PRO - free until 20.03.2022 23:59 (UTC+03:00)
На сайте ведутся работы
PRO-account from 3€

Table tennis results

Setka Cup

Time Players Score
00:00 Sergey Rak – Roman Torba 0:3 (10:12,10:12,7:11)
00:00 Dmitry Lazuryk – Vyacheslav Isakov 3:2 (11:7,11:8,8:11,9:11,11:3)
00:30 Vitaliy Kobets – Sergey Khandetsky 3:2 (4:11,6:11,13:11,11:8,11:9)
00:30 Aleksandr Gomilko – Dmytro Rehotun 3:2 (9:11,11:5,10:12,11:6,11:8)
00:30 Michael Kistechko – Ivan Kozachuk 3:2 (11:7,10:12,5:11,11:2,11:3)
01:00 Evgeniy Bielokon – Andrey Peretyatko 1:3 (4:11,13:11,9:11,9:11)
01:00 Dmytro Chernyshov – Vyacheslav Isakov 2:3 (9:11,11:4,9:11,11:8,11:13)
01:00 Roman Torba – Denis Valenda 2:3 (8:11,11:5,9:11,11:8,6:11)
01:30 Dmitry Lazuryk – Aleksandr Gomilko 3:2 (12:10,6:11,11:7,8:11,11:8)
01:30 Serhii Chuliukov – Sergey Kuprikov 0:3 (7:11,4:11,7:11)
01:30 Denis Pesternikov – Sergey Rak 2:3 (8:11,11:8,8:11,11:4,10:12)
02:00 Vitaliy Kobets – Andrey Peretyatko 3:2 (11:4,8:11,11:8,6:11,11:7)
02:00 Michael Kistechko – Roman Torba 3:1 (11:9,11:1,9:11,11:6)
02:00 Dmytro Chernyshov – Dmytro Rehotun 2:3 (13:11,11:7,10:12,3:11,4:11)
02:30 Sergey Kuprikov – Sergey Khandetsky 3:2 (11:7,7:11,10:12,14:12,11:8)
02:30 Sergey Rak – Ivan Kozachuk 3:0 (12:10,11:4,12:10)
02:30 Aleksandr Gomilko – Vyacheslav Isakov 3:1 (14:12,5:11,11:7,11:4)
02:45 Denis Pesternikov – Denis Valenda 3:0 (11:6,11:3,11:4)
03:00 Evgeniy Bielokon – Serhii Chuliukov 3:0 (11:3,11:4,15:13)
03:00 Dmitry Lazuryk – Dmytro Rehotun 3:1 (11:4,4:11,11:3,11:9)
03:15 Michael Kistechko – Sergey Rak 0:3 (8:11,9:11,8:11)
03:30 Dmytro Chernyshov – Aleksandr Gomilko 3:0 (11:4,11:6,11:7)
03:30 Vitaliy Kobets – Sergey Kuprikov 3:0 (17:15,11:9,11:8)
03:45 Denis Pesternikov – Roman Torba 3:1 (11:5,9:11,11:5,11:5)
04:00 Serhii Chuliukov – Andrey Peretyatko 2:3 (7:11,11:9,15:13,8:11,8:11)
04:00 Dmytro Rehotun – Vyacheslav Isakov 3:1 (10:12,11:9,11:5,11:9)
04:30 Evgeniy Bielokon – Sergey Khandetsky 3:2 (9:11,14:12,12:10,8:11,11:9)
04:30 Ivan Kozachuk – Denis Valenda 3:1 (11:8,11:3,8:11,11:9)
04:30 Dmytro Chernyshov – Dmitry Lazuryk 2:3 (11:9,7:11,8:11,13:11,7:11)
04:45 Michael Kistechko – Denis Pesternikov 3:2 (11:7,11:5,9:11,9:11,11:8)
05:00 Vitaliy Kobets – Serhii Chuliukov 1:3 (9:11,11:9,9:11,9:11)
05:15 Vyacheslav Isakov – Dmytro Rehotun 1:3 (10:12,3:11,11:3,9:11)
05:15 Evgeniy Bielokon – Sergey Kuprikov 2:3 (6:11,11:6,11:7,8:11,8:11)
05:30 Sergey Rak – Denis Valenda 3:0 (11:8,11:9,11:7)
05:30 Aleksandr Gomilko – Dmitry Lazuryk 3:1 (11:7,11:9,8:11,11:8)
05:45 Roman Torba – Ivan Kozachuk 3:0 (11:9,11:7,13:11)
06:00 Andrey Peretyatko – Sergey Khandetsky 3:1 (12:10,11:6,8:11,11:7)
06:15 Vitaliy Kobets – Evgeniy Bielokon 3:0 (11:8,11:6,14:12)
06:45 Serhii Chuliukov – Sergey Khandetsky 2:3 (11:8,11:9,7:11,6:11,5:11)
07:15 Ivan Krivoi – Leonid Filipov 3:2 (11:6,11:5,8:11,10:12,11:6)
07:30 Sergey Miroshnichenko – Alexander Zaykun 3:2 (6:11,12:10,11:6,4:11,11:5)
07:30 Aleksandr Ivchuk – Oleksandr Borysiuk 3:1 (13:11,11:8,6:11,11:5)
07:30 Peter Celik – Vasily Aksyonin 3:1 (11:4,11:7,9:11,11:7)
07:30 Sergey Kuprikov – Andrey Peretyatko 2:3 (7:11,5:11,12:10,12:10,6:11)
07:45 Nikolay Kulynych – Mykhailo Hlaholev 1:3 (12:10,11:13,6:11,3:11)
07:45 Vladimir Okopnyy – Yury Kolos 2:3 (3:11,11:6,11:13,11:7,8:11)
08:00 Evgenii Gudimenko – Maxim Mrykh 2:3 (11:8,8:11,14:12,4:11,7:11)
08:00 Vladimir Belobrov – Svyatoslav Sachuk 1:3 (11:8,5:11,7:11,8:11)
08:15 Bogdan Nazar – Sergej Daragan 3:1 (6:11,11:7,11:8,11:9)
08:30 Sergey Skripnik – Viktor Ivanov 3:0 (11:9,12:10,11:8)
08:30 Oleg Kurilenko – Aleksandr Syksa 1:3 (8:11,11:2,9:11,6:11)
08:30 Ilya Parnivoda – Eugene Skorobogaty 3:1 (11:5,11:4,7:11,11:9)
08:45 Oleh Napirko – Jaroslav Tebenko 1:3 (11:9,3:11,7:11,9:11)
08:45 Ivan Krivoi – Mykhailo Hlaholev 2:3 (4:11,12:10,7:11,11:9,4:11)
08:55 Vitaliy Sydorenko – Alexey Korobov 2:3 (11:6,4:11,11:9,3:11,7:11)
09:00 Sergey Miroshnichenko – Bogdan Panchenko 0:3 (8:11,10:12,11:13)
09:00 Evgeni Gasan – Alexey Nadporozhsky 3:0 (11:5,11:9,11:9)
09:00 Aleksandr Ivchuk – Maxim Mrykh 3:2 (11:8,9:11,12:10,8:11,11:5)
09:00 Peter Celik – Yury Kolos 0:3 (12:14,5:11,5:11)
09:15 Sergej Daragan – Leonid Filipov 3:1 (11:7,11:13,11:7,11:9)
09:15 Jaroslav Tebenko – Vasily Aksyonin 3:2 (11:9,9:11,7:11,11:7,11:8)
09:30 Vladimir Belobrov – Eugene Skorobogaty 3:0 (11:5,11:4,11:9)
09:30 Viktor Ivanov – Oleksandr Borysiuk 3:1 (7:11,11:7,11:5,11:9)
09:30 Aleksandr Syksa – Alexander Zaykun 1:3 (7:11,11:9,8:11,3:11)
09:30 Valery Onikienko – Roman Yushko 1:3 (4:11,11:9,10:12,7:11)
09:45 Nikolay Kulynych – Bogdan Nazar 3:0 (11:9,11:7,11:6)
09:45 Vladimir Okopnyy – Oleh Napirko 3:1 (8:11,11:9,11:9,11:6)
10:00 Alexey Nadporozhsky – Svyatoslav Sachuk 1:3 (8:11,8:11,11:3,5:11)
10:00 Evgenii Gudimenko – Sergey Skripnik 3:0 (11:6,11:7,11:7)
10:15 Peter Celik – Jaroslav Tebenko 3:1 (11:7,11:7,7:11,11:6)
10:15 Ivan Krivoi – Sergej Daragan 2:3 (11:5,7:11,9:11,14:12,3:11)
10:30 Ilya Parnivoda – Evgeni Gasan 1:3 (9:11,11:9,6:11,6:11)
10:30 Sergey Miroshnichenko – Aleksandr Syksa 2:3 (5:11,9:11,11:3,11:6,6:11)
10:30 Vitaliy Sydorenko – Roman Yushko 3:2 (9:11,11:9,11:9,10:12,11:7)
10:30 Aleksandr Ivchuk – Viktor Ivanov 3:0 (11:4,12:10,11:8)
10:45 Oleh Napirko – Yury Kolos 0:3 (4:11,8:11,6:11)
10:45 Bogdan Nazar – Mykhailo Hlaholev 1:3 (3:11,6:11,11:8,9:11)
10:55 Vitalii Peltek – Alexey Korobov 2:3 (11:9,9:11,11:7,5:11,7:11)
11:00 Vladimir Belobrov – Alexey Nadporozhsky 3:0 (11:2,11:8,12:10)
11:00 Sergey Skripnik – Maxim Mrykh 1:3 (12:10,9:11,8:11,9:11)
11:00 Oleg Kurilenko – Bogdan Panchenko 3:0 (11:4,11:8,11:9)
11:15 Nikolay Kulynych – Leonid Filipov 3:1 (11:6,11:8,9:11,11:1)
11:15 Vladimir Okopnyy – Vasily Aksyonin 2:3 (11:8,11:9,9:11,7:11,10:12)
11:30 Evgenii Gudimenko – Oleksandr Borysiuk 3:1 (8:11,16:14,12:10,11:9)
11:30 Valery Onikienko – Vladimir Gainyuk 3:2 (8:11,10:12,11:3,12:10,11:7)
11:30 Evgeni Gasan – Eugene Skorobogaty 3:1 (9:11,11:6,11:8,11:4)
11:45 Peter Celik – Oleh Napirko 3:0 (12:10,19:17,11:8)
11:45 Ivan Krivoi – Bogdan Nazar 3:2 (11:7,11:8,8:11,7:11,11:8)
12:00 Sergey Miroshnichenko – Oleg Kurilenko 1:3 (9:11,8:11,11:7,9:11)
12:00 Vitaliy Sydorenko – Vitalii Peltek 3:0 (11:6,11:7,11:4)
12:00 Aleksandr Ivchuk – Sergey Skripnik 1:3 (9:11,7:11,14:12,9:11)
12:00 Ilya Parnivoda – Svyatoslav Sachuk 3:1 (11:8,12:14,11:6,11:9)
12:15 Nikolay Kulynych – Sergej Daragan 3:0 (11:7,12:10,11:5)
12:15 Vladimir Gainyuk – Roman Yushko 3:0 (11:7,11:8,11:8)
12:15 Evgenii Gudimenko – Viktor Ivanov 3:1 (11:6,11:13,11:8,12:10)
12:30 Vladimir Okopnyy – Jaroslav Tebenko 2:3 (4:11,11:5,5:11,11:3,10:12)
12:30 Vladimir Belobrov – Evgeni Gasan 1:3 (9:11,11:6,9:11,5:11)
12:30 Mykhailo Hlaholev – Leonid Filipov 3:1 (11:5,8:11,11:2,11:7)
12:45 Bogdan Panchenko – Alexander Zaykun 1:3 (4:11,11:8,7:11,10:12)
12:45 Yury Kolos – Vasily Aksyonin 1:3 (11:13,11:13,14:12,9:11)
12:45 Maxim Mrykh – Oleksandr Borysiuk 3:2 (10:12,11:7,11:8,8:11,11:9)
12:55 Valery Onikienko – Alexey Korobov 3:0 (11:7,11:6,11:3)
13:00 Vladimir Melnikov – Andrey Kurtenko 2:3 (10:12,11:9,6:11,11:3,5:11)
13:00 Ilya Parnivoda – Alexey Nadporozhsky 3:2 (10:12,8:11,11:2,11:9,14:12)
13:15 Vitaliy Sydorenko – Vladimir Gainyuk 1:3 (7:11,6:11,11:8,7:11)
13:15 Ivan Krivoi – Nikolay Kulynych 1:3 (11:9,12:14,9:11,8:11)
13:30 Peter Celik – Vladimir Okopnyy 2:3 (7:11,11:7,11:13,11:8,9:11)
13:30 Andrey Troyan – Anatoly Minenko 2:3 (11:2,7:11,8:11,14:12,8:11)
13:30 Aleksandr Ivchuk – Evgenii Gudimenko 2:3 (11:5,3:11,7:11,11:9,11:13)
13:30 Sergey Burdelny – Oleksandr Timofeev 1:3 (7:11,6:11,11:9,9:11)
13:30 Eugene Skorobogaty – Svyatoslav Sachuk 2:3 (12:10,1:11,9:11,11:9,8:11)
13:45 Bogdan Nazar – Leonid Filipov 3:1 (7:11,11:5,11:3,11:6)
13:45 Valery Onikienko – Vitalii Peltek 3:0 (11:7,13:11,11:5)
13:45 Oleh Napirko – Vasily Aksyonin 3:0 (16:14,12:10,11:5)
13:45 Oleg Kurilenko – Alexander Zaykun 1:3 (7:11,9:11,11:6,9:11)
14:00 Vladimir Belobrov – Ilya Parnivoda 0:3 (7:11,5:11,3:11)
14:00 Sergey Skripnik – Oleksandr Borysiuk 3:2 (5:11,11:7,9:11,18:16,12:10)
14:00 Yaroslav Kovshun – Sergey Dovzhenko 1:3 (8:11,9:11,11:4,6:11)
14:00 Stefan Jakimenko – Oleg Lutsyk 3:0 (11:5,11:6,12:10)
14:00 Sergej Daragan – Mykhailo Hlaholev 3:1 (6:11,11:7,11:5,11:7)
14:15 Jaroslav Tebenko – Yury Kolos 3:0 (11:6,11:6,11:8)
14:15 Ales Brandtl – Tomas Liska 3:1 (10:12,11:7,11:8,11:8)
14:15 Aleksandr Syksa – Bogdan Panchenko 0:3 (2:11,7:11,4:11)
14:30 Viktor Ivanov – Maxim Mrykh 0:3 (4:11,9:11,9:11)
14:30 Evgeni Gasan – Svyatoslav Sachuk 3:1 (11:3,5:11,11:4,11:6)
14:30 Arsenyi Lobanov – Konstantin Tsoy 2:3 (12:10,10:12,8:11,11:7,6:11)
14:30 Vladimir Melnikov – Anatoly Minenko 2:3 (11:5,11:9,10:12,3:11,9:11)
14:45 Denis Pesternikov – Ivan Kozachuk 3:1 (11:6,9:11,11:9,11:9)
14:45 Vitaliy Sydorenko – Valery Onikienko 2:3 (13:15,11:8,11:5,6:11,8:11)
14:45 Evgeniy Gonchar – Viktor Kalyanov 3:2 (8:11,6:11,11:9,11:8,16:14)
14:45 Andrey Lushchik – Dmitry Prilepa 3:0 (11:5,13:11,11:8)
15:00 Sergey Dovzhenko – Andrey Kurtenko 0:3 (7:11,4:11,10:12)
15:00 Alexey Nadporozhsky – Eugene Skorobogaty 0:3 (7:11,3:11,9:11)
15:00 Sergey Burdelny – Oleg Lutsyk 2:3 (1:11,11:8,6:11,11:6,7:11)
15:15 Ivan Fedorishin – Vladimir Sedin 3:1 (11:8,11:5,3:11,11:8)
15:25 Vladimir Gainyuk – Alexey Korobov 3:1 (7:11,11:4,11:8,11:5)
15:30 Vladimir Chernobab – Roman Zholubak 1:3 (11:9,9:11,8:11,6:11)
15:30 Konstantin Tsoy – Oleksandr Timofeev 2:3 (11:4,13:11,9:11,10:12,3:11)
15:30 Andrey Troyan – Yaroslav Kovshun 1:3 (8:11,4:11,11:1,10:12)
16:00 Maksim Baday – Dmitry Prilepa 3:1 (11:7,11:6,8:11,11:5)
16:00 Vadym Bochkovskiy – Viktor Kalyanov 3:0 (11:6,11:9,12:10)
16:00 Vladimir Melnikov – Sergey Dovzhenko 3:1 (8:11,11:4,11:7,11:8)
16:00 Vitalii Peltek – Roman Yushko 3:1 (11:9,9:11,13:11,11:7)
16:00 Stefan Jakimenko – Arsenyi Lobanov 2:3 (3:11,0:11,12:10,11:9,5:11)
16:15 Andrey Lushchik – Ivan Fedorishin 3:2 (13:11,5:11,11:9,7:11,11:6)
16:15 Evgeniy Gonchar – Vladimir Chernobab 2:3 (6:11,6:11,12:10,11:9,6:11)
16:25 Vitalii Kyilo – Mykola Polysynskyi 3:1 (11:8,7:11,11:7,11:6)
16:30 Yaroslav Kovshun – Anatoly Minenko 3:2 (11:9,7:11,5:11,11:6,11:2)
16:30 Sergey Burdelny – Konstantin Tsoy 3:2 (5:11,11:5,13:11,7:11,11:7)
16:45 Dmitrii Derevinskii – Vitaliy Khamurda 2:3 (5:11,11:7,8:11,11:9,10:12)
17:00 Vadym Bochkovskiy – Roman Zholubak 3:2 (7:11,11:7,11:9,6:11,11:7)
17:00 Maksim Baday – Vladimir Sedin 3:1 (11:7,11:9,9:11,11:9)
17:00 Andrey Troyan – Andrey Kurtenko 3:2 (11:7,11:9,4:11,9:11,11:9)
17:15 Arsenyi Lobanov – Oleg Lutsyk 3:0 (11:5,11:6,11:6)
17:15 Sergey Pitsyk – Andrei Derevyanko 3:0 (11:6,12:10,11:6)
17:15 Roman Torba – Michael Kistechko 3:0 (11:9,11:7,11:7)
17:30 Stefan Jakimenko – Oleksandr Timofeev 3:2 (6:11,8:11,11:9,11:4,11:6)
17:30 Ivan Fedorishin – Dmitry Prilepa 3:0 (11:4,11:6,11:6)
17:30 Vladimir Melnikov – Yaroslav Kovshun 0:3 (5:11,4:11,14:16)
17:30 Vladimir Chernobab – Viktor Kalyanov 0:3 (16:18,9:11,6:11)
17:45 Evgeniy Gonchar – Roman Zholubak 2:3 (11:9,9:11,11:13,11:6,10:12)
17:55 Vitalii Kyilo – Vitaliy Khamurda 0:3 (10:12,12:14,6:11)
18:00 Sergey Burdelny – Arsenyi Lobanov 1:3 (8:11,7:11,11:5,4:11)
18:00 Andrey Lushchik – Vladimir Sedin 2:3 (11:6,11:9,7:11,7:11,5:11)
18:00 Andrey Troyan – Sergey Dovzhenko 0:3 (11:13,8:11,7:11)
18:15 Michael Kistechko – Denis Valenda 3:0 (11:4,11:6,11:5)
18:15 Andrei Derevyanko – Mykola Polysynskyi 0:3 (3:11,9:11,7:11)
18:30 Stefan Jakimenko – Konstantin Tsoy 3:0 (11:7,11:7,11:7)
18:30 Maksim Baday – Ivan Fedorishin 2:3 (11:5,3:11,15:17,11:9,10:12)
18:30 Vadym Bochkovskiy – Vladimir Chernobab 3:2 (4:11,12:10,11:6,6:11,12:10)
18:30 Anatoly Minenko – Andrey Kurtenko 3:1 (8:11,11:7,11:1,11:5)
18:45 Dmitrii Derevinskii – Sergey Pitsyk 2:3 (11:6,11:3,8:11,7:11,9:11)
19:00 Roman Zholubak – Viktor Kalyanov 3:1 (3:11,11:4,11:6,12:10)
19:00 Vladimir Melnikov – Andrey Troyan 0:3 (4:11,9:11,11:13)
19:00 Vladimir Sedin – Dmitry Prilepa 3:0 (11:6,11:3,11:8)
19:15 Oleg Lutsyk – Oleksandr Timofeev 1:3 (11:7,9:11,7:11,8:11)
19:15 Vadym Bochkovskiy – Evgeniy Gonchar 1:3 (2:11,11:8,3:11,6:11)
19:15 Denis Pesternikov – Michael Kistechko 1:3 (11:13,5:11,11:5,12:14)
19:25 Vitalii Kyilo – Andrei Derevyanko 2:3 (9:11,12:10,11:8,5:11,8:11)
19:30 Maksim Baday – Andrey Lushchik 3:2 (10:12,11:3,9:11,11:5,11:9)
19:30 Yaroslav Kovshun – Andrey Kurtenko 0:3 (9:11,11:13,9:11)
19:30 Sergey Burdelny – Stefan Jakimenko 3:1 (11:7,11:4,6:11,16:14)
19:45 Roman Torba – Sergey Rak 3:0 (12:10,11:9,11:5)
19:45 Sergey Pitsyk – Vitaliy Khamurda 1:3 (11:1,6:11,7:11,6:11)
20:00 Sergey Dovzhenko – Anatoly Minenko 0:3 (9:11,10:12,6:11)
20:00 Vladimir Sedin – Andrey Lushchik 3:1 (11:8,11:7,9:11,11:8)
20:05 Viktor Kalyanov – Evgeniy Gonchar 1:3 (3:11,6:11,11:8,9:11)
20:15 Dmitrii Derevinskii – Mykola Polysynskyi 3:2 (11:7,8:11,11:8,5:11,11:9)
20:15 Arsenyi Lobanov – Oleksandr Timofeev 3:0 (12:10,11:7,12:10)
20:15 Denis Valenda – Ivan Kozachuk 2:3 (11:6,7:11,13:11,3:11,8:11)
20:30 Ivan Fedorishin – Maksim Baday 3:2 (11:9,12:10,3:11,8:11,11:5)
20:30 Konstantin Tsoy – Oleg Lutsyk 3:2 (12:10,11:9,5:11,9:11,11:8)
20:30 Roman Zholubak – Vadym Bochkovskiy 0:3 (8:11,9:11,6:11)
20:55 Vitalii Kyilo – Sergey Pitsyk 0:3 (5:11,14:16,6:11)
21:15 Dmitrii Derevinskii – Andrei Derevyanko 3:2 (7:11,11:8,11:9,7:11,12:10)
21:45 Vitaliy Khamurda – Mykola Polysynskyi 3:0 (11:6,11:5,13:11)
22:25 Vitalii Kyilo – Dmitrii Derevinskii 3:1 (11:13,11:6,11:8,11:7)
22:45 Sergey Pitsyk – Mykola Polysynskyi 1:3 (11:13,11:9,1:11,10:12)
23:00 Nazariy Sydorak – Bogdan Chaikovskyi 3:1 (11:7,7:11,11:8,11:5)
23:15 Andrei Derevyanko – Vitaliy Khamurda 2:3 (5:11,12:14,11:4,11:5,11:13)
23:30 Vladyslav-Ivan Sheremeta – Vladimir Korobko 1:3 (7:11,8:11,11:9,8:11)

