PRO - free until 20.03.2022 23:59 (UTC+03:00)
На сайте ведутся работы
PRO-account from 3€

Table tennis results

ART Cup

Time Players Score
00:00 Artem Mironov – Ivan Vasiliev 2:4 (9:11,10:12,11:8,8:11,11:9,5:11)
00:00 Sergey Klyukin – Victor Yaichkov 2:4 (11:9,6:11,11:8,7:11,9:11,5:11)
00:30 Maksim Malyush – Sergei Mikhailov 4:2 (9:11,11:8,11:9,7:11,11:6,11:7)
00:34 Mikhail Fedotov – Ilya Smirnov 4:2 (13:11,5:11,11:3,8:11,11:6,11:9)
00:55 Artem Mironov – Maksim Malyush 2:4 (8:11,11:9,7:11,8:11,11:9,10:12)
01:08 Sergey Klyukin – Mikhail Fedotov 2:4 (11:8,5:11,7:11,6:11,11:6,3:11)
01:30 Sergei Mikhailov – Ivan Vasiliev 2:4 (11:13,7:11,7:11,11:9,11:9,8:11)
01:42 Ilya Smirnov – Victor Yaichkov 3:4 (12:14,5:11,11:8,11:9,4:11,11:9,6:11)
01:55 Artem Mironov – Sergei Mikhailov 1:4 (3:11,13:15,11:7,5:11,9:11)
02:16 Sergey Klyukin – Ilya Smirnov 4:0 (11:7,11:6,11:8,11:9)
02:16 Mikhail Fedotov – Victor Yaichkov 4:1 (11:7,11:6,9:11,11:4,11:4)
02:32 Maksim Malyush – Ivan Vasiliev 4:2 (11:9,7:11,11:8,11:8,3:11,11:9)
03:02 Ivan Vasiliev – Maksim Malyush 1:4 (9:11,11:5,9:11,10:12,6:11)
03:19 Victor Yaichkov – Mikhail Fedotov 1:4 (6:11,7:11,11:8,8:11,7:11)
03:44 Artem Frolenkov – Evgeniy Dobronravin 1:4 (7:11,11:8,3:11,5:11,8:11)
04:14 Kristina Frolova – Victor Yaichkov 2:4 (7:11,6:11,11:8,11:8,12:14,2:11)
04:57 Artem Frolenkov – Kristina Frolova 1:4 (7:11,13:11,7:11,9:11,7:11)
05:27 Victor Yaichkov – Evgeniy Dobronravin 4:2 (12:10,11:13,11:9,11:9,8:11,11:9)
06:05 Artem Frolenkov – Victor Yaichkov 1:4 (9:11,11:9,5:11,9:11,9:11)
06:34 Kristina Frolova – Evgeniy Dobronravin 3:4 (12:10,8:11,11:9,6:11,9:11,11:8,4:11)
07:18 Evgeniy Dobronravin – Victor Yaichkov 4:1 (11:6,11:9,4:11,11:6,11:6)
08:05 Leonid Sirotkin – Sergei Mikhailov 1:4 (11:9,8:11,8:11,8:11,7:11)
08:27 Olga Dubrovskaya – Andrey Koksharov 2:4 (7:11,9:11,11:5,8:11,11:8,6:11)
09:06 Leonid Sirotkin – Olga Dubrovskaya 3:4 (11:13,11:9,11:8,7:11,9:11,11:5,7:11)
09:37 Andrey Koksharov – Sergei Mikhailov 4:2 (11:7,10:12,5:11,11:7,12:10,11:5)
10:12 Leonid Sirotkin – Andrey Koksharov 3:4 (8:11,11:7,6:11,7:11,11:8,11:8,11:13)
10:45 Olga Dubrovskaya – Sergei Mikhailov 4:0 (11:5,11:7,11:9,11:8)
11:14 Andrey Koksharov – Olga Dubrovskaya 4:1 (11:6,6:11,11:6,11:8,11:9)
12:00 Konstantin Malyushev – Victor Yaichkov 2:4 (6:11,11:8,10:12,5:11,11:8,6:11)
12:27 Mikhail Katanov – Komron Salimov 4:3 (11:5,11:7,7:11,6:11,11:5,9:11,11:4)
13:00 Konstantin Malyushev – Mikhail Katanov 0:4 (7:11,9:11,9:11,3:11)
13:27 Komron Salimov – Victor Yaichkov 1:4 (6:11,10:12,11:7,6:11,5:11)
14:03 Konstantin Malyushev – Komron Salimov 4:2 (11:6,11:4,11:7,7:11,10:12,11:3)
14:38 Mikhail Katanov – Victor Yaichkov 4:1 (11:6,11:7,11:8,6:11,11:8)
15:12 Victor Yaichkov – Mikhail Katanov 1:4 (11:6,7:11,8:11,7:11,4:11)
16:00 Dmitry Kalinnikov – Eduard Boykov 1:4 (2:11,7:11,6:11,11:6,7:11)
16:05 Kristina Frolova – Olga Dubrovskaya 0:4 (10:12,6:11,6:11,7:11)
16:30 Alexander Kamanov – Oleg Denisevich 4:2 (6:11,11:8,11:8,6:11,11:4,11:8)
16:31 Artem Frolenkov – Dmitry Karasev 2:4 (11:6,9:11,8:11,11:5,9:11,8:11)
17:00 Kristina Frolova – Artem Frolenkov 1:4 (10:12,5:11,11:9,4:11,5:11)
17:00 Dmitry Kalinnikov – Alexander Kamanov 3:4 (4:11,4:11,6:11,11:8,11:5,11:7,7:11)
17:30 Dmitry Karasev – Olga Dubrovskaya 4:2 (13:11,8:11,11:9,11:8,7:11,11:8)
17:35 Oleg Denisevich – Eduard Boykov 4:1 (11:9,13:11,3:11,12:10,11:9)
18:01 Dmitry Kalinnikov – Oleg Denisevich 4:2 (9:11,12:10,8:11,11:9,11:5,11:6)
18:05 Dmitry Karasev – Kristina Frolova 1:4 (9:11,11:9,7:11,8:11,9:11)
18:40 Artem Frolenkov – Olga Dubrovskaya 2:4 (9:11,15:13,11:7,7:11,5:11,6:11)
18:50 Alexander Kamanov – Eduard Boykov 0:4 (6:11,9:11,2:11,4:11)
19:15 Olga Dubrovskaya – Dmitry Karasev 4:1 (13:11,9:11,11:5,11:7,11:9)
19:15 Eduard Boykov – Alexander Kamanov 1:4 (3:11,9:11,11:4,8:11,2:11)
20:00 Karina Komissarova – Stanislav Nosov 4:3 (8:11,11:8,5:11,11:7,8:11,11:4,11:6)
20:05 Kristina Frolova – Ivan Vasiliev 0:4 (7:11,10:12,3:11,9:11)
20:30 Irina Makhova – Alexey Baranov 4:1 (11:8,11:2,11:9,8:11,11:9)
20:34 Komron Salimov – Sergei Mikhailov 4:1 (11:9,11:13,11:6,12:10,12:10)
21:00 Karina Komissarova – Irina Makhova 3:4 (13:11,10:12,11:7,5:11,4:11,11:8,7:11)
21:08 Kristina Frolova – Komron Salimov 4:1 (11:7,10:12,11:6,11:6,11:5)
21:32 Alexey Baranov – Stanislav Nosov 2:4 (11:3,2:11,5:11,11:8,7:11,3:11)
21:42 Sergei Mikhailov – Ivan Vasiliev 4:2 (8:11,11:9,11:5,9:11,11:8,11:8)
22:00 Karina Komissarova – Alexey Baranov 1:4 (9:11,8:11,11:6,9:11,6:11)
22:16 Kristina Frolova – Sergei Mikhailov 4:1 (11:8,11:9,11:13,11:9,14:12)
22:40 Irina Makhova – Stanislav Nosov 3:4 (11:6,11:5,9:11,7:11,12:14,11:3,3:11)
22:50 Komron Salimov – Ivan Vasiliev 0:4 (9:11,7:11,3:11,10:12)
23:11 Ivan Vasiliev – Kristina Frolova 4:2 (6:11,11:4,12:14,11:6,11:8,12:10)
23:20 Stanislav Nosov – Irina Makhova 4:1 (11:2,5:11,11:9,11:8,11:9)

Win Cup

Time Players Score
00:00 Denys Scherbak – Evgeny Krivorotyko 2:3 (6:11,11:9,11:8,10:12,9:11)
00:00 Eduard Rubtcov – Rodion Pirvelli 3:0 (11:7,11:9,12:10)
00:15 Ruslan Lazebny – Anton Yolkin 0:3 (9:11,9:11,6:11)
00:15 Rodion Pirvelli – Artem Doroshenko 2:3 (10:12,11:8,8:11,15:13,9:11)
00:45 Anton Yolkin – Denys Scherbak 1:3 (9:11,8:11,11:9,6:11)
01:00 Eduard Rubtcov – Igor Sukovaty 3:1 (12:10,11:8,1:11,11:3)
01:30 Vitaliy Solovey – Ivan Fashchevskiy 1:3 (11:9,4:11,13:15,6:11)
01:30 Ruslan Lazebny – Evgeny Krivorotyko 3:1 (11:8,11:8,9:11,11:9)
02:00 Sergey Kireev – Petr Kolesnik 3:2 (9:11,14:16,11:5,12:10,11:8)
02:15 Anton Yolkin – Evgeny Krivorotyko 2:3 (3:11,11:6,11:6,8:11,10:12)
02:30 Vitaliy Solovey – Petr Kolesnik 3:0 (11:9,11:8,11:6)
03:00 Evgeny Krivorotyko – Denys Scherbak 3:0 (11:6,11:7,12:10)
03:00 Sergey Kireev – Ivan Fashchevskiy 1:3 (8:11,11:9,7:11,7:11)
03:30 Anton Yolkin – Ruslan Lazebny 0:3 (11:13,8:11,9:11)
04:00 Petr Kolesnik – Ivan Fashchevskiy 3:2 (11:6,6:11,12:14,11:9,11:8)
04:30 Ivan Fashchevskiy – Vitaliy Solovey 3:0 (11:6,11:9,11:9)
05:30 Petr Kolesnik – Vitaliy Solovey 3:0 (12:10,11:8,11:8)
06:00 Ivan Fashchevskiy – Sergey Kireev 1:3 (12:10,9:11,8:11,6:11)
06:30 Sergey Kireev – Vitaliy Solovey 3:2 (7:11,4:11,11:5,11:2,11:8)
07:00 Ivan Fashchevskiy – Petr Kolesnik 3:0 (12:10,11:3,11:3)
07:30 Sergey Korobeinik – Dmitry Batyuk 0:3 (9:11,8:11,3:11)
07:30 Victor Sharpay – Andrey Burdakov 3:0 (11:6,11:7,11:4)
07:45 Maxim Butkov – Ruslan Onyschenko 1:3 (7:11,7:11,11:9,8:11)
08:00 Sergey Buluy – Taras Mukha 1:3 (15:13,6:11,9:11,7:11)
08:15 Sergey Korobeinik – Ruslan Onyschenko 2:3 (8:11,10:12,11:6,11:7,8:11)
08:30 Victor Sharpay – Taras Mukha 1:3 (3:11,11:9,6:11,8:11)
09:00 Sergey Buluy – Andrey Burdakov 1:3 (5:11,6:11,12:10,4:11)
09:00 Maxim Butkov – Dmitry Batyuk 1:3 (9:11,11:4,2:11,7:11)
09:30 Sergey Korobeinik – Maxim Butkov 3:1 (11:8,9:11,11:9,11:9)
09:30 Victor Sharpay – Sergey Buluy 3:1 (11:13,11:9,11:9,11:6)
10:00 Ruslan Onyschenko – Dmitry Batyuk 1:3 (8:11,9:11,11:7,8:11)
10:00 Taras Mukha – Andrey Burdakov 3:1 (11:7,8:11,11:4,11:8)
10:30 Dmitry Batyuk – Sergey Korobeinik 3:1 (11:5,11:9,5:11,11:6)
10:30 Andrey Burdakov – Victor Sharpay 0:3 (5:11,7:11,3:11)
10:45 Ruslan Onyschenko – Maxim Butkov 3:2 (7:11,11:9,11:7,12:14,11:8)
11:00 Taras Mukha – Sergey Buluy 3:1 (12:10,11:8,7:11,11:7)
11:30 Taras Mukha – Victor Sharpay 3:0 (13:11,12:10,11:8)
11:30 Ruslan Onyschenko – Sergey Korobeinik 1:3 (11:4,8:11,9:11,7:11)
12:00 Andrey Burdakov – Sergey Buluy 3:0 (11:2,11:8,11:6)
12:00 Dmitry Batyuk – Maxim Butkov 0:3 (10:12,4:11,9:11)
12:30 Maxim Butkov – Sergey Korobeinik 2:3 (6:11,6:11,13:11,11:8,6:11)
12:30 Sergey Buluy – Victor Sharpay 0:3 (6:11,7:11,8:11)
13:00 Dmitry Batyuk – Ruslan Onyschenko 0:3 (11:13,15:17,3:11)
13:00 Andrey Burdakov – Taras Mukha 3:1 (13:15,11:3,11:9,11:5)
13:30 Artyom Maximenko – Evgeny Krivorotyko 3:1 (12:10,9:11,11:7,11:9)
13:30 Vitaly Krohmal – Alexander Pogonov 3:2 (11:7,7:11,7:11,11:9,11:8)
13:45 Spartak Abalmaz – Jan Zaharov 1:3 (11:2,9:11,5:11,8:11)
14:00 Eduard Rubtcov – Denys Scherbak 3:1 (5:11,11:4,13:11,13:11)
14:30 Vitaly Krohmal – Jan Zaharov 0:3 (8:11,6:11,7:11)
14:30 Artyom Maximenko – Denys Scherbak 3:1 (12:10,4:11,11:9,11:9)
15:00 Spartak Abalmaz – Alexander Pogonov 3:0 (12:10,11:6,11:3)
15:00 Eduard Rubtcov – Evgeny Krivorotyko 1:3 (11:6,6:11,10:12,3:11)
15:30 Artyom Maximenko – Eduard Rubtcov 3:0 (11:9,11:5,13:11)
15:30 Vitaly Krohmal – Spartak Abalmaz 0:3 (6:11,9:11,6:11)
16:30 Evgeny Krivorotyko – Artyom Maximenko 3:1 (11:7,11:7,7:11,11:5)
16:30 Alexander Pogonov – Vitaly Krohmal 3:2 (12:10,6:11,11:7,14:16,11:7)
17:00 Denys Scherbak – Eduard Rubtcov 3:0 (11:5,12:10,11:5)
17:00 Jan Zaharov – Spartak Abalmaz 0:3 (4:11,8:11,7:11)
17:30 Denys Scherbak – Artyom Maximenko 1:3 (11:5,8:11,7:11,8:11)
17:30 Jan Zaharov – Vitaly Krohmal 2:3 (5:11,11:8,7:11,11:7,4:11)
18:00 Evgeny Krivorotyko – Eduard Rubtcov 3:0 (11:8,11:9,11:8)
18:00 Alexander Pogonov – Spartak Abalmaz 1:3 (11:5,8:11,8:11,15:17)
18:30 Spartak Abalmaz – Vitaly Krohmal 3:0 (11:7,11:9,11:8)
18:30 Eduard Rubtcov – Artyom Maximenko 1:3 (6:11,3:11,11:9,6:11)
20:00 Vadim Smetenko – Pavel Plyushch 3:0 (11:7,11:8,12:10)
20:30 Artem Doroshenko – Pavel Plyushch 1:3 (11:9,8:11,8:11,4:11)
21:00 Vadim Smetenko – Igor Sukovaty 3:1 (9:11,11:6,11:9,11:6)
21:30 Artem Doroshenko – Vadim Smetenko 3:1 (13:11,10:12,11:9,11:7)
22:00 Vladimir Boycuk – Sergey Pisklov 0:3 (8:11,6:11,10:12)
22:30 Mikhail Stiranets – Valentin Gedz 0:3 (6:11,4:11,6:11)
22:30 Igor Sukovaty – Artem Doroshenko 2:3 (9:11,11:6,14:12,8:11,7:11)
23:00 Pavel Plyushch – Vadim Smetenko 1:3 (6:11,9:11,11:6,9:11)
23:00 Vladimir Boycuk – Valentin Gedz 2:3 (14:12,11:5,4:11,2:11,4:11)
23:30 Pavel Plyushch – Artem Doroshenko 0:3 (7:11,4:11,7:11)
23:30 Mikhail Stiranets – Sergey Pisklov 1:3 (11:9,5:11,8:11,9:11)

