 Alexander Krotkov – Vitaly Demchenko
16:00 Vjacheslav Chernov – Sergey Gushchin 3:2 (14:12,4:11,11:9,5:11,11:8)
16:15 Alexey Shershnev – Aleksandr Alekseyev 3:1 (11:6,12:10,6:11,11:6)
16:15 Oleg Shutov – Alexander Kuzmin 2:3 (11:4,11:6,4:11,4:11,8:11)
16:30 Sergey Lanin – Yuri Dvornichenko 0:3 (9:11,8:11,8:11)
16:45 Yuri Dvornichenko – Oleg Shutov 3:0 (11:4,11:3,12:10)
16:45 Igor Minchenkov – Vjacheslav Chernov 3:1 (10:12,14:12,11:8,11:8)
16:45 Vitaly Demchenko – Alexey Shershnev 1:3 (5:11,7:11,14:12,5:11)
17:00 Andrey Yakovlev – Sergey Chekanov 3:0 (11:8,11:5,11:6)
17:00 Alexander Kuzmin – Aleksandr Poprocky 3:1 (13:11,11:7,7:11,15:13)
17:15 Sergey Gushchin – Nikita Mareev 3:2 (11:6,11:7,10:12,12:14,11:9)
17:30 Aleksandr Alekseyev – Alexander Krotkov
17:30 Aleksandr Alekseyev – Aleksey Lobanov 3:1 (11:3,4:11,11:6,11:9)
17:30 Nikita Mareev – Vjacheslav Chernov 0:3 (6:11,8:11,5:11)
17:30 Sergey Chekanov – Yuri Dvornichenko 3:2 (11:9,6:11,11:2,7:11,11:1)
17:45 Aleksey Lobanov – Alexey Shershnev 0:3 (9:11,7:11,8:11)
17:45 Aleksandr Poprocky – Oleg Shutov 2:3 (11:6,6:11,6:11,11:7,16:18)
17:45 Sergey Lanin – Andrey Yakovlev 0:3 (9:11,6:11,5:11)
18:00 Igor Minchenkov – Sergey Gushchin 0:3 (7:11,10:12,12:14)
18:15 Yuri Dvornichenko – Alexander Kuzmin 2:3 (4:11,11:9,11:6,6:11,4:11)
18:15 Sergey Chekanov – Sergey Lanin 3:0 (11:6,11:9,11:4)
18:30 Vitaly Demchenko – Aleksandr Alekseyev 0:3 (6:11,7:11,3:11)
18:30 Nikita Mareev – Igor Minchenkov 0:3 (2:11,6:11,8:11)
18:45 Yuri Dvornichenko – Andrey Yakovlev 2:3 (12:14,13:11,11:9,9:11,10:12)
18:45 Vitaly Demchenko – Aleksey Lobanov 3:2 (11:6,11:6,2:11,7:11,11:8)
18:45 Aleksandr Poprocky – Oleg Shutov 3:2 (11:3,9:11,11:7,8:11,11:8)
19:00 Sergey Gushchin – Vjacheslav Chernov 3:1 (11:9,13:11,7:11,11:9)
19:30 Alexander Kuzmin – Yuri Dvornichenko 3:0 (11:8,14:12,11:4)
19:30 Evgeniy Akulenko – Andrei Savchenko 0:3 (8:11,9:11,8:11)
19:30 Alexey Shershnev – Aleksandr Alekseyev 1:3 (7:11,6:11,15:13,2:11)
19:30 Victor Rakhmanovsky – Maxim Smyshnikov 2:3 (13:11,5:11,6:11,11:6,7:11)
19:45 Igor Meteleshko – Pavel Pinkovsky 2:3 (7:11,5:11,12:10,14:12,5:11)
19:45 Tyinchtyik Turabekov – Nikolay Tarasenkov 3:1 (11:7,6:11,11:3,11:9)
19:45 Sergey Sarychev – Alexander Frolov I. 3:1 (15:13,11:8,8:11,13:11)
20:00 Evgeny Kalashnikov – Alexey Ivanov O. 3:1 (4:11,11:7,11:6,11:8)
20:00 Dmitrii Lialichev – Denis Lebedev 3:2 (5:11,11:3,2:11,11:0,13:11)
20:15 Denis Komarov – Vasiliy Dedov 3:1 (8:11,11:6,11:4,11:7)
20:15 Roman Homenko – Gennady Kondratyev 1:3 (11:9,3:11,15:17,7:11)
20:30 Kirill Serov – Maxim Shulkov 3:1 (4:11,11:9,11:3,11:4)
20:30 Andrei Savchenko – Evgeny Kalashnikov 1:3 (11:9,8:11,8:11,3:11)
20:30 Maxim Smyshnikov – Dmitrii Lialichev 1:3 (6:11,11:8,5:11,9:11)
20:45 Nikolay Tarasenkov – Kirill Serov 3:0 (12:10,11:6,11:4)
20:45 Alexey Ivanov O. – Evgeniy Akulenko 3:1 (11:2,9:11,12:10,11:8)
20:45 Gennady Kondratyev – Igor Meteleshko 3:0 (11:7,11:4,11:1)
20:45 Maxim Smyshnikov – Dmitry Petrochenko
20:50 Alexander Frolov I. – Denis Komarov 1:3 (8:11,8:11,11:9,9:11)
21:00 Denis Lebedev – Victor Rakhmanovsky 1:3 (11:6,9:11,5:11,7:11)
21:15 Pavel Pinkovsky – Roman Homenko 3:2 (12:10,11:3,6:11,9:11,11:7)