Setka Cup. Moldova

Time Players Score
00:00 Serghei Mirciu – Valeriu Stajilov 0:3 (5:11,7:11,9:11)
00:30 Vitaly Pleskach – Alexandru Vedernicov 2:3 (10:12,11:8,6:11,11:8,6:11)
01:00 Serghei Mirciu – Vitaly Pleskach 2:3 (12:10,9:11,9:11,11:5,6:11)
01:30 Valeriu Stajilov – Alexandru Vedernicov 0:3 (7:11,4:11,6:11)
02:00 Vitaly Pleskach – Serghei Mirciu 3:0 (14:12,11:7,12:10)
02:30 Alexandru Vedernicov – Valeriu Stajilov 3:1 (13:11,11:7,2:11,11:9)
03:00 Valerii Cocervei – Vladimir Zaporojan 1:3 (10:12,5:11,11:8,4:11)
03:30 Filip Melnic – Sergiu Rotaru 1:3 (11:6,5:11,3:11,2:11)
04:00 Valerii Cocervei – Sergiu Rotaru 3:1 (12:10,14:12,10:12,11:8)
04:30 Filip Melnic – Vladimir Zaporojan 3:1 (11:9,13:11,5:11,11:8)
05:00 Valerii Cocervei – Filip Melnic 0:3 (7:11,9:11,6:11)
05:30 Sergiu Rotaru – Vladimir Zaporojan 0:3 (4:11,7:11,9:11)
06:00 Sergiu Rotaru – Valerii Cocervei 3:0 (11:9,11:8,14:12)
06:30 Vladimir Zaporojan – Filip Melnic 2:3 (11:4,7:11,11:2,6:11,9:11)
15:00 Alexandru Ni – Valeriu Ciugureanu 3:1 (11:8,11:6,9:11,11:9)
15:30 Boris Goncear – Alexandru Vedernicov 3:2 (11:5,14:12,9:11,8:11,11:4)
16:00 Alexandru Ni – Alexandru Vedernicov 3:1 (11:6,12:10,5:11,12:10)
16:30 Boris Goncear – Valeriu Ciugureanu 3:2 (11:13,5:11,11:9,11:3,11:5)
17:00 Alexandru Ni – Boris Goncear 0:3 (6:11,3:11,9:11)
17:30 Alexandru Vedernicov – Valeriu Ciugureanu 3:1 (14:12,9:11,11:6,11:8)
18:00 Boris Goncear – Alexandru Ni 0:3 (5:11,4:11,8:11)
18:30 Valeriu Ciugureanu – Alexandru Vedernicov 0:3 (5:11,5:11,6:11)
19:00 Nicolai Slucov – Mihail Copusciu 0:3 (3:11,9:11,10:12)
19:30 Vitaliy Slavov – Evgheni Cilcic 0:3 (9:11,7:11,4:11)
20:00 Nicolai Slucov – Evgheni Cilcic 0:3 (4:11,7:11,5:11)
20:30 Vitaliy Slavov – Mihail Copusciu 2:3 (11:9,7:11,11:5,12:14,6:11)
21:00 Nicolai Slucov – Vitaliy Slavov 1:3 (11:6,7:11,10:12,12:14)
21:30 Evgheni Cilcic – Mihail Copusciu 0:3 (5:11,5:11,4:11)
22:00 Vitaliy Slavov – Nicolai Slucov 3:1 (11:9,11:8,7:11,11:9)
22:30 Mihail Copusciu – Evgheni Cilcic 1:3 (12:14,11:9,5:11,7:11)
23:30 Vladymyr Pyshchanskyi – Petru Bulat 0:3 (6:11,10:12,7:11)

Armenia. ITT Cup. Group B

Time Players Score
00:00 Sargis Karapetyan – Alexander Sahakyan 3:0 (11:6,11:6,11:6)
00:00 Hayk Kujoyan – Ararat Smoyan 3:1 (11:9,11:7,9:11,11:8)
00:20 Alexander Sahakyan – Ararat Smoyan 1:3 (5:11,6:11,11:8,5:11)
00:20 Davit Gevorgyan – Jon Mirzoyan 3:1 (11:4,11:9,7:11,15:13)
00:40 Sargis Karapetyan – Davit Gevorgyan 1:3 (14:12,8:11,9:11,8:11)
00:40 Hayk Kujoyan – Jon Mirzoyan 1:3 (4:11,8:11,11:9,9:11)
01:00 Ararat Smoyan – Jon Mirzoyan 3:0 (13:11,11:2,11:6)
01:20 Hayk Kujoyan – Sargis Karapetyan 0:3 (5:11,2:11,6:11)
01:40 Ararat Smoyan – Sargis Karapetyan 3:1 (11:7,11:8,8:11,11:9)
01:40 Alexander Sahakyan – Davit Gevorgyan 3:2 (11:4,5:11,11:8,11:13,11:8)
02:00 Jon Mirzoyan – Sargis Karapetyan 0:3 (7:11,9:11,7:11)
02:05 Ararat Smoyan – Davit Gevorgyan 3:0 (12:10,13:11,11:5)
02:20 Alexander Sahakyan – Hayk Kujoyan 1:3 (9:11,9:11,11:8,10:12)
02:40 Davit Gevorgyan – Hayk Kujoyan 2:3 (5:11,9:11,11:4,11:5,8:11)
03:00 Davit Gevorgyan – Ararat Smoyan 3:2 (13:11,6:11,11:3,9:11,11:8)
03:00 Jon Mirzoyan – Hayk Kujoyan 3:1 (8:11,11:1,11:5,11:2)
03:20 Ararat Smoyan – Hayk Kujoyan 3:0 (11:7,11:6,11:8)
03:20 Jon Mirzoyan – Alexander Sahakyan 3:0 (11:6,12:10,11:9)
16:00 Samvel Parsadanyan – Gevorg Baghdasaryan 2:3 (9:11,8:11,13:11,11:7,10:12)
16:20 Andranik Sahakyan – Davit Mirzoyan 3:0 (13:11,11:6,11:7)
16:40 Samvel Parsadanyan – Davit Mirzoyan 3:0 (11:3,11:9,11:8)
17:00 Andranik Sahakyan – Gevorg Baghdasaryan 3:0 (11:6,11:5,11:9)
17:20 Samvel Parsadanyan – Andranik Sahakyan 0:3 (8:11,8:11,6:11)
17:40 Davit Mirzoyan – Gevorg Baghdasaryan 0:3 (5:11,8:11,9:11)
18:00 Gevorg Baghdasaryan – Samvel Parsadanyan 1:3 (11:6,5:11,1:11,7:11)
18:20 Davit Mirzoyan – Andranik Sahakyan 0:3 (9:11,8:11,6:11)
18:40 Davit Mirzoyan – Samvel Parsadanyan 0:3 (5:11,7:11,9:11)
19:00 Gevorg Baghdasaryan – Andranik Sahakyan 3:0 (11:5,11:7,11:4)
19:20 Andranik Sahakyan – Samvel Parsadanyan 3:0 (11:5,11:8,11:6)
20:20 Gevorg Baghdasaryan – Davit Mirzoyan 1:3 (4:11,8:11,11:6,9:11)
21:20 Davit Vardanyan – Davit Mirzoyan 3:0 (11:3,11:6,11:6)
22:20 Davit Vardanyan – Gevorg Baghdasaryan 3:0 (12:10,11:8,11:6)
23:00 Davit Vardanyan – Andranik Sahakyan 3:0 (11:8,11:6,11:5)

Pro League

Time Players Score
00:00 Ivan Pandur – Oleg Pronin 3:0 (11:2,11:4,11:4)
00:15 Andrey Prokhorov – Victor Kalachev 3:0 (11:3,11:9,11:6)
00:15 Nikolay Zhurba – Dmitry Ignatiev 1:3 (5:11,8:11,11:5,13:15)
00:30 Aleksey Kazakov – Vjacheslav Chernov 3:0 (11:8,13:11,11:8)
00:30 Yuriy Merkushin – Oleg Shagarov 2:3 (12:14,12:10,11:7,12:14,9:11)
00:45 Oleg Kutuzov – Alexander Ivanov 0:3 (11:13,8:11,2:11)
01:00 Vladimir Staroverov – Ivan Pandur 2:3 (4:11,11:9,12:10,7:11,4:11)
01:00 Tyinchtyik Turabekov – Nikolay Zhurba 3:1 (7:11,12:10,11:7,11:5)
01:15 Victor Kalachev – Evgeniy Ilyukhin 2:3 (4:11,11:9,13:11,7:11,9:11)
01:30 Vjacheslav Chernov – Oleg Pronin 3:1 (7:11,11:3,11:7,14:12)
01:30 Oleg Shagarov – Dmitry Ignatiev 3:2 (16:14,11:6,6:11,8:11,11:5)
02:00 Andrey Prokhorov – Alexander Ivanov 3:2 (11:5,8:11,11:7,11:13,11:7)
02:00 Aleksey Kazakov – Ivan Pandur 3:1 (11:6,13:11,6:11,12:10)
02:00 Yuriy Merkushin – Nikolay Zhurba 0:3 (9:11,8:11,12:14)
02:15 Evgeniy Ilyukhin – Oleg Kutuzov 3:2 (11:9,15:13,11:13,7:11,11:9)
02:30 Oleg Pronin – Vladimir Staroverov 0:3 (10:12,7:11,4:11)
02:30 Dmitry Ignatiev – Tyinchtyik Turabekov 3:2 (11:1,7:11,9:11,11:6,11:7)
03:00 Nikolay Zhurba – Oleg Shagarov 3:2 (7:11,11:3,11:8,3:11,11:9)
03:00 Alexander Ivanov – Victor Kalachev 1:3 (7:11,11:7,7:11,10:12)
03:00 Ivan Pandur – Vjacheslav Chernov 2:3 (11:8,5:11,9:11,12:10,6:11)
03:15 Evgeniy Ilyukhin – Andrey Prokhorov 3:0 (11:7,11:6,11:6)
03:30 Dmitry Ignatiev – Yuriy Merkushin 3:0 (11:9,11:9,11:5)
03:45 Oleg Pronin – Aleksey Kazakov 3:2 (11:6,9:11,11:8,11:13,12:10)
03:45 Victor Kalachev – Oleg Kutuzov 1:3 (8:11,5:11,12:10,6:11)
04:00 Oleg Shagarov – Tyinchtyik Turabekov 0:3 (9:11,6:11,8:11)
04:15 Vjacheslav Chernov – Vladimir Staroverov 2:3 (7:11,9:11,12:10,12:10,6:11)
05:15 Aleksey Kazakov – Vladimir Staroverov 3:0 (11:6,12:10,11:6)
07:15 Andrei Andreev – Oleg Belugin 1:3 (9:11,11:9,8:11,5:11)
07:30 Ivan Soldatov – Nikita Lyfenko 3:0 (11:7,11:6,11:2)
07:30 Alexnader Savynski – Igor Krikunov 2:3 (11:6,11:8,11:13,10:12,5:11)
07:45 Vladimir Safonov – Dmitry Tunitsin 2:3 (11:9,11:2,10:12,3:11,4:11)
07:45 Oleg Manuylov – Andrey Khanevsky 3:1 (8:11,13:11,11:8,11:5)
08:00 Victor Rakhmanovsky – Evgeny Kalashnikov 1:3 (8:11,10:12,11:8,5:11)
08:15 Rinat Khairov – Konstantin Simonov 0:3 (3:11,5:11,6:11)
08:15 Oleg Belugin – Oleg Manuylov 3:2 (11:6,2:11,8:11,11:7,11:5)
08:15 Viacheslav Tsvetkov – Konstantin Olshakov 2:3 (7:11,11:6,7:11,11:8,7:11)
08:30 Igor Krikunov – Rinat Khairov 0:3 (6:11,5:11,5:11)
08:30 Nikita Lyfenko – Victor Rakhmanovsky 1:3 (9:11,5:11,15:13,9:11)
08:45 Andrey Khanevsky – Andrei Andreev 3:2 (4:11,7:11,11:9,11:2,11:9)
09:00 Dmitry Tunitsin – Viacheslav Tsvetkov 1:3 (6:11,6:11,11:7,7:11)
09:00 Evgeny Kalashnikov – Ivan Soldatov 3:2 (5:11,12:10,12:10,2:11,11:5)
09:00 Konstantin Simonov – Alexnader Savynski 1:3 (14:16,5:11,11:9,8:11)
09:15 Andrei Andreev – Oleg Manuylov 1:3 (6:11,8:11,12:10,3:11)
09:30 Alexnader Savynski – Rinat Khairov 0:3 (9:11,6:11,6:11)
09:30 Ivan Soldatov – Victor Rakhmanovsky 3:1 (9:11,11:9,11:6,11:9)
09:30 Konstantin Olshakov – Vladimir Safonov 3:1 (6:11,11:3,11:9,11:6)
09:45 Vladimir Safonov – Viacheslav Tsvetkov 1:3 (11:8,3:11,11:13,6:11)
09:45 Oleg Belugin – Andrey Khanevsky 2:3 (11:13,13:11,6:11,11:9,2:11)
10:00 Igor Krikunov – Konstantin Simonov 0:3 (8:11,3:11,6:11)
10:00 Nikita Lyfenko – Evgeny Kalashnikov 3:1 (15:13,3:11,11:8,11:9)
10:15 Dmitry Tunitsin – Konstantin Olshakov 3:0 (14:12,11:8,11:7)
10:30 Victor Rakhmanovsky – Nikita Lyfenko 3:1 (9:11,11:7,11:3,11:5)
11:00 Oleg Manuylov – Oleg Belugin 1:3 (11:8,7:11,10:12,9:11)
11:00 Ivan Soldatov – Evgeny Kalashnikov 3:1 (11:7,13:11,10:12,11:4)
11:15 Konstantin Simonov – Rinat Khairov 3:0 (11:7,11:4,14:12)
11:15 Viacheslav Tsvetkov – Dmitry Tunitsin 0:3 (7:11,13:15,11:13)
11:30 Roman Zelensky – Maxim Safronov 0:3 (12:14,6:11,7:11)
11:30 Maksim Chechulin – Dmitriy Kugurushev 2:3 (4:11,11:7,8:11,11:7,5:11)
11:30 Yuri Lbov – Vitaly Demchenko 3:0 (14:12,11:4,11:9)
11:45 Sergey Lanin – Andrey Khanevsky 3:1 (11:9,12:10,6:11,11:7)
12:00 Victor Kalachev – Dmitry Volodin 2:3 (11:8,1:11,2:11,12:10,5:11)
12:00 Valery Kutin – Maksim Lobanov 3:0 (11:4,11:7,11:5)
12:15 Dmitriy Kugurushev – Valery Kutin 1:3 (7:11,5:11,11:8,2:11)
12:15 Vladimir Zhigalov – Oleg Belugin 3:2 (3:11,11:7,11:5,11:13,11:7)
12:15 Vitaly Demchenko – Andrey Artemov 3:0 (11:2,11:2,11:5)
12:30 Maxim Safronov – Victor Kalachev 0:3 (8:11,9:11,8:11)
12:30 Andrey Artemov – Vladimir Staroverov 2:3 (8:11,11:8,6:11,12:10,7:11)
12:45 Maksim Lobanov – Maksim Chechulin 3:2 (11:4,7:11,9:11,11:7,11:7)
13:00 Vladimir Staroverov – Yuri Lbov 3:2 (11:2,5:11,11:9,7:11,11:9)
13:00 Andrey Khanevsky – Vladimir Zhigalov 3:2 (6:11,7:11,11:8,11:5,11:9)
13:00 Dmitry Volodin – Roman Zelensky 1:3 (8:11,4:11,11:9,3:11)
13:30 Oleg Belugin – Sergey Lanin 3:2 (4:11,6:11,11:7,11:7,11:2)
13:30 Maksim Chechulin – Valery Kutin 3:1 (5:11,11:9,11:5,11:5)
13:30 Roman Zelensky – Victor Kalachev 1:3 (4:11,11:9,6:11,8:11)
13:45 Andrey Artemov – Yuri Lbov 2:3 (7:11,11:13,11:5,11:6,9:11)
13:45 Dmitriy Kugurushev – Maksim Lobanov 3:2 (11:5,7:11,11:5,11:13,11:9)
14:00 Sergey Lanin – Vladimir Zhigalov 2:3 (14:16,19:17,11:9,7:11,7:11)
14:15 Maksim Chechulin – Maksim Lobanov 2:3 (9:11,11:5,11:8,6:11,9:11)
14:15 Maxim Safronov – Dmitry Volodin 3:2 (11:6,10:12,6:11,11:9,13:11)
14:15 Vladimir Staroverov – Vitaly Demchenko 1:3 (15:13,3:11,5:11,9:11)
14:30 Andrey Khanevsky – Oleg Belugin 3:2 (13:11,6:11,5:11,11:9,12:10)
15:00 Valery Kutin – Dmitriy Kugurushev 3:0 (11:4,11:9,11:6)
15:15 Sergey Lanin – Oleg Belugin 3:1 (11:3,6:11,11:8,11:7)
15:15 Yuri Lbov – Vladimir Staroverov 1:3 (7:11,11:7,8:11,9:11)
15:15 Vladimir Eremin – Mikhail Chernyavskiy 3:0 (12:10,11:8,11:5)
15:15 Victor Kalachev – Maxim Safronov 3:2 (13:11,6:11,11:9,8:11,11:8)
15:30 Vladimir Zhigalov – Andrey Khanevsky 1:3 (11:9,2:11,3:11,6:11)
15:45 Sergey Lanovenko – Igor Meteleshko 3:1 (10:12,11:7,12:10,11:7)
15:45 Vitaly Bazilevsky – Konstantin Olshakov 3:2 (9:11,5:11,11:5,11:7,11:9)
15:45 Valery Zanev – Oleg Orlov 0:3 (8:11,8:11,4:11)
16:00 Sergey Telegin – Nikolay Zhurba 1:3 (6:11,11:7,2:11,7:11)
16:15 Sergey Lanin – Evgeny Samokha 2:3 (6:11,11:7,10:12,11:8,7:11)
16:15 Michael Minchenkov – Yaroslav Troyanov 3:2 (11:13,12:10,9:11,13:11,11:6)
16:15 Ilya Novikov – Alexandr Kozlov 3:0 (11:9,11:8,11:1)
16:15 Mikhail Chernyavskiy – Sergey Lanovenko 3:0 (11:9,12:10,14:12)
16:30 Oleg Orlov – Sergey Lanin 1:3 (2:11,6:11,11:8,9:11)
16:45 Nikolay Zhurba – Ilya Novikov 3:1 (13:11,11:6,8:11,11:5)
16:45 Igor Meteleshko – Vladimir Eremin 3:1 (11:8,11:4,13:15,11:8)
16:45 Konstantin Olshakov – Michael Minchenkov 3:1 (11:6,9:11,11:6,11:4)
17:00 Evgeny Samokha – Valery Zanev 1:3 (11:13,11:8,6:11,5:11)
17:15 Vladimir Eremin – Sergey Lanovenko 2:3 (7:11,11:7,9:11,11:9,5:11)
17:15 Yaroslav Troyanov – Vitaly Bazilevsky 3:2 (10:12,11:9,11:6,11:13,11:9)
17:15 Alexandr Kozlov – Sergey Telegin 3:1 (11:13,11:9,11:8,11:6)
17:30 Valery Zanev – Sergey Lanin 0:3 (9:11,4:11,10:12)
17:45 Mikhail Chernyavskiy – Igor Meteleshko 3:1 (11:9,13:11,10:12,11:7)
17:45 Sergey Telegin – Ilya Novikov 2:3 (9:11,11:1,11:8,7:11,4:11)
17:45 Vitaly Bazilevsky – Michael Minchenkov 0:3 (7:11,7:11,17:19)
18:00 Oleg Orlov – Evgeny Samokha 0:3 (13:15,6:11,7:11)
18:15 Nikolay Zhurba – Alexandr Kozlov 0:3 (9:11,7:11,10:12)
18:15 Konstantin Olshakov – Yaroslav Troyanov 3:1 (11:8,12:14,11:6,11:7)
18:30 Vladimir Eremin – Igor Meteleshko 3:1 (11:9,7:11,11:6,11:8)
18:30 Oleg Orlov – Valery Zanev 2:3 (11:4,8:11,10:12,11:7,8:11)
18:45 Nikolay Zhurba – Sergey Telegin 3:2 (11:9,12:14,7:11,11:7,11:4)
19:30 Andrey Zabrodin – Alexander Skrebnev 0:3 (5:11,8:11,1:11)
19:30 Kyrill Puzankov – Sergey Sarychev 2:3 (11:5,11:9,12:14,9:11,10:12)
19:45 Denis Sayanov – Evgeny Shishko 3:1 (11:6,11:9,7:11,11:6)
19:45 Vladimir Kasatkin – Sergey Puzyrev 0:3 (9:11,9:11,7:11)
20:00 Aleksandr Golyshev – Danila Andreev 3:0 (11:6,11:6,12:10)
20:15 Alexander Skrebnev – Vladimir Kasatkin 0:3 (8:11,8:11,7:11)
20:15 Maksim Afanasev S. – Igor Matveev 3:2 (18:20,11:5,11:7,7:11,11:4)
20:15 Gleb Stashkovskiy – Alexander Chentsov 3:2 (12:10,8:11,11:6,7:11,11:6)
20:15 Ivan Moshkov – Alik Girevenkov 3:0 (13:11,11:8,11:5)
20:30 Evgeny Shishko – Ivan Moshkov 2:3 (5:11,9:11,12:10,11:7,7:11)
20:45 Sergey Sarychev – Gleb Stashkovskiy 3:2 (11:8,10:12,7:11,11:7,12:10)
20:45 Sergey Puzyrev – Andrey Zabrodin 3:0 (11:4,11:6,11:6)
21:00 Danila Andreev – Maksim Afanasev S. 0:3 (4:11,9:11,7:11)
21:00 Alik Girevenkov – Denis Sayanov 1:3 (11:7,9:11,8:11,6:11)
21:15 Igor Matveev – Aleksandr Golyshev 3:0 (11:4,13:11,11:4)
21:15 Alexander Chentsov – Kyrill Puzankov 3:1 (11:9,9:11,12:10,11:7)
21:15 Andrey Zabrodin – Vladimir Kasatkin 3:2 (11:2,3:11,9:11,11:6,11:6)
21:30 Denis Sayanov – Ivan Moshkov 1:3 (6:11,10:12,11:6,6:11)
21:45 Kyrill Puzankov – Gleb Stashkovskiy 0:3 (5:11,10:12,9:11)
21:45 Aleksandr Golyshev – Maksim Afanasev S. 0:3 (7:11,6:11,7:11)
22:00 Evgeny Shishko – Alik Girevenkov 3:1 (11:5,8:11,11:4,11:9)
22:00 Alexander Skrebnev – Sergey Puzyrev 3:1 (10:12,11:6,11:3,11:5)
22:00 Sergey Sarychev – Alexander Chentsov 3:2 (7:11,14:12,11:6,13:15,11:4)
22:15 Danila Andreev – Igor Matveev 0:3 (3:11,9:11,8:11)
22:30 Vladimir Kasatkin – Andrey Zabrodin 3:2 (5:11,9:11,11:6,11:8,11:7)
23:00 Ivan Moshkov – Denis Sayanov 3:2 (11:7,9:11,8:11,19:17,13:11)
23:30 Dmitry Evlakhin – Alexander Serebrennikov 2:3 (9:11,9:11,12:10,11:5,10:12)
23:30 Sergey Puzyrev – Alexander Skrebnev 3:2 (11:6,11:6,5:11,9:11,11:6)
23:45 Yuri Lbov – Dmitry Voronov 3:2 (10:12,11:4,8:11,11:2,11:8)