Pro League

Time Players Score
00:00 Vadim Putilovsky – Dmitry Evlakhin 3:1 (11:2,11:5,5:11,11:8)
00:15 Sergey Myagkov – Vladimir Staroverov 3:0 (11:5,11:9,14:12)
00:15 Dmitry Tikhnenko – Artem Suntsov 3:1 (8:11,11:7,11:7,11:5)
00:30 Mikhail Marchenko – Petr Polyakov 2:3 (11:6,5:11,11:13,11:3,8:11)
00:30 Vladislav Chahur – Vladislav Shelipov 3:0 (11:9,11:6,13:11)
00:45 Dmitriy Balakin – Aleksey Boev 0:3 (10:12,6:11,7:11)
01:00 Andrey Zolotov – Vadim Putilovsky 1:3 (12:10,5:11,8:11,11:13)
01:00 Ivan Pandur – Sergey Myagkov 2:3 (11:9,4:11,11:4,4:11,10:12)
01:15 Artem Suntsov – Valery Sidorin 3:1 (11:8,12:14,11:5,11:6)
01:30 Vladislav Shelipov – Dmitry Evlakhin 3:1 (7:11,11:3,14:12,11:8)
01:45 Petr Polyakov – Vladimir Staroverov 3:1 (8:11,11:4,11:7,11:7)
01:45 Dmitry Tikhnenko – Aleksey Boev 0:3 (11:13,7:11,8:11)
02:00 Vladislav Chahur – Vadim Putilovsky 3:2 (11:6,5:11,9:11,11:8,11:8)
02:00 Mikhail Marchenko – Sergey Myagkov 3:2 (11:3,10:12,11:8,5:11,11:9)
02:15 Valery Sidorin – Dmitriy Balakin 3:2 (11:5,3:11,8:11,15:13,11:6)
02:30 Dmitry Evlakhin – Andrey Zolotov 1:3 (11:9,5:11,7:11,11:13)
02:45 Vladimir Staroverov – Ivan Pandur 3:2 (12:14,10:12,11:6,14:12,11:7)
02:45 Aleksey Boev – Artem Suntsov 2:3 (12:14,11:5,2:11,11:6,8:11)
03:00 Vadim Putilovsky – Vladislav Shelipov 1:3 (10:12,9:11,11:7,9:11)
03:15 Sergey Myagkov – Petr Polyakov 3:2 (8:11,11:8,11:8,9:11,11:4)
03:30 Valery Sidorin – Dmitry Tikhnenko 2:3 (11:9,6:11,9:11,11:7,4:11)
03:30 Dmitry Evlakhin – Vladislav Chahur 1:3 (11:6,9:11,7:11,6:11)
03:45 Vladimir Staroverov – Mikhail Marchenko 2:3 (11:5,7:11,13:15,11:5,10:12)
04:00 Artem Suntsov – Dmitriy Balakin 3:0 (11:6,11:4,11:7)
04:00 Vladislav Shelipov – Andrey Zolotov 2:3 (11:5,9:11,8:11,15:13,10:12)
04:15 Dmitry Tikhnenko – Valery Sidorin 3:0 (11:8,11:7,11:9)
04:15 Petr Polyakov – Ivan Pandur 3:0 (11:4,11:8,11:9)
04:30 Mikhail Marchenko – Vladimir Staroverov 2:3 (11:8,4:11,5:11,11:9,10:12)
05:15 Petr Polyakov – Sergey Myagkov 0:3 (7:11,7:11,8:11)
07:15 Oleg Manuylov – Andrey Khanevsky 3:0 (11:9,11:7,11:8)
07:30 Vladimir Klimentev – Veaceslav Polenov 1:3 (10:12,4:11,11:8,8:11)
07:30 Aleksandr Klavdenkov – Vladimir Safonov 3:0 (11:4,11:9,12:10)
07:45 Oleg Belugin – Alexander Kononenko 3:0 (11:7,11:9,12:10)
07:45 Sergey Burov – Igor Kovalev 3:1 (11:7,11:8,5:11,11:9)
08:00 Stepan Dolbilin – Yaroslav Troyanov 3:0 (12:10,11:8,11:6)
08:00 Aleksandr Sheinfain – Maxim Shulkov 3:1 (11:8,13:11,7:11,14:12)
08:15 Igor Minchenkov – Aleksandr Tretyakov 3:1 (5:11,11:6,11:6,11:7)
08:30 Andrey Khanevsky – Oleg Belugin 3:1 (10:12,11:2,11:7,11:6)
08:30 Vladimir Safonov – Stepan Dolbilin 0:3 (8:11,12:14,9:11)
08:45 Veaceslav Polenov – Aleksandr Sheinfain 3:0 (11:7,11:6,11:4)
08:45 Alexander Kononenko – Oleg Manuylov 1:3 (6:11,8:11,11:5,8:11)
08:45 Igor Kovalev – Igor Minchenkov 3:1 (8:11,11:9,13:11,11:6)
09:00 Maxim Shulkov – Vladimir Klimentev 2:3 (11:7,7:11,9:11,11:9,3:11)
09:00 Yaroslav Troyanov – Aleksandr Klavdenkov 3:2 (9:11,11:9,8:11,11:8,11:3)
09:15 Oleg Manuylov – Oleg Belugin 3:1 (11:7,4:11,11:6,11:6)
09:30 Aleksandr Tretyakov – Sergey Burov 1:3 (9:11,6:11,12:10,11:13)
09:30 Vladimir Klimentev – Aleksandr Sheinfain 1:3 (11:6,6:11,11:13,5:11)
09:45 Aleksandr Klavdenkov – Stepan Dolbilin 0:3 (7:11,7:11,5:11)
09:45 Andrey Khanevsky – Alexander Kononenko 1:3 (5:11,12:10,7:11,9:11)
09:45 Sergey Burov – Igor Minchenkov 2:3 (11:5,11:2,5:11,6:11,8:11)
10:00 Veaceslav Polenov – Maxim Shulkov 3:0 (11:9,11:5,11:4)
10:00 Vladimir Safonov – Yaroslav Troyanov 0:3 (6:11,8:11,9:11)
10:15 Igor Kovalev – Aleksandr Tretyakov 3:2 (11:8,8:11,13:15,11:8,11:3)
10:15 Alexander Kononenko – Andrey Khanevsky 2:3 (8:11,9:11,11:9,11:4,10:12)
10:30 Vladimir Klimentev – Maxim Shulkov 2:3 (8:11,12:10,8:11,11:7,10:12)
11:30 Maxim Surkin – Dmitriy Kugurushev 3:2 (11:7,11:7,9:11,6:11,11:7)
11:45 Michail Alexandrovsky – Artem Shkurko 0:3 (4:11,7:11,8:11)
11:45 Alexandr Shirshov – Mikhail Cheklin 3:1 (11:13,11:5,11:6,11:8)
12:00 Mikhail Marchenko – Roman Atonov 0:3 (8:11,7:11,7:11)
12:00 Pavel Milyutin – Sergey Garifullin 0:3 (6:11,7:11,12:14)
12:00 Tyinchtyik Turabekov – Sergey Telegin 3:2 (12:10,9:11,11:13,11:5,11:2)
12:15 Vadim Evlampiev – Ruben Arutiunov 3:2 (11:8,9:11,8:11,11:7,11:4)
12:15 Vladimir Beliakov – Andrey Puchinin 2:3 (2:11,11:9,11:6,6:11,12:14)
12:30 Artem Shkurko – Tyinchtyik Turabekov 1:3 (9:11,5:11,11:6,9:11)
12:30 Dmitriy Kugurushev – Pavel Milyutin 3:1 (11:8,11:7,9:11,11:7)
12:45 Mikhail Cheklin – Vadim Evlampiev 3:2 (11:9,9:11,5:11,11:7,11:8)
12:45 Roman Atonov – Vladimir Beliakov 3:1 (8:11,11:9,11:9,11:8)
13:00 Sergey Garifullin – Maxim Surkin 0:3 (6:11,12:14,5:11)
13:00 Sergey Telegin – Michail Alexandrovsky 2:3 (11:7,11:8,6:11,6:11,7:11)
13:15 Andrey Puchinin – Mikhail Marchenko 3:0 (11:7,11:9,11:9)
13:30 Ruben Arutiunov – Alexandr Shirshov 0:3 (7:11,1:11,3:11)
13:30 Maxim Surkin – Pavel Milyutin 1:3 (11:5,4:11,8:11,6:11)
13:45 Alexandr Shirshov – Vadim Evlampiev 2:3 (11:3,5:11,13:11,4:11,8:11)
13:45 Michail Alexandrovsky – Tyinchtyik Turabekov 1:3 (9:11,16:14,10:12,5:11)
13:45 Mikhail Marchenko – Vladimir Beliakov 2:3 (11:5,9:11,12:10,9:11,9:11)
14:00 Dmitriy Kugurushev – Sergey Garifullin 3:1 (11:8,11:8,3:11,11:7)
14:15 Roman Atonov – Andrey Puchinin 0:3 (9:11,6:11,9:11)
14:15 Artem Shkurko – Sergey Telegin 0:3 (9:11,7:11,10:12)
14:30 Mikhail Cheklin – Ruben Arutiunov 3:0 (15:13,11:7,12:10)
14:30 Sergey Garifullin – Pavel Milyutin 3:1 (6:11,11:3,11:9,11:9)
14:30 Artem Shkurko – Michail Alexandrovsky 2:3 (12:10,10:12,8:11,11:8,9:11)
14:45 Dmitriy Kugurushev – Maxim Surkin 3:0 (11:8,12:10,11:5)
14:45 Vladimir Beliakov – Mikhail Marchenko 2:3 (11:9,11:6,8:11,10:12,9:11)
15:15 Konstantin Simonov – Sergey Muslikov 0:3 (8:11,4:11,7:11)
15:30 Andrey Puchinin – Roman Atonov 3:1 (11:6,7:11,11:8,11:5)
15:30 Konstantin Bystrushkin – Andrei Ermolaev 1:3 (11:5,4:11,4:11,6:11)
15:45 Sergey Kulikov – Maksim Sorokin 0:3 (8:11,5:11,12:14)
15:45 Yuri Dvornichenko – Evgeniy Danilov 2:3 (11:8,11:6,9:11,7:11,4:11)
16:00 Sergey Morozov – Aleksandr Golyshev 3:1 (11:6,5:11,11:6,13:11)
16:00 Alexei Vlasov – Alexey Kuznetsov M. 1:3 (11:8,4:11,3:11,8:11)
16:15 Igor Poletaev – Ivan Nirkov 0:3 (7:11,8:11,13:15)
16:15 Sergey Muslikov – Sergey Kulikov 3:1 (11:9,8:11,11:7,11:4)
16:30 Sergey Mareychev – Anton Bolokhov 1:3 (7:11,11:4,8:11,7:11)
16:30 Andrei Ermolaev – Alexei Vlasov 3:1 (11:2,9:11,11:5,11:7)
16:30 Aleksandr Golyshev – Igor Poletaev 1:3 (11:8,7:11,9:11,9:11)
16:45 Evgeniy Danilov – Sergey Mareychev 1:3 (7:11,11:8,3:11,9:11)
16:45 Maksim Sorokin – Konstantin Simonov 1:3 (11:9,10:12,6:11,9:11)
17:00 Ivan Nirkov – Sergey Morozov 0:3 (4:11,8:11,2:11)
17:00 Alexey Kuznetsov M. – Konstantin Bystrushkin 3:0 (12:10,11:9,11:8)
17:15 Anton Bolokhov – Yuri Dvornichenko 3:2 (11:5,8:11,6:11,11:7,11:6)
17:15 Konstantin Simonov – Sergey Kulikov 1:3 (8:11,5:11,11:4,7:11)
17:30 Konstantin Bystrushkin – Alexei Vlasov 3:1 (11:9,11:6,7:11,11:9)
17:30 Sergey Morozov – Igor Poletaev 3:0 (12:10,11:9,12:10)
17:45 Yuri Dvornichenko – Sergey Mareychev 3:1 (13:11,11:7,8:11,11:4)
17:45 Sergey Muslikov – Maksim Sorokin 2:3 (6:11,9:11,11:9,12:10,8:11)
18:00 Andrei Ermolaev – Alexey Kuznetsov M. 0:3 (4:11,10:12,8:11)
18:00 Aleksandr Golyshev – Ivan Nirkov 0:3 (8:11,6:11,11:13)
18:15 Evgeniy Danilov – Anton Bolokhov 0:3 (3:11,6:11,8:11)
18:30 Igor Poletaev – Aleksandr Golyshev 3:0 (11:9,11:8,11:7)
18:45 Sergey Mareychev – Evgeniy Danilov 1:3 (11:4,8:11,9:11,8:11)
19:00 Sergey Morozov – Ivan Nirkov 3:2 (6:11,11:5,9:11,11:4,11:4)
19:00 Alexey Kuznetsov M. – Andrei Ermolaev 3:1 (11:6,17:19,11:6,12:10)
19:30 Pavel Lukyanov – Gleb Stashkovskiy 0:3 (7:11,5:11,6:11)
19:30 Mikhail Gusev – Vladimir Vologzhanin 3:2 (8:11,11:8,11:9,10:12,11:9)
19:30 Vladimir Marshalov – Vasily Shirshov 2:3 (10:12,11:4,11:8,11:13,9:11)
19:45 Rinat Khairov – Mikhail Chernyavskiy 3:2 (8:11,3:11,11:5,11:3,11:9)
20:15 Stanislav Kaplan – Kyrill Puzankov 0:3 (8:11,11:13,8:11)
20:15 Evgeny Kruchkov – Mikhail Andrusenko 2:3 (11:7,12:14,11:4,2:11,8:11)
20:15 Ernist Murzakmatov – Vadim Batalov 3:0 (11:6,11:5,11:7)
20:15 Dmitriy Kugurushev – Vladimir Slesarev 0:3 (6:11,6:11,5:11)
20:30 Vladimir Vologzhanin – Dmitriy Kugurushev 3:2 (3:11,11:7,11:13,11:7,11:7)
20:45 Gleb Stashkovskiy – Stanislav Kaplan 1:3 (11:5,9:11,5:11,8:11)
20:45 Vasily Shirshov – Evgeny Kruchkov 0:3 (7:11,8:11,10:12)
20:45 Mikhail Chernyavskiy – Ernist Murzakmatov 0:3 (8:11,8:11,9:11)
21:00 Kyrill Puzankov – Pavel Lukyanov 3:0 (11:6,12:10,11:8)
21:00 Vladimir Slesarev – Mikhail Gusev 3:2 (11:7,11:5,11:13,9:11,11:5)
21:00 Mikhail Andrusenko – Vladimir Marshalov 2:3 (7:11,6:11,11:7,11:2,11:13)
21:15 Vadim Batalov – Rinat Khairov 0:3 (2:11,7:11,8:11)
21:30 Vladimir Marshalov – Evgeny Kruchkov 3:2 (11:9,14:16,11:4,7:11,11:6)
21:45 Mikhail Gusev – Dmitriy Kugurushev 1:3 (7:11,11:2,7:11,3:11)
21:45 Rinat Khairov – Ernist Murzakmatov 3:2 (9:11,13:11,6:11,11:8,11:7)
21:45 Pavel Lukyanov – Stanislav Kaplan 3:2 (8:11,12:10,3:11,11:5,11:6)
22:00 Vladimir Vologzhanin – Vladimir Slesarev 3:1 (11:6,11:6,6:11,11:9)
22:15 Vasily Shirshov – Mikhail Andrusenko 0:3 (4:11,10:12,6:11)
22:15 Gleb Stashkovskiy – Kyrill Puzankov 0:3 (7:11,5:11,9:11)
22:15 Mikhail Chernyavskiy – Vadim Batalov 3:2 (14:12,11:6,9:11,8:11,11:7)
22:30 Evgeny Kruchkov – Vasily Shirshov 3:0 (11:6,11:6,11:7)
22:45 Gleb Stashkovskiy – Pavel Lukyanov 3:0 (11:1,11:7,11:5)
23:15 Kyrill Puzankov – Stanislav Kaplan 3:0 (11:4,11:6,11:7)
23:30 Dmitry Evlakhin – Andrey Kirilenko 3:1 (10:12,11:8,11:7,11:1)
23:30 Yuri Lbov – Sergey Myagkov 1:3 (9:11,10:12,11:7,6:11)
23:45 Dmitry Tikhnenko – Mikhail Reznikov 2:3 (11:9,6:11,11:3,8:11,4:11)

Pro League. Czech Republic

Time Players Score
00:00 Rostislav Niezgoda – Marek Zaskodny 3:1 (11:8,11:8,6:11,11:3)
00:00 Tomas Tecl – Stepan Vyskocil 3:1 (12:10,11:6,8:11,11:9)
00:00 Jan Skvrna – Jan Zajicek 1:3 (12:10,6:11,7:11,9:11)
00:15 Filip Sikora – Adam Vitasek 3:0 (15:13,11:4,13:11)
00:15 Matous Klimenta – Pavel Gireth 2:3 (11:3,11:5,7:11,9:11,5:11)
00:30 Ladislav Svanda – Ondrej Adam 0:3 (9:11,10:12,4:11)
00:30 Petr Macela – Josef Medek 2:3 (4:11,8:11,11:5,13:11,10:12)
01:00 Kamil Novak – Jan Knot 3:1 (11:7,5:11,11:9,11:9)
01:00 Martin Kowalik – Jiri Louda 0:3 (8:11,8:11,4:11)
01:15 Rostislav Klyuchuk – Ales Bayer 2:3 (11:13,11:7,15:13,8:11,6:11)
01:15 Jan Jablonovsky – David Vrabec 3:2 (6:11,7:11,11:4,11:8,11:5)
01:45 Jiri Louda – Jiri Ruzicka 1:3 (11:4,8:11,9:11,13:15)
01:45 Jan Knot – Tomas Polreich 1:3 (11:5,8:11,10:12,8:11)
02:15 Kamil Novak – Jan Jablonovsky 3:0 (11:7,13:11,11:4)
02:15 Martin Kowalik – Rostislav Klyuchuk 3:1 (11:4,8:11,11:4,12:10)
02:45 Tomas Polreich – David Vrabec 3:0 (13:11,11:5,11:8)
02:45 Jiri Ruzicka – Ales Bayer 3:0 (11:7,11:9,11:7)
03:15 Jiri Louda – Rostislav Klyuchuk 2:3 (11:7,10:12,11:5,10:12,10:12)
03:15 Jan Knot – Jan Jablonovsky 3:1 (11:7,11:5,5:11,11:9)
03:45 David Vrabec – Kamil Novak 1:3 (8:11,11:9,7:11,10:12)
03:45 Ales Bayer – Martin Kowalik 3:1 (11:9,12:14,11:8,11:8)
04:15 Rostislav Klyuchuk – Jiri Ruzicka 2:3 (7:11,11:8,14:12,11:13,6:11)
04:15 Jan Jablonovsky – Tomas Polreich 3:1 (12:10,9:11,11:8,12:10)
04:45 David Vrabec – Jan Knot 1:3 (6:11,9:11,12:10,8:11)
05:00 Ales Bayer – Jiri Louda 3:0 (11:7,11:9,11:5)
05:15 Jiri Ruzicka – Martin Kowalik 3:1 (9:11,11:5,11:7,11:9)
05:15 Tomas Polreich – Kamil Novak 2:3 (11:7,10:12,8:11,11:8,12:14)
06:00 Rostislav Klyuchuk – Jiri Louda 0:3 (6:11,8:11,4:11)
06:15 Kamil Novak – Tomas Polreich 3:0 (11:5,14:12,11:7)
08:45 Petr Picek – Pavel Sprynar 3:2 (11:9,11:2,6:11,7:11,11:7)
08:45 Michal Vedmoch – Daniel Kubos 2:3 (9:11,6:11,11:7,11:8,9:11)
08:45 Vlastimil Svatos – Bronislaw Roubal 2:3 (9:11,13:11,11:8,7:11,11:13)
08:45 Martin Mastera – Petr Zivny 3:1 (11:8,11:5,8:11,11:4)
09:15 Matej Pycha – Michal Syroha 0:3 (5:11,3:11,11:13)
09:15 Lubor Sulava – Pavel Marx 3:1 (2:11,11:9,11:9,11:9)
09:15 Jakub Joksch – Stanislav Hudec 3:1 (13:11,8:11,11:9,11:8)
09:15 Alois Kanak – Josef Toth 3:2 (6:11,11:5,4:11,11:9,11:4)
09:45 Pavel Sprynar – Lubor Sulava 1:3 (8:11,9:11,11:7,8:11)
09:45 Daniel Kubos – Alois Kanak 3:2 (4:11,11:3,5:11,11:5,13:11)
09:45 Bronislaw Roubal – Matej Pycha 3:2 (11:9,11:13,9:11,16:14,11:8)
09:45 Petr Zivny – Jakub Joksch 3:1 (11:7,11:7,9:11,15:13)
10:15 Michal Syroha – Vlastimil Svatos 0:3 (6:11,4:11,4:11)
10:15 Stanislav Hudec – Martin Mastera 0:3 (5:11,9:11,10:12)
10:15 Pavel Marx – Petr Picek 1:3 (7:11,6:11,11:6,8:11)
10:15 Josef Toth – Michal Vedmoch 2:3 (11:8,15:13,8:11,7:11,4:11)
10:45 Petr Picek – Lubor Sulava 1:3 (6:11,6:11,11:5,7:11)
10:45 Vlastimil Svatos – Matej Pycha 2:3 (11:3,8:11,13:11,6:11,7:11)
10:45 Michal Vedmoch – Alois Kanak 3:1 (6:11,13:11,11:8,12:10)
10:45 Martin Mastera – Jakub Joksch 3:1 (11:3,11:9,8:11,13:11)
11:15 Daniel Kubos – Josef Toth 3:1 (7:11,11:9,11:7,11:5)
11:15 Bronislaw Roubal – Michal Syroha 3:2 (9:11,11:7,11:8,10:12,11:3)
11:15 Petr Zivny – Stanislav Hudec 1:3 (6:11,11:4,6:11,7:11)
11:15 Pavel Sprynar – Pavel Marx 3:2 (11:7,12:14,8:11,11:3,11:8)
12:00 Michal Syroha – Matej Pycha 3:0 (11:0,11:4,11:9)
12:15 Daniel Kubos – Michal Vedmoch 1:3 (9:11,4:11,13:11,9:11)
12:15 Bronislaw Roubal – Vlastimil Svatos 3:0 (11:2,13:11,11:7)
12:15 Lubor Sulava – Petr Picek 2:3 (7:11,6:11,11:9,11:3,8:11)
12:45 Martin Nypl – Ladislav Krsek 0:3 (11:13,3:11,10:12)
12:45 Petr Jochym – Vojtech Konvicka 3:0 (11:5,11:6,12:10)
12:45 Petr Picek – Jiri Strouhal 3:0 (11:4,13:11,11:9)
12:45 Bohumil Vozicky – František Kanta 3:2 (11:4,9:11,11:13,11:8,11:8)
13:15 Lubor Sulava – Pavel Sprynar 0:3 (10:12,6:11,9:11)
13:15 Adolf Huttl – Zbynek Zientek 3:0 (11:5,11:5,11:7)
13:30 Ondrej Kveton – Tomas Demek 3:1 (11:5,9:11,11:9,13:11)
13:45 Vojtech Konvicka – Adolf Huttl 3:1 (11:6,13:11,9:11,11:8)
13:45 Jiri Strouhal – Lubor Sulava 1:3 (11:6,9:11,10:12,10:12)
13:45 Ladislav Krsek – Matej Pycha 1:3 (8:11,8:11,11:6,7:11)
14:00 František Kanta – Ondrej Kveton 3:0 (11:6,11:7,11:4)
14:15 Michal Syroha – Martin Nypl 3:0 (12:10,11:2,11:5)
14:30 Zbynek Zientek – Petr Jochym 1:3 (7:11,11:9,6:11,7:11)
14:30 Tomas Demek – Bohumil Vozicky 0:3 (6:11,6:11,9:11)
14:30 Pavel Sprynar – Petr Picek 0:3 (7:11,6:11,7:11)
14:45 Martin Nypl – Matej Pycha 3:1 (8:11,11:6,11:6,11:7)
14:45 Petr Jochym – Adolf Huttl 1:3 (11:9,8:11,9:11,7:11)
15:00 Bohumil Vozicky – Ondrej Kveton 3:0 (11:9,11:1,15:13)
15:15 Jiri Strouhal – Pavel Sprynar 0:3 (7:11,11:13,7:11)
15:15 Ladislav Krsek – Michal Syroha 3:0 (11:4,11:8,11:2)
15:30 Vojtech Konvicka – Zbynek Zientek 0:3 (10:12,7:11,7:11)
15:30 František Kanta – Tomas Demek 3:2 (4:11,11:8,11:7,6:11,11:3)
16:00 Zbynek Zientek – Vojtech Konvicka 3:0 (11:6,11:6,11:9)
16:00 Lubor Sulava – Jiri Strouhal 3:1 (11:9,5:11,11:4,11:8)
16:45 Pavel Chovanec – Jiri Stach 3:1 (5:11,11:8,11:6,11:9)
16:45 Miroslav Klimenta – Miroslav Barta 0:3 (6:11,11:13,5:11)
17:00 Zdenek Kasinski – Jiri Svec 3:2 (11:5,9:11,9:11,11:6,11:2)
17:00 Zdenek Trtik – Vaclav Svoboda 3:2 (8:11,11:5,11:5,8:11,11:8)
17:15 Jaroslav Strnad 1964 – Matej Perny 2:0 (11:8,11:4) (Отказ Матей Перны (Чех))
17:15 Dalibor Kolek – Svatoslav Stempen 0:3 (8:11,3:11,9:11)
17:30 David Bacovsky – Vladimir Stanek 1:3 (4:11,9:11,11:9,9:11)
17:30 Tibor Kolenic – Vaclav Hruska Sr. 1:3 (3:11,11:6,10:12,7:11)
17:45 Vaclav Svoboda – David Bacovsky 3:1 (11:8,12:10,9:11,11:8)
17:45 Miroslav Barta – Jaroslav Strnad 1964 1:3 (6:11,8:11,11:8,5:11)
17:45 Jiri Stach – Dalibor Kolek 1:3 (10:12,6:11,11:7,9:11)
17:45 Jiri Svec – Tibor Kolenic 3:2 (11:6,11:8,10:12,9:11,11:7)
18:15 Svatoslav Stempen – Pavel Chovanec 0:3 (9:11,6:11,7:11)
18:15 Vaclav Hruska Sr. – Zdenek Kasinski 1:3 (7:11,10:12,11:8,7:11)
18:30 Vladimir Stanek – Zdenek Trtik 1:3 (11:4,5:11,7:11,10:12)
18:30 Miroslav Klimenta – Jaroslav Strnad 1964 1:3 (3:11,12:14,11:8,4:11)
18:45 Zdenek Kasinski – Tibor Kolenic 3:1 (11:6,1:11,11:5,11:9)
18:45 Pavel Chovanec – Dalibor Kolek 1:3 (2:11,6:11,11:3,11:13)
18:45 Jaroslav Strnad 1964 – Miroslav Barta 3:0 (11:6,11:8,12:10)
19:00 Zdenek Trtik – David Bacovsky 1:3 (1:11,11:9,9:11,6:11)
19:15 Jiri Stach – Svatoslav Stempen 0:3 (9:11,7:11,2:11)
19:15 Jiri Svec – Vaclav Hruska Sr. 3:2 (11:9,12:10,8:11,7:11,11:7)
19:30 Vaclav Svoboda – Vladimir Stanek 2:3 (13:11,8:11,11:8,7:11,9:11)
19:45 Dalibor Kolek – Jiri Stach 2:3 (11:5,10:12,11:2,7:11,8:11)
20:00 Vaclav Hruska Sr. – Tibor Kolenic 2:3 (11:8,5:11,12:10,7:11,9:11)
20:30 Pavel Chovanec – Svatoslav Stempen 3:1 (12:14,11:7,14:12,11:4)
20:45 Jan Vaclavek – Jan Kabelka 3:1 (11:7,7:11,11:8,11:8)
21:00 Zbynek Pagac – Robert Koczy 3:0 (11:6,11:3,11:4)
21:00 Petr Macela – Jan Zajicek 0:3 (8:11,10:12,3:11)
21:15 Josef Medek – Jan Skvrna 3:0 (11:4,11:6,11:7)
21:15 Jiri Plachy – Roman Polovka 3:0 (11:3,11:8,12:10)
21:15 David Bacovsky – Ivo Kolacek 1:3 (7:11,10:12,12:10,6:11)
21:30 Richard Macura – Zdenek Balusek 1:3 (4:11,13:11,1:11,7:11)
21:45 Jan Zajicek – Josef Medek 2:3 (9:11,11:6,11:8,6:11,9:11)
21:45 Robert Koczy – Richard Macura 2:3 (11:13,17:15,9:11,11:7,8:11)
21:45 Roman Polovka – Jaroslav Strnad 1964 0:3 (9:11,5:11,8:11)
21:45 Jan Kabelka – David Bacovsky 3:1 (12:14,11:8,11:9,11:8)
22:15 Ivo Kolacek – Jan Vaclavek 0:3 (9:11,8:11,6:11)
22:15 Zdenek Balusek – Zbynek Pagac 3:1 (11:7,17:15,10:12,11:7)
22:15 Miroslav Barta – Jiri Plachy 0:3 (6:11,5:11,4:11)
22:30 Jan Skvrna – Petr Macela 2:3 (11:9,7:11,14:16,11:8,10:12)
22:45 Jan Vaclavek – David Bacovsky 2:3 (6:11,9:11,12:10,11:9,8:11)
22:45 Jiri Plachy – Jaroslav Strnad 1964 3:2 (5:11,11:7,11:13,11:7,11:7)
22:45 Zbynek Pagac – Richard Macura 3:2 (11:8,11:6,8:11,8:11,11:3)
23:15 Robert Koczy – Zdenek Balusek 3:1 (10:12,12:10,11:9,11:3)
23:15 Jan Kabelka – Ivo Kolacek 3:1 (11:5,9:11,13:11,11:5)
23:30 Jan Zajicek – Jan Skvrna 1:3 (8:11,17:19,11:6,6:11)
23:30 Roman Polovka – Miroslav Barta 2:3 (7:11,11:1,5:11,11:6,4:11)