21:15 Vasiliy Dedov – Sergey Sarychev 1:3 (6:11,12:10,6:11,16:18)
21:15 Maxim Shulkov – Tyinchtyik Turabekov 3:1 (11:8,10:12,11:8,15:13)
21:30 Evgeniy Akulenko – Evgeny Kalashnikov 1:3 (7:11,9:11,11:7,7:11)
21:45 Victor Rakhmanovsky – Dmitrii Lialichev 3:0 (11:3,11:4,11:8)
21:45 Victor Rakhmanovsky – Dmitry Petrochenko
21:45 Tyinchtyik Turabekov – Kirill Serov 2:3 (11:7,9:11,12:10,9:11,3:11)
21:45 Andrei Savchenko – Alexey Ivanov O. 3:0 (14:12,11:6,11:4)
21:45 Roman Homenko – Igor Meteleshko 3:1 (7:11,11:9,11:8,11:9)
22:00 Maxim Smyshnikov – Denis Lebedev 3:1 (11:6,11:4,9:11,11:8)
22:00 Sergey Sarychev – Denis Komarov 3:2 (11:6,9:11,9:11,11:9,13:11)
22:15 Gennady Kondratyev – Pavel Pinkovsky 3:1 (11:2,11:3,8:11,11:5)
22:15 Alexey Ivanov O. – Evgeniy Akulenko 3:1 (11:9,11:5,1:11,11:3)
22:20 Alexander Frolov I. – Vasiliy Dedov 1:3 (5:11,8:11,12:10,6:11)
22:30 Nikolay Tarasenkov – Maxim Shulkov 3:0 (11:6,11:5,11:6)
22:30 Dmitrii Lialichev – Denis Lebedev 2:3 (8:11,11:9,11:8,8:11,7:11)
22:45 Evgeny Kalashnikov – Andrei Savchenko 3:2 (6:11,11:6,11:6,3:11,11:9)
22:45 Roman Homenko – Igor Meteleshko 3:1 (12:10,11:8,9:11,11:9)
22:45 Tyinchtyik Turabekov – Maxim Shulkov 0:3 (9:11,7:11,1:11)
23:00 Victor Rakhmanovsky – Maxim Smyshnikov 0:3 (5:11,9:11,9:11)
23:00 Gennady Kondratyev – Pavel Pinkovsky 1:3 (3:11,11:5,8:11,6:11)
23:00 Vasiliy Dedov – Alexander Frolov I. 3:1 (13:15,11:7,13:11,16:14)
23:15 Roman Zelensky – Dmitriy Balakin 1:3 (10:12,7:11,14:12,11:13)
23:15 Nikolay Tarasenkov – Kirill Serov 2:3 (11:8,10:12,10:12,11:9,7:11)
23:30 Sergey Sarychev – Denis Komarov 3:2 (11:5,8:11,8:11,11:7,11:7)
23:30 Alexander Krotkov – Nikita Bespalov 1:3 (7:11,11:9,6:11,7:11)
23:45 Oleg Kutuzov – Vasily Obukhov 3:0 (13:11,11:3,11:7)
23:50 Maxim Mameka – Oleg Zyuganov 1:3 (11:13,11:9,4:11,6:11)

TT-Cup. Czech Republic

Time Players Score
00:00 Marek Kulisek – Filip Nemec 2:3 (7:11,13:11,8:11,11:6,7:11)
00:15 Zdenek Dusek – Jan Eibich 0:3 (7:11,10:12,5:11)
00:25 Petr Silhan – Michal Spalek 2:3 (8:11,8:11,13:11,11:7,6:11)
00:45 Jaroslav Dohnal – Jachym Zacharda 3:2 (11:5,8:11,9:11,11:7,12:10)
00:45 Petr Vanek – Marek Kulisek 2:3 (11:6,8:11,12:10,8:11,7:11)
01:00 Petr Silhan – Martin Stusek 3:0 (11:4,11:3,11:9)
01:15 Filip Nemec – Ondrej Fiklik 3:2 (11:13,11:6,6:11,11:7,11:6)
01:35 Michal Spalek – David Jicha 3:2 (10:12,11:7,9:11,11:7,11:9)
09:15 Martin Novak – Vojtech Leska 2:3 (5:11,11:9,7:11,11:6,10:12)
09:45 Vladimir Svoboda – Pavel Vyvial 0:3 (14:16,6:11,4:11)
09:45 Adam Kosacky – Michal Brozek 1:3 (7:11,12:10,10:12,2:11)
10:20 Martin Novak – Pavel Vyvial 0:3 (2:11,3:11,15:17)
10:25 Martin Dolezal – Jiri Medlin 0:3 (2:11,6:11,8:11)
10:45 Vojtech Leska – Vladimir Svoboda 3:0 (11:7,11:5,11:7)
10:45 Adam Kosacky – Jiri Medlin 1:3 (9:11,11:4,3:11,11:13)
11:15 Michal Brozek – Martin Dolezal 1:3 (7:11,11:9,10:12,5:11)
11:20 Martin Novak – Vladimir Svoboda 1:3 (3:11,11:13,11:7,7:11)
11:45 Adam Kosacky – Martin Dolezal 1:3 (11:8,7:11,9:11,6:11)
11:50 Pavel Vyvial – Vojtech Leska 2:3 (11:9,5:11,11:8,7:11,6:11)
12:15 Vladimir Svoboda – Martin Novak 3:1 (11:6,9:11,11:9,14:12)
12:15 Jiri Medlin – Michal Brozek 0:3 (9:11,4:11,1:11)
12:45 Vojtech Leska – Pavel Vyvial 3:1 (11:4,11:9,10:12,11:9)