League Pro. Minsk

Time Players Score
00:00 Kirill Skochelenkov – Valentin Ranchenko 1:3 (9:11,7:11,11:2,6:11)
07:45 Andrei Smirnov – Daniil Devyatnikov 1:3 (15:17,6:11,11:8,5:11)
08:30 Sergei Arefev – Fedor Yakovlev 2:3 (7:11,11:9,11:7,3:11,8:11)
09:00 Daniil Devyatnikov – Sergei Arefev 3:1 (11:7,5:11,11:7,11:9)
09:30 Fedor Yakovlev – Andrei Smirnov 3:1 (11:6,8:11,11:4,13:11)
09:45 Andrei Smirnov – Sergei Arefev 0:3 (6:11,4:11,6:11)
10:15 Daniil Devyatnikov – Fedor Yakovlev 2:3 (11:9,4:11,11:9,4:11,12:14)
11:00 Sergei Arefev – Andrei Smirnov 1:3 (7:11,6:11,11:4,8:11)
11:30 Fedor Yakovlev – Daniil Devyatnikov 2:3 (9:11,11:8,11:8,5:11,5:11)
12:00 Aleksandr Rondalev – Vladimir Promskii 0:3 (7:11,5:11,7:11)
12:15 Pavel Zazhogin – Andrei Kopchinskii 3:0 (11:8,11:6,11:5)
12:45 Vladimir Promskii – Pavel Zazhogin 2:3 (9:11,11:9,7:11,11:8,10:12)
13:15 Andrei Kopchinskii – Aleksandr Rondalev 1:3 (12:14,11:13,11:6,8:11)
14:00 Aleksandr Rondalev – Pavel Zazhogin 1:3 (17:15,5:11,8:11,8:11)
14:30 Vladimir Promskii – Andrei Kopchinskii 3:0 (11:2,11:8,11:6)
14:45 Aleksandr Rondalev – Andrei Kopchinskii 3:1 (3:11,14:12,12:10,11:3)
15:15 Pavel Zazhogin – Vladimir Promskii 2:3 (11:7,7:11,8:11,11:9,12:14)
16:00 Egor Vlasenko – Vladimir Koshel 1:3 (9:11,6:11,11:9,9:11)
16:30 Petr Kernoga – Vyacheslav Melnikov 3:1 (11:6,10:12,11:8,11:6)
16:45 Vladimir Koshel – Petr Kernoga 0:3 (6:11,6:11,7:11)
17:15 Vyacheslav Melnikov – Egor Vlasenko 2:3 (13:11,9:11,8:11,12:10,4:11)
18:00 Egor Vlasenko – Petr Kernoga 0:3 (4:11,6:11,9:11)
18:15 Vladimir Koshel – Vyacheslav Melnikov 2:3 (11:13,14:16,11:5,11:6,15:17)
19:15 Vladimir Koshel – Egor Vlasenko 2:3 (8:11,12:10,11:2,4:11,8:11)
20:15 Vladimir Murashko – Sergei Akulich 3:2 (11:5,5:11,10:12,11:8,11:4)
20:45 Valentin Ranchenko – Vadim Nekhvedovich 3:1 (11:5,11:1,7:11,12:10)
21:15 Sergei Akulich – Valentin Ranchenko 1:3 (6:11,6:11,12:10,3:11)
21:30 Vadim Nekhvedovich – Vladimir Murashko 3:2 (7:11,9:11,12:10,11:8,11:3)
22:15 Vladimir Murashko – Valentin Ranchenko 1:3 (3:11,11:3,2:11,9:11)
22:30 Sergei Akulich – Vadim Nekhvedovich 3:2 (7:11,8:11,15:13,11:7,11:5)
23:15 Vadim Nekhvedovich – Sergei Akulich 1:3 (9:11,3:11,11:8,7:11)
23:45 Valentin Ranchenko – Vladimir Murashko 3:2 (10:12,11:13,11:7,11:4,13:11)

Pro League. Czech Republic

Time Players Score
00:00 Martin Huk – Jiri Louda 3:0 (11:4,11:8,11:7)
00:15 Ales Krejci – Petr Masa 3:1 (7:11,11:6,11:8,11:8)
00:15 Petr Oliver Korp – Martin Kowalik 2:3 (3:11,12:10,11:8,9:11,7:11)
00:15 Jakub Stolfa – Vladimir Postelt 3:1 (12:10,10:12,12:10,14:12)
00:15 Zbynek Pagac – Jan Przybyla 3:1 (11:4,9:11,12:10,11:5)
00:45 Stanislav Mazanek – Stefan Samko 1:3 (9:11,8:11,11:3,5:11)
00:45 Jan Potensky – Jiri Plachy 3:2 (10:12,12:10,11:7,3:11,11:9)
01:15 Petr Hisler – Miroslav Adamec 3:0 (11:8,11:5,11:5)
01:15 Frantisek Trojan – Lubor Sulava 3:1 (6:11,11:9,11:9,11:6)
01:45 Jiri Plachy – Jan Knot 1:3 (3:11,10:12,11:7,6:11)
01:45 Stefan Samko – Jaroslav Strnad 1964 2:3 (9:11,11:5,4:11,11:3,6:11)
02:15 Stanislav Mazanek – Frantisek Trojan 3:2 (11:8,9:11,11:6,9:11,11:6)
02:15 Jan Potensky – Petr Hisler 2:3 (13:11,6:11,11:8,6:11,8:11)
02:45 Jan Knot – Miroslav Adamec 3:1 (16:14,8:11,11:6,12:10)
02:45 Jaroslav Strnad 1964 – Lubor Sulava 3:0 (11:5,11:9,11:5)
03:15 Jiri Plachy – Petr Hisler 2:3 (11:6,11:9,4:11,9:11,8:11)
03:15 Stefan Samko – Frantisek Trojan 1:3 (7:11,11:8,13:15,8:11)
03:45 Lubor Sulava – Stanislav Mazanek 1:3 (11:4,13:15,4:11,8:11)
03:45 Miroslav Adamec – Jan Potensky 3:2 (8:11,6:11,11:9,11:9,11:9)
04:15 Petr Hisler – Jan Knot 0:3 (9:11,9:11,5:11)
04:15 Frantisek Trojan – Jaroslav Strnad 1964 3:1 (9:11,12:10,11:4,11:8)
04:45 Miroslav Adamec – Jiri Plachy 3:1 (11:8,9:11,11:5,11:8)
04:45 Lubor Sulava – Stefan Samko 1:3 (6:11,11:6,4:11,6:11)
05:15 Jan Knot – Jan Potensky 3:2 (11:6,11:7,8:11,11:13,11:8)
05:15 Jaroslav Strnad 1964 – Stanislav Mazanek 3:2 (11:4,3:11,11:8,9:11,11:9)
05:45 Stefan Samko – Stanislav Mazanek 0:3 (6:11,4:11,9:11)
06:15 Jan Knot – Petr Hisler 3:2 (11:4,8:11,3:11,11:6,11:2)
08:45 Josef Palecek – Cesta Havrda 0:3 (5:11,8:11,8:11)
08:45 Pavel Kulhanek – Tomas Nohejl 3:0 (11:6,11:9,11:7)
08:45 Jan Manhal Sr – Jaromir Cernik 3:0 (12:10,11:7,16:14)
08:45 Vrtal Aldrich – Petr Kalias 2:3 (7:11,11:8,11:9,15:17,6:11)
09:15 Vladimir Kubat – Jaroslav Strnad 1961 1:3 (11:13,11:5,11:13,3:11)
09:15 Vladimir Kadlec – Karel Pesek 0:3 (9:11,7:11,11:13)
09:15 Vaclav Hruska Sr. – Ludek Madle 2:3 (2:11,11:7,9:11,11:7,7:11)
09:30 Lukas Martinak – Jaroslav Schwan 3:0 (11:8,11:6,13:11)
09:45 Petr Kalias – Lukas Martinak 3:0 (11:4,14:12,15:13)
09:45 Tomas Nohejl – Vaclav Hruska Sr. 3:0 (15:13,12:10,11:5)
09:45 Jaromir Cernik – Vladimir Kadlec 1:3 (5:11,11:9,11:13,7:11)
10:00 Cesta Havrda – Vladimir Kubat 3:1 (6:11,11:4,11:4,11:9)
10:15 Ludek Madle – Pavel Kulhanek 1:3 (11:9,8:11,10:12,7:11)
10:15 Jaroslav Strnad 1961 – Josef Palecek 3:2 (11:13,4:11,11:9,11:6,11:4)
10:15 Karel Pesek – Jan Manhal Sr 3:1 (7:11,13:11,12:10,11:6)
10:15 Jaroslav Schwan – Vrtal Aldrich 3:2 (11:3,11:9,10:12,7:11,11:7)
10:45 Pavel Kulhanek – Vaclav Hruska Sr. 3:2 (6:11,10:12,11:8,11:6,11:7)
10:45 Jan Manhal Sr – Vladimir Kadlec 3:1 (12:10,9:11,11:8,11:7)
11:00 Vrtal Aldrich – Lukas Martinak 3:0 (11:2,11:9,11:6)
11:00 Josef Palecek – Vladimir Kubat 3:0 (12:10,11:8,11:3)
11:15 Tomas Nohejl – Ludek Madle 3:1 (7:11,11:8,11:6,11:8)
11:15 Petr Kalias – Jaroslav Schwan 3:1 (8:11,11:5,11:8,11:9)
11:15 Cesta Havrda – Jaroslav Strnad 1961 3:2 (11:4,7:11,12:10,7:11,13:11)
11:15 Jaromir Cernik – Karel Pesek 2:3 (15:13,11:6,9:11,9:11,8:11)
11:45 Ludek Madle – Vaclav Hruska Sr. 0:3 (3:11,5:11,7:11)
11:45 Jaroslav Schwan – Lukas Martinak 3:0 (11:9,12:10,11:6)
12:00 Vladimir Kadlec – Jaromir Cernik 3:2 (6:11,11:7,11:5,8:11,11:5)
12:15 Petr Kalias – Vrtal Aldrich 1:3 (11:4,7:11,9:11,8:11)
12:45 Jiri Machart – Ladislav Krsek 3:0 (11:5,11:5,11:6)
12:45 Petr Oliver Korp – Jan Mechel Jr. 1:3 (11:6,2:11,6:11,4:11)
12:45 Milan Zika – Jaromir Kanok 3:0 (11:9,11:9,16:14)
12:45 Radek Fnukal – Jan Manhal Jr. 3:1 (3:11,11:7,11:7,11:8)
13:15 Viktor Skokan – Martin Huk 3:1 (9:11,13:11,11:8,11:4)
13:15 Bohumil Skulina – Michal Vedmoch 3:0 (12:10,11:6,11:5)
13:15 Jan Cernoch – Josef Koutnik 3:2 (11:4,11:3,7:11,8:11,11:8)
13:15 Jaroslav Strnad 1961 – Vlastimil Svatos 3:2 (11:9,11:7,8:11,7:11,11:4)
13:45 Jan Mechel Jr. – Viktor Skokan 0:3 (4:11,8:11,9:11)
13:45 Jan Manhal Jr. – Jan Cernoch 0:3 (1:11,3:11,5:11)
13:45 Ladislav Krsek – Jaroslav Strnad 1961 3:1 (13:11,7:11,11:9,11:8)
13:45 Jaromir Kanok – Bohumil Skulina 3:2 (7:11,7:11,11:6,13:11,11:8)
14:15 Michal Vedmoch – Milan Zika 0:3 (7:11,3:11,11:13)
14:15 Martin Huk – Petr Oliver Korp 3:1 (4:11,11:6,11:9,11:6)
14:15 Vlastimil Svatos – Jiri Machart 1:3 (6:11,12:10,10:12,6:11)
14:30 Josef Koutnik – Radek Fnukal 1:3 (11:6,11:13,10:12,9:11)
14:45 Jiri Machart – Jaroslav Strnad 1961 3:1 (6:11,11:9,11:4,13:11)
14:45 Milan Zika – Bohumil Skulina 3:2 (3:11,12:10,9:11,11:7,11:7)
14:45 Petr Oliver Korp – Viktor Skokan 1:3 (11:13,8:11,11:9,7:11)
15:00 Radek Fnukal – Jan Cernoch 2:3 (11:8,4:11,11:6,8:11,9:11)
15:15 Jaromir Kanok – Michal Vedmoch 3:0 (11:9,13:11,11:8)
15:15 Ladislav Krsek – Vlastimil Svatos 3:2 (11:7,1:11,8:11,11:3,11:8)
15:15 Jan Mechel Jr. – Martin Huk 1:3 (10:12,11:13,14:12,7:11)
15:30 Jan Manhal Jr. – Josef Koutnik 3:2 (10:12,15:13,8:11,11:5,11:4)
15:45 Jan Mechel Jr. – Petr Oliver Korp 3:0 (11:5,11:9,11:4)
16:30 Jan Cernoch – Radek Fnukal 2:3 (11:9,7:11,10:12,11:6,9:11)
16:45 Ladislav Janousek – Tibor Kolenic 3:0 (11:8,11:7,11:9)
16:45 Ondrej Paril – David Stusek 2:3 (10:12,11:8,4:11,11:5,14:16)
16:45 Radek Rose – Jiri Louda 2:3 (11:9,11:9,8:11,8:11,10:12)
17:15 Radek Benes – Matej Mazurek 3:1 (15:13,11:7,9:11,11:4)
17:15 Jiri Neuman – Jiri Hiblbauer 3:1 (11:3,10:12,12:10,11:7)
17:15 Zdenek Kasinski – Petr Facek 0:3 (5:11,4:11,8:11)
17:15 Viktor Skokan – Rostislav Klyuchuk 3:0 (11:6,11:5,11:8)
17:30 Jiri Skouhoutil – Jiri Pechacek 2:3 (5:11,11:4,5:11,11:7,13:15)
17:45 Tibor Kolenic – Zdenek Kasinski 0:3 (8:11,6:11,8:11)
17:45 David Stusek – Radek Benes 1:3 (5:11,10:12,12:10,9:11)
17:45 Jiri Louda – Viktor Skokan 2:3 (7:11,10:12,11:7,11:8,6:11)
18:00 Jiri Hiblbauer – Jiri Skouhoutil 0:3 (6:11,6:11,7:11)
18:15 Petr Facek – Ladislav Janousek 1:3 (9:11,11:8,9:11,7:11)
18:15 Matej Mazurek – Ondrej Paril 2:3 (11:4,11:8,7:11,6:11,3:11)
18:15 Rostislav Klyuchuk – Radek Rose 2:3 (12:10,8:11,11:9,6:11,9:11)
18:15 Jiri Pechacek – Jiri Neuman 3:1 (12:10,8:11,17:15,11:9)
18:45 Radek Rose – Viktor Skokan 3:0 (12:10,11:8,11:3)
18:45 Ladislav Janousek – Zdenek Kasinski 3:1 (2:11,11:7,11:3,11:3)
18:45 Jiri Neuman – Jiri Skouhoutil 3:2 (6:11,7:11,11:6,11:2,15:13)
18:45 Ondrej Paril – Radek Benes 3:2 (11:8,10:12,11:7,9:11,11:5)
19:15 David Stusek – Matej Mazurek 0:3 (8:11,7:11,5:11)
19:15 Jiri Louda – Rostislav Klyuchuk 3:0 (11:5,11:2,11:7)
19:15 Tibor Kolenic – Petr Facek 2:3 (11:9,11:6,6:11,8:11,8:11)
19:15 Jiri Hiblbauer – Jiri Pechacek 2:3 (11:9,7:11,5:11,17:15,2:11)
19:45 Matej Mazurek – David Stusek 3:1 (5:11,11:9,11:8,12:10)
20:00 Zdenek Kasinski – Tibor Kolenic 3:1 (11:7,5:11,11:9,11:7)
20:00 Jiri Skouhoutil – Jiri Hiblbauer 3:1 (11:7,10:12,11:4,13:11)
20:15 Radek Benes – Ondrej Paril 2:3 (11:9,11:8,4:11,7:11,7:11)
20:15 Ladislav Janousek – Petr Facek 0:3 (5:11,9:11,8:11)
20:15 Jiri Louda – Radek Rose 0:3 (9:11,5:11,9:11)
20:45 Eric Maresh – Matous Klimenta 3:0 (11:4,11:7,11:9)
20:45 Jan Vaclavek – Jiri Skouhoutil 1:3 (11:13,11:13,13:11,3:11)
20:45 Kyryl Darin – Ivo Palmi 3:2 (12:10,11:4,5:11,7:11,11:5)
20:45 Lukas Boruvka – Josef Medek 1:3 (9:11,12:14,11:6,10:12)
21:15 Zbynek Zientek – Jiri Motak 3:1 (11:5,7:11,11:5,11:5)
21:15 Zdenek Bilek – Jiri Nesnera 3:0 (12:10,13:11,11:5)
21:15 Petr Macela – Jan Zajicek 3:2 (11:6,11:9,8:11,11:13,11:6)
21:30 Jan Kabelka – Jiri Neuman 3:2 (5:11,11:8,11:8,4:11,12:10)
21:45 Ivo Palmi – Zbynek Zientek 0:3 (7:11,8:11,2:11)
21:45 Matous Klimenta – Zdenek Bilek 1:3 (7:11,9:11,11:5,10:12)
22:00 Jiri Skouhoutil – Jan Kabelka 3:1 (5:11,11:9,11:7,12:10)
22:00 Josef Medek – Petr Macela 0:3 (4:11,11:13,3:11)
22:15 Jiri Motak – Kyryl Darin 0:3 (9:11,9:11,5:11)
22:15 Jiri Neuman – Jan Vaclavek 1:3 (11:6,5:11,7:11,5:11)
22:15 Jiri Nesnera – Eric Maresh 1:3 (8:11,7:11,14:12,6:11)
22:15 Jan Zajicek – Lukas Boruvka 2:3 (1:11,12:10,11:6,3:11,8:11)
22:45 Eric Maresh – Zdenek Bilek 0:3 (8:11,10:12,8:11)
22:45 Kyryl Darin – Zbynek Zientek 2:3 (11:7,11:13,13:11,4:11,6:11)
22:45 Jan Vaclavek – Jan Kabelka 3:2 (10:12,7:11,11:7,11:8,11:6)
23:00 Lukas Boruvka – Petr Macela 1:3 (11:8,3:11,7:11,8:11)
23:15 Matous Klimenta – Jiri Nesnera 3:2 (9:11,12:10,11:9,7:11,11:4)
23:15 Jiri Skouhoutil – Jiri Neuman 1:3 (6:11,12:10,10:12,8:11)
23:15 Ivo Palmi – Jiri Motak 2:3 (11:6,11:9,5:11,8:11,5:11)
23:15 Josef Medek – Jan Zajicek 3:2 (4:11,12:10,5:11,11:7,11:3)