Masters

Time Players Score
00:00 Dmitriy Gorodkov – Artem Semushin 4:2 (11:13,11:4,10:12,11:7,11:7,11:9)
00:03 Mikhail Butylev – Mikhail Ivanov 3:4 (7:11,11:9,4:11,16:14,11:9,8:11,11:13)
00:10 Fyodor Moroz – Andrey Suprunyuk 0:4 (9:11,2:11,4:11,6:11)
00:15 Sergei Rodachinskii – Vasily Petrenko 2:4 (8:11,11:5,7:11,16:14,4:11,14:16)
00:23 Timur Mamazakirov – Mikhail Leonov 2:4 (14:12,11:8,3:11,5:11,10:12,3:11)
00:23 Andrey Sirotkin – Matvey Tkachev 3:4 (8:11,12:10,11:4,11:9,11:13,11:13,8:11)
00:33 Yuriy Lobovikov – Alexander Lazarev 1:4 (10:12,8:11,11:7,7:11,7:11)
00:33 Vitalii Koloskov – Vitaliy Jishkevich 4:3 (9:11,6:11,11:9,7:11,11:6,11:4,12:10)
00:35 Andrey Perekrestenko – Artem Semushin 1:4 (9:11,11:7,5:11,11:13,4:11)
00:39 Ivan Grishunin – Alisher Karimjanov 1:4 (6:11,11:9,7:11,7:11,8:11)
00:40 Fyodor Moroz – Kirill Goncharov 2:4 (3:11,11:2,11:1,13:15,6:11,11:13)
00:53 Evgeny Pavlov – Daniil Tolyzin 3:4 (3:11,4:11,11:9,11:4,7:11,11:8,6:11)
01:00 Mikhail Kylabysov – Ildar Khairullin 4:1 (7:11,11:9,11:4,11:5,11:1)
01:00 Anton Kozlov – Sergei Volkov 0:4 (7:11,7:11,8:11,15:17)
01:05 Nikolay Gerasimov – Artem Ilin 0:4 (7:11,8:11,11:13,9:11)
01:05 Alexander Shchelkunov – Dmitriy Gorodkov 4:2 (11:13,11:9,10:12,11:9,11:3,11:2)
01:11 Andrey Sirotkin – Alexander Sagitov 2:4 (9:11,11:13,11:7,2:11,14:12,8:11)
01:20 Pavel Potrepko – Ivan Filatov 1:4 (6:11,7:11,9:11,11:5,3:11)
01:25 Evgeny Razladov – Andrey Suprunyuk 4:2 (11:9,2:11,4:11,11:8,11:5,11:8)
01:33 Aleksandr Lebedenko – Alexey Demidov 4:1 (12:14,11:6,11:8,11:9,13:11)
01:35 Mikhail Ivanov – Evgeny Pavlov 4:3 (11:9,12:14,9:11,11:4,11:2,5:11,11:7)
01:35 Nikolay Gerasimov – Yuriy Lobovikov 1:4 (9:11,8:11,6:11,11:6,9:11)
01:37 Maksym Kolos – Pavel Sorogovets 3:4 (11:8,9:11,11:5,8:11,8:11,11:4,6:11)
01:40 Matvey Tkachev – Yuri Dmitriev 2:4 (6:11,9:11,15:13,3:11,13:11,9:11)
01:50 Pavel Potrepko – Vitaliy Jishkevich 3:4 (11:8,3:11,11:9,11:9,7:11,6:11,9:11)
02:00 Anton Fomchenko – Konstantin Morozov 3:4 (7:11,11:6,9:11,11:9,11:4,6:11,6:11)
02:01 Alexander Lazarev – Artem Ilin 4:3 (11:8,8:11,11:4,11:6,8:11,6:11,11:7)
02:05 Ildar Khairullin – Aleksandr Lebedenko 2:4 (10:12,11:13,12:10,11:8,12:14,7:11)
02:15 Daniil Tolyzin – Mikhail Butylev 0:4 (7:11,9:11,4:11,8:11)
02:15 Anton Kozlov – Pavel Sorogovets 4:2 (9:11,11:2,20:18,11:7,6:11,11:9)
02:33 Ivan Filatov – Vitalii Koloskov 4:1 (11:8,10:12,11:3,11:6,11:9)
02:35 Anton Pantushin – Stanislav Lykov 4:1 (12:10,11:8,13:15,11:9,11:8)
02:45 Mikhail Butylev – Evgeny Pavlov 4:0 (11:3,11:5,11:5,11:8)
02:48 Alexey Demidov – Mikhail Kylabysov 0:4 (9:11,6:11,9:11,6:11)
02:50 Maksym Kolos – Sergei Volkov 2:4 (7:11,11:6,11:13,11:9,7:11,9:11)
03:00 Alexander Belkin – Roman Kharitonenko 4:2 (7:11,11:6,11:9,6:11,11:6,11:1)
03:00 Konstantin Pogodin – Nikolay Mirgiev 4:1 (8:11,11:8,14:12,18:16,11:7)
03:05 Konstantin Morozov – Anton Pantushin 2:4 (4:11,7:11,11:7,11:5,5:11,11:13)
03:05 Mikhail Kylabysov – Aleksandr Lebedenko 4:0 (11:4,11:4,11:2,11:6)
03:12 Mikhail Ivanov – Daniil Tolyzin 4:3 (7:11,10:12,11:8,11:5,8:11,11:8,11:8)
03:24 Aleksandr Dementev – Alexander Petrov 1:4 (6:11,12:10,6:11,8:11,8:11)
03:30 Anton Kozlov – Maksym Kolos 4:3 (8:11,9:11,11:8,11:5,7:11,11:6,11:3)
03:31 Ildar Khairullin – Alexey Demidov 2:4 (7:11,9:11,7:11,13:11,11:8,4:11)
03:38 Stanislav Lykov – Anton Fomchenko 3:4 (11:8,10:12,11:3,3:11,8:11,12:10,2:11)
03:46 Egor Bardin – Konstantin Pogodin 1:4 (3:11,11:6,10:12,6:11,12:14)
03:56 Alexander Belkin – Alexander Petrov 2:4 (11:7,9:11,11:6,7:11,3:11,2:11)
04:03 Mikhail Butylev – Daniil Tolyzin 4:3 (8:11,11:6,7:11,6:11,11:7,11:9,12:10)
04:10 Ildar Khairullin – Mikhail Kylabysov 4:3 (16:14,11:8,5:11,5:11,11:4,9:11,11:8)
04:11 Pavel Sorogovets – Sergei Volkov 4:3 (12:14,8:11,11:5,11:9,11:7,5:11,13:11)
04:17 Anton Fomchenko – Anton Pantushin 1:4 (12:14,8:11,11:8,7:11,8:11)
04:20 Nikolay Mirgiev – Egor Bardin 1:4 (9:11,11:8,9:11,7:11,7:11)
04:26 Aleksandr Dementev – Roman Kharitonenko 2:4 (11:5,11:8,6:11,5:11,9:11,6:11)
04:52 Alexander Belkin – Aleksandr Dementev 2:4 (11:7,4:11,4:11,11:6,15:17,12:14)
04:53 Konstantin Morozov – Stanislav Lykov 4:1 (13:11,9:11,11:5,11:8,11:5)
04:53 Nikolay Mirgiev – Konstantin Pogodin 2:4 (9:11,4:11,7:11,11:9,11:4,5:11)
04:55 Evgeny Pavlov – Mikhail Ivanov 4:3 (10:12,11:4,11:8,12:10,6:11,5:11,11:8)
04:55 Alexey Demidov – Aleksandr Lebedenko 4:3 (11:8,8:11,11:7,11:9,13:15,8:11,11:5)
04:57 Sergei Volkov – Maksym Kolos 4:3 (12:10,9:11,6:11,11:8,11:6,4:11,11:8)
05:20 Stanislav Lykov – Anton Pantushin 4:1 (11:4,11:4,4:11,11:4,11:8)
05:33 Konstantin Pogodin – Egor Bardin 4:2 (11:4,11:9,6:11,9:11,11:8,11:5)
05:35 Daniil Tolyzin – Mikhail Ivanov 1:4 (7:11,7:11,11:7,6:11,1:11)
05:35 Alexander Petrov – Roman Kharitonenko 1:4 (1:11,3:11,11:1,10:12,13:15)
05:36 Aleksandr Lebedenko – Mikhail Kylabysov 2:4 (7:11,11:7,8:11,11:9,7:11,9:11)
05:48 Konstantin Morozov – Anton Fomchenko 3:4 (11:5,8:11,14:12,6:11,11:13,11:7,5:11)
05:54 Pavel Sorogovets – Anton Kozlov 2:4 (4:11,7:11,8:11,15:13,11:9,2:11)
06:00 Evgeny Pavlov – Mikhail Butylev 2:4 (7:11,6:11,11:6,5:11,11:5,6:11)
06:00 Roman Kharitonenko – Aleksandr Dementev 4:2 (8:11,12:10,6:11,11:5,11:6,11:9)
06:12 Egor Bardin – Nikolay Mirgiev 4:1 (11:9,4:11,11:9,11:5,11:7)
06:21 Pavel Sorogovets – Maksym Kolos 4:3 (11:7,11:3,3:11,12:10,7:11,4:11,11:6)
06:25 Alexey Demidov – Ildar Khairullin 2:4 (8:11,11:6,6:11,11:9,7:11,7:11)
06:30 Anton Pantushin – Konstantin Morozov 4:1 (11:8,9:11,11:8,12:10,11:5)
06:35 Alexander Petrov – Alexander Belkin 3:4 (9:11,9:11,15:13,9:11,11:7,11:8,4:11)
06:44 Egor Bardin – Konstantin Pogodin 3:4 (8:11,11:6,3:11,11:5,9:11,11:8,7:11)
06:50 Ruslan Taymazov – Evgeny Shumeiko 2:4 (15:13,13:11,8:11,11:13,8:11,5:11)
06:53 Sergei Volkov – Anton Kozlov 1:4 (4:11,9:11,8:11,12:10,9:11)
07:00 Grigorii Solovov – Victor Rakhmanov 4:1 (11:8,11:4,11:5,4:11,11:6)
07:12 Anton Fomchenko – Stanislav Lykov 3:4 (11:5,13:11,8:11,7:11,9:11,14:12,10:12)
07:15 Alexander Petrov – Aleksandr Dementev 4:0 (11:9,11:3,11:7,11:9)
07:21 Artem Poduporin – Sergey Yatskevich 4:3 (11:9,7:11,5:11,9:11,11:9,11:4,11:5)
07:27 Alexander Frolov I. – Ivan Karpov 4:0 (11:8,11:6,11:3,11:8)
07:35 Roman Kharitonenko – Alexander Belkin 3:4 (8:11,6:11,11:8,12:10,7:11,11:7,7:11)
07:45 Alexey Brown – Vladimir Shmelyov 4:0 (11:6,11:8,12:10,11:8)
07:48 Victor Rakhmanov – Alexander Frolov I. 4:1 (11:9,4:11,11:5,11:5,12:10)
08:00 Viktor Apet – Sergey Rumyantsev 1:4 (7:11,9:11,11:9,9:11,5:11)
08:00 Pavel Kudryashov – Evgeny Klyuev 4:2 (11:3,11:6,11:5,10:12,8:11,11:6)
08:00 Pavel Skrobot – Ruslan Romanovsky 2:4 (9:11,13:15,7:11,11:5,11:9,6:11)
08:20 Evgeny Shumeiko – Alexey Brown 4:0 (11:7,11:3,11:7,11:9)
08:20 Ivan Karpov – Grigorii Solovov 0:4 (12:14,4:11,9:11,10:12)
08:26 Maksim Kitanin – Oleg Rud 0:4 (2:11,6:11,3:11,9:11)
08:28 Maxim Polikarpov – Yuri Oberemok 4:2 (11:5,12:10,8:11,11:3,6:11,11:6)
08:30 Artem Poduporin – Ruslan Romanovsky 3:4 (11:8,12:14,11:5,6:11,9:11,11:9,11:13)
08:40 Vladimir Shmelyov – Ruslan Taymazov 4:2 (11:7,11:7,9:11,9:11,11:7,11:5)
08:42 Grigorii Solovov – Alexander Frolov I. 4:0 (11:9,11:9,11:7,11:8)
08:45 Viktor Apet – Oleg Rud 3:4 (6:11,11:8,12:10,7:11,4:11,11:9,8:11)
08:53 Svyatoslav Urazov – Igor Elistratov 1:4 (5:11,11:7,4:11,8:11,6:11)
09:00 Evgeny Klyuev – Maxim Polikarpov 2:4 (12:10,9:11,12:10,10:12,3:11,7:11)
09:00 Alexander Vasiliev – Yuri Starovoitov 1:4 (3:11,7:11,11:9,9:11,8:11)
09:00 Evgeny Dylykov – Igor Tyukhlov 4:2 (11:6,11:8,9:11,9:11,11:7,11:8)
09:10 Victor Rakhmanov – Ivan Karpov 2:4 (4:11,7:11,11:9,11:9,11:13,9:11)
09:15 Pavel Skrobot – Sergey Yatskevich 3:4 (13:11,10:12,9:11,4:11,11:6,11:9,9:11)
09:20 Ruslan Taymazov – Alexey Brown 4:3 (6:11,11:5,8:11,11:9,8:11,11:9,11:8)
09:23 Anton Evstifeykin – Svyatoslav Urazov 3:4 (9:11,8:11,8:11,11:4,11:3,11:8,3:11)
09:23 Maksim Kitanin – Sergey Rumyantsev 2:4 (10:12,11:9,11:2,4:11,10:12,8:11)
09:30 Yuri Oberemok – Pavel Kudryashov 4:2 (11:9,11:8,9:11,7:11,11:5,12:10)
09:32 Vadim Jonaitis – Dmitriy Rudov 2:4 (9:11,3:11,11:7,11:6,13:15,6:11)
09:40 Ivan Doronin – Ivan Minin 1:4 (7:11,13:15,20:18,8:11,5:11)
09:45 Grigorii Solovov – Ivan Karpov 4:1 (9:11,11:6,11:9,11:7,11:8)
09:48 Artem Poduporin – Pavel Skrobot 4:3 (12:10,11:5,8:11,11:4,8:11,8:11,11:8)
09:55 Viktor Apet – Maksim Kitanin 4:2 (11:9,12:10,9:11,11:9,13:15,11:8)
10:00 Evgeny Shumeiko – Vladimir Shmelyov 4:3 (11:8,11:9,4:11,11:8,5:11,8:11,11:8)
10:10 Alexander Vasiliev – Dmitriy Rudov 1:4 (11:13,8:11,9:11,11:9,7:11)
10:12 Pavel Kudryashov – Maxim Polikarpov 4:2 (7:11,11:9,7:11,13:11,11:3,11:6)
10:15 Igor Tyukhlov – Ivan Doronin 4:0 (11:9,11:5,11:4,11:9)
10:15 Alexander Frolov I. – Victor Rakhmanov 2:4 (16:14,18:20,6:11,11:7,8:11,7:11)
10:15 Igor Elistratov – Anton Evstifeykin 4:2 (11:9,11:7,16:14,6:11,6:11,11:6)
10:25 Oleg Rud – Sergey Rumyantsev 1:4 (11:4,8:11,10:12,10:12,8:11)
10:27 Ruslan Romanovsky – Sergey Yatskevich 1:4 (5:11,9:11,9:11,11:5,7:11)
10:42 Evgeny Klyuev – Yuri Oberemok 3:4 (5:11,5:11,11:7,11:9,11:4,11:13,18:20)
10:44 Ivan Minin – Evgeny Dylykov 3:4 (9:11,11:2,13:11,12:10,6:11,9:11,8:11)
10:50 Vadim Jonaitis – Yuri Starovoitov 4:3 (11:3,8:11,8:11,12:14,13:11,11:8,14:12)
10:52 Sergey Yatskevich – Pavel Skrobot 1:4 (9:11,7:11,9:11,12:10,8:11)
10:57 Ivan Karpov – Alexander Frolov I. 0:4 (9:11,2:11,5:11,7:11)
11:00 Alexey Brown – Ruslan Taymazov 4:2 (5:11,11:9,11:6,11:4,9:11,11:9)
11:02 Igor Elistratov – Svyatoslav Urazov 4:0 (11:5,11:5,11:6,14:12)
11:05 Sergey Rumyantsev – Maksim Kitanin 4:2 (11:8,13:11,5:11,12:10,9:11,12:10)
11:05 Irina Stefanenkova – Maya Burova 4:3 (11:6,13:11,10:12,11:8,5:11,6:11,11:8)
11:20 Victor Rakhmanov – Grigorii Solovov 0:4 (8:11,6:11,7:11,7:11)
11:22 Ruslan Romanovsky – Artem Poduporin 1:4 (11:8,6:11,5:11,8:11,6:11)
11:25 Evgeny Dylykov – Ivan Doronin 4:1 (11:7,9:11,11:8,11:5,11:6)
11:30 Vladimir Shmelyov – Evgeny Shumeiko 4:3 (9:11,12:10,12:10,10:12,11:9,9:11,11:6)
11:35 Svyatoslav Urazov – Anton Evstifeykin 4:0 (11:8,11:1,14:12,11:9)
11:40 Oleg Rud – Viktor Apet 4:0 (11:5,13:11,11:8,11:7)
11:41 Evgeny Klyuev – Pavel Kudryashov 4:1 (11:6,11:9,18:20,11:9,11:7)
11:48 Alexander Vasiliev – Vadim Jonaitis 4:3 (11:8,8:11,8:11,11:9,11:6,8:11,12:10)
11:50 Anton Evstifeykin – Igor Elistratov 4:1 (6:11,11:7,11:6,11:3,11:6)
11:54 Igor Tyukhlov – Ivan Minin 2:4 (11:4,10:12,12:10,9:11,7:11,9:11)
11:56 Sergey Yatskevich – Ruslan Romanovsky 4:2 (7:11,8:11,11:8,11:9,13:11,11:5)
12:00 Jasur Hudayberdiev – Matvey Panafutin 1:4 (3:11,11:8,6:11,9:11,8:11)
12:04 Yuri Oberemok – Evgeny Klyuev 4:2 (11:6,11:8,6:11,11:6,13:15,11:4)
12:05 Maksim Kitanin – Viktor Apet 4:3 (11:4,11:13,8:11,10:12,11:4,13:11,11:8)
12:13 Yuri Oberemok – Maxim Polikarpov 4:1 (11:4,11:6,5:11,11:6,11:5)
12:27 Denis Medvedev – Nabijon Gafurov 4:1 (5:11,12:10,12:10,12:10,12:10)
12:30 Evgeny Shumeiko – Ruslan Taymazov 2:4 (11:7,11:9,10:12,5:11,5:11,6:11)
12:32 Ivan Doronin – Evgeny Dylykov 2:4 (4:11,4:11,11:9,5:11,11:9,8:11)
12:34 Pavel Skrobot – Artem Poduporin 4:1 (11:5,13:11,12:10,10:12,11:8)
12:34 Dmitriy Rudov – Yuri Starovoitov 2:4 (11:9,11:13,13:11,11:13,8:11,11:13)
12:36 Svyatoslav Urazov – Igor Elistratov 1:4 (12:10,6:11,9:11,9:11,7:11)
12:42 Maxim Polikarpov – Pavel Kudryashov 4:1 (11:4,3:11,11:8,11:7,11:8)
12:45 Sergey Rumyantsev – Oleg Rud 4:3 (11:8,11:13,11:7,10:12,6:11,11:5,11:4)
12:57 Matvey Panafutin – Denis Medvedev 2:4 (11:9,3:11,8:11,12:10,4:11,4:11)