12:45 Martin Dolezal – Adam Kosacky 3:0 (11:6,11:7,11:3)
13:15 David Mutl – Vaclav Nykl 0:3 (10:12,8:11,8:11)
13:30 Michal Brozek – Jiri Medlin 2:3 (11:2,12:14,6:11,11:7,6:11)
13:45 Jan Prokes – Petr Libovicky 2:3 (5:11,13:11,8:11,11:7,12:14)
13:55 Viktor Skokan – Matej Fausek 2:3 (8:11,13:11,10:12,11:6,6:11)
14:20 David Mutl – Petr Libovicky 0:3 (7:11,4:11,12:14)
14:25 Ondrej Fiklik – Filip Nemec 1:3 (7:11,6:11,11:9,7:11)
14:45 Viktor Skokan – Filip Nemec 3:2 (11:6,7:11,11:8,7:11,11:4)
14:50 Vaclav Nykl – Jan Prokes 2:3 (11:7,9:11,11:7,9:11,7:11)
15:15 David Mutl – Jan Prokes 1:3 (8:11,4:11,11:2,8:11)
15:25 Matej Fausek – Ondrej Fiklik 3:2 (11:6,7:11,9:11,11:3,11:7)
15:50 Petr Libovicky – Vaclav Nykl 2:3 (11:5,8:11,9:11,14:12,7:11)
16:00 Viktor Skokan – Ondrej Fiklik 3:0 (11:7,11:7,12:10)
16:15 Filip Nemec – Matej Fausek 2:3 (11:7,6:11,8:11,11:6,11:13)
16:30 Jan Prokes – David Mutl 3:1 (12:10,8:11,11:8,11:8)
17:00 Petr Libovicky – Vaclav Nykl 0:3 (9:11,3:11,6:11)
17:15 Filip Nemec – Ondrej Fiklik 3:2 (11:9,6:11,5:11,13:11,11:7)
17:20 Zdenek Zahradka – Filip Marat 0:3 (9:11,9:11,9:11)
17:40 Jachym Sebl – Vaclav Hejda Jr. 3:0 (11:4,11:7,11:7)
17:45 Matej Fausek – Viktor Skokan 1:3 (5:11,11:7,9:11,11:13)
17:50 Horst Bauer – Jan Hendrych 3:2 (11:8,10:12,8:11,11:9,11:4)
17:55 Jan Benak – Vojteh Shanc 1:3 (6:11,6:11,11:7,9:11)
18:10 Vojtech Dusan – Vojtech Koutnik 3:1 (8:11,11:7,11:7,11:7)
18:20 Zdenek Zahradka – Jan Hendrych 2:3 (11:6,10:12,13:11,5:11,3:11)
18:25 Jan Kocab – Viktor Skokan 1:3 (6:11,7:11,13:11,8:11)
18:30 Jachym Sebl – Vojtech Koutnik 3:1 (11:8,5:11,11:8,11:5)
18:50 Filip Marat – Horst Bauer 3:1 (11:8,6:11,11:9,12:10)
18:55 Jan Benak – Viktor Skokan 3:1 (6:11,11:9,11:5,11:5)
19:10 Vaclav Hejda Jr. – Vojtech Dusan 3:2 (6:11,19:21,11:6,11:9,11:5)
19:20 Zdenek Zahradka – Horst Bauer 0:3 (8:11,9:11,8:11)
19:25 Vojteh Shanc – Jan Kocab 3:0 (11:7,12:10,11:9)
19:30 Jachym Sebl – Vojtech Dusan 3:2 (11:8,6:11,11:5,7:11,11:8)
19:45 Jan Hendrych – Filip Marat 3:1 (9:11,11:9,11:6,11:6)
19:55 Jan Benak – Jan Kocab 0:3 (11:13,8:11,7:11)
20:00 Vojtech Koutnik – Vaclav Hejda Jr. 3:1 (11:6,11:2,7:11,12:10)
20:25 Horst Bauer – Zdenek Zahradka 3:0 (11:7,11:5,12:10)
20:25 Viktor Skokan – Vojteh Shanc 1:3 (11:6,9:11,8:11,7:11)
20:45 Vojtech Koutnik – Vaclav Hejda Jr. 3:1 (6:11,12:10,13:11,11:5)
20:45 Jan Hendrych – Filip Marat 3:1 (13:11,8:11,11:6,11:8)
21:00 Viktor Skokan – Jan Benak 1:3 (8:11,8:11,11:7,5:11)
21:15 Jachym Sebl – Vojtech Dusan 3:1 (11:7,11:8,7:11,11:9)
21:20 Stanislav Jansa – Ondrej Fiklik 0:3 (11:13,7:11,11:13)
21:30 Vojteh Shanc – Jan Kocab 2:3 (16:18,3:11,11:4,11:8,8:11)
21:40 Tomas Krejci – David Bochnak 0:3 (9:11,7:11,9:11)
21:50 Ondrej Fiklik – Pavel Vyvial 3:0 (11:9,11:9,11:8)
21:55 Tomas Vorisek – Jaromir Zlamal 0:3 (5:11,6:11,5:11)
22:00 Martin Topol – Stepan Koci 2:3 (11:9,11:6,7:11,6:11,8:11)
22:20 Stanislav Jansa – Pavel Vyvial 3:1 (11:8,14:12,7:11,11:4)
22:25 Krystof Prida – Vojtech Rozinek 0:3 (5:11,6:11,8:11)
22:40 Tomas Krejci – Stepan Koci 2:3 (4:11,11:8,6:11,11:8,10:12)
22:45 Ondrej Fiklik – Ondrej Fiklik 3:1 (13:11,11:9,10:12,11:3)
22:55 Tomas Vorisek – Vojtech Rozinek 0:3 (6:11,4:11,5:11)
23:00 David Bochnak – Martin Topol 3:1 (11:3,13:11,5:11,12:10)