Masters

Time Players Score
00:01 Mikhail Butylev – Mikhail Ivanov 4:3 (9:11,11:8,13:11,3:11,11:9,11:13,11:9)
00:01 Iurii Tsatko – Arthur Gaiduchenya 4:2 (11:1,11:5,11:9,8:11,11:13,13:11)
00:10 Sergey Yacenko – Kirill Abramov 4:2 (11:13,11:7,11:8,7:11,11:9,11:7)
00:11 Konstantin Chizhonok – Sergei Rodachinskii 1:4 (11:7,5:11,8:11,13:15,7:11)
00:15 Nikolay Averkiyev – Ivan Patsyna 4:0 (11:9,13:11,11:9,11:6)
00:16 Denis Oleinikov – Boris Alekseev 4:1 (13:11,11:7,9:11,12:10,14:12)
00:18 Vladimir Yusupov – Ruslan Garifov 1:4 (6:11,3:11,11:13,11:6,7:11)
00:28 Sergey Voronin – Andrey Filippov 3:4 (6:11,13:11,11:6,11:2,9:11,7:11,6:11)
00:38 Sergey Abramchuk – Dmitry Panasenko 1:4 (11:9,7:11,9:11,8:11,7:11)
00:43 Ivan Patsyna – Alexander Olkhovik 3:4 (7:11,19:17,6:11,13:11,11:7,5:11,3:11)
00:43 Kirill Shurapov – Aleksandr Kvyatkovskiy 2:4 (13:11,10:12,11:5,7:11,8:11,8:11)
00:44 Nikolay Gerasimov – Aleksandr Emelyanov S. 3:4 (11:13,13:11,11:7,1:11,11:6,14:16,5:11)
00:50 Daniil Tolyzin – Evgeny Pavlov 3:4 (11:5,8:11,11:7,6:11,11:7,7:11,10:12)
00:56 Ivan Karpov – Timur Mamazakirov 3:4 (11:3,11:9,10:12,13:15,11:9,8:11,8:11)
01:00 Mikhail Kylabysov – Victor Kiselev 4:1 (11:6,12:10,11:5,9:11,13:11)
01:20 Aleksandr Dementev – Oleg Zahozhii 3:4 (4:11,11:4,4:11,10:12,11:9,11:6,8:11)
01:25 Nikolay Averkiyev – Vladimir Karklin 1:4 (4:11,6:11,11:4,16:18,2:11)
01:25 Alexander Kulagin – Sergei Shmelyov 1:4 (8:11,5:11,7:11,11:6,4:11)
01:31 Nikolay Gerasimov – Vladimir Yusupov 3:4 (7:11,4:11,14:12,11:9,7:11,11:8,2:11)
01:35 Sergei Rodachinskii – Konstantin Chizhonok 2:4 (12:10,7:11,11:9,3:11,5:11,9:11)
01:37 Boris Alekseev – Ivan Karpov 2:4 (11:9,11:2,6:11,10:12,7:11,8:11)
01:42 Mikhail Ivanov – Daniil Tolyzin 4:1 (9:11,11:7,11:8,11:8,11:9)
01:45 Victor Kiselev – Alexander Kulagin 2:4 (12:10,6:11,12:14,10:12,11:6,7:11)
01:57 Alexander Yaskevich – Alexey Evtyushin 4:3 (7:11,6:11,11:6,6:11,15:13,11:9,11:8)
02:00 Yuriy Shashelev – Nikita Belous 3:4 (8:11,6:11,11:8,9:11,11:8,11:3,5:11)
02:01 Ruslan Garifov – Aleksandr Emelyanov S. 3:4 (9:11,11:3,11:8,7:11,12:14,11:9,6:11)
02:14 Denis Oleinikov – Timur Mamazakirov 4:0 (11:6,13:11,11:9,11:9)
02:15 Sergei Shmelyov – Mikhail Kylabysov 4:2 (11:4,11:8,11:4,9:11,2:11,11:6)
02:16 Sergei Rodachinskii – Kirill Shurapov 4:3 (7:11,11:6,8:11,11:4,7:11,11:9,11:7)
02:25 Evgeny Pavlov – Mikhail Butylev 1:4 (6:11,6:11,11:5,8:11,9:11)
02:35 Alexander Sagitov – Farezjon Rakhmonov 4:0 (11:5,14:12,11:8,11:9)
02:35 Aleksandr Dementev – Alexey Evtyushin 2:4 (4:11,11:9,5:11,11:8,2:11,11:13)
02:45 Mikhail Kylabysov – Alexander Kulagin 4:1 (11:2,11:8,11:6,8:11,11:5)
02:55 Nikita Belous – Alexander Sagitov 0:4 (3:11,6:11,4:11,7:11)
02:57 Mikhail Butylev – Daniil Tolyzin 4:0 (11:6,11:6,11:4,15:13)
02:59 Konstantin Chizhonok – Aleksandr Kvyatkovskiy 4:2 (8:11,11:4,6:11,11:7,11:6,11:7)
03:00 Nikita Moskovkin – Ildar Khairullin 4:1 (13:11,11:8,11:6,7:11,11:9)
03:08 Alexander Yaskevich – Oleg Zahozhii 4:2 (10:12,11:7,8:11,11:7,11:9,11:6)
03:10 Victor Kiselev – Sergei Shmelyov 4:2 (9:11,11:8,11:9,2:11,11:7,11:8)
03:15 Farezjon Rakhmonov – Yuriy Shashelev 4:1 (14:12,11:13,13:11,11:9,11:7)
03:24 Mikhail Ivanov – Evgeny Pavlov 2:4 (9:11,11:7,10:12,11:6,9:11,10:12)
03:27 Andrey Nikolaev – Dmitry Nechaev 4:3 (11:6,8:11,6:11,4:11,11:9,11:7,11:5)
03:35 Alexander Kulagin – Mikhail Kylabysov 3:4 (11:9,11:5,9:11,12:10,6:11,6:11,8:11)
03:40 Aleksandr Dementev – Alexander Yaskevich 2:4 (9:11,13:11,8:11,9:11,11:9,7:11)
03:46 Yuriy Shashelev – Alexander Sagitov 3:4 (11:7,9:11,4:11,11:9,10:12,11:2,2:11)
03:56 Ildar Khairullin – Andrey Nikolaev 2:4 (11:3,10:12,7:11,11:5,10:12,6:11)
04:00 Alexey Demidov – Alexey Yanshaev 1:4 (8:11,3:11,9:11,11:7,8:11)
04:05 Daniil Tolyzin – Mikhail Butylev 3:4 (14:16,13:11,11:7,8:11,7:11,11:5,10:12)
04:15 Sergei Shmelyov – Victor Kiselev 4:3 (8:11,4:11,6:11,11:6,11:9,11:7,11:4)
04:17 Alexey Evtyushin – Oleg Zahozhii 4:3 (4:11,7:11,12:14,11:9,11:9,11:9,11:4)
04:25 Nikita Belous – Farezjon Rakhmonov 1:4 (6:11,4:11,6:11,11:5,2:11)
04:28 Aleksandr Klavdenkov – Aleksey Taranov 4:0 (11:9,11:8,11:8,11:3)
04:30 Dmitry Nechaev – Nikita Moskovkin 1:4 (8:11,13:11,7:11,11:13,4:11)
04:42 Alexander Sagitov – Yuriy Shashelev 4:2 (11:9,6:11,11:4,11:8,6:11,11:7)
04:48 Alexander Kulagin – Victor Kiselev 3:4 (11:7,6:11,11:6,8:11,11:5,7:11,8:11)
04:54 Nikita Moskovkin – Andrey Nikolaev 4:1 (11:3,7:11,11:6,13:11,11:9)
04:55 Alexander Yaskevich – Aleksandr Dementev 3:4 (4:11,11:6,11:7,7:11,9:11,11:8,9:11)
04:57 Evgeny Pavlov – Mikhail Ivanov 2:4 (6:11,8:11,15:13,11:3,6:11,11:13)
04:57 Alexey Yanshaev – Aleksandr Klavdenkov 1:4 (5:11,8:11,11:5,10:12,7:11)
05:20 Ildar Khairullin – Dmitry Nechaev 4:1 (11:5,9:11,11:8,11:6,11:7)
05:20 Mikhail Kylabysov – Sergei Shmelyov 2:4 (11:9,9:11,4:11,6:11,14:12,3:11)
05:20 Farezjon Rakhmonov – Nikita Belous 2:4 (11:5,9:11,11:6,9:11,6:11,9:11)
05:24 Oleg Zahozhii – Alexey Evtyushin 2:4 (5:11,12:10,10:12,16:14,8:11,9:11)
05:27 Aleksey Taranov – Alexey Demidov 1:4 (8:11,9:11,11:8,10:12,9:11)
05:33 Evgeny Pavlov – Daniil Tolyzin 2:4 (11:7,9:11,5:11,11:1,5:11,10:12)
05:44 Nikita Moskovkin – Dmitry Nechaev 4:0 (11:8,11:4,11:8,11:1)
05:50 Yuriy Shashelev – Farezjon Rakhmonov 4:2 (4:11,11:4,11:8,4:11,11:3,11:6)
05:59 Mikhail Ivanov – Mikhail Butylev 4:2 (11:7,11:9,9:11,11:4,10:12,11:9)
06:00 Lev Aydakov – Nikolay Mirgiev 4:2 (11:5,11:9,6:11,11:6,10:12,11:7)
06:02 Alexey Demidov – Aleksandr Klavdenkov 4:1 (11:4,11:8,11:2,5:11,11:6)
06:04 Andrey Nikolaev – Ildar Khairullin 0:4 (2:11,6:11,8:11,3:11)
06:07 Oleg Zahozhii – Alexander Yaskevich 4:3 (11:6,17:19,9:11,11:6,9:11,11:3,11:9)
06:20 Alexander Sagitov – Nikita Belous 4:2 (5:11,4:11,11:4,11:6,11:5,11:3)
06:22 Dmitry Nechaev – Andrey Nikolaev 2:4 (11:9,12:10,6:11,10:12,2:11,7:11)
06:30 Alexey Yanshaev – Aleksey Taranov 4:0 (11:5,11:3,11:7,11:5)
06:30 Egor Bardin – Dmitriy Fominikh 1:4 (9:11,9:11,11:9,7:11,8:11)
06:40 Vladimir Shmelyov – Fedor Mukhortov 1:4 (11:5,1:11,7:11,5:11,7:11)
06:53 Alexey Evtyushin – Aleksandr Dementev 4:0 (11:7,11:8,11:4,11:6)
06:54 Aleksandr Klavdenkov – Alexey Demidov 0:4 (9:11,6:11,10:12,5:11)
06:56 Nikolay Mirgiev – Egor Bardin 0:4 (9:11,7:11,5:11,3:11)
07:00 Denis Medvedev – Nabijon Gafurov 3:4 (11:7,6:11,11:7,11:13,8:11,11:7,11:13)
07:00 Alexander Kasnitsky – Oleg Kulagin 1:4 (13:15,7:11,11:7,10:12,7:11)
07:08 Alexander Lukashevich – Sergey Klimovich 4:0 (11:6,11:5,11:9,11:8)
07:10 Ildar Khairullin – Nikita Moskovkin 2:4 (6:11,11:9,9:11,6:11,11:4,9:11)
07:17 Aleksey Taranov – Alexey Yanshaev 4:3 (8:11,14:12,4:11,11:5,4:11,11:9,11:9)
07:23 Dmitriy Fominikh – Lev Aydakov 2:4 (5:11,10:12,11:4,8:11,14:12,8:11)
07:25 Maxim Boboryko – Jasur Hudayberdiev 3:4 (11:6,11:8,6:11,11:8,9:11,9:11,12:14)
07:30 Nikita Busov – Ruslan Tylindus 4:0 (11:4,11:9,12:10,11:7)
07:45 Fedor Mukhortov – Alexander Kasnitsky 1:4 (9:11,10:12,8:11,11:7,13:15)
07:54 Lev Aydakov – Egor Bardin 4:2 (11:6,12:10,6:11,10:12,12:10,11:9)
07:55 Alexander Lukashevich – Ruslan Tylindus 2:4 (8:11,6:11,7:11,13:11,11:2,5:11)
08:00 Alexander Slivkin – Igor Lyashevych 1:4 (8:11,8:11,9:11,14:12,4:11)
08:00 Alexander Shchelkunov – Dmitriy Gorodkov 4:1 (12:10,11:5,3:11,11:6,11:3)
08:02 Aleksandr Klavdenkov – Alexey Yanshaev 2:4 (10:12,3:11,11:8,7:11,11:6,8:11)
08:05 Nabijon Gafurov – Maxim Boboryko 0:4 (8:11,11:13,9:11,4:11)
08:20 Petr Chugunov – Mikhail Bochkarev 2:4 (11:8,11:13,5:11,11:7,4:11,3:11)
08:22 Oleg Kulagin – Vladimir Shmelyov 1:4 (4:11,11:5,6:11,8:11,9:11)
08:22 Aleksandr Trusov – Aleksey Radionov 2:4 (7:11,11:9,12:10,11:13,1:11,9:11)
08:28 Nikolay Mirgiev – Dmitriy Fominikh 2:4 (11:4,10:12,10:12,6:11,11:9,3:11)
08:33 Jasur Hudayberdiev – Denis Medvedev 4:3 (12:10,12:14,6:11,11:7,11:8,3:11,11:8)
08:34 Nikita Busov – Sergey Klimovich 3:4 (11:8,11:6,12:10,7:11,6:11,9:11,8:11)
08:40 Alexey Demidov – Aleksey Taranov 4:2 (11:4,11:4,10:12,12:14,11:9,11:7)
08:50 Vladimir Shmelyov – Alexander Kasnitsky 4:3 (4:11,11:9,11:13,11:7,1:11,11:5,11:1)
08:52 Alexander Slivkin – Aleksey Radionov 1:4 (9:11,7:11,11:8,7:11,5:11)
08:53 Mikhail Bochkarev – Alexander Shchelkunov 0:4 (6:11,12:14,7:11,4:11)
09:00 Ilya Isakov – Sergey Filchev 3:4 (11:13,15:13,11:9,2:11,11:8,9:11,6:11)
09:02 Nikolay Mirgiev – Lev Aydakov 2:4 (8:11,11:8,11:2,6:11,8:11,20:22)
09:05 Denis Medvedev – Maxim Boboryko 4:3 (4:11,11:7,11:2,6:11,11:9,5:11,11:8)
09:08 Alexander Lukashevich – Nikita Busov 1:4 (8:11,11:13,11:8,3:11,4:11)
09:18 Aleksandr Trusov – Igor Lyashevych 1:4 (9:11,6:11,10:12,13:11,8:11)
09:20 Fedor Mukhortov – Oleg Kulagin 4:3 (11:5,11:7,8:11,11:5,6:11,7:11,11:5)
09:20 Dmitriy Gorodkov – Petr Chugunov 4:0 (11:6,11:7,11:9,11:8)
09:30 Alexander Karklin – Fedor Chikun 1:4 (13:15,10:12,10:12,13:11,5:11)
09:40 Petr Chugunov – Alexander Shchelkunov 2:4 (11:5,11:6,5:11,3:11,6:11,7:11)
09:40 Ruslan Tylindus – Sergey Klimovich 3:4 (11:8,11:5,11:9,3:11,6:11,10:12,6:11)
09:41 Nabijon Gafurov – Jasur Hudayberdiev 0:4 (8:11,7:11,9:11,3:11)
09:43 Alexander Slivkin – Aleksandr Trusov 1:4 (8:11,12:10,5:11,6:11,3:11)
09:48 Dmitriy Fominikh – Egor Bardin 1:4 (10:12,5:11,11:9,9:11,9:11)
09:55 Anton Evstifeykin – Svyatoslav Urazov 4:0 (11:8,11:9,11:9,11:6)
09:55 Alexander Kasnitsky – Vladimir Shmelyov 1:4 (10:12,6:11,6:11,11:7,6:11)
09:58 Maxim Boboryko – Denis Medvedev 4:0 (11:8,14:12,11:8,11:2)
09:58 Artem Yakovlev – Dmitriy Gorbunov 4:2 (11:5,6:11,11:9,8:11,12:10,11:8)
10:03 Denis Voinov – Kirill Goncharov 4:2 (11:4,7:11,6:11,11:7,11:5,11:4)
10:05 Mikhail Bochkarev – Dmitriy Gorodkov 1:4 (5:11,7:11,4:11,13:11,2:11)
10:07 Aleksey Radionov – Igor Lyashevych 2:4 (11:5,6:11,7:11,8:11,11:9,2:11)
10:15 Dmitriy Fominikh – Nikolay Mirgiev 4:1 (11:5,11:6,9:11,11:3,11:4)
10:22 Jasur Hudayberdiev – Nabijon Gafurov 4:2 (9:11,12:10,11:8,7:11,11:4,11:9)
10:25 Sergey Filchev – Anton Evstifeykin 4:2 (3:11,11:4,11:3,11:7,10:12,11:8)
10:27 Alexander Karklin – Kirill Goncharov 4:2 (11:7,7:11,11:5,6:11,11:5,11:5)
10:30 Oleg Kulagin – Fedor Mukhortov 4:1 (11:7,6:11,11:9,11:9,11:8)
10:32 Ruslan Tylindus – Nikita Busov 1:4 (11:7,5:11,5:11,7:11,12:14)
10:32 Vladislav Osokin – Artem Yakovlev 3:4 (11:8,8:11,9:11,12:10,6:11,11:8,4:11)
10:35 Igor Lyashevych – Alexander Slivkin 4:0 (11:5,11:6,11:7,11:9)
10:38 Alexander Shchelkunov – Petr Chugunov 3:4 (7:11,9:11,10:12,11:6,11:8,11:4,11:13)
10:47 Egor Bardin – Lev Aydakov 1:4 (6:11,8:11,5:11,11:9,10:12)
10:50 Alexander Kasnitsky – Fedor Mukhortov 1:4 (9:11,5:11,11:8,9:11,7:11)
10:50 Nabijon Gafurov – Denis Medvedev 4:2 (11:4,11:9,9:11,9:11,11:9,11:9)
10:55 Aleksey Radionov – Aleksandr Trusov 4:1 (17:15,11:5,8:11,11:4,11:8)
10:55 Denis Voinov – Fedor Chikun 4:3 (9:11,13:11,8:11,11:7,14:16,12:10,11:5)
11:06 Svyatoslav Urazov – Ilya Isakov 4:1 (11:5,7:11,11:4,12:10,11:7)
11:10 Dmitriy Gorodkov – Mikhail Bochkarev 0:4 (10:12,7:11,9:11,5:11)
11:10 Sergey Klimovich – Alexander Lukashevich 4:1 (15:13,6:11,11:7,11:7,11:8)
11:15 Dmitriy Gorbunov – Vladislav Osokin 4:2 (6:11,11:9,11:8,11:13,12:10,12:10)
11:18 Vladimir Shmelyov – Oleg Kulagin 4:2 (11:7,11:7,9:11,11:8,9:11,11:2)
11:22 Aleksandr Trusov – Alexander Slivkin 0:4 (11:13,6:11,11:13,6:11)
11:24 Jasur Hudayberdiev – Maxim Boboryko 4:1 (14:12,7:11,12:10,11:7,11:7)
11:36 Dmitriy Gorodkov – Alexander Shchelkunov 2:4 (11:6,10:12,10:12,7:11,11:7,4:11)
11:38 Alexander Karklin – Denis Voinov 4:2 (8:11,9:11,11:8,11:6,11:5,11:6)
11:40 Ilya Isakov – Anton Evstifeykin 3:4 (11:9,11:9,11:8,6:11,10:12,9:11,8:11)
11:42 Ruslan Tylindus – Alexander Lukashevich 0:4 (6:11,2:11,8:11,4:11)
11:44 Igor Lyashevych – Aleksey Radionov 4:0 (11:8,11:9,11:5,11:3)
11:52 Dmitriy Gorbunov – Artem Yakovlev 1:4 (11:9,7:11,3:11,6:11,12:14)
11:53 Mikhail Leonov – Alexander Frolov I. 0:4 (8:11,10:12,5:11,5:11)
12:08 Sergey Klimovich – Nikita Busov 1:4 (12:14,7:11,8:11,12:10,8:11)
12:11 Kirill Goncharov – Fedor Chikun 4:1 (11:6,2:11,11:5,17:15,12:10)
12:19 Gennady Emelyanov – Timur Mamazakirov 4:2 (8:11,14:12,10:12,11:8,11:4,11:6)
12:20 Artem Yakovlev – Vladislav Osokin 4:3 (11:5,11:9,7:11,8:11,11:8,6:11,11:4)
12:33 Sergey Filchev – Svyatoslav Urazov 4:1 (9:11,11:5,11:5,11:9,11:6)