13:00 Alisher Karimjanov – Alexander Nekrasov 3:4 (11:2,11:7,6:11,10:12,1:11,11:8,7:11)
13:00 Vladimir Shmelyov – Alexey Brown 4:2 (8:11,11:6,3:11,11:9,11:9,11:3)
13:05 Ivan Minin – Igor Tyukhlov 4:2 (11:4,11:8,6:11,8:11,12:10,11:1)
13:15 Vitaly Shaban – Roman Bestaev 4:2 (10:12,11:7,11:7,11:7,8:11,11:4)
13:28 Nabijon Gafurov – Jasur Hudayberdiev 1:4 (11:7,9:11,7:11,7:11,5:11)
13:33 Yuri Starovoitov – Alexander Vasiliev 3:4 (11:6,7:11,11:5,6:11,11:8,4:11,12:14)
13:36 Mikhail Leonov – Alisher Karimjanov 1:4 (11:2,3:11,6:11,8:11,3:11)
13:45 Ivan Doronin – Igor Tyukhlov 2:4 (11:9,10:12,7:11,6:11,11:7,10:12)
13:46 Vyacheslav Belokon – Nikolai Stakhievich 4:2 (11:9,11:7,2:11,11:5,7:11,11:8)
13:54 Jasur Hudayberdiev – Denis Medvedev 1:4 (9:11,11:13,12:14,11:9,8:11)
14:00 Artem Yakovlev – Nikita Cherepanov 4:3 (9:11,7:11,11:9,11:8,11:5,11:13,15:13)
14:00 Denis Tebenkov – Anton Voronov 3:4 (4:11,11:7,11:6,12:10,10:12,6:11,8:11)
14:06 Alexey Evtyushin – Fedor Chikun 0:4 (10:12,7:11,6:11,9:11)
14:06 Alexander Nekrasov – Mikhail Leonov 4:1 (7:11,11:8,11:5,11:2,11:2)
14:18 Vitaly Shaban – Nikolai Stakhievich 1:4 (4:11,11:9,8:11,7:11,6:11)
14:22 Evgeny Dylykov – Ivan Minin 1:4 (10:12,11:6,7:11,10:12,5:11)
14:23 Dmitriy Rudov – Vadim Jonaitis 4:1 (11:9,11:6,7:11,11:9,11:4)
14:28 Andrey Suprunyuk – Evgeny Razladov 1:4 (11:5,4:11,7:11,9:11,4:11)
14:32 Matvey Panafutin – Nabijon Gafurov 1:4 (6:11,7:11,5:11,11:9,8:11)
14:38 Nikita Ivanov – Yegor Moskvin 4:2 (14:16,14:12,13:11,7:11,11:9,11:9)
14:40 Alexander Nekrasov – Alisher Karimjanov 2:4 (11:3,11:7,7:11,8:11,5:11,11:13)
14:45 Vyacheslav Belokon – Roman Bestaev 4:3 (11:9,11:7,9:11,9:11,5:11,11:4,11:7)
14:49 Yuri Starovoitov – Vadim Jonaitis 4:0 (11:7,11:8,11:5,11:4)
14:55 Aleksandr Emelyanov S. – Dmitriy Gorbunov 2:4 (12:10,9:11,7:11,9:11,11:7,11:13)
15:00 Ivan Grishunin – Denis Oleinikov 0:4 (5:11,8:11,4:11,7:11)
15:00 Denis Medvedev – Jasur Hudayberdiev 4:1 (11:7,11:8,11:2,9:11,11:8)
15:03 Alexey Evtyushin – Evgeny Razladov 3:4 (11:9,7:11,6:11,11:9,11:13,11:7,8:11)
15:15 Anton Voronov – Nikita Ivanov 4:2 (11:9,11:6,12:10,8:11,9:11,11:9)
15:19 Alisher Karimjanov – Mikhail Leonov 1:4 (11:7,5:11,3:11,7:11,6:11)
15:20 Vitaly Shaban – Vyacheslav Belokon 2:4 (7:11,13:11,10:12,10:12,11:8,6:11)
15:20 Dmitriy Rudov – Alexander Vasiliev 4:3 (10:12,9:11,12:10,11:9,9:11,11:9,11:6)
15:26 Pavel Pavlov – Alexey Yamankin 4:3 (11:5,6:11,12:10,12:10,11:13,5:11,11:4)
15:30 Nikita Cherepanov – Aleksandr Emelyanov S. 3:4 (3:11,11:9,11:7,9:11,7:11,11:7,3:11)
15:33 Nabijon Gafurov – Matvey Panafutin 4:1 (11:2,11:9,8:11,11:7,11:8)
15:50 Andrey Suprunyuk – Fedor Chikun 2:4 (12:14,9:11,7:11,11:2,11:3,9:11)
15:52 Mikhail Leonov – Alexander Nekrasov 1:4 (11:6,8:11,5:11,3:11,7:11)
15:53 Yegor Moskvin – Denis Tebenkov 4:3 (11:13,11:3,11:8,2:11,17:19,11:9,11:4)
16:00 Matvey Panafutin – Jasur Hudayberdiev 1:4 (9:11,5:11,11:8,8:11,9:11)
16:03 Denis Oleinikov – Pavel Pavlov 2:4 (8:11,11:6,11:9,11:13,7:11,8:11)
16:05 Dmitriy Gorbunov – Artem Yakovlev 4:1 (11:5,16:14,11:7,9:11,11:4)
16:06 Nikolai Stakhievich – Roman Bestaev 4:3 (9:11,12:10,11:5,11:5,14:16,10:12,11:7)
16:13 Alexander Snitsarenko – Kirill Goncharov 2:4 (11:8,5:11,8:11,11:8,9:11,8:11)
16:15 Vyacheslav Musyakaev – Sergey Lebedev 4:1 (11:13,11:6,11:8,11:5,11:7)
16:25 Alisher Karimjanov – Alexander Nekrasov 3:4 (8:11,11:3,11:9,11:4,3:11,8:11,7:11)
16:30 Denis Tebenkov – Nikita Ivanov 3:4 (9:11,11:8,11:7,4:11,9:11,12:10,5:11)
16:30 Artem Yakovlev – Aleksandr Emelyanov S. 3:4 (11:8,5:11,11:8,5:11,16:14,7:11,9:11)
16:31 Alexey Evtyushin – Andrey Suprunyuk 3:4 (7:11,8:11,11:8,9:11,11:8,14:12,10:12)
16:33 Nabijon Gafurov – Denis Medvedev 4:3 (11:9,11:9,9:11,11:8,8:11,7:11,11:6)
16:45 Denis Oleinikov – Alexey Yamankin 3:4 (11:8,11:6,11:7,9:11,12:14,7:11,5:11)
16:46 Roman Bestaev – Vyacheslav Belokon 4:3 (11:6,11:8,5:11,7:11,5:11,11:8,11:5)
16:49 Alexander Yaskevich – Andrey Tristen 3:4 (11:7,8:11,11:6,1:11,11:9,9:11,7:11)
16:55 Pavel Mukhin – Valeriy Gorelov 2:4 (8:11,11:9,5:11,14:12,7:11,5:11)
17:00 Anton Voronov – Yegor Moskvin 2:4 (11:5,6:11,8:11,11:7,9:11,6:11)
17:10 Nikita Cherepanov – Dmitriy Gorbunov 1:4 (6:11,6:11,11:8,8:11,8:11)
17:20 Evgeny Razladov – Fedor Chikun 2:4 (9:11,11:3,7:11,11:5,6:11,10:12)
17:20 Nikolai Stakhievich – Vitaly Shaban 4:3 (11:5,13:11,6:11,10:12,11:5,9:11,11:9)
17:23 Alexander Snitsarenko – Andrey Tristen 4:3 (11:5,11:3,9:11,8:11,11:3,8:11,11:6)
17:30 Sergey Lebedev – Pavel Mukhin 4:1 (11:8,9:11,11:4,11:6,11:8)
17:35 Aleksandr Emelyanov S. – Artem Yakovlev 0:4 (8:11,9:11,5:11,5:11)
17:38 Alexey Yamankin – Denis Oleinikov 4:3 (11:13,9:11,8:11,12:10,11:8,11:6,11:4)
17:45 Denis Tebenkov – Yegor Moskvin 4:0 (11:7,11:8,11:6,13:11)
17:55 Valeriy Gorelov – Vyacheslav Musyakaev 4:1 (11:8,11:9,10:12,11:8,11:9)
17:58 Vyacheslav Belokon – Vitaly Shaban 1:4 (9:11,5:11,11:8,2:11,9:11)
18:00 Dmitriy Gorbunov – Nikita Cherepanov 4:1 (11:6,11:3,10:12,14:12,11:7)
18:00 Boris Alekseev – Timur Mamazakirov 4:1 (12:14,11:5,11:2,11:7,11:7)
18:00 Alexander Yaskevich – Kirill Goncharov 4:3 (10:12,14:12,11:9,3:11,13:11,9:11,11:9)
18:08 Fedor Chikun – Alexey Evtyushin 2:4 (6:11,5:11,11:4,11:9,10:12,9:11)
18:10 Nikita Ivanov – Anton Voronov 1:4 (1:11,7:11,5:11,11:7,11:13)
18:25 Alexey Yamankin – Pavel Pavlov 4:0 (11:5,11:6,11:6,11:3)
18:25 Aleksandr Emelyanov S. – Nikita Cherepanov 1:4 (7:11,11:6,4:11,12:14,9:11)
18:25 Vyacheslav Musyakaev – Pavel Mukhin 4:3 (9:11,3:11,11:7,11:5,3:11,11:8,15:13)
18:28 Roman Bestaev – Nikolai Stakhievich 1:4 (8:11,11:9,7:11,5:11,5:11)
18:30 Anton Sentyabov – Stanislav Oshkin 0:4 (8:11,9:11,2:11,16:18)
18:37 Alexander Snitsarenko – Alexander Yaskevich 1:4 (9:11,7:11,11:7,12:14,7:11)
18:40 Yegor Moskvin – Nikita Ivanov 4:3 (11:9,11:1,9:11,6:11,11:2,8:11,11:9)
18:43 Evgeny Razladov – Andrey Suprunyuk 1:4 (11:4,11:13,9:11,14:16,9:11)
18:55 Artem Yakovlev – Dmitriy Gorbunov 4:3 (7:11,8:11,11:6,12:10,14:12,7:11,11:3)
19:00 Timur Mamazakirov – Anton Sentyabov 0:4 (10:12,10:12,8:11,8:11)
19:00 Aleksandr Lebedenko – Nikita Moskovkin 0:4 (3:11,3:11,9:11,4:11)
19:00 Arseniy Chernyakevich – Nikolay Ermolovich 3:4 (15:13,8:11,8:11,9:11,11:8,11:6,6:11)
19:00 Sergey Lebedev – Valeriy Gorelov 3:4 (7:11,8:11,8:11,11:5,14:12,11:9,6:11)
19:07 Andrey Tristen – Kirill Goncharov 4:0 (12:10,11:7,11:4,11:4)
19:12 Anton Voronov – Denis Tebenkov 3:4 (11:5,6:11,12:10,12:10,11:13,8:11,5:11)
19:23 Fedor Chikun – Evgeny Razladov 3:4 (6:11,11:9,6:11,10:12,11:6,11:7,5:11)
19:30 Stanislav Oshkin – Boris Alekseev 4:1 (8:11,12:10,11:1,11:8,11:4)
19:30 Vitalii Koloskov – Ivan Filatov 4:2 (9:11,9:11,11:8,11:9,11:5,11:4)
19:30 Andrey Tristen – Alexander Snitsarenko 4:3 (11:7,7:11,11:9,11:9,9:11,9:11,11:5)
19:50 Valeriy Gorelov – Pavel Mukhin 4:1 (12:10,11:8,7:11,11:4,11:6)
19:57 Nikita Moskovkin – Mikhail Kylabysov 4:1 (11:6,5:11,11:8,11:3,11:9)
20:00 Alexander Shchelkunov – Petr Chugunov 4:0 (11:3,11:8,11:8,11:9)
20:00 Boris Alekseev – Anton Sentyabov 4:1 (13:11,8:11,12:10,11:8,11:7)
20:00 Vladimir Yusupov – Alexander Lazarev 4:3 (6:11,11:4,8:11,12:10,11:6,9:11,11:7)
20:05 Arseniy Chernyakevich – Ivan Filatov 4:3 (11:9,11:9,10:12,12:14,11:7,3:11,11:9)
20:08 Andrey Suprunyuk – Alexey Evtyushin 1:4 (7:11,11:4,5:11,10:12,9:11)
20:15 Kirill Goncharov – Alexander Yaskevich 4:1 (8:11,11:5,11:7,11:8,12:10)
20:20 Sergey Lebedev – Vyacheslav Musyakaev 3:4 (12:10,8:11,14:16,12:10,8:11,11:4,9:11)
20:23 Nikita Moskovkin – Aleksandr Lebedenko 4:0 (11:6,11:9,11:6,11:5)
20:35 Timur Mamazakirov – Stanislav Oshkin 1:4 (11:8,4:11,9:11,10:12,4:11)
20:38 Andrey Sirozh – Konstantin Chizhonok 4:0 (11:5,13:11,11:8,11:5)
20:40 Alexander Yaskevich – Alexander Snitsarenko 3:4 (11:9,11:4,6:11,9:11,11:7,10:12,12:14)
20:45 Nikolay Slastihin – Vladimir Yusupov 0:4 (9:11,6:11,5:11,7:11)
20:45 Petr Chugunov – Anton Pantushin 1:4 (11:6,8:11,12:14,11:13,5:11)
20:45 Vitalii Koloskov – Nikolay Ermolovich 2:4 (19:21,11:7,4:11,11:3,3:11,9:11)
20:45 Aleksandr Lebedenko – Mikhail Kylabysov 1:4 (7:11,10:12,3:11,11:4,12:14)
21:00 Vasily Petrenko – Kirill Shurapov 0:4 (10:12,7:11,15:17,8:11)
21:00 Oleg Bayramov – Vasily Shtundyk 3:4 (11:3,11:7,8:11,11:3,4:11,8:11,8:11)
21:00 Evgeniy Elizarov – Kirill Abramov 2:4 (11:8,9:11,8:11,11:9,9:11,8:11)
21:00 Ivan Filatov – Nikolay Ermolovich 1:4 (5:11,8:11,11:5,5:11,9:11)
21:01 Anton Sentyabov – Boris Alekseev 4:3 (4:11,10:12,11:8,8:11,11:5,11:8,11:6)
21:05 Sergey Lebedev – Pavel Mukhin 4:2 (12:10,9:11,5:11,12:10,11:5,11:7)
21:15 Alexander Lazarev – Nikolay Slastihin 4:3 (11:6,11:13,11:7,11:7,8:11,7:11,11:6)
21:20 Mikhail Kylabysov – Nikita Moskovkin 4:0 (11:2,11:8,11:7,11:8)
21:20 Stanislav Lykov – Alexander Shchelkunov 4:2 (11:2,11:8,11:9,8:11,6:11,11:8)
21:20 Arseniy Chernyakevich – Vitalii Koloskov 4:3 (7:11,6:11,11:6,11:13,11:8,11:4,11:6)
21:21 Kirill Goncharov – Andrey Tristen 4:3 (10:12,11:7,11:6,12:10,5:11,3:11,11:4)
21:27 Andrey Sirozh – Kirill Shurapov 4:1 (11:5,12:10,11:4,9:11,11:8)
21:31 Farezjon Rakhmonov – Oleg Bayramov 3:4 (11:6,9:11,11:7,7:11,11:9,8:11,7:11)
21:35 Vyacheslav Musyakaev – Valeriy Gorelov 0:4 (5:11,4:11,4:11,7:11)
21:43 Andrey Dergunov – Daniil Sokolov 1:4 (8:11,10:12,9:11,12:10,6:11)
21:43 Nikita Moskovkin – Mikhail Kylabysov 4:2 (5:11,11:9,11:6,12:10,10:12,12:10)
21:45 Alexander Shchelkunov – Anton Pantushin 4:1 (9:11,11:8,11:4,11:7,11:7)
21:50 Alexander Lazarev – Vladimir Yusupov 3:4 (11:8,5:11,9:11,3:11,13:11,13:11,6:11)
21:50 Stanislav Oshkin – Timur Mamazakirov 4:2 (11:6,11:3,5:11,11:8,8:11,11:2)
21:58 Aleksandr Trusov – Gennady Shamkolovich 4:3 (8:11,11:2,11:3,11:5,7:11,11:13,11:2)
22:03 Vasily Petrenko – Konstantin Chizhonok 1:4 (11:13,6:11,8:11,14:12,4:11)
22:07 Vasily Shtundyk – Farezjon Rakhmonov 0:4 (4:11,4:11,9:11,5:11)
22:14 Kirill Abramov – Andrey Dergunov 1:4 (7:11,7:11,11:9,8:11,11:13)
22:15 Petr Chugunov – Stanislav Lykov 4:1 (11:4,8:11,11:5,11:6,12:10)
22:25 Vitalii Koloskov – Arseniy Chernyakevich 2:4 (7:11,9:11,11:5,7:11,11:9,6:11)
22:25 Timur Mamazakirov – Boris Alekseev 4:3 (8:11,9:11,3:11,11:7,11:7,11:7,11:8)
22:30 Vasily Shtundyk – Oleg Bayramov 2:4 (6:11,7:11,6:11,11:4,11:7,7:11)
22:34 Andrey Sirozh – Vasily Petrenko 2:4 (10:12,8:11,12:10,11:4,8:11,11:13)
22:35 Vladimir Yusupov – Nikolay Slastihin 4:0 (11:6,11:3,11:3,11:8)
22:35 Aleksey Radionov – Vladislav Sizonenko 4:2 (11:7,11:4,1:11,8:11,13:11,11:5)
22:40 Petr Chugunov – Alexander Shchelkunov 1:4 (6:11,13:11,9:11,5:11,4:11)
22:50 Daniil Sokolov – Evgeniy Elizarov 4:1 (11:7,12:10,3:11,12:10,11:5)
22:55 Nikolay Ermolovich – Ivan Filatov 4:3 (2:11,11:9,13:15,11:1,10:12,11:3,11:8)
22:55 Nikolay Slastihin – Alexander Lazarev 4:3 (13:11,11:8,7:11,11:6,13:15,12:14,11:4)
22:58 Oleg Bayramov – Farezjon Rakhmonov 0:4 (5:11,7:11,9:11,8:11)
23:05 Stanislav Lykov – Anton Pantushin 4:3 (12:10,11:9,7:11,11:13,11:6,4:11,12:10)
23:10 Aleksandr Trusov – Vladislav Sizonenko 4:0 (11:6,11:8,11:6,11:8)
23:15 Stanislav Oshkin – Anton Sentyabov 3:4 (11:7,7:11,10:12,12:10,11:9,7:11,7:11)
23:15 Kirill Shurapov – Konstantin Chizhonok 2:4 (8:11,5:11,11:7,8:11,11:9,12:14)
23:18 Evgeniy Elizarov – Andrey Dergunov 4:2 (11:3,11:5,13:11,8:11,11:13,11:7)
23:20 Farezjon Rakhmonov – Vasily Shtundyk 4:0 (17:15,11:7,11:8,12:10)
23:35 Aleksey Radionov – Gennady Shamkolovich 3:4 (12:14,6:11,12:10,11:8,11:5,7:11,1:11)
23:50 Farezjon Rakhmonov – Oleg Bayramov 4:1 (11:8,11:8,11:6,5:11,11:6)