23:15 Stanislav Jansa – Ondrej Fiklik 0:3 (5:11,6:11,10:12)
23:25 Jaromir Zlamal – Krystof Prida 0:3 (8:11,7:11,6:11)
23:40 Tomas Krejci – Martin Topol 3:2 (11:5,6:11,13:11,11:13,11:2)
23:50 Pavel Vyvial – Ondrej Fiklik 0:3 (12:14,6:11,4:11)
23:55 Tomas Vorisek – Krystof Prida 1:3 (9:11,7:11,11:7,3:11)

Armenia. ITT Cup. Group C

Time Players Score
00:00 Ashot Kirakosyan – Erik Sargsyan 3:1 (11:5,11:6,9:11,11:7)
00:00 Vachagan Zaqaryan – Ashot Kirakosyan 1:3 (6:11,4:11,11:8,7:11)
00:20 Arman Sahakyan – Erik Sargsyan 3:0 (11:4,11:2,11:6)
00:20 Edgar Matinyan – Arman Sahakyan 0:3 (3:11,10:12,10:12)
00:40 Vachagan Zaqaryan – Edgar Matinyan 3:0 (11:9,11:6,11:5)
00:40 Ashot Kirakosyan – Arman Sahakyan 3:0 (11:2,11:5,11:1)
01:00 Erik Sargsyan – Arman Sahakyan 3:0 (11:3,11:7,11:6)
01:00 Arman Sahakyan – Ashot Kirakosyan 3:2 (9:11,11:1,13:11,3:11,11:7)
01:20 Ashot Kirakosyan – Vachagan Zaqaryan 3:2 (11:2,11:5,7:11,8:11,11:7)
01:20 Arman Sahakyan – Arman Sahakyan 3:0 (11:8,11:0,11:3)
01:40 Erik Sargsyan – Vachagan Zaqaryan 0:3 (10:12,9:11,8:11)
01:45 Ashot Kirakosyan – Edgar Matinyan 3:0 (11:9,11:4,11:3)
02:00 Arman Sahakyan – Vachagan Zaqaryan 0:3 (1:11,3:11,2:11)
02:50 Arman Sahakyan – Edgar Matinyan 3:0 (11:5,11:0,11:3)
03:35 Arman Sahakyan – Ashot Kirakosyan 0:3 (4:11,2:11,6:11)

TSC Pro

Time Players Score
00:05 Artem Makarychev – Alexander Pekhterev 4:3 (11:9,11:13,11:8,11:8,4:11,1:11,11:7)
00:34 Victor Yaichkov – Alina Khomutetskaya 4:2 (11:7,6:11,11:7,7:11,11:6,11:8)
01:08 Artem Makarychev – Victor Yaichkov 4:0 (15:13,11:6,11:8,12:10)
01:42 Alina Khomutetskaya – Alexander Pekhterev 1:4 (9:11,9:11,12:10,10:12,6:11)
02:16 Artem Makarychev – Alina Khomutetskaya 4:1 (13:11,11:5,5:11,13:11,11:9)
02:50 Victor Yaichkov – Alexander Pekhterev 3:4 (13:11,7:11,9:11,5:11,11:8,11:9,8:11)
03:24 Alexander Pekhterev – Artem Makarychev 4:1 (11:5,11:9,8:11,11:8,11:4)
04:05 Alexander Sokov – Maxim Parinos 4:2 (11:6,11:5,11:13,11:7,8:11,11:9)
04:08 Alexander Pekhterev – Evgeniy Dobronravin 2:4 (6:11,11:9,9:11,7:11,11:9,7:11)
04:34 Dmitriy Petukhov – Denis Rumyantsev 1:4 (6:11,7:11,11:8,6:11,9:11)
04:34 Kirill Fedorenko – Alina Khomutetskaya 4:1 (7:11,13:11,11:7,11:6,11:8)
04:58 Alexander Pekhterev – Kirill Fedorenko 3:4 (5:11,9:11,11:8,11:7,13:11,9:11,9:11)
05:08 Alexander Sokov – Dmitriy Petukhov 3:4 (9:11,11:9,5:11,11:7,11:7,6:11,7:11)
05:40 Alina Khomutetskaya – Evgeniy Dobronravin 4:2 (11:8,11:7,4:11,11:7,10:12,11:6)
05:42 Denis Rumyantsev – Maxim Parinos 2:4 (11:6,7:11,7:11,11:5,10:12,7:11)
06:06 Alexander Pekhterev – Alina Khomutetskaya 4:1 (12:10,11:6,8:11,11:8,11:6)
06:16 Alexander Sokov – Denis Rumyantsev 1:4 (9:11,11:8,6:11,8:11,8:11)
06:40 Kirill Fedorenko – Evgeniy Dobronravin 2:4 (8:11,11:5,9:11,4:11,11:9,6:11)
06:50 Dmitriy Petukhov – Maxim Parinos 4:2 (11:9,11:9,14:16,8:11,11:6,15:13)
07:12 Evgeniy Dobronravin – Kirill Fedorenko 4:1 (6:11,11:6,11:6,11:6,11:8)
07:24 Denis Rumyantsev – Dmitriy Petukhov 4:1 (11:9,11:6,11:9,8:11,11:8)
07:51 Olga Dubrovskaya – Yaroslav Dymnich 3:4 (12:10,11:8,7:11,9:11,8:11,11:7,7:11)
08:00 Andrey Dubrovsky – Kirill Fedorenko 4:3 (9:11,11:7,6:11,11:7,8:11,11:6,11:5)
08:30 Artem Zubakhin – Denis Rumyantsev 4:2 (11:8,11:6,7:11,4:11,11:5,11:7)