12:35 Mikhail Bochkarev – Petr Chugunov 4:1 (11:6,11:3,8:11,11:7,11:7)
12:41 Kirill Goncharov – Denis Voinov 1:4 (11:9,7:11,5:11,7:11,5:11)
12:51 Alexander Frolov I. – Gennady Emelyanov 4:3 (15:17,11:9,11:6,5:11,3:11,11:7,12:10)
13:00 Vladislav Osokin – Dmitriy Gorbunov 4:0 (11:5,12:10,11:7,11:8)
13:00 Andrey Chizhevsky – Kirill Shurapov 4:3 (3:11,11:7,7:11,11:9,11:5,8:11,11:3)
13:10 Sergey Filchev – Ilya Isakov 4:1 (11:5,11:7,11:9,6:11,12:10)
13:12 Fedor Chikun – Alexander Karklin 1:4 (6:11,6:11,14:16,11:7,6:11)
13:21 Vladislav Osokin – Artem Yakovlev 4:1 (11:7,11:8,11:4,8:11,11:6)
13:34 Timur Mamazakirov – Mikhail Leonov 0:4 (9:11,6:11,5:11,11:13)
13:34 Denis Shpadaruk – Igor Klochko 4:3 (12:14,11:9,12:14,7:11,11:6,11:3,12:10)
13:35 Fedor Chikun – Kirill Goncharov 3:4 (9:11,11:13,11:7,7:11,11:5,11:8,3:11)
13:50 Svyatoslav Urazov – Anton Evstifeykin 0:4 (10:12,9:11,11:13,5:11)
13:58 Mikhail Leonov – Gennady Emelyanov 4:3 (11:6,11:8,5:11,11:9,7:11,6:11,11:8)
14:00 Dmitry Matveenko – Yurii Murashko 4:2 (11:5,11:7,9:11,13:11,10:12,11:8)
14:00 Denis Tebenkov – Nikita Ivanov 3:4 (7:11,10:12,11:3,11:8,10:12,11:4,6:11)
14:00 Valeriy Gorelov – Vitaly Shudegov 4:1 (12:10,14:12,11:6,8:11,11:4)
14:20 Ilya Isakov – Svyatoslav Urazov 3:4 (9:11,11:7,11:6,10:12,11:8,4:11,9:11)
14:22 Denis Voinov – Alexander Karklin 0:4 (7:11,6:11,8:11,8:11)
14:25 Andrey Chizhevsky – Igor Klochko 4:1 (5:11,11:7,11:9,15:13,11:9)
14:28 Sergey Samoiliuk – Alexander Savelyev 4:0 (11:6,11:8,11:7,11:8)
14:33 Nikolay Budeev – Yuri Dmitriev 4:1 (11:8,11:13,11:9,11:5,11:6)
14:37 Ruslan Romanovsky – Sergei Daineko 1:4 (9:11,11:8,10:12,9:11,8:11)
14:45 Alexander Frolov I. – Timur Mamazakirov 2:4 (3:11,6:11,11:6,7:11,11:8,7:11)
14:54 Nikita Ivanov – Sergey Samoiliuk 4:3 (12:10,12:14,11:4,11:9,9:11,6:11,11:7)
14:58 Sergey Filchev – Anton Evstifeykin 4:1 (14:12,8:11,14:12,11:7,11:9)
15:00 Stanislav Melnikov – Pavel Mukhin 4:3 (11:6,7:11,5:11,11:8,7:11,11:7,11:9)
15:00 Igor Elistratov – Alexander Olonov 2:4 (6:11,12:10,7:11,9:11,11:4,11:13)
15:00 Dmitry Matveenko – Sergei Daineko 2:4 (11:9,13:11,6:11,10:12,8:11,14:16)
15:00 Andrey Mamay – Dmitry Kukharevich 1:4 (6:11,11:7,9:11,5:11,6:11)
15:02 Denis Shpadaruk – Kirill Shurapov 1:4 (8:11,10:12,7:11,11:9,1:11)
15:09 Yuri Dmitriev – Valeriy Gorelov 3:4 (11:3,13:11,7:11,7:11,9:11,11:3,8:11)
15:25 Gennady Emelyanov – Mikhail Leonov 2:4 (9:11,7:11,9:11,11:7,11:4,7:11)
15:28 Gennady Shamkolovich – Dmitry Karpovich 4:0 (11:7,11:9,11:6,11:9)
15:30 Ruslan Romanovsky – Yurii Murashko 2:4 (8:11,8:11,11:4,11:9,5:11,7:11)
15:32 Sergey Yacenko – Andrey Dergunov 4:0 (11:3,11:7,11:9,15:13)
15:33 Andrey Chizhevsky – Denis Shpadaruk 1:4 (11:7,6:11,5:11,3:11,8:11)
15:33 Ivan Doronin – Dmitriy Fomin 2:4 (6:11,7:11,11:8,10:12,11:2,4:11)
15:39 Alexander Savelyev – Denis Tebenkov 2:4 (13:15,14:16,7:11,12:10,11:8,6:11)
15:40 Timur Mamazakirov – Alexander Frolov I. 4:2 (11:4,16:14,7:11,11:8,6:11,11:6)
15:45 Andrey Mamay – Dmitry Karpovich 0:4 (9:11,8:11,13:15,7:11)
15:46 Vitaly Shudegov – Nikolay Budeev 0:4 (5:11,5:11,6:11,7:11)
15:56 Alexander Olonov – Sergey Yacenko 4:2 (11:7,9:11,11:6,11:9,8:11,11:6)
16:00 Anton Oleynik – Alexey Kolodin 3:4 (11:7,11:9,11:13,4:11,9:11,11:9,9:11)
16:03 Igor Klochko – Kirill Shurapov 2:4 (3:11,7:11,6:11,11:6,11:8,8:11)
16:05 Pavel Mukhin – Ivan Doronin 4:2 (11:6,11:7,9:11,11:9,8:11,11:5)
16:11 Gennady Shamkolovich – Dmitry Kukharevich 4:2 (11:4,8:11,11:7,11:13,11:8,11:6)
16:13 Nikolay Budeev – Valeriy Gorelov 2:4 (11:8,11:7,8:11,5:11,4:11,8:11)
16:15 Dmitry Matveenko – Ruslan Romanovsky 2:4 (8:11,9:11,10:12,11:2,11:3,8:11)
16:18 Denis Tebenkov – Sergey Samoiliuk 3:4 (10:12,11:9,11:7,9:11,11:8,10:12,8:11)
16:24 Gennady Emelyanov – Alexander Frolov I. 2:4 (11:8,5:11,8:11,20:18,7:11,1:11)
16:34 Andrey Dergunov – Igor Elistratov 4:0 (11:7,12:10,11:7,11:9)
16:40 Dmitriy Fomin – Stanislav Melnikov 4:2 (10:12,9:11,11:9,11:7,11:8,11:4)
16:41 Denis Shpadaruk – Andrey Chizhevsky 4:3 (7:11,5:11,11:13,11:5,11:8,11:9,11:5)
16:42 Roman Romanov – Anton Oleynik 3:4 (9:11,11:7,11:7,5:11,5:11,12:10,8:11)
16:43 Andrey Mamay – Gennady Shamkolovich 3:4 (7:11,10:12,11:8,8:11,11:9,12:10,8:11)
16:50 Sergei Daineko – Yurii Murashko 2:4 (11:13,5:11,11:7,9:11,12:10,7:11)
16:55 Igor Elistratov – Sergey Yacenko 4:3 (9:11,11:9,11:8,8:11,11:13,11:7,11:9)
17:00 Yuri Dmitriev – Vitaly Shudegov 4:0 (12:10,11:8,11:8,11:9)
17:02 Nikita Ivanov – Alexander Savelyev 4:1 (11:9,11:13,11:3,11:4,11:5)
17:05 Mikhail Leonov – Timur Mamazakirov 0:4 (9:11,11:13,9:11,9:11)
17:21 Stanislav Melnikov – Ivan Doronin 1:4 (8:11,11:5,6:11,11:13,10:12)
17:25 Sergei Daineko – Ruslan Romanovsky 4:3 (14:12,11:8,11:7,12:14,8:11,7:11,11:6)
17:27 Dmitry Karpovich – Dmitry Kukharevich 4:2 (5:11,11:9,11:9,11:8,6:11,11:6)
17:29 Vitaly Shudegov – Valeriy Gorelov 1:4 (10:12,11:8,7:11,7:11,5:11)
17:32 Alexey Kolodin – Roman Romanov 3:4 (8:11,11:7,12:14,4:11,14:12,11:9,6:11)
17:32 Sergey Samoiliuk – Denis Tebenkov 2:4 (9:11,10:12,11:6,8:11,11:9,7:11)
17:35 Alexander Olonov – Andrey Dergunov 3:4 (11:3,7:11,11:8,4:11,10:12,13:11,9:11)
17:38 Kirill Shurapov – Igor Klochko 4:1 (8:11,11:5,11:8,11:4,11:9)
17:50 Pavel Mukhin – Dmitriy Fomin 1:4 (8:11,11:5,8:11,9:11,3:11)
18:00 Grigorii Solovov – Ivan Karpov 0:4 (9:11,8:11,4:11,6:11)
18:01 Gennady Shamkolovich – Andrey Mamay 3:4 (11:7,3:11,9:11,13:11,8:11,13:11,11:13)
18:03 Yuri Dmitriev – Nikolay Budeev 2:4 (8:11,12:14,7:11,11:5,11:3,8:11)
18:05 Yurii Murashko – Dmitry Matveenko 1:4 (11:7,9:11,8:11,5:11,4:11)
18:08 Igor Klochko – Andrey Chizhevsky 4:2 (11:9,5:11,11:9,4:11,11:8,11:8)
18:10 Alexander Savelyev – Nikita Ivanov 4:3 (7:11,5:11,9:11,11:7,11:7,11:9,12:10)
18:15 Alexander Olonov – Igor Elistratov 3:4 (11:8,8:11,11:5,9:11,11:7,8:11,9:11)
18:18 Stanislav Melnikov – Dmitriy Fomin 4:1 (11:7,11:6,6:11,11:4,11:5)
18:22 Alexey Kolodin – Anton Oleynik 3:4 (10:12,11:5,11:5,9:11,8:11,11:9,7:11)
18:22 Matvey Panafutin – Alisher Karimjanov 4:0 (11:7,11:6,11:8,11:9)
18:38 Yurii Murashko – Ruslan Romanovsky 2:4 (11:8,12:14,12:14,12:10,9:11,4:11)
18:43 Kirill Shurapov – Denis Shpadaruk 4:2 (11:9,8:11,11:9,19:21,11:8,11:7)
18:44 Vitaly Shudegov – Yuri Dmitriev 2:4 (6:11,10:12,11:13,11:7,11:7,9:11)
18:47 Dmitry Kukharevich – Dmitry Karpovich 4:3 (9:11,7:11,2:11,11:5,11:7,12:10,11:7)
18:50 Sergey Samoiliuk – Nikita Ivanov 4:1 (2:11,11:7,14:12,11:6,11:4)
18:51 Ivan Doronin – Pavel Mukhin 3:4 (9:11,6:11,11:8,8:11,11:5,11:7,3:11)
18:55 Andrey Dergunov – Sergey Yacenko 3:4 (4:11,11:4,8:11,11:8,11:5,11:13,5:11)
18:56 Anton Oleynik – Roman Romanov 4:3 (11:8,11:1,7:11,14:12,9:11,8:11,11:6)
18:57 Ivan Karpov – Matvey Panafutin 3:4 (7:11,11:9,6:11,11:9,4:11,11:8,6:11)
19:17 Sergei Daineko – Dmitry Matveenko 2:4 (5:11,4:11,11:4,7:11,11:8,3:11)
19:19 Denis Tebenkov – Alexander Savelyev 2:4 (15:13,11:8,9:11,4:11,7:11,9:11)
19:25 Victor Rakhmanov – Denis Oleinikov 1:4 (10:12,12:10,5:11,7:11,5:11)
19:27 Dmitriy Fomin – Ivan Doronin 4:1 (11:9,11:6,11:5,2:11,11:9)
19:27 Dmitry Karpovich – Gennady Shamkolovich 4:3 (11:6,11:9,4:11,12:14,11:2,9:11,12:10)
19:27 Valeriy Gorelov – Nikolay Budeev 2:4 (1:11,16:14,11:7,4:11,8:11,8:11)
19:31 Andrey Dergunov – Alexander Olonov 1:4 (7:11,12:14,11:8,9:11,7:11)
19:35 Alexander Blinets – Sergei Volkov 2:4 (6:11,11:6,11:13,11:8,8:11,6:11)
19:41 Alisher Karimjanov – Grigorii Solovov 4:0 (11:3,11:5,11:7,11:8)
19:50 Pavel Mukhin – Stanislav Melnikov 2:4 (11:7,12:14,9:11,11:5,7:11,6:11)
19:56 Roman Romanov – Alexey Kolodin 4:1 (11:9,11:9,11:8,10:12,11:7)
20:00 Arthur Gaiduchenya – Iurii Tsatko 0:4 (3:11,5:11,9:11,7:11)
20:00 Alexei Britvin – Yuri Nozdrunov 4:2 (3:11,11:4,11:7,6:11,11:9,11:2)
20:00 Maksim Kovrizhnikov – Boris Alekseev 4:2 (11:8,6:11,11:1,10:12,11:1,11:3)
20:00 Grigorii Solovov – Matvey Panafutin 1:4 (9:11,6:11,5:11,11:7,8:11)
20:04 Sergey Yacenko – Igor Elistratov 4:0 (12:10,11:8,13:11,11:8)
20:10 Vitaly Sizonenko – Pavel Sorogovets 4:1 (11:5,11:9,11:9,10:12,11:7)
20:15 Stanislav Dalida – Yuri Polyakov 0:4 (9:11,5:11,10:12,5:11)
20:15 Oleg Bliznyuk – Sergey Abramchuk 2:4 (8:11,7:11,11:3,11:7,12:14,7:11)
20:20 Dmitry Kukharevich – Andrey Mamay 4:1 (11:8,9:11,11:8,11:8,14:12)
20:28 Ivan Karpov – Alisher Karimjanov 4:1 (11:7,8:11,11:7,11:6,11:8)
20:30 Denis Oleinikov – Maksim Kovrizhnikov 1:4 (11:13,16:14,4:11,10:12,8:11)
20:34 Roman Romanov – Anton Oleynik 3:4 (11:9,7:11,5:11,10:12,11:8,15:13,6:11)
20:37 Evgeny Gruzdov – Alexei Britvin 2:4 (11:9,8:11,12:10,6:11,4:11,8:11)
20:37 Alexander Blinets – Pavel Sorogovets 3:4 (11:6,11:6,6:11,4:11,11:9,6:11,6:11)
20:45 Vladimir Solovev – Evgeniy Sviridov 3:4 (6:11,11:9,11:8,11:8,6:11,9:11,7:11)
20:45 Arthur Gaiduchenya – Sergey Abramchuk 4:3 (7:11,12:10,12:14,11:7,11:13,11:4,11:8)
21:00 Vladimir Bielokon – Sergey Yutsky 0:4 (10:12,9:11,5:11,2:11)
21:00 Alexey Ivanov – Vasily Shtundyk 4:1 (7:11,11:9,12:10,11:3,11:6)
21:00 Matvey Panafutin – Grigorii Solovov 4:1 (7:11,13:11,14:12,11:3,11:4)
21:00 Kirill Abramov – Denis Medvedev 3:4 (7:11,11:5,7:11,11:6,7:11,12:10,9:11)
21:10 Boris Alekseev – Victor Rakhmanov 2:4 (13:11,5:11,9:11,11:9,5:11,6:11)
21:11 Vitaly Sizonenko – Sergei Volkov 0:4 (8:11,8:11,5:11,5:11)
21:20 Yuri Nozdrunov – Evgeny Gruzdov 4:3 (8:11,9:11,11:6,11:9,11:7,12:14,11:8)
21:25 Alisher Karimjanov – Ivan Karpov 4:3 (7:11,6:11,11:9,11:9,4:11,11:9,11:3)
21:25 Evgeny Mitrik – Dmitry Kolosov 4:3 (11:7,13:15,11:13,12:14,17:15,11:3,14:12)
21:29 Egor Shustenko – Mikhail Pratskevich 1:4 (6:11,11:6,9:11,5:11,6:11)
21:30 Yuri Polyakov – Vladimir Solovev 1:4 (11:6,9:11,9:11,10:12,5:11)
21:32 Alexander Blinets – Vitaly Sizonenko 4:3 (11:9,6:11,12:14,11:9,11:6,8:11,11:3)
21:35 Oleg Bliznyuk – Iurii Tsatko 1:4 (11:9,6:11,9:11,6:11,5:11)
21:35 Maxim Boboryko – Evgeniy Elizarov 4:1 (9:11,11:6,11:5,11:9,11:2)
21:45 Victor Rakhmanov – Maksim Kovrizhnikov 4:1 (12:10,9:11,11:5,12:10,11:4)
21:53 Vladimir Bielokon – Mikhail Pratskevich 1:4 (6:11,12:10,4:11,9:11,9:11)
21:55 Evgeniy Sviridov – Stanislav Dalida 1:4 (6:11,13:11,8:11,7:11,10:12)
21:55 Arthur Gaiduchenya – Oleg Bliznyuk 2:4 (11:8,5:11,8:11,5:11,11:3,8:11)
21:58 Yuri Nozdrunov – Alexei Britvin 1:4 (11:9,8:11,8:11,5:11,6:11)
22:07 Ivan Karpov – Grigorii Solovov 0:4 (8:11,9:11,10:12,2:11)
22:08 Pavel Sorogovets – Sergei Volkov 4:3 (4:11,11:7,11:7,10:12,5:11,13:11,13:11)
22:20 Denis Oleinikov – Boris Alekseev 4:0 (11:7,11:6,13:11,11:3)
22:20 Vasily Shtundyk – Evgeny Mitrik 1:4 (11:13,7:11,11:9,7:11,4:11)
22:24 Egor Shustenko – Sergey Yutsky 4:2 (11:9,6:11,11:7,7:11,11:7,11:6)
22:25 Sergey Abramchuk – Iurii Tsatko 4:1 (12:10,4:11,11:9,11:7,11:8)
22:30 Stanislav Dalida – Vladimir Solovev 4:0 (12:10,11:6,11:8,11:9)
22:32 Alexei Britvin – Evgeny Gruzdov 4:1 (7:11,11:5,11:6,11:7,11:4)
22:32 Alisher Karimjanov – Matvey Panafutin 0:4 (5:11,9:11,3:11,6:11)
22:45 Evgeniy Elizarov – Kirill Abramov 1:4 (11:6,4:11,7:11,13:15,5:11)
22:45 Maksim Kovrizhnikov – Victor Rakhmanov 0:4 (9:11,8:11,10:12,7:11)
22:45 Sergey Abramchuk – Arthur Gaiduchenya 1:4 (11:7,7:11,8:11,9:11,11:13)
22:48 Sergei Volkov – Vitaly Sizonenko 3:4 (4:11,11:3,4:11,11:3,9:11,13:11,6:11)
22:50 Dmitry Kolosov – Alexey Ivanov 4:3 (12:10,8:11,10:12,11:8,3:11,11:8,11:3)
22:54 Vladimir Bielokon – Egor Shustenko 4:2 (11:9,7:11,13:11,12:10,5:11,12:10)
22:55 Yuri Polyakov – Evgeniy Sviridov 3:4 (14:12,1:11,9:11,3:11,11:5,11:6,8:11)
23:01 Evgeny Gruzdov – Yuri Nozdrunov 4:0 (11:6,11:6,11:7,11:9)
23:20 Boris Alekseev – Denis Oleinikov 0:4 (5:11,5:11,4:11,6:11)
23:25 Iurii Tsatko – Oleg Bliznyuk 4:1 (12:10,11:5,9:11,11:7,12:10)
23:25 Kirill Abramov – Maxim Boboryko 3:4 (5:11,11:8,6:11,11:8,11:9,7:11,11:13)
23:30 Mikhail Pratskevich – Sergey Yutsky 2:4 (5:11,5:11,11:9,11:6,10:12,9:11)
23:30 Alexey Ivanov – Evgeny Mitrik 3:4 (11:9,11:13,9:11,8:11,11:6,11:7,8:11)
23:30 Pavel Sorogovets – Alexander Blinets 4:3 (11:5,9:11,11:5,10:12,11:7,10:12,11:7)
23:31 Evgeny Gruzdov – Alexei Britvin 0:4 (5:11,8:11,8:11,4:11)
23:35 Evgeniy Sviridov – Vladimir Solovev 3:4 (8:11,10:12,11:8,11:7,13:15,11:7,9:11)
23:35 Boris Alekseev – Maksim Kovrizhnikov 1:4 (7:11,12:14,11:4,9:11,8:11)
23:45 Sergey Abramchuk – Oleg Bliznyuk 1:4 (1:11,13:15,7:11,11:9,9:11)