Setka Cup

Time Players Score
00:00 Aleksandr Gomilko – Alexander Buberenko 2:3 (6:11,10:12,11:9,11:9,3:11)
00:00 Andrii Khnykin – Ruslan Khripun 2:3 (12:10,4:11,11:8,10:12,10:12)
00:00 Vladimir Korobko – Bogdan Chaikovskyi 0:3 (9:11,12:14,4:11)
00:00 Sergey Rak – Vladimir Plishilo 2:3 (11:9,12:10,12:14,9:11,3:11)
00:15 Nazariy Sydorak – Viktor Slyozka 1:3 (6:11,11:13,11:9,9:11)
00:15 Roman Gnoyevoy – Igor Shindel 3:1 (11:8,7:11,11:8,11:9)
00:45 Vladimir Panasenko – Dmytro Chernyshov 0:3 (4:11,9:11,7:11)
00:45 Alexander Likhitsky – Yuri Kurischenko 3:1 (11:5,11:9,10:12,11:5)
00:45 Eugene Skorobogaty – Bogdan Gavrilyuk 3:2 (11:6,11:4,9:11,8:11,11:6)
00:45 Ivan Kozachuk – Viktor Ivanov 3:2 (14:12,10:12,11:7,6:11,11:8)
01:00 Vladimir Korobko – Mykyta Smyrnov 3:2 (11:8,6:11,11:4,8:11,11:2)
01:00 Dmitry Lazuryk – Ryslan Solomko 3:0 (11:7,11:7,11:9)
01:15 Aleksandr Kovalchuk V. – Sergey Levyn 3:0 (11:9,11:9,11:1)
01:15 Viktor Slyozka – Bogdan Chaikovskyi 3:1 (12:10,12:14,11:4,14:12)
01:15 Aleksandr Gomilko – Dmytro Chernyshov 2:3 (11:9,10:12,8:11,11:9,8:11)
01:45 Roman Gnoyevoy – Yuri Kurischenko 1:3 (3:11,11:6,7:11,12:14)
02:00 Ryslan Solomko – Alexander Buberenko 3:1 (3:11,11:1,11:7,11:9)
02:00 Nazariy Sydorak – Mykyta Smyrnov 2:3 (11:5,11:6,11:13,9:11,7:11)
02:15 Sergey Levyn – Igor Shindel 3:0 (12:10,11:9,11:7)
02:30 Vladimir Korobko – Viktor Slyozka 1:3 (9:11,6:11,11:8,4:11)
02:30 Vladimir Panasenko – Dmitry Lazuryk 0:3 (4:11,9:11,9:11)
02:45 Alexander Likhitsky – Aleksandr Kovalchuk V. 3:1 (11:3,11:9,5:11,11:9)
02:45 Aleksandr Gomilko – Ryslan Solomko 2:3 (4:11,9:11,15:13,11:9,6:11)
02:45 Mykyta Smyrnov – Bogdan Chaikovskyi 3:2 (11:2,11:4,7:11,8:11,11:6)
03:15 Roman Gnoyevoy – Sergey Levyn 3:2 (8:11,11:9,6:11,11:8,11:7)
03:30 Vladimir Korobko – Nazariy Sydorak 3:1 (12:10,7:11,11:9,11:9)
03:45 Dmitry Lazuryk – Dmytro Chernyshov 2:3 (11:8,11:7,4:11,9:11,3:11)
03:45 Aleksandr Kovalchuk V. – Yuri Kurischenko 3:1 (8:11,11:5,11:9,11:2)
04:00 Mykyta Smyrnov – Viktor Slyozka 3:1 (11:5,11:6,6:11,11:9)
04:00 Vladimir Panasenko – Alexander Buberenko 2:3 (8:11,5:11,11:9,12:10,6:11)
04:15 Alexander Likhitsky – Igor Shindel 1:3 (7:11,18:20,11:9,9:11)
04:30 Aleksandr Gomilko – Dmitry Lazuryk 3:1 (11:7,5:11,11:7,13:11)
04:30 Bogdan Chaikovskyi – Vladimir Korobko 3:2 (11:7,3:11,6:11,11:8,14:12)
04:45 Roman Gnoyevoy – Aleksandr Kovalchuk V. 0:3 (9:11,9:11,6:11)
05:00 Alexander Likhitsky – Sergey Levyn 3:1 (11:7,13:11,8:11,11:9)
05:00 Vladimir Panasenko – Ryslan Solomko 3:1 (12:10,11:8,9:11,11:8)
05:15 Dmytro Chernyshov – Alexander Buberenko 3:0 (11:7,11:9,11:8)
05:45 Yuri Kurischenko – Igor Shindel 2:3 (7:11,11:5,11:9,4:11,1:11)
05:45 Aleksandr Gomilko – Vladimir Panasenko 3:2 (9:11,7:11,11:5,11:9,11:7)
06:15 Roman Gnoyevoy – Alexander Likhitsky 0:3 (5:11,8:11,9:11)
06:30 Dmitry Lazuryk – Alexander Buberenko 2:3 (12:10,7:11,7:11,11:6,16:18)
06:45 Aleksandr Kovalchuk V. – Igor Shindel 1:3 (10:12,9:11,11:5,9:11)
07:00 Ryslan Solomko – Dmytro Chernyshov 1:3 (5:11,11:5,9:11,6:11)
07:15 Sergey Levyn – Yuri Kurischenko 0:3 (7:11,4:11,11:13)
07:15 Mykhailo Hlaholev – Nikolay Kulynych 2:3 (4:11,12:10,12:10,7:11,8:11)
07:15 Valentin Lutsenko – Igor Vasilishin 0:3 (5:11,4:11,7:11)
07:15 Viktor Zyakun – Valery Romanenko 3:1 (11:9,8:11,11:8,18:16)
07:45 Valeriy Kolesnikov – Serhii Kyienko 3:1 (11:3,11:5,6:11,11:9)
07:45 Sergej Daragan – Bogdan Nazar 1:3 (11:7,6:11,9:11,7:11)
07:45 Yuri Pryadko – Alexander Liman 0:3 (8:11,5:11,10:12)
08:15 Vladimir Lykov – Maxim Gubenko 1:3 (11:9,9:11,5:11,9:11)
08:15 Roman Pomin – Vasily Kondratenko 3:1 (11:9,13:15,11:4,11:6)
08:15 Ivan Krivoi – Mikhail Urban 3:2 (11:8,7:11,7:11,11:2,11:9)
08:30 Ivan Kozachuk – Vladimir Plishilo 2:3 (8:11,11:9,11:9,4:11,8:11)
08:45 Andrii Khnykin – Eugene Skorobogaty 3:1 (9:11,11:5,11:5,12:10)
08:45 Valentin Lutsenko – Serhii Kyienko 0:3 (6:11,5:11,9:11)
08:45 Viktor Zyakun – Alexander Liman 1:3 (4:11,4:11,11:6,7:11)
08:45 Mykhailo Hlaholev – Bogdan Nazar 3:0 (11:6,11:6,11:8)
09:00 Sergey Rak – Viktor Ivanov 3:1 (11:5,11:9,2:11,11:8)
09:15 Vasily Kondratenko – Igor Vasilishin 3:1 (11:8,11:6,9:11,11:6)
09:15 Mikhail Urban – Nikolay Kulynych 3:0 (11:9,11:7,11:7)
09:15 Ivan Demyanchuk – Aleksandr Strutinskiy 3:1 (11:9,2:11,11:3,11:5)
09:15 Maxim Gubenko – Valery Romanenko 3:1 (11:3,11:9,6:11,11:5)
09:30 Vitaly Boyko – Roman Torba 1:3 (8:11,12:10,7:11,6:11)
09:45 Sergej Daragan – Ivan Krivoi 1:3 (4:11,11:6,6:11,4:11)
09:45 Valeriy Kolesnikov – Roman Pomin 2:3 (9:11,11:13,12:10,11:9,4:11)
09:45 Oleh Kuzyshyn – Ruslan Khripun 3:2 (11:5,9:11,7:11,11:6,11:6)
09:45 Yuri Pryadko – Vladimir Lykov 1:3 (6:11,2:11,16:14,9:11)
10:15 Mykhailo Hlaholev – Mikhail Urban 1:3 (6:11,12:10,11:13,8:11)
10:30 Valentin Lutsenko – Vasily Kondratenko 3:0 (17:15,11:7,11:9)
10:30 Andrii Khnykin – Aleksandr Strutinskiy 3:1 (11:7,11:7,3:11,11:3)
10:30 Viktor Zyakun – Maxim Gubenko 2:3 (3:11,11:5,12:10,7:11,7:11)
10:30 Roman Torba – Vladimir Plishilo 3:1 (11:9,11:8,5:11,11:9)
10:45 Roman Pomin – Serhii Kyienko 1:3 (10:12,12:10,8:11,6:11)
10:45 Ivan Krivoi – Bogdan Nazar 1:3 (11:8,6:11,1:11,9:11)
10:50 Ruslan Khripun – Eugene Skorobogaty 3:0 (11:7,11:4,11:4)
11:00 Vladimir Lykov – Alexander Liman 3:1 (11:8,11:5,8:11,11:6)
11:00 Sergey Rak – Vitaly Boyko 2:3 (12:14,9:11,11:4,11:9,8:11)
11:15 Sergej Daragan – Nikolay Kulynych 1:3 (12:10,5:11,3:11,6:11)
11:15 Ivan Demyanchuk – Oleh Kuzyshyn 2:3 (11:13,11:7,12:10,8:11,7:11)
11:30 Valeriy Kolesnikov – Igor Vasilishin 3:1 (11:6,11:9,13:15,11:2)
11:30 Yuri Pryadko – Valery Romanenko 1:3 (7:11,11:7,7:11,6:11)
11:45 Ivan Kozachuk – Roman Torba 0:3 (9:11,4:11,3:11)
11:45 Mykhailo Hlaholev – Ivan Krivoi 3:1 (9:11,11:6,11:5,11:5)
11:45 Viktor Zyakun – Vladimir Lykov 1:3 (11:7,3:11,5:11,5:11)
12:00 Valentin Lutsenko – Roman Pomin 3:0 (13:11,11:7,11:5)
12:00 Vitaly Boyko – Viktor Ivanov 2:3 (11:8,5:11,11:8,9:11,5:11)
12:15 Sergej Daragan – Mikhail Urban 2:0 (11:8,11:9) (Отказ Михаил Урбан (Укр))
12:15 Oleh Kuzyshyn – Aleksandr Strutinskiy 1:3 (10:12,8:11,11:8,8:11)
12:15 Yuri Pryadko – Maxim Gubenko 0:3 (8:11,11:13,7:11)
12:30 Valeriy Kolesnikov – Vasily Kondratenko 2:3 (5:11,12:10,11:8,6:11,13:15)
12:45 Ivan Demyanchuk – Eugene Skorobogaty 3:1 (12:10,11:7,9:11,12:10)
12:45 Alexander Liman – Valery Romanenko 3:0 (11:6,11:8,11:4)
12:45 Bogdan Nazar – Nikolay Kulynych 0:3 (8:11,6:11,10:12)
13:00 Ivan Kozachuk – Vitaly Boyko 2:3 (9:11,11:8,8:11,11:5,4:11)
13:00 Serhii Kyienko – Igor Vasilishin 3:2 (11:6,6:11,11:13,12:10,11:4)
13:15 Mykhailo Hlaholev – Sergej Daragan 3:1 (10:12,11:5,11:9,11:9)
13:15 Viktor Zyakun – Yuri Pryadko 0:3 (7:11,3:11,5:11)
13:15 Andrii Khnykin – Oleh Kuzyshyn 3:1 (14:12,11:7,9:11,17:15)
13:30 Valentin Lutsenko – Valeriy Kolesnikov 3:0 (11:9,11:9,11:9)
13:30 Stefan Jakimenko – Valeriy Shepil 2:3 (11:7,7:11,11:3,11:13,6:11)
13:45 Ivan Krivoi – Nikolay Kulynych 3:0 (15:13,11:1,11:9)
13:45 Sergey Rak – Roman Torba 3:1 (10:12,11:8,11:5,11:8)
13:45 Vladimir Lykov – Valery Romanenko 3:1 (11:8,9:11,11:8,11:4)
13:45 Ivan Demyanchuk – Ruslan Khripun 1:3 (12:14,11:6,16:18,7:11)
14:00 Roman Pomin – Igor Vasilishin 3:1 (11:9,15:13,8:11,11:6)
14:00 Oleksandr Timofeev – Sergey Burdelny 2:3 (11:9,11:3,10:12,6:11,6:11)
14:15 Viktor Ivanov – Vladimir Plishilo 1:3 (7:11,4:11,11:9,7:11)
14:30 Maxim Gubenko – Alexander Liman 0:3 (4:11,9:11,3:11)
14:30 Aleksandr Strutinskiy – Eugene Skorobogaty 1:3 (8:11,5:11,11:7,8:11)
14:30 Arsenyi Lobanov – Konstantin Tsoy 3:0 (11:7,11:8,13:11)
14:30 Vasily Kondratenko – Serhii Kyienko 2:3 (8:11,11:5,8:11,11:7,6:11)
14:30 Ivan Kozachuk – Sergey Rak 0:3 (7:11,6:11,8:11)
14:45 Vit Herrmann – Mikhail Taranko 1:3 (11:6,10:12,8:11,10:12)
14:45 Andrii Khnykin – Ivan Demyanchuk 0:3 (5:11,6:11,9:11)
15:00 Sergey Miroshnichenko – Bogdan Panchenko 0:3 (8:11,5:11,7:11)
15:00 Evgeniy Gonchar – Oleksandr Didukh 0:3 (4:11,6:11,6:11)
15:00 Stefan Jakimenko – Sergey Burdelny 1:3 (9:11,8:11,11:7,7:11)
15:15 Vitaly Boyko – Vladimir Plishilo 0:3 (7:11,8:11,4:11)
15:15 Oleh Kuzyshyn – Eugene Skorobogaty 3:2 (7:11,11:9,8:11,15:13,11:5)
15:30 Bohdan Kohut – Vladimir Chernobab 3:2 (9:11,11:6,11:3,6:11,11:4)
15:30 Serhii Chuhai – Maxim Tupik 1:3 (11:13,8:11,11:7,9:11)
15:30 Konstantin Tsoy – Valeriy Shepil 1:3 (7:11,13:11,6:11,10:12)
15:45 Ruslan Khripun – Aleksandr Strutinskiy 3:0 (11:5,11:5,11:3)
15:45 Roman Torba – Viktor Ivanov 3:1 (11:2,11:6,4:11,11:4)
16:00 Alexander Zaykun – Bogdan Panchenko 3:0 (12:10,11:6,11:8)
16:00 Roman Zholubak – Oleksandr Didukh 1:3 (6:11,2:11,11:9,7:11)
16:00 Alexander Buberenko – Sergey Bondarenko 3:2 (11:9,6:11,11:7,11:13,11:5)
16:15 Oleksandr Timofeev – Arsenyi Lobanov 0:3 (9:11,3:11,7:11)
16:30 Stefan Jakimenko – Konstantin Tsoy 3:1 (11:4,11:8,5:11,11:5)
16:30 Igor Shindel – Aleksandr Kovalchuk V. 2:3 (11:8,6:11,11:9,8:11,3:11)
16:30 Denys Nemchenko – Pavel Plakushch 1:3 (5:11,11:8,6:11,5:11)
16:30 Sergey Miroshnichenko – Serhii Chuhai 0:3 (9:11,6:11,8:11)
16:30 Evgeniy Gonchar – Bohdan Kohut 2:3 (7:11,11:7,14:12,8:11,9:11)
17:00 Yuri Kurischenko – Sergey Levyn 2:3 (9:11,5:11,11:4,11:6,8:11)
17:00 Alexander Zaykun – Maxim Tupik 0:3 (8:11,5:11,13:15)
17:00 Roman Zholubak – Vladimir Chernobab 3:0 (11:8,12:10,11:9)
17:00 Aleksandr Gomilko – Sergey Bondarenko 3:2 (13:11,4:11,5:11,12:10,11:6)
17:15 Roman Reznichenko – Aleksandr Kovalchuk Gr. 1:3 (5:11,10:12,11:8,3:11)
17:15 Arsenyi Lobanov – Sergey Burdelny 3:1 (11:8,11:9,9:11,11:9)
17:30 Pavel Plakushch – Dmitry Lazuryk 0:3 (6:11,10:12,8:11)
17:30 Serhii Chuhai – Bogdan Panchenko 0:3 (7:11,2:11,8:11)
17:30 Bohdan Kohut – Oleksandr Didukh 1:3 (4:11,11:9,4:11,10:12)
17:30 Oleksandr Timofeev – Valeriy Shepil 3:2 (12:10,10:12,5:11,12:10,11:7)
17:45 Igor Shindel – Sergey Levyn 0:3 (1:11,8:11,4:11)
17:45 Valeriy Merzlikin – Vladyslav Mischenko 1:3 (10:12,2:11,11:1,9:11)
18:00 Evgeniy Gonchar – Vladimir Chernobab 3:1 (11:2,15:13,11:13,11:6)
18:00 Sergey Miroshnichenko – Maxim Tupik 0:3 (9:11,9:11,9:11)
18:00 Alexander Buberenko – Denys Nemchenko 3:1 (11:4,11:6,5:11,11:9)
18:15 Stefan Jakimenko – Arsenyi Lobanov 3:0 (11:4,11:5,11:7)
18:15 Aleksandr Kolbasenko – Maxim Mrykh 3:1 (5:11,11:8,11:6,11:7)
18:15 Aleksandr Kovalchuk Gr. – Aleksandr Kovalchuk V. 3:2 (7:11,11:8,7:11,11:8,11:5)
18:30 Oleksandr Timofeev – Konstantin Tsoy 3:0 (11:5,11:6,11:5)
18:30 Alexander Zaykun – Serhii Chuhai 3:1 (9:11,11:8,11:7,11:8)
18:30 Aleksandr Gomilko – Pavel Plakushch 3:1 (11:8,11:3,10:12,12:10)
18:30 Roman Zholubak – Bohdan Kohut 2:3 (10:12,11:5,10:12,11:9,7:11)
18:45 Ilya Valchuk – Oleksandr Borysiuk 3:2 (8:11,11:13,11:5,11:7,11:8)
18:45 Yuri Kurischenko – Roman Reznichenko 2:3 (12:10,9:11,7:11,11:1,5:11)
19:00 Maxim Tupik – Bogdan Panchenko 3:2 (11:9,5:11,11:8,8:11,13:11)
19:00 Vladimir Chernobab – Oleksandr Didukh 2:3 (7:11,9:11,11:9,11:7,7:11)
19:00 Sergey Burdelny – Valeriy Shepil 3:1 (7:11,11:8,11:8,11:8)
19:10 Andrey Zenyuk – Mykyta Smyrnov 3:1 (11:3,11:8,8:11,11:5)
19:15 Denys Nemchenko – Sergey Bondarenko 3:1 (10:12,11:8,11:6,11:8)
19:15 Valeriy Merzlikin – Maxim Mrykh 3:2 (8:11,8:11,11:8,12:10,11:4)
19:30 Alexander Buberenko – Dmitry Lazuryk 1:3 (5:11,2:11,11:8,6:11)
19:30 Igor Shindel – Aleksandr Kovalchuk Gr. 0:3 (6:11,4:11,4:11)
19:30 Alexander Zaykun – Sergey Miroshnichenko 2:3 (11:8,9:11,14:12,10:12,8:11)
19:30 Stefan Jakimenko – Oleksandr Timofeev 1:3 (10:12,6:11,11:8,3:11)
19:30 Roman Zholubak – Evgeniy Gonchar 2:3 (7:11,11:9,6:11,11:7,1:11)
19:45 Viktor Slyozka – Nazariy Sydorak 2:3 (7:11,11:9,8:11,14:12,8:11)
19:45 Oleksandr Borysiuk – Vladyslav Mischenko 3:2 (11:7,7:11,11:4,10:12,11:8)
19:45 Roman Reznichenko – Sergey Levyn 3:0 (11:5,15:13,12:10)
20:00 Arsenyi Lobanov – Valeriy Shepil 0:3 (10:12,8:11,8:11)
20:00 Aleksandr Gomilko – Denys Nemchenko 2:3 (11:8,3:11,6:11,11:8,5:11)
20:00 Oleksandr Didukh – Bohdan Kohut 3:0 (11:7,11:9,11:3)
20:15 Bogdan Panchenko – Serhii Chuhai 3:1 (8:11,14:12,11:9,12:10)
20:15 Yuri Kurischenko – Aleksandr Kovalchuk V. 0:3 (6:11,5:11,7:11)
20:15 Aleksandr Kolbasenko – Ilya Valchuk 3:1 (11:9,5:11,17:15,11:9)
20:30 Konstantin Tsoy – Sergey Burdelny 3:2 (8:11,8:11,13:11,11:7,11:8)
20:30 Andrey Zenyuk – Viktor Slyozka 3:0 (11:1,11:7,11:9)
20:30 Alexander Buberenko – Pavel Plakushch 3:2 (11:8,8:11,9:11,11:3,11:9)
20:30 Evgeniy Gonchar – Roman Zholubak 3:1 (8:11,13:11,11:6,11:8)
20:45 Igor Shindel – Roman Reznichenko 3:2 (4:11,11:9,13:15,11:5,11:9)
20:45 Valeriy Merzlikin – Oleksandr Borysiuk 1:3 (8:11,9:11,11:7,9:11)
20:45 Maxim Tupik – Alexander Zaykun 2:3 (11:9,8:11,11:5,6:11,10:12)
21:00 Sergey Bondarenko – Dmitry Lazuryk 2:3 (7:11,9:11,11:9,11:7,10:12)
21:15 Ilya Valchuk – Maxim Mrykh 2:3 (11:4,12:10,8:11,7:11,5:11)
21:30 Yuri Kurischenko – Aleksandr Kovalchuk Gr. 0:3 (5:11,9:11,9:11)
21:45 Aleksandr Kolbasenko – Vladyslav Mischenko 1:3 (5:11,10:12,11:7,7:11)
21:45 Sergey Levyn – Aleksandr Kovalchuk V. 3:0 (11:4,12:10,11:7)
21:45 Viktor Slyozka – Mykyta Smyrnov 2:3 (11:9,9:11,11:5,6:11,9:11)
22:00 Denys Nemchenko – Dmitry Lazuryk 3:2 (6:11,11:2,5:11,11:7,12:10)
22:15 Andrey Zenyuk – Nazariy Sydorak 1:3 (11:5,10:12,9:11,6:11)
22:15 Igor Shindel – Yuri Kurischenko 0:3 (2:11,12:14,8:11)
22:15 Valeriy Merzlikin – Ilya Valchuk 2:3 (12:10,11:9,7:11,8:11,4:11)
22:30 Pavel Plakushch – Sergey Bondarenko 3:0 (11:1,11:9,11:4)
22:45 Roman Reznichenko – Aleksandr Kovalchuk V. 3:1 (11:5,11:9,9:11,11:9)
22:45 Aleksandr Kolbasenko – Oleksandr Borysiuk 3:2 (11:7,14:16,13:11,8:11,11:4)
23:00 Vladimir Kuzmych – Bogdan Chaikovskyi 0:3 (9:11,10:12,6:11)
23:15 Maxim Mrykh – Vladyslav Mischenko 1:3 (5:11,8:11,11:6,2:11)
23:30 Alexander Govorunets – Anton Shipilov 1:3 (11:7,2:11,10:12,9:11)
23:30 Aleksandr Kovalchuk Gr. – Sergey Levyn 1:3 (2:11,11:8,9:11,6:11)
23:30 Vladimir Korobko – Andrey Zenyuk 2:3 (7:11,6:11,11:1,11:7,7:11)
23:45 Valeriy Merzlikin – Aleksandr Kolbasenko 1:3 (9:11,11:8,8:11,10:12)

Setka Cup. Moldova

Time Players Score
00:00 Serhey Mischenko – Ruslan Pashkevich 3:1 (11:9,11:7,9:11,11:8)
00:30 Grigoriy Kraynyukov – Ihor Nyzek 3:0 (11:6,11:1,11:1)
01:00 Serhey Mischenko – Grigoriy Kraynyukov 3:1 (11:7,12:10,6:11,11:4)
01:30 Ruslan Pashkevich – Ihor Nyzek 3:2 (11:4,8:11,6:11,11:5,11:9)
02:05 Ihor Nyzek – Grigoriy Kraynyukov 3:2 (12:10,9:11,11:9,9:11,11:6)
02:35 Ruslan Pashkevich – Serhey Mischenko 3:1 (11:5,10:12,11:8,11:8)
03:00 Serhey Zop – Alexei Rotari 2:3 (12:14,8:11,11:7,15:13,14:16)
03:30 Yevgeniy Zotov – Fiodor Ghimp 2:3 (6:11,14:12,11:9,7:11,10:12)
04:00 Serhey Zop – Fiodor Ghimp 0:3 (4:11,5:11,10:12)
04:30 Yevgeniy Zotov – Alexei Rotari 0:3 (8:11,9:11,9:11)
05:00 Serhey Zop – Yevgeniy Zotov 3:0 (11:9,11:9,11:2)
05:30 Fiodor Ghimp – Alexei Rotari 3:2 (12:10,9:11,6:11,11:5,11:6)
06:10 Yevgeniy Zotov – Serhey Zop 1:3 (3:11,14:12,3:11,5:11)
06:40 Alexei Rotari – Fiodor Ghimp 3:1 (11:8,11:9,4:11,13:11)
15:00 Viorel Manole – Ivan Boyan 0:3 (6:11,9:11,3:11)
15:30 Alexandru Vedernicov – Boris Goncear 1:3 (6:11,13:15,12:10,10:12)
16:00 Viorel Manole – Boris Goncear 0:3 (8:11,2:11,9:11)
16:30 Alexandru Vedernicov – Ivan Boyan 0:3 (8:11,7:11,8:11)
17:00 Viorel Manole – Alexandru Vedernicov 1:3 (11:9,7:11,9:11,10:12)
17:30 Boris Goncear – Ivan Boyan 1:3 (11:6,11:13,7:11,3:11)
18:00 Alexandru Vedernicov – Viorel Manole 3:2 (11:7,4:11,11:8,11:13,11:9)
18:30 Ivan Boyan – Boris Goncear 3:0 (11:9,11:7,11:8)
19:00 Nicolai Slucov – Mihail Copusciu 3:0 (11:8,11:8,11:4)
19:30 Ilarion Mokryak – Dmitriy Moraru 3:2 (9:11,11:8,5:11,11:8,11:8)
20:00 Nicolai Slucov – Dmitriy Moraru 3:1 (11:9,8:11,11:6,11:4)
20:30 Ilarion Mokryak – Mihail Copusciu 1:3 (8:11,7:11,11:6,5:11)
21:00 Nicolai Slucov – Ilarion Mokryak 3:0 (11:7,11:8,11:9)
21:30 Dmitriy Moraru – Mihail Copusciu 0:3 (10:12,9:11,10:12)
22:00 Dmitriy Moraru – Ilarion Mokryak 3:2 (9:11,7:11,11:9,13:11,12:10)
22:30 Mihail Copusciu – Nicolai Slucov 1:3 (7:11,6:11,11:6,13:15)
23:00 Serhey Braguca – Serhey Zop 2:3 (8:11,6:11,11:9,11:8,9:11)
23:30 Vitaliy Slavov – Evgheni Cilcic 2:3 (4:11,2:11,11:6,11:5,4:11)