08:32 Alexey Ovchinnikov – Irina Makhova 4:3 (13:15,11:6,4:11,9:11,11:4,11:9,11:9)
08:34 Vasily Deryugin – Nikolay Brednev 4:1 (13:11,11:9,11:9,8:11,11:9)
09:04 Artem Makarychev – Alexander Sokov 3:4 (14:12,11:5,6:11,10:12,11:8,5:11,4:11)
09:08 Andrey Dubrovsky – Vasily Deryugin 4:2 (11:7,7:11,10:12,11:7,11:4,11:8)
09:17 Olga Dubrovskaya – Alexey Ovchinnikov 4:2 (11:7,2:11,6:11,11:5,11:9,11:8)
09:38 Artem Zubakhin – Artem Makarychev 2:4 (7:11,12:10,11:8,10:12,7:11,11:13)
09:39 Irina Makhova – Yaroslav Dymnich 0:4 (10:12,5:11,5:11,6:11)
09:42 Nikolay Brednev – Kirill Fedorenko 4:0 (11:8,11:9,13:11,13:11)
10:08 Olga Dubrovskaya – Irina Makhova 4:3 (11:6,7:11,11:8,8:11,10:12,11:8,12:10)
10:12 Alexander Sokov – Denis Rumyantsev 2:4 (7:11,10:12,11:6,7:11,12:10,7:11)
10:16 Andrey Dubrovsky – Nikolay Brednev 4:1 (11:9,7:11,12:10,12:10,11:7)
10:46 Artem Zubakhin – Alexander Sokov 4:1 (11:9,11:9,13:11,9:11,11:5)
10:47 Alexey Ovchinnikov – Yaroslav Dymnich 4:1 (11:6,11:5,12:10,8:11,11:4)
10:50 Vasily Deryugin – Kirill Fedorenko 2:4 (6:11,5:11,11:9,11:7,9:11,6:11)
11:15 Alexey Ovchinnikov – Olga Dubrovskaya 4:1 (11:8,11:7,22:24,11:7,11:9)
11:20 Artem Makarychev – Denis Rumyantsev 4:1 (11:8,11:7,11:8,6:11,11:6)
11:24 Kirill Fedorenko – Andrey Dubrovsky 4:2 (11:8,15:13,8:11,9:11,12:10,13:11)
11:54 Artem Makarychev – Artem Zubakhin 2:4 (6:11,8:11,9:11,11:3,11:4,9:11)
12:00 Andrey Ivanov – Maxim Parinos 4:2 (11:7,6:11,13:11,11:5,9:11,12:10)
12:00 Alexey Baranov – Artem Zubakhin 2:4 (6:11,7:11,12:14,11:8,11:3,6:11)
12:30 Karina Komissarova – Victor Leontyev 1:4 (7:11,11:5,10:12,6:11,10:12)
12:34 Alexander Tumanov – Dmitriy Petukhov 0:4 (5:11,6:11,8:11,5:11)
12:49 Alina Kutuzova – Evgeniy Ivanov 3:4 (5:11,7:11,11:9,9:11,11:9,11:4,9:11)
13:04 Anton Serov – Yaroslav Dymnich 4:1 (11:6,11:3,11:3,9:11,11:3)
13:08 Andrey Ivanov – Alexander Tumanov 4:2 (11:8,5:11,11:3,11:13,11:6,11:7)
13:20 Alexey Baranov – Alina Kutuzova 0:4 (10:12,9:11,7:11,5:11)
13:38 Karina Komissarova – Anton Serov 0:4 (5:11,4:11,3:11,8:11)
13:42 Dmitriy Petukhov – Maxim Parinos 3:4 (11:7,9:11,11:8,11:6,10:12,9:11,10:12)
13:44 Evgeniy Ivanov – Artem Zubakhin 4:2 (11:8,8:11,8:11,13:11,11:8,11:9)
14:12 Yaroslav Dymnich – Victor Leontyev 2:4 (9:11,11:7,8:11,6:11,11:7,8:11)
14:12 Alexey Baranov – Evgeniy Ivanov 2:4 (11:9,8:11,3:11,11:7,1:11,6:11)
14:16 Andrey Ivanov – Dmitriy Petukhov 4:1 (11:6,8:11,11:9,11:9,11:6)
14:40 Alina Kutuzova – Artem Zubakhin 4:3 (11:6,12:14,6:11,2:11,11:9,12:10,11:5)
14:46 Karina Komissarova – Yaroslav Dymnich 4:3 (9:11,11:8,11:2,2:11,11:5,5:11,11:7)
14:50 Alexander Tumanov – Maxim Parinos 1:4 (11:8,7:11,7:11,8:11,7:11)
15:19 Evgeniy Ivanov – Alina Kutuzova 1:4 (11:9,8:11,10:12,9:11,11:13)
15:20 Anton Serov – Victor Leontyev 4:2 (11:7,11:6,11:6,8:11,8:11,11:5)
15:24 Maxim Parinos – Andrey Ivanov 4:2 (10:12,11:5,11:9,10:12,11:5,11:5)
15:52 Victor Yaichkov – Alina Khomutetskaya 1:4 (7:11,5:11,8:11,11:7,5:11)
15:52 Dmitriy Petukhov – Maxim Pishchansky 4:3 (10:12,8:11,11:4,11:8,7:11,11:7,11:6)
15:52 Andrey Semenov V – Anton Serov 4:2 (11:5,7:11,11:8,6:11,11:8,11:8)
15:54 Victor Leontyev – Anton Serov 1:4 (12:10,2:11,6:11,4:11,7:11)