ART Cup

Time Players Score
00:05 Sergey Klyukin – Evgeniy Dobronravin 4:3 (11:8,11:3,14:12,8:11,6:11,6:11,11:9)
00:10 Artem Mironov – Dmitrii Spiridonov 1:4 (8:11,8:11,11:6,5:11,6:11)
00:27 Maxim Smirnov – Sergey Sarychev 4:1 (11:9,11:9,9:11,11:5,11:7)
00:34 Komron Salimov – Alexander Pekhterev 2:4 (8:11,11:13,11:9,11:9,8:11,9:11)
00:34 Alexander Sokov – Maksim Malyush 1:4 (8:11,11:8,5:11,8:11,7:11)
00:49 Igor Kurilo – Maxim Smirnov 2:4 (9:11,12:14,6:11,11:8,11:9,7:11)
01:08 Sergey Klyukin – Komron Salimov 4:2 (11:9,6:11,5:11,14:12,11:8,11:6)
01:08 Artem Mironov – Alexander Sokov 2:4 (3:11,8:11,11:8,10:12,11:6,7:11)
01:28 Sergey Sarychev – Dmitriy Bobkov 3:4 (11:5,9:11,11:7,9:11,8:11,11:8,4:11)
01:42 Alexander Pekhterev – Evgeniy Dobronravin 1:4 (8:11,4:11,11:7,10:12,9:11)
01:42 Maksim Malyush – Dmitrii Spiridonov 1:4 (7:11,11:6,9:11,5:11,8:11)
02:05 Igor Kurilo – Sergey Sarychev 4:1 (11:8,9:11,11:8,11:9,11:5)
02:16 Sergey Klyukin – Alexander Pekhterev 2:4 (9:11,11:6,8:11,11:5,6:11,7:11)
02:16 Artem Mironov – Maksim Malyush 4:2 (11:6,10:12,12:10,12:10,8:11,11:6)
02:30 Maxim Smirnov – Dmitriy Bobkov 2:4 (6:11,7:11,11:9,10:12,11:6,7:11)
02:50 Komron Salimov – Evgeniy Dobronravin 0:4 (7:11,7:11,8:11,8:11)
02:50 Alexander Sokov – Dmitrii Spiridonov 4:1 (11:6,11:6,7:11,11:7,11:8)
03:09 Dmitrii Spiridonov – Alexander Sokov 0:4 (6:11,5:11,7:11,6:11)
03:09 Dmitriy Bobkov – Maxim Smirnov 4:1 (11:5,11:6,13:11,4:11,11:8)
03:24 Alexander Pekhterev – Sergey Klyukin 1:4 (6:11,7:11,11:7,5:11,5:11)
03:37 Sergey Klyukin – Komron Salimov 4:3 (9:11,9:11,11:6,7:11,11:9,11:9,11:9)
04:05 Roman Molchanov – Alexander Belikov 4:0 (11:7,11:9,11:7,14:12)
04:32 Alexander Pekhterev – Sergey Mashkin 1:4 (8:11,8:11,11:9,9:11,5:11)
04:34 Vitaly Khomutetskiy – Denis Rumyantsev 4:2 (11:6,6:11,11:9,7:11,11:9,11:8)
04:52 Sergey Klyukin – Alexander Pekhterev 2:4 (11:7,8:11,11:4,7:11,7:11,6:11)
05:08 Roman Molchanov – Vitaly Khomutetskiy 4:3 (9:11,11:8,12:10,6:11,11:9,4:11,11:5)
05:26 Sergey Mashkin – Komron Salimov 4:1 (12:14,11:6,11:5,11:5,11:5)
05:42 Denis Rumyantsev – Alexander Belikov 1:4 (11:8,7:11,8:11,9:11,3:11)
05:57 Sergey Klyukin – Sergey Mashkin 0:4 (8:11,8:11,7:11,5:11)
06:16 Roman Molchanov – Denis Rumyantsev 1:4 (9:11,10:12,6:11,11:5,6:11)
06:27 Alexander Pekhterev – Komron Salimov 4:0 (11:5,11:8,11:8,11:5)
06:50 Vitaly Khomutetskiy – Alexander Belikov 2:4 (7:11,6:11,11:6,11:6,7:11,9:11)
07:05 Sergey Mashkin – Alexander Pekhterev 1:4 (6:11,3:11,11:6,9:11,6:11)
07:20 Alexander Belikov – Roman Molchanov 2:4 (8:11,11:7,5:11,12:10,10:12,8:11)
07:49 Alexander Sokov – Artem Frolenkov 1:4 (4:11,11:7,9:11,6:11,6:11)
07:51 Alexey Baranov – Andrey Semenov V 0:4 (9:11,15:17,4:11,5:11)
08:00 Dmitry Karasev – Irina Savina 1:4 (11:7,8:11,7:11,13:15,4:11)
08:00 Mikhail Katanov – Kirill Zagylyaev 4:1 (9:11,11:8,11:7,11:4,11:8)
08:22 Stanislav Nosov – Irina Makhova 2:4 (5:11,8:11,10:12,11:4,11:8,6:11)
08:23 Dmitrii Spiridonov – Sergey Mashkin 4:2 (11:7,11:8,6:11,11:9,4:11,11:8)
08:25 Alexander Belikov – Leonid Sirotkin 4:0 (11:5,12:10,13:11,11:9)
08:34 Andrey Dubrovsky – Bogdan Timoshin 4:0 (11:8,11:8,11:7,11:5)
08:51 Alexander Sokov – Dmitrii Spiridonov 1:4 (7:11,14:12,5:11,7:11,8:11)
09:00 Dmitry Karasev – Alexander Belikov 4:2 (11:5,8:11,11:5,9:11,11:9,11:8)
09:02 Alexey Baranov – Stanislav Nosov 2:4 (11:7,5:11,9:11,5:11,11:7,9:11)
09:08 Mikhail Katanov – Andrey Dubrovsky 4:2 (11:7,8:11,6:11,11:9,11:8,11:9)
09:25 Sergey Mashkin – Artem Frolenkov 1:4 (9:11,8:11,7:11,11:6,7:11)
09:34 Irina Makhova – Andrey Semenov V 4:2 (11:6,11:6,6:11,11:8,7:11,11:8)
09:35 Leonid Sirotkin – Irina Savina 4:2 (11:6,14:16,11:8,5:11,11:8,11:3)
09:42 Bogdan Timoshin – Kirill Zagylyaev 2:4 (12:10,12:10,8:11,8:11,6:11,5:11)
09:54 Alexey Baranov – Irina Makhova 3:4 (10:12,10:12,11:8,6:11,11:6,11:9,6:11)
09:59 Alexander Sokov – Sergey Mashkin 2:4 (7:11,9:11,12:10,7:11,11:8,4:11)
10:05 Dmitry Karasev – Leonid Sirotkin 4:1 (11:9,11:9,7:11,11:9,11:9)
10:16 Mikhail Katanov – Bogdan Timoshin 4:0 (11:9,11:9,13:11,11:9)
10:34 Dmitrii Spiridonov – Artem Frolenkov 2:4 (8:11,12:10,4:11,8:11,11:4,6:11)
10:40 Alexander Belikov – Irina Savina 1:4 (11:8,6:11,2:11,6:11,8:11)
10:46 Stanislav Nosov – Andrey Semenov V 4:3 (4:11,6:11,4:11,11:7,11:7,17:15,11:7)
10:50 Andrey Dubrovsky – Kirill Zagylyaev 4:3 (7:11,11:9,11:8,6:11,6:11,11:6,11:5)
11:11 Artem Frolenkov – Dmitrii Spiridonov 0:4 (8:11,8:11,6:11,8:11)
11:14 Irina Makhova – Stanislav Nosov 2:4 (9:11,4:11,4:11,11:8,11:7,10:12)
11:15 Irina Savina – Dmitry Karasev 4:2 (5:11,9:11,11:6,14:12,11:7,13:11)
11:24 Andrey Dubrovsky – Mikhail Katanov 4:1 (8:11,11:4,11:9,11:3,11:8)
11:39 Dmitriy Bobkov – Ilya Smirnov 1:4 (6:11,8:11,11:6,9:11,6:11)
11:49 Mikhail Katanov – Komron Salimov 2:4 (8:11,11:5,7:11,11:9,5:11,9:11)
12:00 Maksim Malyush – Artem Frolenkov 4:1 (11:6,8:11,12:10,11:8,11:9)
12:00 Pavel Karmanov – Irina Savina 0:4 (3:11,9:11,9:11,8:11)
12:24 Alexander Sokov – Andrey Dubrovsky 4:2 (11:8,12:14,11:6,9:11,12:10,11:9)
12:24 Bogdan Timoshin – Maxim Smirnov 4:2 (4:11,12:10,11:7,7:11,11:2,11:6)
12:25 Alina Dzugulova – Maria Vinogradova A. 4:0 (11:7,11:7,11:8,11:7)
12:34 Dmitrii Spiridonov – Leonid Sirotkin 1:4 (7:11,11:7,6:11,6:11,4:11)
12:51 Dmitriy Bobkov – Bogdan Timoshin 1:4 (11:8,7:11,8:11,9:11,6:11)
12:56 Mikhail Katanov – Alexander Sokov 1:4 (7:11,5:11,11:5,9:11,9:11)
13:00 Pavel Karmanov – Alina Dzugulova 2:4 (6:11,11:7,9:11,4:11,11:5,13:15)
13:08 Maksim Malyush – Dmitrii Spiridonov 4:2 (11:7,10:12,11:8,11:7,6:11,11:3)
13:25 Maxim Smirnov – Ilya Smirnov 2:4 (8:11,6:11,11:7,8:11,11:8,9:11)
13:26 Andrey Dubrovsky – Komron Salimov 0:4 (6:11,8:11,7:11,9:11)
13:35 Maria Vinogradova A. – Irina Savina 2:4 (7:11,9:11,10:12,11:7,11:8,5:11)
13:42 Leonid Sirotkin – Artem Frolenkov 4:2 (11:4,11:9,11:5,9:11,7:11,11:5)
13:57 Mikhail Katanov – Andrey Dubrovsky 1:4 (7:11,11:6,8:11,8:11,5:11)
14:03 Dmitriy Bobkov – Maxim Smirnov 4:2 (11:5,11:7,9:11,11:6,8:11,12:10)
14:10 Pavel Karmanov – Maria Vinogradova A. 4:2 (9:11,11:8,11:9,11:4,6:11,11:7)
14:10 Alexander Sokov – Komron Salimov 4:3 (13:11,4:11,8:11,11:7,10:12,11:8,11:7)
14:16 Maksim Malyush – Leonid Sirotkin 1:4 (11:9,3:11,11:13,7:11,2:11)
14:34 Bogdan Timoshin – Ilya Smirnov 0:4 (4:11,9:11,14:16,9:11)
14:40 Alina Dzugulova – Irina Savina 1:4 (5:11,11:9,8:11,6:11,6:11)
14:50 Dmitrii Spiridonov – Artem Frolenkov 0:4 (6:11,9:11,6:11,6:11)
15:04 Ilya Smirnov – Bogdan Timoshin 2:4 (11:9,9:11,11:7,7:11,10:12,16:18)
15:13 Komron Salimov – Alexander Sokov 4:3 (13:11,6:11,11:9,8:11,10:12,11:3,11:8)
15:15 Irina Savina – Alina Dzugulova 4:1 (13:11,11:5,8:11,11:8,11:7)
15:20 Leonid Sirotkin – Maksim Malyush 4:1 (11:8,11:5,11:5,9:11,11:7)
15:23 Dmitry Kalinnikov – Oleg Aliev 3:4 (8:11,11:7,7:11,11:8,11:5,6:11,4:11)
15:38 Ivan Vasiliev – Anna Brednikova 4:1 (11:5,11:7,8:11,11:9,11:9)
15:38 Maksim Malyush – Ilya Ulchenko 4:2 (11:8,11:8,11:13,11:5,7:11,11:9)
15:39 Ivan Vasiliev – Maksim Malyush 4:1 (7:11,11:5,12:10,11:9,11:6)
15:39 Ilya Ulchenko – Anna Brednikova 4:2 (7:11,12:10,8:11,11:7,11:5,11:5)
15:39 Ivan Vasiliev – Ilya Ulchenko 4:1 (7:11,11:6,11:7,11:8,11:7)
15:39 Maksim Malyush – Anna Brednikova 1:4 (10:12,12:14,11:9,9:11,10:12)
15:39 Anna Brednikova – Ivan Vasiliev 4:2 (8:11,11:7,8:11,11:8,11:8,11:7)
16:00 Yekaterina Golubeva – Rudolf Komisarov 4:1 (11:8,11:6,7:11,11:4,11:7)
16:22 Aleksandr Denisevich – Alexander Kamanov 4:2 (11:8,17:15,4:11,10:12,11:5,12:10)
16:30 Ilya Smirnov – Kirill Zagylyaev 4:2 (11:6,10:12,8:11,11:8,11:9,11:6)
17:00 Yekaterina Golubeva – Ilya Smirnov 4:1 (11:9,11:5,9:11,11:7,11:9)
17:02 Dmitry Kalinnikov – Aleksandr Denisevich 3:4 (7:11,12:14,5:11,11:8,11:6,12:10,8:11)
17:30 Kirill Zagylyaev – Rudolf Komisarov 2:4 (7:11,14:12,11:9,9:11,6:11,7:11)
17:36 Alexander Kamanov – Oleg Aliev 1:4 (7:11,11:3,11:13,14:16,10:12)
18:03 Dmitry Kalinnikov – Alexander Kamanov 4:0 (11:4,11:6,11:5,11:7)
18:10 Yekaterina Golubeva – Kirill Zagylyaev 4:0 (11:6,11:7,11:7,11:7)
18:34 Aleksandr Denisevich – Oleg Aliev 4:0 (11:4,11:9,11:7,11:6)
18:40 Ilya Smirnov – Rudolf Komisarov 1:4 (7:11,11:6,9:11,5:11,7:11)
19:03 Oleg Aliev – Aleksandr Denisevich 2:4 (10:12,8:11,6:11,11:6,11:9,13:15)
19:15 Rudolf Komisarov – Yekaterina Golubeva 3:4 (8:11,9:11,11:5,11:9,11:13,11:6,5:11)
19:50 Aleksey Sobolev – Victor Yaichkov 4:2 (12:14,11:8,11:4,6:11,11:5,11:9)
19:53 Mikhail Fedotov – Dmitriy Bobkov 4:1 (11:9,11:5,5:11,11:5,11:9)
20:00 Alexey Abramov – Alena Chendey 3:4 (11:7,12:14,11:7,10:12,11:4,6:11,9:11)
20:05 Alexey Brednev – Tatiana Malkova 1:4 (10:12,7:11,6:11,12:10,8:11)
20:21 Igor Kurilo – Maxim Smirnov 4:1 (11:7,11:6,11:8,5:11,11:8)
20:30 Olga Dubrovskaya – Ilya Ulchenko 4:1 (11:5,11:6,5:11,11:9,11:5)
20:32 Alina Dzugulova – Vitaly Khomutetskiy 4:2 (11:8,11:9,10:12,11:5,12:14,11:6)
20:34 Dmitriy Petukhov – Alexander Rumyantsev 4:3 (9:11,11:5,11:5,11:8,9:11,8:11,11:5)
20:48 Aleksey Sobolev – Olga Dubrovskaya 4:2 (9:11,11:9,11:7,11:8,5:11,11:9)
20:56 Mikhail Fedotov – Igor Kurilo 4:2 (15:13,11:9,7:11,4:11,11:5,11:7)
21:00 Alexey Abramov – Alina Dzugulova 1:4 (6:11,11:13,4:11,11:8,8:11)
21:08 Alexey Brednev – Dmitriy Petukhov 1:4 (11:13,11:7,11:13,4:11,8:11)
21:25 Vitaly Khomutetskiy – Alena Chendey 1:4 (6:11,8:11,8:11,11:8,4:11)
21:29 Maxim Smirnov – Dmitriy Bobkov 1:4 (6:11,8:11,11:8,9:11,4:11)
21:32 Ilya Ulchenko – Victor Yaichkov 2:4 (8:11,11:8,7:11,9:11,11:8,3:11)
21:42 Alexander Rumyantsev – Tatiana Malkova 4:2 (7:11,9:11,12:10,11:6,11:4,11:7)
22:00 Alexey Abramov – Vitaly Khomutetskiy 4:2 (5:11,8:11,11:6,11:4,11:5,11:8)
22:00 Mikhail Fedotov – Maxim Smirnov 4:2 (11:13,11:7,11:9,7:11,11:7,11:5)
22:16 Alexey Brednev – Alexander Rumyantsev 4:2 (9:11,9:11,11:9,11:8,11:8,11:9)
22:16 Aleksey Sobolev – Ilya Ulchenko 2:4 (2:11,8:11,11:6,11:7,7:11,6:11)
22:37 Igor Kurilo – Dmitriy Bobkov 4:1 (11:7,9:11,11:7,11:9,12:10)
22:40 Alina Dzugulova – Alena Chendey 0:4 (7:11,9:11,10:12,8:11)
22:50 Olga Dubrovskaya – Victor Yaichkov 4:2 (11:6,9:11,8:11,11:6,12:10,12:10)
22:50 Dmitriy Petukhov – Tatiana Malkova 0:4 (9:11,9:11,12:14,9:11)
23:06 Mikhail Fedotov – Igor Kurilo 4:0 (11:8,11:8,11:9,11:5)
23:15 Alena Chendey – Alina Dzugulova 2:4 (8:11,6:11,11:9,11:7,7:11,9:11)
23:24 Olga Dubrovskaya – Aleksey Sobolev 4:1 (11:9,4:11,11:6,11:6,11:6)
23:24 Tatiana Malkova – Dmitriy Petukhov 4:1 (11:4,11:5,14:12,8:11,11:5)

CTT 21. World Championship

Time Players Score
00:05 Robert Gardos – Simon Gauzy 1:4 (7:11,5:11,10:12,11:6,6:11)
00:15 Tomokazu Harimoto – Patrick Franziska 2:4 (11:8,11:13,11:5,7:11,10:12,7:11)
00:40 Hugo Calderano – Zhendong Fan 4:2 (11:8,8:11,10:12,11:7,11:9,11:6)
01:00 Jon Persson – Kirill Skachkov 0:4 (8:11,7:11,9:11,4:11)
01:35 Zhendong Fan – Tomokazu Harimoto 4:2 (8:11,7:11,11:6,11:6,11:9,11:2)
01:50 Patrick Franziska – Robert Gardos 4:2 (15:13,11:7,11:9,7:11,9:11,14:12)
02:15 Simon Gauzy – Kanak Jha 4:3 (8:11,6:11,11:6,6:11,11:5,11:9,11:6)
02:40 Dimitrij Ovtcharov – Ma Long 4:1 (9:11,11:9,11:7,11:3,11:4)
03:05 Mattias Falck – Quadri Aruna 4:2 (11:5,11:9,11:13,11:8,7:11,11:4)
03:15 Xu Xin – Liam Pitchford 1:4 (11:7,11:13,4:11,8:11,9:11)
04:00 Dimitrij Ovtcharov – Quadri Aruna 3:4 (7:11,11:6,11:9,9:11,11:8,8:11,9:11)
04:15 Simon Gauzy – Ma Long 1:4 (4:11,6:11,12:10,4:11,8:11)
04:50 Patrick Franziska – Kanak Jha 4:0 (11:5,11:7,11:5,13:11)
05:00 Zhendong Fan – Robert Gardos 4:1 (12:10,11:6,11:5,9:11,11:7)
05:20 Kirill Skachkov – Tomokazu Harimoto 3:4 (11:9,5:11,11:7,16:14,5:11,6:11,7:11)
05:35 Jon Persson – Hugo Calderano 4:2 (11:8,12:10,11:8,7:11,4:11,11:9)
06:20 Robert Gardos – Kirill Skachkov 3:4 (11:5,8:11,12:10,10:12,11:3,8:11,6:11)
06:30 Kanak Jha – Zhendong Fan 3:4 (13:11,11:9,11:9,5:11,12:14,9:11,0:11)
07:10 Ma Long – Patrick Franziska 4:2 (11:5,11:7,9:11,7:11,11:5,11:8)
07:25 Quadri Aruna – Simon Gauzy 4:2 (13:15,2:11,11:8,11:4,11:4,11:9)
07:50 Liam Pitchford – Dimitrij Ovtcharov 4:3 (8:11,9:11,11:8,11:6,8:11,11:8,11:9)
08:10 Xu Xin – Mattias Falck 4:3 (13:11,8:11,11:5,7:11,9:11,11:8,11:4)
08:50 Simon Gauzy – Liam Pitchford 3:4 (11:7,6:11,11:7,5:11,10:12,11:8,5:11)
09:00 Patrick Franziska – Quadri Aruna 4:2 (11:5,11:7,2:11,13:11,10:12,11:9)
09:40 Zhendong Fan – Ma Long 3:4 (11:6,10:12,5:11,11:5,5:11,11:9,5:11)
09:50 Kirill Skachkov – Kanak Jha 4:2 (11:7,11:8,9:11,12:10,5:11,12:10)
10:30 Jon Persson – Robert Gardos 3:4 (8:11,9:11,7:11,11:3,11:9,11:4,7:11)
10:40 Hugo Calderano – Tomokazu Harimoto 1:4 (7:11,6:11,2:11,11:5,10:12)
11:25 Kanak Jha – Jon Persson 2:4 (11:8,11:7,7:11,8:11,5:11,6:11)
11:40 Ma Long – Kirill Skachkov 4:1 (13:11,13:11,6:11,11:6,11:9)
12:05 Quadri Aruna – Zhendong Fan 4:1 (11:7,11:8,7:11,11:9,11:8)
12:20 Liam Pitchford – Patrick Franziska 4:1 (11:9,13:11,5:11,11:9,11:8)
12:40 Xu Xin – Simon Gauzy 4:3 (9:11,7:11,11:8,6:11,11:6,13:11,11:8)
13:00 Mattias Falck – Dimitrij Ovtcharov 4:3 (11:9,11:7,11:7,6:11,5:11,11:13,11:6)
13:45 Patrick Franziska – Xu Xin 4:2 (8:11,11:7,11:6,11:6,5:11,11:3)
13:55 Zhendong Fan – Liam Pitchford 4:2 (11:7,5:11,8:11,11:3,11:6,11:3)
14:25 Kirill Skachkov – Quadri Aruna 4:1 (11:8,12:10,11:7,8:11,11:8)
14:40 Jon Persson – Ma Long 1:4 (10:12,13:11,10:12,6:11,9:11)
15:05 Hugo Calderano – Kanak Jha 4:0 (12:10,11:5,11:9,11:8)
15:20 Tomokazu Harimoto – Robert Gardos 3:4 (8:11,12:10,8:11,11:8,7:11,11:9,5:11)
15:45 Ma Long – Hugo Calderano 3:4 (10:12,11:8,10:12,11:5,11:6,4:11,6:11)
16:10 Quadri Aruna – Jon Persson 4:1 (5:11,12:10,11:9,11:4,11:7)
16:35 Liam Pitchford – Kirill Skachkov 4:2 (11:1,7:11,9:11,13:11,11:7,11:5)
16:45 Xu Xin – Zhendong Fan 4:2 (11:9,7:11,15:17,11:6,11:9,11:7)
17:20 Mattias Falck – Patrick Franziska 4:1 (11:8,9:11,11:8,11:8,11:5)
17:35 Dimitrij Ovtcharov – Simon Gauzy 1:4 (5:11,8:11,9:11,11:6,5:11)
18:05 Zhendong Fan – Mattias Falck 4:2 (10:12,11:13,11:6,11:9,13:11,11:9)
18:15 Kirill Skachkov – Xu Xin 0:4 (9:11,7:11,9:11,8:11)
18:45 Jon Persson – Liam Pitchford 0:4 (7:11,10:12,7:11,5:11)
19:00 Hugo Calderano – Quadri Aruna 1:4 (11:5,5:11,10:12,1:11,9:11)
19:15 Tomokazu Harimoto – Ma Long 4:3 (7:11,11:9,6:11,11:9,11:6,7:11,11:9)
19:35 Robert Gardos – Kanak Jha 4:1 (11:9,14:12,2:11,11:7,11:6)
20:10 Quadri Aruna – Tomokazu Harimoto 1:4 (4:11,10:12,11:9,5:11,9:11)
20:20 Liam Pitchford – Hugo Calderano 4:3 (10:12,11:9,11:8,9:11,11:6,8:11,11:7)
20:45 Xu Xin – Jon Persson 4:2 (10:12,11:9,11:7,9:11,11:4,11:9)
21:15 Mattias Falck – Kirill Skachkov 4:0 (11:6,11:5,11:9,11:3)
21:30 Dimitrij Ovtcharov – Zhendong Fan 4:0 (11:1,11:2,11:8,12:10)
21:45 Simon Gauzy – Patrick Franziska 2:4 (2:11,11:9,6:11,3:11,11:3,6:11)
22:10 Kirill Skachkov – Dimitrij Ovtcharov 4:3 (14:12,4:11,11:9,7:11,6:11,11:7,13:11)
22:25 Jon Persson – Mattias Falck 4:0 (11:9,11:4,16:14,11:7)
23:00 Hugo Calderano – Xu Xin 4:3 (11:2,11:6,7:11,11:8,9:11,7:11,11:8)
23:10 Tomokazu Harimoto – Liam Pitchford 4:3 (11:9,11:8,8:11,10:12,11:9,8:11,11:7)