Armenia. ITT Cup. Group B

Time Players Score
00:00 Jon Mirzoyan – Sargis Karapetyan 0:3 (9:11,8:11,8:11)
00:00 Hayk Kujoyan – Ararat Smoyan 3:1 (6:11,11:9,12:10,11:8)
00:20 Jon Mirzoyan – Davit Gevorgyan 1:3 (9:11,11:8,10:12,7:11)
00:20 Samvel Parsadanyan – Sargis Karapetyan 3:1 (11:8,11:3,7:11,11:7)
00:40 Ararat Smoyan – Davit Gevorgyan 3:1 (11:9,11:8,7:11,11:8)
00:40 Hayk Kujoyan – Jon Mirzoyan 3:2 (9:11,11:3,11:13,11:5,11:7)
01:00 Samvel Parsadanyan – Ararat Smoyan 3:2 (11:4,8:11,11:13,11:8,11:4)
01:00 Sargis Karapetyan – Davit Gevorgyan 3:1 (11:8,10:12,11:9,11:4)
01:20 Ararat Smoyan – Hayk Kujoyan 3:0 (11:4,11:4,11:6)
01:20 Samvel Parsadanyan – Davit Gevorgyan 3:0 (11:4,11:7,11:1)
01:40 Ararat Smoyan – Jon Mirzoyan 3:0 (11:7,13:11,11:6)
01:40 Sargis Karapetyan – Hayk Kujoyan 3:2 (4:11,11:6,11:9,10:12,12:10)
02:00 Davit Gevorgyan – Hayk Kujoyan 3:1 (14:12,11:5,9:11,11:9)
02:00 Samvel Parsadanyan – Jon Mirzoyan 3:0 (11:6,11:9,11:7)
02:20 Samvel Parsadanyan – Hayk Kujoyan 3:0 (17:15,11:6,13:11)
02:40 Jon Mirzoyan – Hayk Kujoyan 3:0 (11:6,11:9,11:8)
02:40 Ararat Smoyan – Sargis Karapetyan 2:3 (8:11,11:7,12:10,9:11,2:11)
03:20 Davit Gevorgyan – Ararat Smoyan 3:0 (11:4,11:6,11:3)

CTT 21. World Championship

Time Players Score
00:00 Mattias Falck – Kirill Skachkov 4:3 (9:11,15:13,11:8,11:9,9:11,4:11,11:9)
00:25 Dimitrij Ovtcharov – Zhendong Fan 4:3 (11:6,11:8,9:11,9:11,9:11,11:9,11:6)
00:55 Simon Gauzy – Patrick Franziska 4:1 (11:2,12:10,8:11,12:10,11:8)
01:25 Kirill Skachkov – Dimitrij Ovtcharov 1:4 (3:11,9:11,10:12,11:8,6:11)
01:40 Jon Persson – Mattias Falck 2:4 (11:8,8:11,5:11,11:5,3:11,5:11)
02:00 Hugo Calderano – Xu Xin 1:4 (11:8,7:11,4:11,9:11,6:11)
02:20 Tomokazu Harimoto – Liam Pitchford 4:0 (13:11,11:9,11:7,11:7)
02:35 Robert Gardos – Quadri Aruna 3:4 (11:7,5:11,8:11,11:6,6:11,11:9,10:12)
02:50 Kanak Jha – Ma Long 0:4 (6:11,11:13,8:11,8:11)
03:30 Liam Pitchford – Robert Gardos 4:0 (11:5,11:3,11:4,11:8)
03:40 Xu Xin – Tomokazu Harimoto 2:4 (7:11,11:4,8:11,12:10,10:12,9:11)
03:55 Mattias Falck – Hugo Calderano 4:0 (12:10,11:4,11:8,11:7)
04:25 Dimitrij Ovtcharov – Jon Persson 4:1 (5:11,11:6,11:7,11:6,11:8)
04:35 Simon Gauzy – Kirill Skachkov 4:0 (11:6,11:6,11:6,11:8)
05:00 Patrick Franziska – Zhendong Fan 0:4 (7:11,10:12,9:11,5:11)
05:25 Jon Persson – Simon Gauzy 4:2 (9:11,11:5,5:11,14:12,11:8,14:12)
05:35 Hugo Calderano – Dimitrij Ovtcharov 3:4 (15:13,4:11,3:11,8:11,11:6,11:9,10:12)
06:15 Tomokazu Harimoto – Mattias Falck 3:4 (9:11,11:5,12:10,11:9,4:11,7:11,8:11)
06:25 Robert Gardos – Xu Xin 1:4 (5:11,11:7,5:11,7:11,6:11)
07:00 Kanak Jha – Liam Pitchford 1:4 (9:11,11:9,5:11,10:12,11:13)
07:10 Ma Long – Quadri Aruna 4:2 (11:5,8:11,9:11,11:8,11:6,12:10)
07:50 Xu Xin – Kanak Jha 4:0 (11:2,11:7,12:10,11:7)
08:00 Mattias Falck – Robert Gardos 4:2 (8:11,11:9,11:6,9:11,11:6,11:6)
08:20 Dimitrij Ovtcharov – Tomokazu Harimoto 2:4 (8:11,7:11,11:3,11:13,12:10,10:12)
08:45 Simon Gauzy – Hugo Calderano 3:4 (11:8,11:5,6:11,12:10,9:11,10:12,8:11)
09:05 Patrick Franziska – Jon Persson 4:3 (8:11,11:4,5:11,9:11,11:5,11:5,11:9)
09:35 Zhendong Fan – Kirill Skachkov 4:0 (11:2,11:7,11:7,11:5)
10:05 Hugo Calderano – Patrick Franziska 4:1 (12:10,11:5,11:6,6:11,11:5)
10:20 Tomokazu Harimoto – Simon Gauzy 4:2 (11:8,8:11,11:7,8:11,11:5,11:9)
10:40 Robert Gardos – Dimitrij Ovtcharov 3:4 (7:11,11:5,11:8,11:5,6:11,3:11,5:11)
11:05 Kanak Jha – Mattias Falck 4:3 (8:11,4:11,11:7,16:14,11:6,6:11,11:3)
11:30 Ma Long – Xu Xin 4:1 (14:12,9:11,11:9,11:9,11:2)
12:00 Quadri Aruna – Liam Pitchford 2:4 (11:9,9:11,7:11,8:11,11:7,4:11)
12:25 Mattias Falck – Ma Long 2:4 (11:4,8:11,3:11,11:7,10:12,11:13)
12:45 Dimitrij Ovtcharov – Kanak Jha 4:3 (6:11,6:11,6:11,11:9,11:6,11:8,11:7)
13:10 Simon Gauzy – Robert Gardos 4:0 (13:11,11:8,11:4,11:9)
13:35 Patrick Franziska – Tomokazu Harimoto 1:4 (12:10,9:11,8:11,8:11,5:11)
13:45 Zhendong Fan – Hugo Calderano 4:3 (7:11,11:8,5:11,11:6,11:7,7:11,11:9)
14:10 Kirill Skachkov – Jon Persson 2:4 (2:11,7:11,3:11,11:6,11:7,7:11)
14:45 Tomokazu Harimoto – Zhendong Fan 4:1 (10:12,11:6,11:9,11:6,11:9)
15:00 Robert Gardos – Patrick Franziska 2:4 (8:11,9:11,11:8,11:5,9:11,7:11)
15:25 Kanak Jha – Simon Gauzy 2:4 (6:11,13:11,10:12,11:8,8:11,10:12)
15:45 Ma Long – Dimitrij Ovtcharov 4:1 (11:8,11:7,11:4,4:11,11:7)
16:15 Quadri Aruna – Mattias Falck 1:4 (11:9,10:12,3:11,10:12,7:11)
16:30 Liam Pitchford – Xu Xin 1:4 (9:11,5:11,11:8,11:13,8:11)
17:05 Quadri Aruna – Dimitrij Ovtcharov 4:2 (11:5,9:11,11:6,6:11,11:6,11:9)
17:20 Ma Long – Simon Gauzy 4:2 (11:4,6:11,11:8,11:6,8:11,11:7)
17:45 Kanak Jha – Patrick Franziska 3:4 (6:11,11:6,7:11,12:10,9:11,11:7,6:11)
18:00 Robert Gardos – Zhendong Fan 2:4 (11:9,6:11,4:11,11:8,9:11,8:11)
18:35 Tomokazu Harimoto – Kirill Skachkov 4:2 (11:6,11:6,11:5,8:11,6:11,11:3)
18:50 Hugo Calderano – Jon Persson 4:2 (11:9,11:7,8:11,6:11,11:5,11:8)
19:25 Kirill Skachkov – Robert Gardos 3:4 (11:6,6:11,8:11,11:8,5:11,11:9,3:11)
19:40 Zhendong Fan – Kanak Jha 4:0 (11:8,11:9,11:8,11:8)
20:10 Patrick Franziska – Ma Long 4:1 (11:8,8:11,11:6,11:7,11:7)
20:25 Simon Gauzy – Quadri Aruna 4:2 (11:9,5:11,7:11,12:10,11:8,11:9)
20:45 Dimitrij Ovtcharov – Liam Pitchford 4:2 (11:5,6:11,11:5,11:9,10:12,14:12)
21:10 Mattias Falck – Xu Xin 4:3 (11:9,8:11,11:2,12:10,4:11,8:11,11:7)
21:40 Liam Pitchford – Simon Gauzy 3:4 (11:9,3:11,12:10,11:7,9:11,6:11,8:11)
22:00 Quadri Aruna – Patrick Franziska 2:4 (5:11,9:11,11:3,11:13,11:5,8:11)
22:30 Ma Long – Zhendong Fan 4:2 (11:7,10:12,5:11,11:6,11:6,11:8)
22:45 Kanak Jha – Kirill Skachkov 4:3 (5:11,11:9,11:8,8:11,9:11,11:9,11:9)
23:15 Robert Gardos – Jon Persson 4:1 (11:8,11:6,11:9,4:11,11:7)
23:35 Tomokazu Harimoto – Hugo Calderano 0:4 (3:11,5:11,9:11,13:15)

Pro Spin Series. Women

Time Players Score
00:05 Nadezhda Medvedeva – Elizabeth Garkushina 4:3 (11:6,11:8,14:16,11:4,6:11,5:11,11:4)
01:00 Elizabeth Garkushina – Maria Negulyaeva 4:1 (11:7,11:9,8:11,11:6,11:9)
01:50 Tatyana Smolyaninova – Nadezhda Medvedeva 1:4 (6:11,6:11,13:11,7:11,9:11)
02:25 Maria Negulyaeva – Elizabeth Garkushina 3:4 (5:11,10:12,5:11,11:7,11:6,11:7,8:11)
03:00 Nadezhda Medvedeva – Tatyana Smolyaninova 4:2 (9:11,11:5,13:11,13:11,7:11,11:7)
04:10 Tatiana Pylnik – Iryna Bric 4:1 (11:7,11:9,11:6,8:11,14:12)
04:50 Irina Naumova – Alexandra Yakubova 4:3 (8:11,11:7,11:9,9:11,11:9,8:11,12:10)
05:33 Alexandra Yakubova – Tatiana Pylnik 2:4 (12:10,7:11,9:11,11:6,5:11,8:11)
06:20 Irina Naumova – Iryna Bric 4:2 (8:11,11:7,11:6,7:11,11:8,11:9)
07:00 Tatiana Pylnik – Irina Naumova 2:4 (10:12,8:11,11:9,11:8,7:11,9:11)
07:35 Iryna Bric – Alexandra Yakubova 2:4 (8:11,6:11,11:7,11:9,5:11,9:11)
08:20 Alexandra Yakubova – Iryna Bric 3:4 (5:11,7:11,11:8,11:4,11:7,8:11,10:12)
09:10 Irina Naumova – Tatiana Pylnik 4:2 (10:12,11:6,10:12,13:11,11:8,11:9)
10:10 Iryna Bric – Tatiana Pylnik 4:1 (12:10,12:10,11:8,9:11,11:8)
10:50 Laura Lisman – Irina Naumova 1:4 (7:11,6:11,11:7,6:11,6:11)
11:30 Tatiana Pylnik – Laura Lisman 4:1 (11:5,11:7,6:11,11:9,11:7)
12:15 Iryna Bric – Irina Naumova 1:4 (14:12,10:12,7:11,6:11,11:13)
13:00 Irina Naumova – Tatiana Pylnik 4:1 (13:11,14:16,11:8,11:6,11:8)
13:35 Laura Lisman – Iryna Bric 4:3 (11:5,7:11,7:11,6:11,11:8,11:9,11:9)
14:15 Laura Lisman – Tatiana Pylnik 4:1 (14:12,12:10,9:11,11:9,12:10)
14:50 Irina Naumova – Iryna Bric 4:2 (11:8,11:8,11:9,4:11,8:11,11:7)
16:10 Liubov Tikhonova – Oksana Sorbalo 1:4 (8:11,5:11,11:8,7:11,6:11)
16:45 Maria Blokhina – Nadezhda Medvedeva 0:4 (10:12,10:12,8:11,7:11)
17:30 Nadezhda Medvedeva – Liubov Tikhonova 4:2 (11:5,14:16,11:6,11:8,5:11,11:6)
18:15 Maria Blokhina – Oksana Sorbalo 2:4 (8:11,11:4,9:11,8:11,11:5,8:11)
19:00 Liubov Tikhonova – Maria Blokhina 3:4 (11:7,4:11,11:6,9:11,6:11,11:9,8:11)
19:45 Oksana Sorbalo – Nadezhda Medvedeva 4:1 (11:7,10:12,11:8,11:9,11:9)
20:25 Maria Blokhina – Liubov Tikhonova 4:2 (11:6,11:9,7:11,7:11,11:4,12:10)
21:05 Nadezhda Medvedeva – Oksana Sorbalo 1:4 (9:11,11:7,6:11,11:13,6:11)
22:00 Oksana Sorbalo – Liubov Tikhonova 4:1 (11:7,5:11,11:7,11:6,11:9)
22:40 Nadezhda Medvedeva – Maria Blokhina 2:4 (7:11,8:11,11:6,8:11,11:8,9:11)
23:25 Liubov Tikhonova – Nadezhda Medvedeva 1:4 (5:11,11:9,11:13,7:11,6:11)

Slovakia. ITT Cup

Time Players Score
00:10 Robert Rogos – Adam Sulgan 2:3 (5:11,7:11,11:6,11:5,7:11)
00:40 Robert Valuch Jr. – Matus Diko 3:0 (11:7,11:4,13:11)
09:00 Andrej Kucko – Stefan Orlej 3:0 (11:6,11:8,12:10)
09:30 Martin Franek – Miroslav Obernauer 3:2 (9:11,9:11,11:8,11:7,11:6)
10:00 Stefan Orlej – Miroslav Obernauer 1:3 (10:12,11:9,1:11,4:11)
10:30 Andrej Kucko – Martin Franek 3:0 (11:6,11:9,11:9)
11:00 Martin Franek – Stefan Orlej 3:1 (11:4,5:11,11:7,14:12)
11:30 Miroslav Obernauer – Andrej Kucko 1:3 (11:7,3:11,9:11,9:11)
12:10 Miroslav Obernauer – Stefan Orlej 2:3 (10:12,11:1,13:11,8:11,7:11)
13:00 Peter Sadlak – Radoslav Macas 1:3 (11:9,7:11,8:11,8:11)
13:30 Stanislav Kotuc – Jozef Jurdik 3:0 (11:9,11:4,11:9)
14:00 Radoslav Macas – Jozef Jurdik 1:3 (4:11,9:11,11:9,8:11)
14:30 Peter Sadlak – Stanislav Kotuc 1:3 (12:14,12:10,5:11,5:11)
15:00 Stanislav Kotuc – Radoslav Macas 3:0 (11:4,11:7,11:7)
15:30 Jozef Jurdik – Peter Sadlak 3:0 (11:4,12:10,11:4)
16:10 Radoslav Macas – Peter Sadlak 0:3 (9:11,7:11,6:11)
17:00 Martin Makuch – Martin Vlach 1:3 (11:5,9:11,10:12,8:11)
17:30 Robert Rogos – Peter Krajci 3:2 (6:11,11:8,7:11,11:8,16:14)
18:00 Martin Vlach – Peter Krajci 0:3 (10:12,5:11,9:11)
18:30 Martin Makuch – Robert Rogos 3:1 (8:11,11:8,11:6,11:7)
19:00 Robert Rogos – Martin Vlach 3:1 (12:10,11:7,2:11,11:4)
19:30 Peter Krajci – Martin Makuch 0:3 (7:11,8:11,8:11)
20:10 Peter Krajci – Martin Vlach 1:3 (11:9,7:11,4:11,8:11)
21:00 Stefan Danisek – Zachar Michal 3:1 (11:6,5:11,11:6,11:4)
21:30 Ladislav Janos – Andrej Kucko 3:1 (11:7,3:11,11:8,11:8)
22:00 Zachar Michal – Andrej Kucko 3:0 (11:8,11:6,13:11)
22:30 Stefan Danisek – Ladislav Janos 3:1 (11:13,11:8,11:3,11:1)
23:00 Ladislav Janos – Zachar Michal 3:0 (12:10,11:7,11:9)
23:30 Andrej Kucko – Stefan Danisek 2:3 (12:14,5:11,11:8,11:6,5:11)

TT-Cup. Czech Republic

Time Players Score
00:15 Radek Libovicky – Marek Teiml 0:3 (7:11,8:11,6:11)
00:15 David Bochnak – Tomas Cerveny 3:2 (8:11,9:11,11:8,11:8,11:4)
00:45 Jan Zalesky – Michal Nemec 0:3 (7:11,10:12,3:11)
01:00 Tomas Cerveny – Vaclav Hejda Sr 3:0 (11:8,11:9,11:7)
01:15 David Jicha – David Bochnak 3:1 (11:3,11:8,9:11,11:3)
09:15 Petr Semrad – Josef Ruzicka 1:3 (8:11,12:10,7:11,1:11)
09:30 Ondrej Fiklik – Filip Marat 3:1 (11:7,12:10,9:11,15:13)
09:45 Marek Fabini – Milan Dvorak 3:1 (11:8,11:8,8:11,12:10)
10:15 Petr Semrad – Filip Marat 0:3 (6:11,6:11,3:11)
10:15 Ondrej Kadavy – Marek Kulisek 3:0 (11:4,11:9,11:8)
10:45 Josef Ruzicka – Ondrej Fiklik 0:3 (9:11,9:11,11:13)
10:45 Marek Fabini – Marek Kulisek 3:1 (11:6,11:3,9:11,11:5)
11:15 Petr Semrad – Ondrej Fiklik 3:1 (11:7,6:11,11:6,11:9)
11:15 Milan Dvorak – Ondrej Kadavy 1:3 (11:4,7:11,9:11,11:13)
11:45 Filip Marat – Josef Ruzicka 3:0 (11:8,11:9,11:8)
11:45 Marek Fabini – Ondrej Kadavy 2:3 (11:3,7:11,11:13,11:3,9:11)
12:15 Josef Ruzicka – Petr Semrad 2:3 (5:11,5:11,11:9,11:6,9:11)
12:15 Marek Kulisek – Milan Dvorak 2:3 (5:11,13:11,11:5,8:11,3:11)
12:45 Milan Dvorak – Marek Kulisek 1:3 (11:4,9:11,10:12,5:11)
13:15 Ondrej Kadavy – Marek Fabini 3:0 (15:13,11:9,11:7)
13:15 Jakub Jares – Zdenek Bron 2:3 (11:6,9:11,13:11,7:11,10:12)
13:45 Pavel Vilhelm – David Mutl 2:3 (11:13,5:11,12:10,11:8,9:11)
14:15 Jakub Jares – David Mutl 3:2 (7:11,12:14,11:7,11:5,11:5)
14:15 Jiri Sulc – Filip Nemec 0:3 (10:12,5:11,10:12)
14:25 Martin Sulc – Filip Nemec 0:3 (10:12,5:11,10:12)
14:45 David Jicha – Filip Nemec 3:1 (11:4,8:11,11:6,11:6)
15:15 Jakub Jares – Pavel Vilhelm 1:3 (13:11,4:11,3:11,6:11)
15:15 David Bochnak – Jiri Sulc 1:3 (13:15,11:6,6:11,8:11)
15:25 David Bochnak – Martin Sulc 1:3 (13:15,11:6,6:11,8:11)
15:45 David Mutl – Zdenek Bron 3:1 (4:11,11:5,11:9,11:4)
15:45 David Jicha – Jiri Sulc 1:3 (11:6,8:11,9:11,5:11)
16:15 Pavel Vilhelm – Jakub Jares 3:0 (11:5,11:7,11:7)
16:15 Filip Nemec – David Bochnak 3:1 (3:11,11:3,12:10,11:5)
16:55 Martin Sulc – David Bochnak 1:3 (7:11,4:11,12:10,9:11)
17:15 Filip Nemec – David Jicha 2:3 (11:8,4:11,9:11,11:4,6:11)
17:15 Radek Muller – Bohuslav Budik 3:1 (12:14,14:12,11:4,11:3)
17:45 Daniel Skopec – Adam Kosacky 3:1 (9:11,12:10,11:8,13:11)
18:15 Radek Muller – Adam Kosacky 0:3 (8:11,8:11,4:11)
18:15 Pavel Papirnik – Martin Kocvara 3:0 (11:6,11:4,11:7)
18:45 Bohuslav Budik – Daniel Skopec 3:2 (11:7,10:12,11:7,3:11,12:10)
19:00 Radek Muller – Daniel Skopec 1:3 (9:11,11:9,7:11,10:12)
19:15 Ondrej Kirchman – Pavel Papirnik 3:0 (11:6,11:4,11:6)
19:45 Marek Fabini – Pavel Papirnik 3:0 (11:8,11:4,11:5)
19:50 Adam Kosacky – Bohuslav Budik 1:3 (9:11,12:14,11:6,6:11)
20:15 Martin Kocvara – Ondrej Kirchman 3:2 (11:9,12:10,6:11,6:11,11:8)
20:45 Daniel Skopec – Bohuslav Budik 2:3 (12:10,8:11,8:11,11:9,9:11)
20:45 Adam Kosacky – Radek Muller 3:1 (11:9,9:11,13:11,12:10)
21:00 Filip Kopecky – Marek Kulisek 3:1 (11:7,19:21,11:9,11:8)
21:45 Ondrej Kirchman – Marek Fabini 3:0 (11:7,12:10,11:4)
21:45 Jean-Baptiste Cousin – Daniel Skopec 3:0 (11:3,11:7,11:7)
21:45 Jonas Kulveit – Ondrej Fiklik 3:0 (11:6,11:6,11:6)
22:15 Filip Kopecky – Ondrej Fiklik 1:3 (8:11,11:5,5:11,2:11)
22:30 Jachym Sebl – Zdenek Muhlhauser 0:3 (10:12,12:14,6:11)
22:30 Marek Kulisek – Jonas Kulveit 2:3 (9:11,11:4,11:9,8:11,9:11)
22:45 Jean-Baptiste Cousin – Zdenek Muhlhauser 1:3 (11:4,5:11,8:11,11:13)
23:15 Daniel Skopec – Jachym Sebl 0:3 (7:11,3:11,9:11)
23:15 Filip Kopecky – Jonas Kulveit 1:3 (11:7,9:11,10:12,7:11)
23:45 Jean-Baptiste Cousin – Jachym Sebl 3:0 (11:7,13:11,11:4)
23:45 Ondrej Fiklik – Marek Kulisek 3:2 (11:9,7:11,11:9,6:11,11:7)