15:55 Evgeniy Ivanov – Alexander Korshunov 4:2 (7:11,11:9,11:6,11:8,5:11,11:8)
15:55 Victor Yaichkov – Evgeniy Ivanov 2:4 (7:11,9:11,11:7,11:7,7:11,8:11)
15:55 Alexander Korshunov – Alina Khomutetskaya 3:4 (3:11,13:11,7:11,6:11,12:10,11:5,9:11)
15:55 Victor Yaichkov – Alexander Korshunov 4:3 (10:12,11:13,11:6,9:11,11:8,11:6,11:7)
15:55 Evgeniy Ivanov – Alina Khomutetskaya 4:2 (7:11,11:8,18:16,9:11,11:5,11:7)
15:58 Maxim Pishchansky – Andrey Dubrovsky 1:4 (9:11,8:11,11:9,4:11,15:17)
15:58 Dmitriy Petukhov – Maxim Pishchansky 4:1 (11:9,13:11,11:3,8:11,11:9)
15:58 Andrey Dubrovsky – Maxim Pishchansky 4:2 (11:7,3:11,7:11,13:11,12:10,11:5)
15:58 Dmitriy Petukhov – Andrey Dubrovsky 4:2 (8:11,11:7,11:8,6:11,11:8,11:4)
15:58 Maxim Pishchansky – Maxim Pishchansky 1:4 (11:7,2:11,8:11,7:11,10:12)
16:01 Daniil Fursov – Vitaly Khomutetskiy 4:0 (11:8,11:8,11:8,12:10)
16:01 Andrey Semenov V – Daniil Fursov 1:4 (11:6,5:11,7:11,10:12,10:12)
16:01 Vitaly Khomutetskiy – Anton Serov 2:4 (9:11,3:11,10:12,11:9,11:9,8:11)
16:01 Andrey Semenov V – Vitaly Khomutetskiy 2:4 (10:12,7:11,9:11,11:3,11:8,9:11)
16:01 Daniil Fursov – Anton Serov 4:2 (6:11,11:3,5:11,11:9,11:2,12:10)
19:14 Anton Serov – Daniil Fursov 4:3 (7:11,11:8,11:4,11:9,7:11,8:11,11:6)
19:14 Andrey Dubrovsky – Dmitriy Petukhov 2:4 (6:11,5:11,11:8,5:11,11:8,6:11)
19:45 Alina Khomutetskaya – Evgeniy Ivanov 4:1 (7:11,11:5,11:4,11:8,11:8)
19:48 Vladislav Kanin – Roman Sosnovskih 1:4 (4:11,7:11,7:11,11:8,3:11)
19:48 Vyacheslav Korolev – Daniil Fursov 3:4 (11:7,11:6,5:11,4:11,11:7,7:11,9:11)
19:48 Vladislav Kanin – Vyacheslav Korolev 1:4 (9:11,12:10,7:11,6:11,10:12)
19:48 Daniil Fursov – Roman Sosnovskih 2:4 (9:11,5:11,5:11,11:9,11:6,4:11)
19:48 Vladislav Kanin – Daniil Fursov 2:4 (8:11,12:10,11:5,9:11,11:13,5:11)
19:48 Vyacheslav Korolev – Roman Sosnovskih 4:1 (11:9,11:8,11:5,7:11,11:6)
19:49 Vasily Deryugin – Maxim Pishchansky 1:4 (7:11,5:11,11:8,1:11,5:11)
19:49 Andrey Ivanov – Alexander Sokov 4:3 (11:9,7:11,11:13,11:6,9:11,11:9,11:8)
19:49 Vasily Deryugin – Andrey Ivanov 4:2 (11:9,8:11,11:13,14:12,11:9,11:8)
19:49 Alexander Sokov – Maxim Pishchansky 2:4 (3:11,7:11,5:11,11:7,11:8,0:11)
19:49 Vasily Deryugin – Alexander Sokov 2:4 (5:11,6:11,11:7,11:7,7:11,9:11)
19:49 Andrey Ivanov – Maxim Pishchansky 2:4 (8:11,12:14,3:11,11:6,12:10,7:11)
19:50 Alina Khomutetskaya – Anatoly Gorelkin 3:4 (11:4,11:4,4:11,6:11,11:6,6:11,9:11)
19:50 Andrey Alexeev – Maksim Malyush 3:4 (6:11,8:11,6:11,11:7,11:8,11:7,9:11)
19:50 Alina Khomutetskaya – Andrey Alexeev 4:0 (11:4,13:11,13:11,11:7)
19:50 Maksim Malyush – Anatoly Gorelkin 2:4 (11:8,6:11,4:11,9:11,13:11,8:11)
19:50 Alina Khomutetskaya – Maksim Malyush 1:4 (8:11,7:11,11:8,6:11,10:12)
19:50 Andrey Alexeev – Anatoly Gorelkin 4:3 (9:11,11:2,11:9,9:11,11:13,11:7,11:7)
23:16 Maxim Pishchansky – Andrey Ivanov 4:1 (12:10,4:11,11:8,11:6,11:6)
23:16 Anatoly Gorelkin – Maksim Malyush 4:1 (6:11,11:5,11:7,11:9,11:7)
23:20 Daniil Fursov – Vyacheslav Korolev 4:2 (11:9,11:8,11:6,8:11,8:11,11:9)

Setka Cup. Czech Republic

Time Players Score
00:15 Lukas Rulc – Vojtech Grubr 3:2 (11:7,6:11,7:11,11:9,17:15)
01:15 Lukas Rulc – Dominik Horak 3:2 (11:6,11:4,11:13,6:11,11:6)
01:45 Tomas Liska – Lukas Rulc 3:2 (12:10,7:11,11:5,8:11,12:10)