Slovakia. ITT Cup

Time Players Score
00:10 Stefan Danisek – Zachar Michal 3:0 (11:7,11:9,11:3)
00:40 Peter Machalik – Martin Ursik 0:3 (6:11,8:11,12:14)
09:00 Viliam Ukrop – Pavol Pijak 2:3 (7:11,11:8,7:11,11:9,9:11)
09:30 Rudolf Kubik – Karol Martinek 1:3 (9:11,7:11,11:8,9:11)
10:00 Pavol Pijak – Karol Martinek 2:3 (11:7,7:11,9:11,11:6,5:11)
10:30 Viliam Ukrop – Rudolf Kubik 3:1 (7:11,11:8,11:3,11:7)
11:00 Rudolf Kubik – Pavol Pijak 3:1 (11:9,11:5,7:11,11:7)
11:30 Karol Martinek – Viliam Ukrop 1:3 (9:11,11:5,5:11,7:11)
12:10 Pavol Pijak – Rudolf Kubik 2:3 (11:13,5:11,11:8,14:12,6:11)
12:40 Viliam Ukrop – Karol Martinek 3:1 (15:13,8:11,11:3,11:9)
13:00 Lubomir Cvenga – Andrej Kucko 1:3 (11:8,5:11,9:11,5:11)
13:30 Miroslav Stanik – Miroslav Zajic 3:0 (11:5,11:6,11:8)
14:00 Andrej Kucko – Miroslav Zajic 2:3 (11:9,7:11,9:11,11:4,13:15)
14:30 Lubomir Cvenga – Miroslav Stanik 3:1 (6:11,13:11,11:2,13:11)
15:00 Miroslav Stanik – Andrej Kucko 0:3 (1:11,4:11,8:11)
15:30 Miroslav Zajic – Lubomir Cvenga 3:0 (11:5,12:10,11:7)
16:10 Miroslav Stanik – Lubomir Cvenga 3:1 (11:9,11:7,11:13,11:4)
17:00 Michal Matiasovsky – Robert Valuch Sr. 1:3 (11:9,6:11,9:11,10:12)
17:30 Peter Veternik – Martin Makuch 3:0 (11:8,11:9,11:4)
18:00 Robert Valuch Sr. – Martin Makuch 3:2 (3:11,4:11,11:6,11:4,11:7)
18:30 Michal Matiasovsky – Peter Veternik 0:3 (4:11,10:12,5:11)
19:00 Peter Veternik – Robert Valuch Sr. 0:3 (3:11,10:12,6:11)
19:30 Martin Makuch – Michal Matiasovsky 3:0 (11:6,11:9,11:6)
20:40 Robert Valuch Sr. – Peter Veternik 3:0 (11:2,11:5,11:8)
21:00 Robert Valuch Jr. – Adam Sulgan 3:1 (11:13,11:6,11:6,11:5)
21:30 Martin Makuch – Peter Veternik 0:3 (10:12,8:11,9:11)
22:00 Adam Sulgan – Peter Veternik 3:1 (6:11,11:8,12:10,11:8)
22:30 Robert Valuch Jr. – Martin Makuch 3:0 (11:5,11:9,11:8)
23:00 Martin Makuch – Adam Sulgan 3:1 (5:11,11:9,11:5,11:6)
23:30 Peter Veternik – Robert Valuch Jr. 0:3 (2:11,6:11,9:11)

Pro Spin Series. Women

Time Players Score
00:10 Nadezhda Medvedeva – Maria Blokhina 4:3 (11:6,10:12,12:10,9:11,9:11,11:7,12:10)
00:57 Maria Blokhina – Valeria Drobitkova 2:4 (11:5,11:9,6:11,7:11,6:11,8:11)
01:50 Oksana Sorbalo – Nadezhda Medvedeva 3:4 (11:13,11:9,11:5,9:11,13:11,7:11,6:11)
02:35 Maria Blokhina – Nadezhda Medvedeva 1:4 (6:11,11:8,6:11,10:12,4:11)
03:12 Oksana Sorbalo – Valeria Drobitkova 3:4 (9:11,11:3,8:11,12:10,6:11,12:10,7:11)
04:10 Viktoriya Kondratenko – Alexandra Martirosova 4:3 (11:8,6:11,11:8,12:14,8:11,11:5,11:5)
05:30 Tatiana Pylnik – Viktoriya Kondratenko 2:4 (6:11,9:11,11:9,11:5,7:11,8:11)
05:55 Anna Sashkova – Tatiana Pylnik 4:2 (11:7,11:8,13:11,5:11,10:12,11:6)
06:20 Anna Sashkova – Alexandra Martirosova 1:4 (5:11,6:11,11:9,11:13,12:14)
07:00 Viktoriya Kondratenko – Anna Sashkova 4:1 (11:7,6:11,11:5,11:8,11:4)
07:40 Alexandra Martirosova – Tatiana Pylnik 3:4 (7:11,11:4,8:11,12:10,11:9,9:11,7:11)
08:30 Tatiana Pylnik – Anna Sashkova 0:4 (7:11,9:11,9:11,8:11)
09:00 Alexandra Martirosova – Viktoriya Kondratenko 1:4 (6:11,12:14,11:8,6:11,4:11)
10:00 Alexandra Martirosova – Viktoriya Kondratenko 1:4 (11:7,5:11,9:11,6:11,7:11)
10:45 Elena Ivanova V – Anna Sashkova 2:4 (6:11,9:11,20:18,11:7,12:14,6:11)
11:30 Viktoriya Kondratenko – Elena Ivanova V 4:1 (11:6,11:5,7:11,11:9,11:5)
12:15 Alexandra Martirosova – Anna Sashkova 2:4 (11:4,6:11,8:11,9:11,11:5,4:11)
13:00 Anna Sashkova – Viktoriya Kondratenko 2:4 (9:11,8:11,11:9,8:11,11:7,7:11)
13:35 Elena Ivanova V – Alexandra Martirosova 0:4 (7:11,9:11,6:11,7:11)
14:05 Alexandra Martirosova – Elena Ivanova V 4:1 (12:14,11:8,11:6,11:7,13:11)
14:40 Viktoriya Kondratenko – Anna Sashkova 4:1 (7:11,11:5,13:11,11:5,11:7)
16:00 Valeria Drobitkova – Irina Naumova 4:1 (11:8,13:11,7:11,11:7,11:8)
16:45 Nadezhda Medvedeva – Iryna Bric 4:2 (11:9,11:9,10:12,7:11,11:4,11:7)
17:30 Iryna Bric – Valeria Drobitkova 2:4 (7:11,11:9,9:11,9:11,14:12,6:11)
18:20 Nadezhda Medvedeva – Irina Naumova 4:3 (11:8,9:11,9:11,11:7,11:5,9:11,11:7)
19:00 Valeria Drobitkova – Nadezhda Medvedeva 4:2 (11:7,6:11,11:9,11:8,7:11,11:9)
19:45 Irina Naumova – Iryna Bric 2:4 (7:11,5:11,11:7,11:8,6:11,10:12)
20:25 Iryna Bric – Irina Naumova 1:4 (7:11,7:11,10:12,11:9,9:11)
21:00 Nadezhda Medvedeva – Valeria Drobitkova 3:4 (11:8,8:11,11:5,7:11,12:14,11:5,11:13)
22:00 Irina Naumova – Valeria Drobitkova 1:4 (7:11,11:8,8:11,8:11,6:11)
22:40 Iryna Bric – Nadezhda Medvedeva 0:4 (7:11,6:11,9:11,5:11)
23:20 Valeria Drobitkova – Iryna Bric 4:3 (9:11,11:8,11:7,12:10,6:11,10:12,11:9)

Setka Cup. Czech Republic

Time Players Score
00:15 Tomas Liska – Jan Krames 3:0 (11:3,11:7,11:7)
00:45 Vojtech Grubr – Stepan Rejent 1:3 (11:5,8:11,9:11,10:12)
09:00 David Sabuka – Tomas Stejskal 3:1 (11:5,5:11,11:5,14:12)
09:45 Petr Mestka – Roman Durovic 0:3 (11:13,7:11,8:11)
10:00 David Sabuka – Roman Durovic 0:3 (9:11,6:11,9:11)
10:30 Petr Mestka – Tomas Stejskal 0:3 (5:11,8:11,10:12)
11:00 David Sabuka – Petr Mestka 1:3 (5:11,5:11,11:8,9:11)
11:30 Roman Durovic – Tomas Stejskal 3:2 (12:10,8:11,12:14,11:7,11:9)
12:15 Petr Mestka – David Sabuka 1:3 (8:11,8:11,11:6,7:11)
12:45 Tomas Stejskal – Roman Durovic 0:3 (11:13,11:13,2:11)
13:15 Ales Brandtl – Vojtech Grubr 3:1 (11:9,11:7,9:11,11:8)
13:45 Stepan Rejent – Tomas Liska 3:0 (11:8,11:2,11:4)
14:45 Stepan Rejent – Vojtech Grubr 3:2 (13:11,14:12,8:11,9:11,11:5)
15:15 Ales Brandtl – Stepan Rejent 3:2 (7:11,5:11,11:3,11:7,11:9)
15:30 Tomas Liska – Vojtech Grubr 1:3 (11:8,9:11,7:11,6:11)
16:20 Stepan Rejent – Ales Brandtl 1:3 (10:12,9:11,11:5,6:11)
16:45 Vojtech Grubr – Tomas Liska 3:2 (12:10,11:8,9:11,4:11,11:8)
17:15 Josef Sykora – Petr Provaznik 3:1 (11:8,11:8,9:11,13:11)
17:45 David Brichacek – Lukas Rulc 0:3 (9:11,8:11,9:11)
18:15 Josef Sykora – Lukas Rulc 3:2 (13:15,11:9,3:11,17:15,11:4)
18:45 David Brichacek – Petr Provaznik 3:2 (11:6,11:7,5:11,9:11,11:9)
19:15 Josef Sykora – David Brichacek 3:1 (11:6,11:9,13:15,11:8)
19:45 Lukas Rulc – Petr Provaznik 3:0 (11:7,11:9,11:8)
20:15 Petr Provaznik – David Brichacek 1:3 (8:11,4:11,11:6,8:11)
20:45 Lukas Rulc – Josef Sykora 3:0 (11:6,11:2,12:10)
21:15 Ludek Stoces – Milan Liptak 2:3 (10:12,12:10,12:10,10:12,3:11)
22:00 Jan Herink – Pavel Hala 3:2 (11:8,5:11,12:10,8:11,11:8)
22:00 Jan Herink – Milan Liptak 1:3 (8:11,11:5,11:13,10:12)
22:15 Ludek Stoces – Pavel Hala 3:2 (5:11,11:7,11:6,8:11,11:9)
23:15 Ludek Stoces – Jan Herink 3:0 (11:9,11:7,11:7)
23:45 Pavel Hala – Milan Liptak 3:1 (11:7,7:11,11:9,11:7)

Win Cup

Time Players Score
00:15 Andrei Grabsky – Igor Trydukh 1:3 (9:11,11:5,10:12,8:11)
00:15 Vitaliy Solovey – Sergey Korobeinik 2:3 (11:7,9:11,4:11,13:11,5:11)
00:15 Ruslan Lazebny – Artem Doroshenko 3:0 (11:8,11:5,12:10)
00:15 Dmitry Zaporozhets – Aleksandr Mashtakov 0:3 (9:11,5:11,7:11)
00:30 Oleh Lutsyshyn – Alexey Gutnichenko 3:2 (11:7,10:12,8:11,11:8,14:12)
00:45 Andrei Grabsky – Alexey Metla 3:2 (17:15,7:11,7:11,11:7,11:6)
00:45 Igor Sukovaty – Alexander Naida 3:1 (10:12,11:8,14:12,11:5)
00:45 Sergey Korobeinik – Sergiy Pokidko 3:1 (13:11,8:11,11:8,11:7)
01:15 Vitaliy Solovey – Igor Akimov 3:2 (11:6,6:11,11:5,8:11,12:10)
01:15 Oleh Lutsyshyn – Aleksandr Mashtakov 3:1 (11:6,12:10,8:11,12:10)
01:15 Sergey Cheryavsky – Igor Trydukh 3:0 (11:7,11:8,13:11)
01:15 Yan Krol – Sergey Kireev 1:3 (7:11,6:11,11:9,7:11)
01:30 Dmitry Zaporozhets – Alexey Gutnichenko 3:1 (13:11,11:3,13:15,11:6)
01:45 Alexander Pogonov – Ivan Fashchevskiy 3:0 (12:10,11:6,11:8)
01:45 Igor Trydukh – Alexey Metla 3:0 (11:5,11:9,11:6)
02:00 Vitaliy Solovey – Sergiy Pokidko 2:3 (11:4,7:11,11:7,10:12,4:11)
02:00 Alexey Gutnichenko – Aleksandr Mashtakov 3:0 (11:9,11:9,11:9)
02:15 Yan Krol – Ivan Fashchevskiy 2:3 (15:17,7:11,11:5,11:7,10:12)
02:15 Sergey Korobeinik – Igor Akimov 3:2 (4:11,11:6,11:8,8:11,14:12)
02:15 Sergey Cheryavsky – Andrei Grabsky 3:1 (11:5,11:3,8:11,11:8)
02:30 Dmitry Zaporozhets – Oleh Lutsyshyn 1:3 (11:7,8:11,7:11,4:11)
02:45 Alexander Pogonov – Sergey Kireev 3:0 (11:4,11:7,11:4)
02:45 Igor Akimov – Sergiy Pokidko 3:0 (11:8,11:5,11:2)
03:15 Yan Krol – Alexander Pogonov 2:3 (11:8,3:11,11:5,5:11,7:11)
03:15 Sergey Korobeinik – Vitaliy Solovey 3:2 (8:11,11:8,9:11,19:17,15:13)
03:45 Ivan Fashchevskiy – Sergey Kireev 3:0 (11:5,11:7,11:9)
04:15 Sergey Kireev – Yan Krol 3:1 (11:8,8:11,11:7,11:6)
04:45 Ivan Fashchevskiy – Alexander Pogonov 1:3 (11:9,8:11,4:11,7:11)
05:15 Ivan Fashchevskiy – Yan Krol 3:0 (11:8,11:9,11:8)
05:45 Sergey Kireev – Alexander Pogonov 0:3 (5:11,6:11,9:11)
06:15 Alexander Pogonov – Yan Krol 3:1 (7:11,13:11,11:7,11:5)
06:45 Sergey Kireev – Ivan Fashchevskiy 3:2 (11:8,4:11,4:11,11:8,13:11)
07:15 Victor Sharpay – Andrey Burdakov 3:0 (11:9,11:6,12:10)
07:15 Alexander Lushnya – Dmitry Yurkov 2:3 (7:11,11:6,13:15,11:6,5:11)
07:45 Bogdan Doroshenko – Vitaliy Khorolsky 3:1 (9:11,11:8,11:8,11:7)
07:45 Sergey Buluy – Taras Mukha 2:3 (12:14,11:9,11:7,7:11,8:11)
07:45 Dmitry Yurkov – Vladimir Sorokin 1:3 (6:11,11:8,6:11,9:11)
08:00 Andrey Matkovsky – Sergey Zavinsky 3:2 (8:11,11:3,8:11,11:9,11:8)
08:15 Alexander Lushnya – Vladimir Sorokin 0:3 (8:11,6:11,8:11)
08:15 Victor Sharpay – Taras Mukha 0:3 (8:11,9:11,7:11)
08:15 Lubomir Sheshurak – Maksym Deynega 3:1 (1:11,11:9,11:7,11:9)
08:30 Andrey Shamray – Sergey Udovichenko 1:3 (3:11,11:9,6:11,9:11)
08:45 Sergey Buluy – Andrey Burdakov 3:0 (11:6,11:8,11:6)
08:45 Bogdan Doroshenko – Maksym Deynega 3:1 (11:9,9:11,11:9,11:3)
08:45 Dmitry Yurkov – Alexey Goloveshkin 3:1 (11:8,9:11,11:9,18:16)
09:00 Andrey Matkovsky – Sergey Udovichenko 3:1 (6:11,11:9,12:10,11:6)
09:15 Lubomir Sheshurak – Vitaliy Khorolsky 3:1 (11:4,10:12,11:3,11:9)
09:15 Victor Sharpay – Sergey Buluy 0:3 (8:11,9:11,5:11)
09:30 Andrey Shamray – Sergey Zavinsky 3:2 (11:8,12:14,11:13,12:10,12:10)
09:30 Alexander Lushnya – Alexey Goloveshkin 3:1 (6:11,11:3,11:7,11:9)
09:45 Bogdan Doroshenko – Lubomir Sheshurak 1:3 (8:11,13:11,5:11,8:11)
09:45 Vladimir Sorokin – Dmitry Yurkov 3:0 (12:10,12:10,11:9)
09:45 Taras Mukha – Andrey Burdakov 3:1 (9:11,11:9,12:10,11:3)
10:00 Andrey Matkovsky – Andrey Shamray 1:3 (5:11,12:10,8:11,8:11)
10:15 Andrey Burdakov – Victor Sharpay 2:3 (11:7,5:11,11:6,10:12,4:11)
10:15 Alexey Goloveshkin – Alexander Lushnya 3:2 (7:11,11:3,4:11,11:8,11:4)
10:15 Maksym Deynega – Vitaliy Khorolsky 3:2 (11:7,11:9,9:11,8:11,13:11)
10:30 Sergey Udovichenko – Sergey Zavinsky 3:0 (11:4,11:9,11:4)
10:45 Vladimir Sorokin – Alexey Goloveshkin 0:3 (6:11,8:11,8:11)
10:45 Vitaliy Khorolsky – Bogdan Doroshenko 2:3 (11:7,12:10,7:11,10:12,3:11)
10:45 Taras Mukha – Sergey Buluy 3:0 (11:9,11:4,11:6)
11:00 Sergey Zavinsky – Andrey Matkovsky 3:2 (11:6,10:12,11:6,5:11,11:9)
11:15 Vladimir Sorokin – Alexander Lushnya 0:3 (10:12,8:11,7:11)
11:15 Maksym Deynega – Lubomir Sheshurak 0:3 (9:11,5:11,5:11)
11:15 Taras Mukha – Victor Sharpay 3:1 (7:11,11:3,11:3,11:2)
11:30 Sergey Udovichenko – Andrey Shamray 3:1 (9:11,11:3,11:2,11:9)
11:45 Andrey Burdakov – Sergey Buluy 1:3 (8:11,11:8,14:16,6:11)
11:45 Alexey Goloveshkin – Dmitry Yurkov 3:0 (11:4,15:13,11:6)
11:45 Maksym Deynega – Bogdan Doroshenko 2:3 (9:11,9:11,11:8,11:7,7:11)
12:00 Sergey Udovichenko – Andrey Matkovsky 3:1 (11:7,12:10,7:11,11:9)
12:15 Vitaliy Khorolsky – Lubomir Sheshurak 0:3 (4:11,7:11,4:11)
12:15 Dmitry Yurkov – Alexander Lushnya 1:3 (9:11,4:11,11:7,5:11)
12:15 Sergey Buluy – Victor Sharpay 3:2 (11:8,8:11,11:7,4:11,11:7)
12:30 Sergey Zavinsky – Andrey Shamray 2:3 (11:13,12:10,4:11,13:11,8:11)
12:30 Lubomir Sheshurak – Bogdan Doroshenko 3:1 (14:12,13:15,11:9,11:7)
12:45 Alexey Goloveshkin – Vladimir Sorokin 3:1 (10:12,11:5,11:6,11:6)
12:45 Andrey Burdakov – Taras Mukha 2:3 (11:7,9:11,4:11,12:10,9:11)
13:00 Andrey Shamray – Andrey Matkovsky 3:1 (11:9,13:15,11:7,11:8)
13:15 Sergiy Pokidko – Sergey Korobeinik 1:3 (5:11,9:11,11:9,5:11)
13:15 Vitaliy Khorolsky – Maksym Deynega 2:3 (7:11,14:12,11:13,11:5,9:11)
13:30 Spartak Abalmaz – Vadim Smetenko 3:0 (11:7,11:5,11:5)
13:30 Sergey Zavinsky – Sergey Udovichenko 2:3 (11:8,7:11,11:9,8:11,9:11)
13:45 Sergey Korobeinik – Aleksandr Horoshko 3:1 (11:5,2:11,11:9,11:8)
13:45 Pavel Plyushch – Jan Zaharov 0:3 (8:11,9:11,9:11)
14:15 Valeriy Tatarinov – Genadi Yurchenko 3:1 (11:5,6:11,11:5,11:9)
14:15 Sergiy Pokidko – Aleksandr Horoshko 2:3 (11:1,11:7,10:12,5:11,9:11)
14:30 Spartak Abalmaz – Jan Zaharov 2:3 (10:12,11:8,11:7,9:11,9:11)
14:45 Aleksandr Ivashkin – Nazari Kovalchuck 0:3 (7:11,6:11,7:11)
14:45 Sergey Korobeinik – Sergey Kireev 3:2 (11:9,6:11,8:11,11:5,11:7)
15:00 Pavel Plyushch – Vadim Smetenko 1:3 (5:11,8:11,11:5,6:11)
15:15 Valeriy Tatarinov – Nazari Kovalchuck 1:3 (5:11,9:11,12:10,7:11)
15:15 Sergiy Pokidko – Sergey Kireev 3:0 (11:9,11:6,11:5)
15:15 Spartak Abalmaz – Pavel Plyushch 3:1 (13:11,7:11,11:9,12:10)
15:45 Aleksandr Horoshko – Sergey Korobeinik 2:3 (3:11,11:9,12:10,11:13,9:11)
15:45 Aleksandr Ivashkin – Genadi Yurchenko 3:1 (11:7,7:11,11:7,11:2)
15:45 Jan Zaharov – Vadim Smetenko 2:3 (12:10,11:9,4:11,9:11,10:12)
16:15 Sergey Kireev – Sergiy Pokidko 1:3 (10:12,11:9,7:11,9:11)
16:15 Vadim Smetenko – Spartak Abalmaz 1:3 (16:14,6:11,10:12,5:11)
16:15 Valeriy Tatarinov – Aleksandr Ivashkin 3:2 (10:12,9:11,11:8,11:4,11:8)
16:45 Aleksandr Horoshko – Sergey Kireev 3:0 (11:9,11:6,11:5)
16:45 Jan Zaharov – Pavel Plyushch 1:3 (10:12,11:8,8:11,8:11)
17:00 Nazari Kovalchuck – Genadi Yurchenko 3:2 (7:11,10:12,12:10,12:10,11:8)
17:15 Jan Zaharov – Spartak Abalmaz 2:3 (11:6,11:6,8:11,9:11,10:12)
17:15 Aleksandr Horoshko – Sergiy Pokidko 2:3 (5:11,11:7,11:5,9:11,10:12)
17:15 Genadi Yurchenko – Valeriy Tatarinov 2:3 (8:11,11:8,11:13,15:13,8:11)
17:45 Sergey Kireev – Sergey Korobeinik 2:3 (11:9,11:6,8:11,5:11,11:13)
17:45 Vadim Smetenko – Pavel Plyushch 3:2 (7:11,11:7,8:11,11:7,11:4)
18:00 Nazari Kovalchuck – Aleksandr Ivashkin 1:3 (8:11,13:11,7:11,9:11)
18:15 Pavel Plyushch – Spartak Abalmaz 3:1 (11:9,10:12,11:9,11:8)
18:15 Nazari Kovalchuck – Valeriy Tatarinov 2:3 (9:11,11:9,8:11,11:3,8:11)
18:45 Genadi Yurchenko – Aleksandr Ivashkin 2:3 (6:11,11:5,9:11,12:10,4:11)
18:45 Vadim Smetenko – Jan Zaharov 3:1 (5:11,11:6,11:7,11:7)
18:45 Sergey Kireev – Aleksandr Horoshko 0:3 (8:11,9:11,9:11)
19:15 Artem Doroshenko – Sergiy Skachenko 0:3 (8:11,2:11,8:11)
19:15 Aleksandr Ivashkin – Valeriy Tatarinov 3:1 (11:9,11:7,8:11,11:8)
19:45 Genadi Yurchenko – Nazari Kovalchuck 0:3 (10:12,8:11,9:11)
19:45 Rodion Pirvelli – Eduard Rubtcov 3:0 (11:8,11:9,14:12)
20:15 Artem Doroshenko – Eduard Rubtcov 0:3 (9:11,9:11,8:11)
20:45 Andrey Regush – Alexey Shelest 3:0 (11:5,11:8,11:6)
20:45 Rodion Pirvelli – Sergiy Skachenko 3:2 (9:11,8:11,11:8,11:6,11:8)
21:00 Artem Tkachenko – Eugene Goloborodko 0:3 (8:11,8:11,10:12)
21:15 Artem Doroshenko – Rodion Pirvelli 3:1 (11:8,11:9,9:11,11:7)
21:15 Oleksandr Kalynevych – Yaroslav Sidorenko 3:2 (10:12,11:8,8:11,11:2,11:8)
21:30 Alexander Zhuravlev – Roman Shtukovany 3:1 (11:7,4:11,11:8,11:7)
21:45 Ruslan Lazebny – Anton Yolkin 0:3 (8:11,4:11,7:11)
21:45 Eduard Rubtcov – Sergiy Skachenko 0:3 (8:11,6:11,6:11)
22:00 Andrey Regush – Yaroslav Sidorenko 3:0 (11:6,11:7,11:3)
22:00 Artem Tkachenko – Roman Shtukovany 2:3 (10:12,11:9,15:13,7:11,6:11)
22:15 Evgeny Krivorotyko – Denys Scherbak 1:3 (9:11,12:10,10:12,9:11)
22:15 Sergiy Skachenko – Artem Doroshenko 3:2 (11:9,11:9,9:11,6:11,11:7)
22:15 Oleksandr Kalynevych – Alexey Shelest 3:2 (11:5,7:11,8:11,11:5,11:8)
22:45 Ruslan Lazebny – Denys Scherbak 1:3 (7:11,11:6,9:11,9:11)
22:45 Eduard Rubtcov – Rodion Pirvelli 2:3 (9:11,3:11,11:5,11:7,9:11)
22:45 Alexander Zhuravlev – Eugene Goloborodko 3:1 (12:10,11:8,6:11,11:9)
22:45 Andrey Regush – Oleksandr Kalynevych 3:2 (10:12,11:9,8:11,11:9,11:7)
23:00 Artem Tkachenko – Alexander Zhuravlev 3:2 (3:11,11:7,7:11,11:9,15:13)
23:15 Eduard Rubtcov – Artem Doroshenko 3:0 (11:9,11:9,11:9)
23:15 Evgeny Krivorotyko – Anton Yolkin 2:3 (6:11,11:6,4:11,13:11,11:13)
23:30 Yaroslav Sidorenko – Alexey Shelest 1:3 (9:11,11:9,9:11,6:11)
23:30 Roman Shtukovany – Eugene Goloborodko 3:1 (11:7,11:7,9:11,12:10)
23:45 Sergiy Skachenko – Rodion Pirvelli 1:3 (7:11,12:10,9:11,11:13)
23:45 Ruslan Lazebny – Evgeny Krivorotyko 1:3 (9:11,7:11,11:9,7:11)
23:45 Alexey Shelest – Andrey Regush 1:3 (6:11,11:9,8:11,3:11)