Setka Cup. Czech Republic

Time Players Score
00:15 Jan Herink – Pavel Hala 3:0 (11:9,11:8,11:9)
00:45 David Brichacek – Tomas Lukes 3:0 (11:5,11:8,11:3)
09:00 Martin Bouska – Josef Zabransky 3:1 (13:11,7:11,11:8,11:5)
09:45 Miroslav Bauer – Jan Duspiva 3:2 (17:19,11:4,11:6,7:11,11:9)
10:15 Martin Bouska – Jan Duspiva 0:3 (3:11,6:11,8:11)
10:30 Miroslav Bauer – Josef Zabransky 3:1 (11:7,3:11,13:11,11:5)
11:00 Martin Bouska – Miroslav Bauer 3:2 (11:6,9:11,6:11,11:8,13:11)
11:45 Jan Duspiva – Josef Zabransky 2:3 (7:11,7:11,13:11,11:8,10:12)
12:30 Miroslav Bauer – Martin Bouska 1:3 (6:11,8:11,11:4,8:11)
12:45 Josef Zabransky – Jan Duspiva 3:2 (11:7,6:11,4:11,11:7,11:4)
13:45 Vit Herrmann – Milan Vitek 1:3 (6:11,11:6,10:12,8:11)
15:30 Milan Vitek – Mikhail Taranko 2:3 (11:8,7:11,10:12,12:10,8:11)
16:30 Mikhail Taranko – Milan Vitek 2:3 (4:11,9:11,11:9,11:7,6:11)
17:15 Ales Brandtl – Jan Duspiva 3:0 (11:6,11:7,11:9)
17:45 Josef Zabransky – Miroslav Bauer 3:2 (11:6,11:13,11:7,8:11,11:9)
18:15 Ales Brandtl – Miroslav Bauer 3:0 (11:8,11:4,11:6)
19:15 Ales Brandtl – Josef Zabransky 2:3 (8:11,11:7,11:7,4:11,9:11)
20:15 Josef Zabransky – Ales Brandtl 1:3 (11:8,11:13,9:11,5:11)
20:45 Jan Duspiva – Miroslav Bauer 3:1 (5:11,11:6,11:5,11:5)
21:15 Martin Stehlik – Roman Durovic 1:3 (15:13,8:11,8:11,8:11)
21:45 David Sabuka – Lukasz Provaznik 3:0 (11:7,12:10,12:10)
22:15 Martin Stehlik – Lukasz Provaznik 2:3 (7:11,15:13,7:11,11:7,8:11)
23:00 David Sabuka – Roman Durovic 1:3 (11:13,11:8,10:12,10:12)
23:15 Martin Stehlik – David Sabuka 0:3 (8:11,6:11,4:11)
23:45 Lukasz Provaznik – Roman Durovic 3:1 (11:9,6:11,11:7,11:7)

Pro Spin Series

Time Players Score
00:20 Andrey Dlugokanskiy – Dmitry Zhivotov 4:2 (8:11,11:5,11:8,7:11,11:9,11:8)
00:25 Vladimir Kasperovich – Alexander Mikhaylyuchenko 3:4 (11:8,3:11,11:7,9:11,11:5,8:11,8:11)
00:25 Dmitry Polyakov – Denis Filatov 4:1 (6:11,11:7,11:7,12:10,12:10)
01:00 Alexei Kaulik – Yuri Bannikov 1:4 (8:11,5:11,7:11,11:9,7:11)
01:00 Arkady Chesnokov – Sergey Gubanov 1:4 (10:12,8:11,8:11,11:7,8:11)
01:00 Leonid Pankov – Igor Ovcharenko 4:2 (6:11,10:12,13:11,11:6,11:4,11:6)
01:50 Sergey Gubanov – Vladimir Kasperovich 4:1 (12:10,11:5,10:12,13:11,11:8)
02:10 Denis Filatov – Igor Ovcharenko 4:2 (11:8,7:11,12:10,11:9,10:12,12:10)
02:10 Maxim Vasin – Dmitry Zhivotov 4:2 (11:7,11:9,5:11,11:8,7:11,11:8)
02:30 Alexander Mikhaylyuchenko – Arkady Chesnokov 2:4 (6:11,6:11,12:10,4:11,14:12,6:11)
02:50 Alexei Kaulik – Andrey Dlugokanskiy 4:0 (11:7,11:9,14:12,11:8)
02:50 Dmitry Polyakov – Leonid Pankov 1:4 (7:11,5:11,13:11,6:11,5:11)
03:20 Alexander Mikhaylyuchenko – Vladimir Kasperovich 1:4 (11:8,9:11,6:11,9:11,8:11)
03:30 Dmitry Zhivotov – Alexei Kaulik 1:4 (7:11,6:11,11:8,8:11,8:11)
03:30 Igor Ovcharenko – Dmitry Polyakov 4:2 (9:11,11:4,11:9,14:16,11:5,12:10)
03:55 Sergey Gubanov – Arkady Chesnokov 4:2 (8:11,6:11,11:5,12:10,11:9,11:6)
04:20 Maxim Vasin – Andrey Dlugokanskiy 4:2 (11:8,11:7,11:5,6:11,10:12,14:12)
04:20 Denis Filatov – Leonid Pankov 4:1 (11:6,13:11,6:11,13:11,11:7)
05:10 Andrey Dlugokanskiy – Dmitry Zhivotov 1:4 (11:8,8:11,7:11,9:11,6:11)
05:10 Leonid Pankov – Igor Ovcharenko 4:0 (12:10,11:7,11:7,11:7)
05:10 Andrey Moshkutelo – Gennady Veitas 2:4 (9:11,9:11,11:8,10:12,15:13,9:11)
05:40 Dmitry Polyakov – Denis Filatov 0:4 (8:11,7:11,8:11,9:11)
05:45 Alexei Kaulik – Maxim Vasin 4:0 (11:4,11:6,11:9,11:8)
05:50 Sergey Gubanov – Arkady Chesnokov 1:4 (9:11,8:11,12:10,10:12,9:11)
06:20 Dmitry Zhivotov – Andrey Dlugokanskiy 2:4 (11:7,5:11,13:11,8:11,8:11,6:11)
06:20 Igor Ovcharenko – Dmitry Polyakov 4:0 (11:7,11:4,11:7,12:10)
06:30 Arkady Chesnokov – Andrey Moshkutelo 2:4 (11:6,7:11,13:11,3:11,12:14,6:11)
06:55 Maxim Vasin – Alexei Kaulik 1:4 (9:11,9:11,6:11,11:8,5:11)
06:55 Leonid Pankov – Denis Filatov 2:4 (4:11,8:11,8:11,12:10,11:4,8:11)
07:10 Sergey Gubanov – Gennady Veitas 2:4 (7:11,9:11,11:8,6:11,11:7,8:11)
07:50 Andrey Moshkutelo – Sergey Gubanov 4:2 (11:8,11:6,9:11,7:11,11:8,11:9)
08:05 Vladislav Sorbalo – Nikita Pikulskiy 4:1 (10:12,11:9,11:7,11:9,11:5)
08:05 Vladimir Tkachenko – Evgeny Skorobogatov 3:4 (11:7,12:14,7:11,11:6,11:6,8:11,7:11)
08:30 Gennady Veitas – Arkady Chesnokov 1:4 (10:12,7:11,11:13,11:5,9:11)
08:45 Sergey Pavlina – Alexey Shilo 4:2 (11:7,9:11,12:10,8:11,11:8,11:8)
08:50 Dmitriy Masliy – Anton Olhovoi 1:4 (8:11,8:11,11:5,6:11,9:11)
09:15 Gennady Veitas – Sergey Gubanov 1:4 (5:11,11:7,8:11,9:11,7:11)
09:25 Alexey Shilo – Vladislav Sorbalo 2:4 (3:11,6:11,11:8,9:11,11:9,8:11)
09:30 Anton Olhovoi – Vladimir Tkachenko 3:4 (11:9,12:10,14:12,9:11,5:11,7:11,6:11)
10:00 Andrey Moshkutelo – Arkady Chesnokov 3:4 (10:12,9:11,11:9,11:8,11:8,8:11,9:11)
10:00 Sergey Pavlina – Nikita Pikulskiy 4:2 (11:8,7:11,11:6,11:13,11:9,11:6)
10:15 Dmitriy Masliy – Evgeny Skorobogatov 2:4 (9:11,11:5,11:8,9:11,8:11,6:11)
10:50 Vladislav Sorbalo – Sergey Pavlina 4:2 (9:11,11:9,11:5,11:9,8:11,11:6)
11:00 Vladimir Tkachenko – Dmitriy Masliy 4:1 (8:11,11:4,11:7,11:6,11:9)
11:05 Gennady Veitas – Andrey Moshkutelo 2:4 (7:11,11:6,11:8,4:11,5:11,6:11)
11:35 Nikita Pikulskiy – Alexey Shilo 2:4 (11:8,9:11,11:7,7:11,8:11,9:11)
11:40 Evgeny Skorobogatov – Anton Olhovoi 4:1 (11:8,9:11,11:4,11:4,11:8)
11:45 Denis Bahtin – Alexander Ivanenko 1:4 (6:11,11:9,10:12,9:11,10:12)
12:10 Anton Olhovoi – Dmitriy Masliy 4:1 (15:13,13:11,12:14,11:8,11:5)
12:15 Alexey Shilo – Nikita Pikulskiy 3:4 (11:6,13:15,4:11,11:5,5:11,11:8,6:11)
12:25 Andrey Moshkutelo – Denis Bahtin 2:4 (3:11,4:11,15:13,11:8,9:11,9:11)
13:00 Sergey Pavlina – Vladislav Sorbalo 4:1 (6:11,12:10,11:5,12:10,11:8)
13:00 Evgeny Skorobogatov – Vladimir Tkachenko 1:4 (8:11,6:11,11:7,9:11,13:15)
13:05 Gennady Veitas – Alexander Ivanenko 4:1 (11:9,13:11,10:12,11:7,11:8)
13:45 Alexander Ivanenko – Andrey Moshkutelo 4:1 (13:11,10:12,11:7,11:8,11:4)
14:00 Nikita Pikulskiy – Vladislav Sorbalo 2:4 (9:11,11:5,12:10,8:11,6:11,9:11)
14:00 Evgeny Skorobogatov – Vladimir Tkachenko 3:4 (5:11,8:11,11:9,11:9,7:11,11:6,6:11)
14:20 Denis Bahtin – Gennady Veitas 2:4 (11:7,11:9,5:11,10:12,5:11,7:11)
14:45 Alexey Shilo – Sergey Pavlina 1:4 (10:12,13:15,5:11,12:10,7:11)
14:50 Anton Olhovoi – Dmitriy Masliy 2:4 (9:11,12:10,8:11,11:13,12:10,13:15)
14:55 Denis Bahtin – Andrey Moshkutelo 4:1 (11:3,11:9,2:11,13:11,11:9)
15:25 Vladislav Sorbalo – Alexey Shilo 4:2 (11:5,11:8,9:11,11:9,12:14,11:6)
15:30 Alexander Ivanenko – Gennady Veitas 4:3 (6:11,11:8,9:11,11:7,12:10,7:11,11:7)
15:35 Vladimir Tkachenko – Anton Olhovoi 0:4 (9:11,9:11,8:11,9:11)
16:10 Nikita Pikulskiy – Sergey Pavlina 1:4 (6:11,11:7,6:11,9:11,5:11)
16:15 Evgeny Skorobogatov – Dmitriy Masliy 1:4 (8:11,12:10,5:11,10:12,10:12)
16:45 Sergey Pavlina – Vladislav Sorbalo 4:3 (8:11,4:11,11:8,6:11,11:9,11:8,11:7)
16:55 Dmitriy Masliy – Vladimir Tkachenko 4:3 (5:11,12:14,11:9,15:13,11:6,7:11,11:8)
17:00 Andrey Rekhtin – Sergey Golovin 4:3 (13:15,11:7,8:11,11:9,11:6,8:11,11:6)
17:30 Alexey Shilo – Nikita Pikulskiy 1:4 (9:11,3:11,7:11,11:2,3:11)
17:45 Anton Olhovoi – Evgeny Skorobogatov 4:1 (11:6,12:10,6:11,11:7,11:8)
17:45 Vladimir Vakulenko – Alexander Zaytsev 4:2 (11:6,8:11,11:7,5:11,11:6,11:8)
18:15 Vladimir Tkachenko – Evgeny Skorobogatov 4:1 (11:5,9:11,13:11,11:8,11:8)
18:15 Nikita Pikulskiy – Alexey Shilo 4:2 (6:11,11:8,7:11,11:9,12:10,11:9)
18:20 Alexander Zaytsev – Andrey Rekhtin 4:1 (11:8,9:11,11:8,11:7,11:7)
18:55 Vladislav Sorbalo – Sergey Pavlina 4:0 (11:5,13:11,11:6,12:10)
18:55 Dmitriy Masliy – Anton Olhovoi 4:1 (11:7,12:10,12:10,15:17,11:8)
19:00 Vladimir Vakulenko – Sergey Golovin 3:4 (6:11,11:8,11:7,11:6,10:12,5:11,8:11)
19:50 Andrey Rekhtin – Vladimir Vakulenko 4:2 (11:8,9:11,11:9,8:11,11:6,12:10)
19:53 Andrey Dlugokanskiy – Yuri Bannikov 4:2 (7:11,11:6,11:8,11:8,5:11,11:9)
20:00 Mikhail Oleinik – Vladimir Kucherenko 4:1 (11:8,11:9,11:8,4:11,11:7)
20:35 Sergey Golovin – Alexander Zaytsev 4:2 (9:11,12:10,11:5,7:11,11:8,11:6)
20:40 Igor Ovcharenko – Leonid Pankov 4:1 (11:8,6:11,11:7,11:5,11:9)
20:40 Vladimir Lodigin – Arthur Mukomelov 2:4 (9:11,6:11,11:8,21:23,11:6,8:11)
21:20 Alexander Zaytsev – Vladimir Vakulenko 4:2 (11:7,9:11,11:8,7:11,11:8,11:4)
21:25 Vladimir Kucherenko – Igor Ovcharenko 4:2 (12:10,5:11,7:11,11:9,11:8,12:10)
21:25 Arthur Mukomelov – Andrey Dlugokanskiy 3:4 (11:8,7:11,10:12,11:5,11:5,6:11,7:11)
22:00 Sergey Golovin – Andrey Rekhtin 1:4 (9:11,11:8,7:11,5:11,9:11)
22:10 Mikhail Oleinik – Dmitry Polyakov 4:2 (9:11,12:10,11:13,11:4,12:10,11:9)
22:10 Vladimir Lodigin – Yuri Bannikov 0:4 (4:11,8:11,6:11,8:11)
22:38 Andrey Dlugokanskiy – Vladimir Lodigin 2:4 (12:14,11:5,7:11,11:7,8:11,10:12)
22:44 Dmitry Polyakov – Vladimir Kucherenko 1:4 (11:7,9:11,5:11,6:11,10:12)
23:00 Sergey Golovin – Andrey Rekhtin 1:4 (9:11,7:11,11:6,8:11,9:11)
23:40 Igor Ovcharenko – Mikhail Oleinik 4:0 (11:7,11:9,11:4,11:9)
23:40 Yuri Bannikov – Arthur Mukomelov 4:0 (11:8,11:9,12:10,11:4)
23:40 Alexander Zaytsev – Vladimir Vakulenko 4:1 (9:11,11:8,11:6,11:9,11:7)

Armenia. ITT Cup. Group C

Time Players Score
04:20 Narek Dekermenjyan – Artak Babakhanyan 3:2 (11:6,12:14,12:10,6:11,11:5)
04:20 Drastamad Jokaklian – Shant Apralian 3:1 (6:11,11:8,11:8,14:12)
04:40 Vahe Hambardzumyan – Ararat Petrosyan 3:1 (11:6,4:11,11:8,11:9)
04:40 Zaven Nersisyan – Shant Apralian 0:3 (7:11,7:11,8:11)
05:00 Narek Dekermenjyan – Vahe Hambardzumyan 3:1 (13:11,11:8,7:11,12:10)
05:20 Shant Apralian – Ararat Petrosyan 0:3 (5:11,6:11,10:12)
05:25 Zaven Nersisyan – Artak Babakhanyan 0:3 (6:11,8:11,6:11)
05:40 Drastamad Jokaklian – Narek Dekermenjyan 3:0 (11:6,11:7,11:7)
05:40 Zaven Nersisyan – Ararat Petrosyan 1:3 (8:11,9:11,11:5,5:11)
06:00 Artak Babakhanyan – Vahe Hambardzumyan 2:3 (11:8,11:8,4:11,10:12,10:12)
06:00 Shant Apralian – Narek Dekermenjyan 1:3 (11:9,8:11,9:11,11:13)
06:20 Ararat Petrosyan – Narek Dekermenjyan 2:3 (11:7,13:11,2:11,4:11,6:11)
06:20 Zaven Nersisyan – Vahe Hambardzumyan 0:3 (7:11,5:11,10:12)
06:40 Artak Babakhanyan – Drastamad Jokaklian 3:0 (11:7,11:5,11:6)
06:40 Zaven Nersisyan – Narek Dekermenjyan 0:3 (5:11,7:11,5:11)
07:00 Artak Babakhanyan – Shant Apralian 3:0 (11:9,11:3,11:8)
07:00 Vahe Hambardzumyan – Drastamad Jokaklian 2:3 (8:11,11:9,12:10,5:11,9:11)
07:20 Zaven Nersisyan – Drastamad Jokaklian 0:3 (7:11,2:11,6:11)
07:20 Vahe Hambardzumyan – Shant Apralian 3:1 (11:7,12:10,7:11,11:9)
07:40 Ararat Petrosyan – Artak Babakhanyan 1:3 (11:6,9:11,8:11,7:11)
07:40 Shant Apralian – Drastamad Jokaklian 0:3 (4:11,4:11,10:12)

League Pro. Minsk

Time Players Score
07:45 Mikhail Stelmashuk – Andrei Bairakov 1:3 (11:9,9:11,5:11,9:11)
08:15 Sergei Arefev – Viktor Anishchenko 3:0 (11:8,11:9,11:6)
08:45 Andrei Bairakov – Sergei Arefev 2:3 (11:9,11:3,8:11,6:11,7:11)
09:30 Viktor Anishchenko – Mikhail Stelmashuk 3:1 (11:7,11:7,6:11,11:7)
09:45 Mikhail Stelmashuk – Sergei Arefev 3:1 (13:15,11:5,11:6,11:9)
10:15 Andrei Bairakov – Viktor Anishchenko 3:0 (11:3,11:4,11:8)
10:45 Mikhail Stelmashuk – Viktor Anishchenko 0:3 (8:11,2:11,7:11)
11:45 Vladimir Promskii – Zhou Jinyu 1:3 (9:11,12:10,10:12,6:11)
12:15 Evgenii Mutianko – Rostislav Zhadko 1:3 (11:8,9:11,6:11,4:11)
12:45 Zhou Jinyu – Evgenii Mutianko 3:2 (3:11,13:11,11:8,9:11,12:10)
13:30 Rostislav Zhadko – Vladimir Promskii 3:2 (7:11,11:9,11:8,6:11,11:9)
14:00 Vladimir Promskii – Evgenii Mutianko 1:3 (7:11,11:7,4:11,8:11)
14:15 Zhou Jinyu – Rostislav Zhadko 0:3 (9:11,7:11,9:11)
14:45 Evgenii Mutianko – Vladimir Promskii 2:3 (11:4,4:11,11:4,5:11,11:13)
15:15 Rostislav Zhadko – Zhou Jinyu 1:3 (11:8,6:11,5:11,8:11)
15:45 Sergei Lysakovskii – Andrei Kopchinskii 2:3 (11:5,6:11,11:8,9:11,7:11)
16:30 Petr Kernoga – Alexey Kuchuk 0:3 (8:11,5:11,8:11)
16:45 Andrei Kopchinskii – Petr Kernoga 3:0 (11:6,11:8,14:12)
17:15 Alexey Kuchuk – Sergei Lysakovskii 3:0 (11:5,11:3,11:9)
17:45 Sergei Lysakovskii – Petr Kernoga 3:1 (7:11,11:4,11:9,11:9)
18:15 Andrei Kopchinskii – Alexey Kuchuk 3:2 (11:7,11:9,5:11,7:11,11:2)
20:00 Ivan Toporkov – Vadim Nekhvedovich 0:3 (9:11,7:11,8:11)
20:15 Vladimir Mukhorovsky – Kirill Metlushko 0:3 (7:11,9:11,9:11)
20:45 Vadim Nekhvedovich – Vladimir Mukhorovsky 3:2 (8:11,11:2,6:11,11:2,11:9)
21:15 Kirill Metlushko – Ivan Toporkov 3:2 (4:11,11:6,11:9,3:11,16:14)
22:00 Ivan Toporkov – Vladimir Mukhorovsky 1:3 (8:11,11:7,6:11,7:11)
22:15 Vadim Nekhvedovich – Kirill Metlushko 3:1 (11:4,3:11,14:12,12:10)
23:00 Vladimir Mukhorovsky – Ivan Toporkov 2:3 (11:9,9:11,9:11,12:10,4:11)