03:15 Vojtech Grubr – Lukas Rulc 3:2 (11:9,7:11,8:11,11:9,11:6)
07:45 Dominik Horak – Adam Lukas 2:3 (11:13,7:11,11:8,11:9,12:14)
08:15 Lukasz Provaznik – Matyas Navedla 3:2 (15:13,14:12,5:11,6:11,11:5)
08:45 Dominik Horak – Matyas Navedla 3:2 (9:11,6:11,11:8,11:2,12:10)
09:15 Lukasz Provaznik – Adam Lukas 3:1 (9:11,11:7,11:8,11:6)
09:45 Dominik Horak – Lukasz Provaznik 0:3 (9:11,9:11,5:11)
10:15 Matyas Navedla – Adam Lukas 0:3 (3:11,11:13,1:11)
10:30 Matyas Navedla – Dominik Horak 3:2 (14:12,9:11,9:11,11:6,11:4)
11:15 Adam Lukas – Lukasz Provaznik 3:1 (11:5,4:11,11:7,11:7)
11:45 Tomas Liska – Antonin Spurny 3:2 (11:13,12:10,7:11,11:5,11:7)
12:15 Jan Blazek – Vaclav Coubal 3:1 (7:11,11:9,11:6,11:3)
12:30 Tomas Liska – Vaclav Coubal 1:3 (11:6,7:11,10:12,6:11)
13:15 Jan Blazek – Antonin Spurny 0:3 (8:11,8:11,11:13)
13:45 Tomas Liska – Jan Blazek 3:1 (11:3,3:11,11:9,12:10)
15:00 Antonin Spurny – Jan Blazek 2:3 (11:6,11:5,9:11,6:11,7:11)
15:15 Vaclav Coubal – Tomas Liska 3:1 (11:2,7:11,11:8,11:8)
15:45 Matyas Navedla – Matej Mezera 3:0 (11:9,11:7,11:8)
16:45 Matyas Navedla – Lukasz Provaznik 3:2 (6:11,11:4,9:11,12:10,11:9)
17:15 Roman Durovic – Matej Mezera 3:2 (11:5,5:11,11:8,9:11,11:9)
17:45 Matyas Navedla – Roman Durovic 3:0 (11:7,11:6,11:8)
18:45 Roman Durovic – Matyas Navedla 0:3 (3:11,8:11,4:11)
19:15 Matej Mezera – Lukasz Provaznik 0:3 (8:11,6:11,3:11)
19:30 Ivan Kozachuk – Premysl Rucky 1:3 (7:11,13:15,11:9,9:11)
20:15 Oleh Plyska – Jan Simecek Jr. 0:3 (6:11,11:13,5:11)
20:45 Ivan Kozachuk – Jan Simecek Jr. 3:0 (12:10,11:7,11:5)
21:15 Oleh Plyska – Premysl Rucky 3:1 (11:7,11:7,9:11,11:7)
21:45 Ivan Kozachuk – Oleh Plyska 0:3 (9:11,8:11,4:11)
22:15 Jan Simecek Jr. – Premysl Rucky 0:3 (5:11,3:11,8:11)
22:45 Jan Simecek Jr. – Ivan Kozachuk 3:0 (11:4,11:7,11:7)
23:15 Premysl Rucky – Oleh Plyska 1:3 (11:8,6:11,8:11,7:11)
23:45 Marcin Mikrut – Aleksandr Duhovenko 3:0 (11:4,11:5,11:8)

CTT 21. World Championship

Time Players Score
00:15 Hugo Calderano – Mattias Falck 0:4 (10:12,12:14,7:11,8:11)
00:40 Hugo Calderano – Dimitrij Ovtcharov 0:4 (12:14,3:11,7:11,10:12)
00:55 Zhendong Fan – Simon Gauzy 2:4 (15:13,14:12,8:11,10:12,11:13,8:11)
01:10 Zhendong Fan – Patrick Franziska 4:1 (9:11,11:5,13:11,11:5,11:4)
02:00 Simon Gauzy – Hugo Calderano 4:1 (11:9,11:4,7:11,11:8,15:13)
02:15 Dimitrij Ovtcharov – Hugo Calderano 4:3 (11:7,6:11,8:11,8:11,11:4,11:7,13:11)
02:40 Mattias Falck – Tomokazu Harimoto 4:2 (11:8,11:7,11:7,6:11,2:11,11:5)
03:05 Xu Xin – Robert Gardos 3:4 (11:13,12:14,12:10,11:2,11:6,6:11,9:11)
03:20 Liam Pitchford – Kanak Jha 2:4 (11:6,9:11,6:11,11:9,11:13,4:11)
04:00 Quadri Aruna – Ma Long 1:4 (11:5,4:11,12:14,8:11,5:11)
04:20 Kanak Jha – Xu Xin 1:4 (9:11,11:8,9:11,7:11,10:12)
04:35 Robert Gardos – Mattias Falck 4:3 (11:5,9:11,9:11,4:11,11:3,11:8,11:4)
05:00 Tomokazu Harimoto – Dimitrij Ovtcharov 2:4 (5:11,11:7,11:6,6:11,8:11,7:11)
05:20 Hugo Calderano – Simon Gauzy 1:4 (2:11,3:11,2:11,11:5,7:11)
05:40 Hugo Calderano – Patrick Franziska 0:4 (8:11,9:11,6:11,7:11)
05:50 Zhendong Fan – Zhendong Fan 4:2 (11:5,11:7,5:11,7:11,11:9,11:8)
06:20 Patrick Franziska – Hugo Calderano 4:3 (11:5,8:11,14:12,3:11,10:12,11:5,14:12)
06:30 Simon Gauzy – Tomokazu Harimoto 3:4 (11:9,9:11,11:9,3:11,11:9,5:11,8:11)
07:15 Dimitrij Ovtcharov – Robert Gardos 4:1 (11:7,11:9,9:11,11:8,11:5)
07:25 Mattias Falck – Kanak Jha 4:3 (11:3,11:8,8:11,8:11,8:11,12:10,11:6)
07:50 Xu Xin – Ma Long 0:4 (6:11,4:11,10:12,6:11)
08:15 Liam Pitchford – Quadri Aruna 4:1 (11:5,11:7,9:11,11:4,12:10)
08:35 Ma Long – Mattias Falck 4:3 (1:11,7:11,6:11,11:1,11:6,11:9,11:7)
08:50 Kanak Jha – Dimitrij Ovtcharov 1:4 (13:11,13:15,7:11,12:14,9:11)
09:20 Robert Gardos – Simon Gauzy 2:4 (11:6,11:7,7:11,8:11,5:11,9:11)
09:35 Tomokazu Harimoto – Patrick Franziska 4:0 (11:6,11:4,11:9,11:4)
10:00 Hugo Calderano – Zhendong Fan 3:4 (13:15,11:9,4:11,11:7,12:10,9:11,8:11)
10:20 Hugo Calderano – Zhendong Fan 2:4 (6:11,7:11,11:13,11:7,11:7,9:11)
11:05 Zhendong Fan – Tomokazu Harimoto 3:4 (11:3,8:11,10:12,11:13,12:10,11:8,8:11)
11:15 Patrick Franziska – Robert Gardos 4:2 (11:2,15:13,10:12,7:11,11:9,11:9)
12:00 Simon Gauzy – Kanak Jha 4:1 (9:11,11:7,12:10,11:6,11:9)
12:10 Dimitrij Ovtcharov – Ma Long 0:4 (8:11,9:11,3:11,9:11)
12:40 Mattias Falck – Quadri Aruna 3:4 (11:3,8:11,7:11,11:9,8:11,11:6,10:12)
12:50 Xu Xin – Liam Pitchford 3:4 (9:11,10:12,8:11,11:4,11:6,11:7,11:13)
13:40 Dimitrij Ovtcharov – Quadri Aruna 4:0 (11:9,11:9,12:10,13:11)
13:55 Simon Gauzy – Ma Long 4:2 (11:2,11:7,11:5,9:11,7:11,12:10)
14:15 Patrick Franziska – Kanak Jha 4:2 (13:11,7:11,11:6,11:5,8:11,11:3)
14:35 Zhendong Fan – Robert Gardos 4:3 (11:7,11:8,13:15,13:11,6:11,10:12,11:8)
14:55 Zhendong Fan – Tomokazu Harimoto 0:4 (7:11,9:11,3:11,3:11)
15:25 Hugo Calderano – Hugo Calderano 0:4 (3:11,9:11,6:11,11:13)
15:50 Robert Gardos – Zhendong Fan 4:1 (12:10,7:11,11:3,11:7,12:10)
16:05 Kanak Jha – Zhendong Fan 2:4 (4:11,3:11,11:6,11:8,4:11,7:11)
16:25 Ma Long – Patrick Franziska 4:1 (11:9,11:8,5:11,11:5,11:7)
16:45 Quadri Aruna – Simon Gauzy 0:4 (12:14,6:11,7:11,9:11)
17:00 Liam Pitchford – Dimitrij Ovtcharov 4:2 (5:11,11:8,11:13,12:10,11:9,11:8)
17:20 Xu Xin – Mattias Falck 4:1 (7:11,16:14,11:7,11:6,11:3)
17:55 Simon Gauzy – Liam Pitchford 1:4 (4:11,10:12,12:10,12:14,1:11)
18:10 Patrick Franziska – Quadri Aruna 4:1 (11:7,6:11,16:14,11:7,11:6)
18:35 Zhendong Fan – Ma Long 4:1 (7:11,11:4,11:7,11:9,11:9)
18:50 Zhendong Fan – Kanak Jha 1:4 (10:12,10:12,11:5,7:11,3:11)
19:15 Hugo Calderano – Robert Gardos 2:4 (11:13,12:14,11:8,11:2,6:11,7:11)
19:25 Hugo Calderano – Tomokazu Harimoto 0:4 (9:11,10:12,9:11,7:11)
20:05 Kanak Jha – Hugo Calderano 4:1 (11:8,11:4,11:8,7:11,12:10)
20:15 Ma Long – Zhendong Fan 2:4 (7:11,8:11,4:11,11:4,11:8,8:11)
20:55 Quadri Aruna – Zhendong Fan 0:4 (7:11,7:11,10:12,8:11)
21:35 Liam Pitchford – Patrick Franziska 4:2 (11:5,11:8,5:11,11:9,9:11,11:7)
22:00 Xu Xin – Simon Gauzy 4:1 (11:6,11:8,11:8,8:11,11:9)
22:45 Mattias Falck – Dimitrij Ovtcharov 3:4 (9:11,11:13,11:9,13:15,11:2,11:6,8:11)
23:30 Patrick Franziska – Xu Xin 2:4 (11:7,11:8,3:11,7:11,7:11,7:11)

Pro Spin Series

Time Players Score
00:20 Gennady Veitas – Andrey Moshkutelo 1:4 (10:12,9:11,7:11,11:7,9:11)
00:20 Vladimir Antonenko – Dmitriy Aleshkin 2:4 (9:11,11:7,9:11,11:6,4:11,6:11)
00:25 Arkady Chesnokov – Vladimir Kucherenko 0:4 (9:11,5:11,7:11,7:11)
01:00 Kirill Kuzmichyov – Vladimir Kucherenko