Armenia. ITT Cup. Group A. Women

Time Players Score
08:00 Hasmik Khachatryan – Marianna Sahakyan 3:0 (11:8,11:9,11:9)
08:20 Rubina Vardanyan – Raisa Parsadanyan 3:0 (11:7,11:9,11:6)
08:40 Hasmik Khachatryan – Maria Khachatryan 3:1 (11:7,13:11,10:12,11:7)
09:00 Rubina Vardanyan – Marianna Sahakyan 3:0 (11:7,11:7,11:6)
09:20 Raisa Parsadanyan – Maria Khachatryan 3:0 (11:7,11:6,11:6)
09:40 Hasmik Khachatryan – Rubina Vardanyan 0:3 (6:11,9:11,9:11)
10:00 Maria Khachatryan – Marianna Sahakyan 0:3 (5:11,8:11,3:11)
10:20 Hasmik Khachatryan – Raisa Parsadanyan 3:0 (11:9,11:6,11:7)
10:40 Rubina Vardanyan – Maria Khachatryan 3:0 (11:4,11:3,11:2)
11:00 Raisa Parsadanyan – Marianna Sahakyan 0:3 (7:11,11:13,1:11)
11:20 Maria Khachatryan – Rubina Vardanyan 0:3 (6:11,6:11,11:13)
12:20 Marianna Sahakyan – Hasmik Khachatryan 1:3 (9:11,8:11,11:7,8:11)
12:40 Maria Khachatryan – Raisa Parsadanyan 0:3 (3:11,8:11,8:11)
13:00 Marianna Sahakyan – Rubina Vardanyan 0:3 (9:11,7:11,7:11)
13:20 Raisa Parsadanyan – Hasmik Khachatryan 0:3 (2:11,3:11,9:11)
13:40 Marianna Sahakyan – Maria Khachatryan 3:1 (11:6,9:11,11:4,11:2)
14:00 Raisa Parsadanyan – Rubina Vardanyan 1:3 (11:9,9:11,8:11,9:11)
14:20 Maria Khachatryan – Hasmik Khachatryan 0:3 (9:11,4:11,8:11)
14:40 Marianna Sahakyan – Raisa Parsadanyan 3:0 (11:6,11:4,11:4)
15:00 Rubina Vardanyan – Hasmik Khachatryan 0:3 (10:12,7:11,9:11)

VR League

Time Players Score
08:00 Barbar – Suba 1:4 (9:11,5:11,6:11,11:7,10:12)
08:00 Frozik – Kecha 0:4 (5:11,7:11,8:11,5:11)
08:31 JenShen – Pucha 2:4 (11:8,11:9,7:11,5:11,6:11,8:11)
08:37 Sava – Rain 0:4 (3:11,6:11,10:12,7:11)
08:53 Barbar – Frozik 4:1 (11:5,11:3,11:4,10:12,11:4)
09:03 Sava – JenShen 0:4 (8:11,8:11,6:11,9:11)
09:23 Frozik – Sava 1:4 (6:11,4:11,7:11,11:9,6:11)
09:41 Suba – Kecha 4:2 (11:4,6:11,3:11,11:4,11:7,11:9)
09:45 Rain – Pucha 0:4 (6:11,7:11,10:12,3:11)
10:05 Pucha – JenShen 0:0 (0:0)
10:09 Barbar – Kecha 4:0 (11:5,11:5,11:0,11:7)
10:11 Rain – JenShen 3:4 (11:13,8:11,13:11,11:7,13:11,9:11,7:11)
10:40 Kecha – Rain 4:1 (11:7,9:11,11:4,11:6,11:8)
10:59 Suba – Pucha 3:4 (6:11,11:7,10:12,15:13,9:11,11:8,7:11)
11:00 Barbar – JenShen 4:0 (11:4,11:6,11:3,11:4)
11:30 Suba – Barbar 4:2 (11:7,11:13,11:9,11:9,7:11,11:7)
11:55 Pucha – Suba 4:2 (11:7,13:11,8:11,11:8,11:13,11:6)
14:30 Vacok – Voodoo 4:0 (11:6,11:4,12:10,11:8)
14:33 Pluto – Dilemma 4:2 (11:3,11:2,7:11,11:6,6:11,11:5)
14:50 Vegas – Deadstep 4:3 (7:11,9:11,4:11,11:6,11:6,11:6,11:5)
14:59 Leki – Dava 4:1 (11:9,6:11,11:6,11:8,11:9)
15:25 Dilemma – Voodoo 3:4 (11:13,11:7,11:4,7:11,13:11,9:11,1:11)
15:29 Dava – Deadstep 4:2 (8:11,11:6,11:5,6:11,11:9,11:5)
15:50 Leki – Vegas 1:4 (6:11,9:11,10:12,11:8,7:11)
15:59 Dilemma – Deadstep 0:4 (3:11,5:11,3:11,3:11)
16:19 Pluto – Vacok 4:1 (11:4,11:7,8:11,11:7,14:12)
16:36 Voodoo – Vacok 2:4 (9:11,3:11,7:11,11:8,18:16,9:11)
16:40 Dava – Leki 4:2 (9:11,11:7,11:4,11:9,8:11,11:7)
17:11 Voodoo – Leki 2:4 (3:11,12:10,8:11,7:11,11:9,9:11)
17:33 Vacok – Dava 0:4 (8:11,6:11,9:11,8:11)
17:33 Pluto – Vegas 4:2 (11:7,5:11,7:11,11:5,12:10,11:8)
17:59 Vegas – Dava 4:3 (11:3,9:11,11:3,6:11,9:11,11:9,13:11)
18:25 Vegas – Pluto 4:1 (9:11,11:3,11:6,11:8,12:10)

Masters. Women

Time Players Score
08:00 Ksenia Nikitina – Elena Ivanova 4:2 (6:11,12:10,11:7,11:7,5:11,11:3)
08:40 Diana Loginova – Irina Sharyi 2:4 (6:11,7:11,11:9,12:10,7:11,8:11)
09:15 Elena Ivanova – Diana Loginova 3:4 (8:11,11:5,13:11,4:11,11:8,4:11,6:11)
10:00 Inna Morozova – Irina Stefanenkova 4:0 (11:3,11:7,12:10,11:9)
10:00 Irina Sharyi – Ksenia Nikitina 3:4 (8:11,11:7,11:6,7:11,8:11,11:8,8:11)
10:29 Maya Burova – Irina Sergeeva 4:2 (11:4,11:8,11:9,9:11,3:11,11:5)
10:35 Ksenia Nikitina – Diana Loginova 4:0 (16:14,11:7,11:3,11:9)
11:05 Elena Ivanova – Irina Sharyi 4:1 (9:11,18:16,11:8,11:8,11:4)
11:45 Diana Loginova – Ksenia Nikitina 0:4 (10:12,6:11,8:11,2:11)
11:47 Irina Sergeeva – Inna Morozova 4:1 (11:9,11:8,5:11,11:9,11:9)
12:05 Irina Sharyi – Elena Ivanova 4:2 (5:11,11:9,4:11,11:5,11:7,11:9)
12:17 Inna Morozova – Maya Burova 3:4 (11:8,3:11,14:16,9:11,11:9,11:5,9:11)
12:45 Diana Loginova – Elena Ivanova 2:4 (11:9,5:11,7:11,13:15,11:9,11:13)
13:04 Irina Stefanenkova – Irina Sergeeva 3:4 (12:10,5:11,12:10,10:12,11:9,7:11,7:11)
13:26 Ksenia Nikitina – Irina Sharyi 2:4 (8:11,11:8,12:10,8:11,9:11,9:11)
13:43 Maya Burova – Irina Stefanenkova 4:1 (11:8,11:4,11:13,11:8,11:7)
14:13 Inna Morozova – Irina Sergeeva 4:2 (11:13,11:7,11:4,12:10,7:11,11:8)
14:47 Irina Sergeeva – Irina Stefanenkova 4:3 (11:7,7:11,11:7,6:11,9:11,16:14,11:7)
15:02 Elena Litvinenko – Angelina Hruzdeva 0:4 (5:11,8:11,8:11,4:11)
15:24 Yulia Bakhareva – Valeriya Suhorukova 0:4 (6:11,2:11,5:11,9:11)
15:27 Maya Burova – Inna Morozova 3:4 (7:11,11:7,13:15,11:5,8:11,12:10,7:11)
15:52 Angelina Hruzdeva – Yulia Bakhareva 4:1 (11:4,11:9,10:12,11:8,11:8)
16:25 Valeriya Suhorukova – Elena Litvinenko 4:1 (8:11,11:9,11:9,13:11,15:13)
17:05 Elena Litvinenko – Yulia Bakhareva 3:4 (7:11,14:16,11:9,7:11,11:9,11:4,8:11)
17:56 Angelina Hruzdeva – Valeriya Suhorukova 2:4 (4:11,7:11,11:9,11:6,6:11,7:11)
18:35 Elena Litvinenko – Valeriya Suhorukova 2:4 (7:11,14:12,7:11,9:11,11:9,8:11)
19:25 Yulia Bakhareva – Angelina Hruzdeva 1:4 (7:11,13:11,5:11,7:11,8:11)
19:51 Yulia Bakhareva – Elena Litvinenko 4:1 (11:8,11:6,5:11,13:11,11:5)
20:29 Valeriya Suhorukova – Angelina Hruzdeva 0:4 (9:11,9:11,6:11,3:11)

Czech Republic. TT Star Series

Time Players Score
08:45 Bohuslav Koszyk – Miroslav Sklensky 1:3 (5:11,7:11,11:9,7:11)
09:30 Oleksandr Timofeev – Antonin Gavlas 0:3 (7:11,7:11,8:11)
10:00 Roman Rezetka – Romualdo Manna 3:2 (11:6,6:11,9:11,11:9,11:9)
11:00 Amirreza Abbasi – David Reitspies 1:3 (6:11,6:11,11:9,12:14)
12:00 Bohuslav Koszyk – Antonin Gavlas 0:3 (9:11,7:11,4:11)
12:15 Oleksandr Timofeev – Roman Rezetka 3:2 (12:14,9:11,11:3,11:9,13:11)
13:00 Amirreza Abbasi – Miroslav Sklensky 3:0 (11:1,11:9,11:4)
13:30 Romualdo Manna – David Reitspies 0:3 (1:11,5:11,5:11)
13:45 Bohuslav Koszyk – Roman Rezetka 1:3 (3:11,10:12,11:9,9:11)
14:15 Amirreza Abbasi – Antonin Gavlas 3:1 (14:12,3:11,11:6,11:9)
15:00 Miroslav Sklensky – David Reitspies 1:3 (3:11,11:6,11:13,8:11)
15:30 Oleksandr Timofeev – Romualdo Manna 3:1 (11:9,8:11,11:2,11:7)
16:00 Antonin Gavlas – Oleksandr Timofeev 3:1 (10:12,13:11,11:8,11:9)
16:30 David Reitspies – Amirreza Abbasi 3:0 (11:4,11:3,11:7)
17:00 Oleksandr Timofeev – Amirreza Abbasi 3:0 (14:12,11:8,13:11)
17:30 Antonin Gavlas – David Reitspies 1:3 (11:7,7:11,11:13,10:12)

Setka Cup. Women

Time Players Score
09:00 Anastasia Gordinskaya – Elena Bondareva 3:1 (11:6,11:6,4:11,12:10)
09:30 Anna Lapa – Alina Man 3:0 (11:4,12:10,11:8)
10:00 Evgeniya Severina – Alina Stefanuk 1:3 (3:11,9:11,13:11,6:11)
10:30 Anastasia Gordinskaya – Alina Man 3:2 (10:12,11:9,12:10,5:11,11:5)
11:00 Alina Stefanuk – Elena Bondareva 1:3 (7:11,7:11,11:8,7:11)
11:25 Anna Lapa – Evgeniya Severina 3:2 (11:2,7:11,10:12,11:4,11:8)
12:00 Anastasia Gordinskaya – Alina Stefanuk 1:3 (7:11,5:11,11:9,6:11)
12:30 Evgeniya Severina – Alina Man 1:3 (5:11,13:15,11:3,6:11)
12:45 Anna Lapa – Elena Bondareva 2:3 (11:13,11:8,7:11,11:3,5:11)
13:00 Olga Ureneva – Nadezhda Garmash 3:0 (11:9,11:7,11:1)
13:30 Anastasia Gordinskaya – Evgeniya Severina 3:0 (11:7,11:4,11:9)
13:30 Anastasia Moskalyuk – Elena Pentuk 1:3 (4:11,9:11,11:5,4:11)
14:00 Anna Lapa – Alina Stefanuk 3:2 (11:8,9:11,10:12,11:4,11:6)
14:00 Elena Telegkinskaya – Olga Melnik 3:1 (11:9,8:11,11:3,11:9)
14:30 Olga Ureneva – Elena Pentuk 1:3 (9:11,8:11,11:4,6:11)
14:30 Alina Man – Elena Bondareva 3:1 (11:5,8:11,11:7,11:6)
14:55 Mariana Grigoruk – Victoria Overchuk 3:0 (13:11,11:8,11:3)
15:00 Anastasia Gordinskaya – Anna Lapa 1:3 (11:9,9:11,9:11,8:11)
15:00 Olga Melnik – Nadezhda Garmash 2:3 (11:6,6:11,9:11,11:6,5:11)
15:30 Anastasia Moskalyuk – Elena Telegkinskaya 0:3 (7:11,9:11,9:11)
15:30 Iryna Konkulovskay – Romana Fafley 3:2 (11:5,5:11,11:8,10:12,11:9)
15:30 Evgeniya Severina – Elena Bondareva 2:3 (6:11,14:16,14:12,12:10,12:14)
15:55 Natalia Svidnickaya – Nataliia Zoreva 1:3 (8:11,5:11,11:8,4:11)
16:00 Alina Stefanuk – Alina Man 3:2 (11:5,7:11,11:9,6:11,12:10)
16:00 Olga Ureneva – Olga Melnik 1:3 (11:9,13:15,6:11,7:11)
16:30 Elena Telegkinskaya – Elena Pentuk 3:1 (11:3,10:12,11:6,12:10)
16:30 Mariana Grigoruk – Romana Fafley 0:3 (7:11,3:11,17:19)
17:00 Nataliia Zoreva – Victoria Overchuk 3:1 (9:11,12:10,11:9,11:4)
17:00 Anastasia Moskalyuk – Nadezhda Garmash 1:3 (11:7,5:11,10:12,6:11)
17:30 Iryna Konkulovskay – Natalia Svidnickaya 1:3 (6:11,2:11,11:7,7:11)
17:30 Olga Ureneva – Elena Telegkinskaya 2:3 (14:12,3:11,11:5,10:12,6:11)
18:00 Mariana Grigoruk – Nataliia Zoreva 0:3 (7:11,5:11,9:11)
18:00 Anastasia Moskalyuk – Olga Melnik 3:2 (8:11,11:8,11:7,6:11,11:5)
18:30 Natalia Svidnickaya – Romana Fafley 3:0 (11:1,11:4,11:2)
18:30 Elena Pentuk – Nadezhda Garmash 3:0 (11:9,11:7,11:4)
19:00 Iryna Konkulovskay – Victoria Overchuk 2:3 (11:6,7:11,11:5,10:12,7:11)
19:00 Olga Ureneva – Anastasia Moskalyuk 1:3 (11:9,9:11,9:11,6:11)
19:30 Mariana Grigoruk – Natalia Svidnickaya 0:3 (6:11,2:11,2:11)
19:30 Elena Telegkinskaya – Nadezhda Garmash 2:3 (11:6,7:11,9:11,11:7,9:11)
19:55 Iryna Konkulovskay – Nataliia Zoreva 2:3 (6:11,11:9,8:11,11:9,5:11)
20:00 Olga Melnik – Elena Pentuk 1:3 (7:11,11:4,11:13,8:11)
20:30 Romana Fafley – Victoria Overchuk 3:2 (2:11,11:8,12:10,4:11,11:9)
20:45 Mariana Grigoruk – Iryna Konkulovskay 0:3 (1:11,5:11,5:11)
21:15 Natalia Svidnickaya – Victoria Overchuk 3:0 (11:4,11:5,11:6)
21:45 Nataliia Zoreva – Romana Fafley 3:2 (12:10,8:11,6:11,11:4,11:5)

TT-Cup. Spain

Time Players Score
09:00 Francisco Molina – Pedro Campoy 3:0 (11:6,11:6,11:8)
09:30 Pedro J. Gonzalez – Manuel Lopez 3:0 (11:6,11:5,11:6)
10:00 Francisco Molina – Manuel Lopez 3:2 (14:12,8:11,5:11,11:5,11:4)
10:30 Pedro Campoy – Pedro J. Gonzalez 0:3 (7:11,7:11,10:12)
11:00 Francisco Molina – Pedro J. Gonzalez 3:1 (12:10,11:8,6:11,11:6)
11:30 Manuel Lopez – Pedro Campoy 1:3 (7:11,11:8,5:11,6:11)

Czech Republic. Extraliga. Women

Time Players Score
12:15 Olesja Stachova – Eliska Kodouskova 3:1 (6:11,11:8,11:9,11:9)
14:45 Tamara Tomanova – Nicoleta Puchovanova 3:0 (11:7,11:8,11:7)
15:30 Tamara Tomanova – Martina Novakova 3:0 (11:2,11:7,11:3)
15:30 Helena Sommerova – Martina Novakova 3:0 (11:6,11:2,11:6)
15:45 Helena Sommerova – Vera Volkava 3:2 (7:11,11:6,10:12,11:4,11:7)

TT Cup. Estonia

Time Players Score
13:15 Siim Arak – Allan Salla 1:3 (11:6,6:11,9:11,3:11)
13:30 Aleksei Repin – Marko Viidas 3:0 (15:13,11:8,12:10)
14:00 Siim Arak – Marko Viidas 3:2 (10:12,11:8,11:8,10:12,11:4)
14:45 Allan Salla – Aleksei Repin 3:2 (4:11,11:9,9:11,11:9,11:8)
15:15 Siim Arak – Aleksei Repin 1:3 (14:12,9:11,8:11,11:13)
15:45 Marko Viidas – Allan Salla 1:3 (7:11,5:11,12:10,9:11)

TT-Cup. Poland

Time Players Score
14:45 Piotr Kedzierski – Krzysztof Zapala 2:3 (9:11,15:13,11:5,8:11,9:11)
15:30 Grzegorz Sosnowski – Szymon Ciosek 2:3 (11:3,7:11,7:11,11:8,9:11)
16:00 Jacek Lyzwinski – Rafal Ucinski 1:3 (11:7,2:11,4:11,9:11)
16:30 Piotr Kedzierski – Szymon Ciosek 1:3 (8:11,7:11,11:5,5:11)
16:45 Rafal Ucinski – Krzysztof Zapala 1:3 (5:11,11:4,7:11,7:11)
17:15 Grzegorz Sosnowski – Jacek Lyzwinski 1:3 (11:6,9:11,7:11,7:11)
17:45 Piotr Kedzierski – Rafal Ucinski 1:3 (3:11,11:9,9:11,4:11)
18:15 Jacek Lyzwinski – Szymon Ciosek 3:0 (11:8,12:10,11:4)
18:45 Grzegorz Sosnowski – Krzysztof Zapala 1:3 (11:7,10:12,4:11,6:11)
19:15 Piotr Kedzierski – Jacek Lyzwinski 2:3 (6:11,11:9,11:9,6:11,6:11)
20:00 Grzegorz Sosnowski – Rafal Ucinski 2:3 (11:5,7:11,9:11,11:5,2:11)
20:30 Szymon Ciosek – Krzysztof Zapala 0:3 (4:11,11:13,13:15)
20:45 Piotr Kedzierski – Grzegorz Sosnowski 3:1 (11:5,5:11,11:9,11:4)
21:15 Jacek Lyzwinski – Krzysztof Zapala 1:3 (8:11,11:5,11:13,9:11)
21:45 Rafal Ucinski – Szymon Ciosek 3:1 (11:7,11:7,5:11,11:6)
23:30 Krzysztof Zapala – Rafal Ucinski 1:3 (11:8,8:11,10:12,8:11)

TT-Cup

Time Players Score
14:45 Zdenek Bron – Pavel Vilhelm 3:0 (11:9,11:7,11:7)
16:00 David Jicha – Martin Sulc 1:3 (11:6,8:11,9:11,5:11)
18:00 Marek Fabini – Ondrej Kirchman 0:3 (6:11,9:11,3:11)
19:00 Marek Fabini – Martin Kocvara 3:1 (3:11,11:7,11:8,12:10)

Armenia. ITT Cup. Group C. Women

Time Players Score
16:00 Pertchuhi Papazyan – Kristine Karapetyan 0:3 (5:11,7:11,9:11)
16:20 Ani Raisyan – Ellada Gevorgyan 3:0 (11:6,11:9,11:2)
16:40 Mane Maralovyan – Madlen Saribekyan 3:0 (11:3,12:10,11:5)
17:00 Pertchuhi Papazyan – Ellada Gevorgyan 3:0 (11:7,11:7,12:10)
17:20 Kristine Karapetyan – Madlen Saribekyan 3:0 (11:4,11:5,15:13)
17:40 Ani Raisyan – Mane Maralovyan 1:3 (7:11,3:11,11:2,6:11)
18:00 Pertchuhi Papazyan – Madlen Saribekyan 3:0 (14:12,11:8,11:6)
18:20 Ellada Gevorgyan – Mane Maralovyan 1:3 (11:5,8:11,9:11,5:11)
18:40 Kristine Karapetyan – Ani Raisyan 3:0 (11:4,11:6,11:5)
19:00 Pertchuhi Papazyan – Mane Maralovyan 0:3 (8:11,6:11,3:11)
19:20 Madlen Saribekyan – Ani Raisyan 0:3 (5:11,5:11,5:11)
20:20 Ellada Gevorgyan – Kristine Karapetyan 0:3 (4:11,10:12,9:11)
20:40 Pertchuhi Papazyan – Ani Raisyan 0:3 (9:11,8:11,7:11)
21:00 Mane Maralovyan – Kristine Karapetyan 2:3 (10:12,11:8,5:11,11:9,5:11)
21:20 Madlen Saribekyan – Ellada Gevorgyan 3:2 (11:8,5:11,11:7,10:12,11:8)
21:40 Kristine Karapetyan – Pertchuhi Papazyan 3:0 (11:4,11:2,11:3)
22:00 Ellada Gevorgyan – Ani Raisyan 0:3 (14:16,9:11,8:11)
22:20 Madlen Saribekyan – Mane Maralovyan 3:2 (7:11,11:2,11:9,7:11,11:8)
22:40 Ellada Gevorgyan – Pertchuhi Papazyan 2:3 (11:7,7:11,11:3,7:11,9:11)
23:00 Madlen Saribekyan – Kristine Karapetyan 0:3 (6:11,5:11,4:11)
23:20 Mane Maralovyan – Ani Raisyan 0:3 (6:11,6:11,6:11)
23:40 Madlen Saribekyan – Pertchuhi Papazyan 2:3 (3:11,11:8,11:7,12:14,8:11)

German Cup

Time Players Score
20:30 Ricardo Walther – Yuto Muramatsu 0:3 (7:11,9:11,6:11)
21:00 Deni Kozul – Luka Mladenovic 3:0 (11:5,11:6,11:4)
21:30 Xi Wang – Yuto Muramatsu 1:3 (11:13,11:6,6:11,7:11)

TT-Cup. USA

Time Players Score
23:00 Narendra Modi – Brian Aschenbach 3:0 (12:10,11:4,11:9)
23:30 Brian Aschenbach – Saj Alapat 2:3 (11:9,2:11,7:11,11:6,8:11)