TT-Cup. Czech Republic

Time Players Score
00:15 Daniel Skopec – Lukas Adamec 3:1 (12:10,11:9,5:11,11:6)
00:40 Jan Urbanek – Martin Stusek 3:2 (4:11,15:13,7:11,11:8,11:8)
00:55 Martin Prusa – Lukas Adamec 0:3 (10:12,3:11,8:11)
01:00 Tomas Vorisek – Jaromir Zlamal 2:3 (14:12,11:8,7:11,10:12,9:11)
01:15 Daniel Skopec – Martin Juhasz 2:3 (11:7,11:8,9:11,9:11,8:11)
09:00 Marek Fabini – Robert Jamrich 3:0 (11:8,11:4,11:2)
09:45 Jonas Kulveit – Ondrej Fiklik 3:0 (11:6,11:5,11:1)
09:45 Petr Chlumsky – Dominik Pasek 3:0 (11:5,11:5,12:10)
10:00 Marek Fabini – Ondrej Fiklik 3:1 (9:11,11:9,13:11,11:8)
10:15 Martin Dolezal – Vaclav Hejda Jr. 3:0 (11:7,11:3,12:10)
10:30 Robert Jamrich – Jonas Kulveit 2:3 (6:11,3:11,17:15,11:7,8:11)
10:45 Petr Chlumsky – Vaclav Hejda Jr. 3:1 (5:11,12:10,11:8,11:9)
11:15 Dominik Pasek – Martin Dolezal 1:3 (3:11,11:8,10:12,2:11)
11:15 Marek Fabini – Jonas Kulveit 3:1 (11:8,11:2,7:11,11:6)
11:45 Ondrej Fiklik – Robert Jamrich 0:3 (7:11,7:11,7:11)
11:45 Petr Chlumsky – Martin Dolezal 3:1 (11:8,11:8,9:11,11:4)
12:00 Robert Jamrich – Ondrej Fiklik 2:3 (5:11,13:11,10:12,11:8,9:11)
12:15 Vaclav Hejda Jr. – Dominik Pasek 3:1 (11:4,11:7,8:11,11:8)
13:15 Tomas Kocvara – David Mutl 3:1 (8:11,11:9,11:6,11:7)
13:45 Jiri Manas – Pavel Vilhelm 3:2 (11:4,11:6,5:11,9:11,11:6)
13:45 Petr Litomisky – Michal Nemec 3:1 (11:9,11:9,9:11,11:6)
14:15 Petr Vrastil – Gustav Lomsky 3:2 (3:11,11:5,6:11,12:10,11:2)
14:15 Tomas Kocvara – Pavel Vilhelm 3:2 (5:11,11:5,4:11,12:10,17:15)
14:45 Petr Litomisky – Gustav Lomsky 3:1 (11:9,15:13,10:12,11:4)
14:45 David Mutl – Jiri Manas 3:1 (14:12,12:10,3:11,11:8)
15:15 Michal Nemec – Petr Vrastil 2:3 (13:11,8:11,4:11,11:8,5:11)
15:20 Tomas Kocvara – Jiri Manas 3:2 (7:11,4:11,11:9,11:6,12:10)
15:45 Petr Litomisky – Petr Vrastil 2:3 (11:5,14:16,5:11,11:4,8:11)
15:50 Pavel Vilhelm – David Mutl 1:3 (6:11,3:11,12:10,11:13)
16:15 Gustav Lomsky – Michal Nemec 0:3 (3:11,7:11,7:11)
16:45 Michal Nemec – Gustav Lomsky 3:2 (6:11,11:9,10:12,13:11,11:2)
17:15 Petr Vrastil – Petr Litomisky 2:3 (11:13,11:2,11:7,9:11,9:11)
17:15 David Jicha – David Bochnak 1:3 (12:14,11:9,7:11,8:11)
17:45 Vaclav Hejda Sr – Martin Sulc 1:3 (9:11,5:11,11:5,9:11)
17:45 Josef Ruzicka – Martin Dolezal 3:1 (11:3,11:8,1:11,11:7)
18:15 Petr Semrad – Richard Marsik 2:3 (11:7,7:11,11:8,6:11,6:11)
18:15 David Jicha – Martin Sulc 0:3 (5:11,9:11,8:11)
18:45 David Bochnak – Vaclav Hejda Sr 3:2 (11:8,6:11,10:12,16:14,13:11)
18:45 Josef Ruzicka – Richard Marsik 3:1 (11:4,7:11,11:6,11:8)
19:15 David Jicha – Vaclav Hejda Sr 3:0 (11:6,11:8,11:9)
19:15 Martin Dolezal – Petr Semrad 3:2 (3:11,4:11,11:9,11:5,11:8)
19:45 Josef Ruzicka – Petr Semrad 2:3 (7:11,12:10,9:11,11:7,7:11)
19:45 Martin Sulc – David Bochnak 3:2 (11:6,11:13,15:13,7:11,15:13)
20:15 Richard Marsik – Martin Dolezal 0:3 (10:12,6:11,4:11)
20:45 Richard Marsik – Petr Semrad 1:3 (11:4,7:11,5:11,7:11)
21:15 Martin Hargas – Tomas Rudolf 3:1 (11:6,11:4,6:11,11:8)
21:45 Marek Fabini – Michal Brozek 3:0 (11:5,11:8,11:6)
22:15 Marek Kulisek – Ondrej Fiklik 2:3 (8:11,15:13,12:10,5:11,9:11)
22:15 Martin Hargas – Jean-Baptiste Cousin 2:3 (12:10,6:11,14:12,10:12,8:11)
23:01 Tomas Rudolf – Martin Prusa 0:3 (7:11,3:11,9:11)
23:20 Martin Hargas – Martin Prusa 3:1 (11:7,8:11,12:10,12:10)
23:30 Michal Brozek – Marek Kulisek 1:3 (11:9,1:11,5:11,9:11)
23:45 Jean-Baptiste Cousin – Tomas Rudolf 3:1 (9:11,11:7,11:5,11:9)
23:45 Marek Fabini – Marek Kulisek 1:3 (10:12,7:11,11:9,8:11)

Pro Spin Series

Time Players Score
00:20 Andrei Lizogubov – Vladimir Vakulenko 4:1 (14:12,6:11,11:5,11:6,11:9)
00:20 Konstantin Ivanov – Anton Olhovoi 2:4 (8:11,7:11,9:11,11:8,11:5,6:11)
00:20 Nikita Gubanov – Yuri Bannikov 4:1 (11:2,7:11,11:9,11:8,11:9)
01:00 Alexei Kaulik – Dmitry Zhivotov 4:1 (11:7,11:8,11:6,7:11,11:4)
01:00 Leonid Pankov – Oleksandr Khudenko 2:4 (9:11,11:9,1:11,11:9,7:11,7:11)
01:00 Stanislav Filimonov – Andrey Moshkutelo 2:4 (11:13,11:9,9:11,11:7,4:11,5:11)
01:50 Andrey Moshkutelo – Andrei Lizogubov 1:4 (8:11,7:11,6:11,11:9,5:11)
02:10 Dmitry Zhivotov – Vladimir Lodigin 4:1 (11:9,8:11,11:8,13:11,11:8)
02:10 Leonid Pankov – Konstantin Ivanov 4:2 (6:11,11:8,11:4,11:6,4:11,11:6)
02:30 Vladimir Vakulenko – Stanislav Filimonov 4:3 (11:8,19:17,11:6,7:11,10:12,11:13,11:7)
02:50 Alexei Kaulik – Nikita Gubanov 4:0 (11:9,11:8,11:8,11:5)
02:50 Anton Olhovoi – Oleksandr Khudenko 1:4 (6:11,8:11,13:15,11:8,8:11)
03:25 Andrey Moshkutelo – Stanislav Filimonov 4:1 (11:9,6:11,11:9,12:10,11:4)
03:30 Vladimir Lodigin – Alexei Kaulik 1:4 (8:11,8:11,10:12,11:6,7:11)
03:30 Konstantin Ivanov – Anton Olhovoi 4:1 (12:10,7:11,11:7,11:9,11:7)
04:00 Vladimir Vakulenko – Andrei Lizogubov 2:4 (16:14,7:11,14:12,8:11,6:11,6:11)
04:20 Dmitry Zhivotov – Nikita Gubanov 2:4 (7:11,11:13,11:8,6:11,11:7,7:11)
04:20 Leonid Pankov – Oleksandr Khudenko 1:4 (11:2,10:12,5:11,8:11,5:11)
05:00 Oleksandr Khudenko – Konstantin Ivanov 3:4 (11:9,11:8,7:11,8:11,7:11,11:5,10:12)
05:05 Nikita Gubanov – Vladimir Lodigin 4:1 (11:5,3:11,11:9,11:8,11:6)
05:10 Arkady Chesnokov – Alexander Krylov 4:0 (12:10,11:6,11:6,11:9)
05:35 Alexei Kaulik – Dmitry Zhivotov 4:0 (11:7,11:8,11:8,11:8)
05:40 Anton Olhovoi – Leonid Pankov 1:4 (8:11,16:18,11:5,10:12,7:11)
05:50 Stanislav Filimonov – Alexander Ivanenko 4:3 (11:7,8:11,11:6,8:11,9:11,11:5,11:4)
06:20 Vladimir Lodigin – Dmitry Zhivotov 4:2 (11:9,7:11,11:8,6:11,11:7,11:6)
06:25 Anton Olhovoi – Konstantin Ivanov 1:4 (9:11,11:8,8:11,6:11,6:11)
06:35 Alexander Ivanenko – Arkady Chesnokov 1:4 (4:11,12:10,8:11,9:11,7:11)
06:55 Nikita Gubanov – Alexei Kaulik 0:4 (10:12,7:11,8:11,6:11)
06:55 Oleksandr Khudenko – Leonid Pankov 2:4 (11:4,10:12,5:11,11:4,6:11,6:11)
07:05 Stanislav Filimonov – Alexander Krylov 3:4 (7:11,11:8,7:11,11:13,11:9,11:8,7:11)
08:00 Arkady Chesnokov – Stanislav Filimonov 2:4 (6:11,6:11,11:9,9:11,11:5,11:13)
08:10 Ilya Borodin – Igor Ovcharenko 4:1 (8:11,14:12,11:7,11:5,12:10)
08:10 Igor Fokin – Yuri Gromyak 2:4 (12:10,11:13,15:13,6:11,7:11,7:11)
08:40 Alexander Krylov – Alexander Ivanenko 3:4 (10:12,8:11,11:5,11:9,7:11,11:7,9:11)
08:45 Anton Orbakas – Maxim Vasin 4:3 (11:8,4:11,6:11,14:12,4:11,11:9,11:9)
08:50 Vladimir Tkachenko – Andrey Dlugokanskiy 4:0 (11:6,12:10,11:9,11:8)
09:20 Andrey Dlugokanskiy – Igor Fokin 4:2 (12:10,11:9,9:11,2:11,11:7,11:8)
09:30 Maxim Vasin – Ilya Borodin 1:4 (10:12,11:7,6:11,9:11,4:11)
09:30 Alexander Ivanenko – Alexander Krylov 0:4 (11:13,8:11,7:11,5:11)
09:55 Vladimir Tkachenko – Yuri Gromyak 4:2 (9:11,11:7,5:11,11:7,14:12,11:8)
10:05 Stanislav Filimonov – Arkady Chesnokov 2:4 (12:14,11:5,11:5,4:11,7:11,10:12)
10:10 Anton Orbakas – Igor Ovcharenko 4:0 (15:13,13:11,13:11,11:8)
10:45 Igor Fokin – Vladimir Tkachenko 3:4 (11:8,11:3,10:12,4:11,11:9,7:11,7:11)
10:50 Ilya Borodin – Anton Orbakas 4:1 (5:11,12:10,11:7,12:10,11:9)
11:10 Vasily Ratushniak – Arkady Chesnokov 2:4 (9:11,11:8,9:11,11:7,7:11,11:13)
11:25 Igor Ovcharenko – Maxim Vasin 2:4 (11:8,11:9,3:11,6:11,11:13,10:12)
11:35 Yuri Gromyak – Andrey Dlugokanskiy 2:4 (7:11,11:5,8:11,8:11,11:6,9:11)
11:50 Alexander Ivanenko – Eduard Prokhasko 0:4 (9:11,12:14,8:11,7:11)
12:15 Maxim Vasin – Igor Ovcharenko 4:2 (9:11,11:6,11:5,11:6,8:11,12:10)
12:15 Yuri Gromyak – Igor Fokin 4:1 (8:11,11:7,12:10,11:8,11:8)
12:25 Arkady Chesnokov – Alexander Ivanenko 1:4 (10:12,14:16,11:5,10:12,12:14)
13:00 Anton Orbakas – Ilya Borodin 2:4 (7:11,8:11,11:9,7:11,11:7,8:11)
13:00 Andrey Dlugokanskiy – Vladimir Tkachenko 4:2 (11:9,3:11,11:8,15:13,6:11,11:6)
13:10 Vasily Ratushniak – Eduard Prokhasko 4:3 (8:11,7:11,11:7,11:7,6:11,11:8,11:5)
13:55 Eduard Prokhasko – Arkady Chesnokov 4:0 (11:8,11:9,13:11,11:5)
14:10 Yuri Gromyak – Igor Fokin 4:1 (11:6,11:7,6:11,12:10,11:9)
14:10 Igor Ovcharenko – Ilya Borodin 2:4 (7:11,11:8,8:11,11:9,8:11,9:11)
14:25 Alexander Ivanenko – Vasily Ratushniak 4:1 (11:8,8:11,11:9,13:11,12:10)
14:45 Andrey Dlugokanskiy – Vladimir Tkachenko 1:4 (11:9,8:11,8:11,9:11,8:11)
14:50 Maxim Vasin – Anton Orbakas 1:4 (11:4,11:13,9:11,12:14,7:11)
15:05 Arkady Chesnokov – Vasily Ratushniak 4:3 (6:11,12:10,13:11,6:11,13:11,9:11,11:9)
15:30 Igor Fokin – Andrey Dlugokanskiy 2:4 (6:11,8:11,11:7,7:11,11:5,6:11)
15:30 Ilya Borodin – Maxim Vasin 4:1 (11:9,7:11,12:10,11:8,11:6)
15:50 Eduard Prokhasko – Alexander Ivanenko 4:0 (11:7,11:9,11:4,11:9)
16:10 Yuri Gromyak – Vladimir Tkachenko 0:4 (9:11,9:11,12:14,6:11)
16:10 Igor Ovcharenko – Anton Orbakas 3:4 (7:11,11:7,11:4,6:11,10:12,13:11,6:11)
16:45 Vladimir Tkachenko – Igor Fokin 4:1 (11:5,11:9,12:14,11:4,12:10)
17:00 Vladimir Kasperovich – Alexander Ivanenko 4:1 (11:9,8:11,11:9,11:8,11:5)
17:00 Anton Orbakas – Ilya Borodin 2:4 (9:11,11:9,12:10,5:11,7:11,8:11)
17:40 Andrey Dlugokanskiy – Yuri Gromyak 4:3 (7:11,11:7,11:8,4:11,11:4,7:11,11:8)
17:40 Alexander Mikhaylyuchenko – Grigory Sludenko 1:4 (6:11,7:11,11:5,7:11,8:11)
17:40 Maxim Vasin – Igor Ovcharenko 4:0 (11:8,11:8,11:4,11:6)
18:20 Grigory Sludenko – Vladimir Kasperovich 4:2 (11:7,6:11,8:11,12:10,11:7,11:8)
18:20 Igor Fokin – Yuri Gromyak 4:2 (11:6,11:9,11:9,9:11,5:11,11:6)
18:20 Ilya Borodin – Anton Orbakas 4:1 (12:10,6:11,11:7,12:10,11:7)
19:00 Alexander Mikhaylyuchenko – Alexander Ivanenko 4:2 (7:11,11:4,11:7,11:8,9:11,14:12)
19:00 Igor Ovcharenko – Maxim Vasin 2:4 (7:11,5:11,11:9,10:12,11:7,10:12)
19:00 Vladimir Tkachenko – Andrey Dlugokanskiy 4:2 (11:6,11:9,7:11,11:8,7:11,11:9)
19:50 Vladimir Kasperovich – Alexander Mikhaylyuchenko 4:2 (11:8,7:11,11:5,5:11,11:9,11:6)
20:00 Denis Filatov – Mikhail Oleinik 2:4 (7:11,13:11,7:11,11:4,9:11,9:11)
20:00 Sergey Dema – Yuri Bannikov 4:2 (10:12,12:10,13:11,11:6,6:11,11:8)
20:35 Alexander Ivanenko – Grigory Sludenko 4:2 (11:9,8:11,11:8,11:13,11:7,11:9)
20:45 Timur Mahnev – Sergey Dema 2:4 (9:11,11:6,11:8,9:11,6:11,9:11)
20:45 Konstantin Ivanov – Oleksandr Khudenko 2:4 (4:11,10:12,8:11,11:5,11:8,3:11)
21:08 Alexander Ivanenko – Alexander Mikhaylyuchenko 4:2 (9:11,11:7,11:5,4:11,11:7,11:7)
21:25 Oleksandr Khudenko – Denis Filatov 4:2 (11:7,12:10,5:11,11:7,6:11,11:5)
21:25 Alexei Kaulik – Yuri Bannikov 4:2 (11:8,11:7,4:11,7:11,11:5,11:7)
22:00 Vladimir Kasperovich – Grigory Sludenko 1:4 (9:11,5:11,8:11,12:10,8:11)
22:10 Timur Mahnev – Alexei Kaulik 0:4 (9:11,11:13,9:11,3:11)
22:10 Konstantin Ivanov – Mikhail Oleinik 4:3 (11:3,8:11,6:11,11:7,11:8,5:11,11:8)
22:50 Yuri Bannikov – Timur Mahnev 1:4 (3:11,8:11,9:11,11:7,6:11)
23:00 Denis Bahtin – Vladimir Kasperovich 4:2 (12:10,5:11,7:11,11:6,11:3,11:7)
23:00 Denis Filatov – Konstantin Ivanov 4:2 (11:9,11:8,11:9,11:13,8:11,11:4)
23:40 Sergey Dema – Alexei Kaulik 2:4 (7:11,5:11,8:11,11:5,11:6,9:11)
23:40 Mikhail Oleinik – Oleksandr Khudenko 1:4 (11:8,8:11,7:11,7:11,4:11)
23:40 Grigory Sludenko – Alexander Mikhaylyuchenko 4:2 (11:8,12:10,8:11,12:10,9:11,11:5)

TT-Cup. USA

Time Players Score
01:33 Semen Kotlyarevsky – Marcin Motyka 3:1 (11:7,11:8,9:11,11:9)
02:00 Andrey Farkash – Marcin Motyka 1:3 (11:13,11:4,7:11,7:11)
02:30 Miller Montealegre – Semen Kotlyarevsky 1:3 (9:11,11:9,8:11,7:11)
03:00 Andrey Farkash – Miller Montealegre 3:1 (11:4,9:11,11:5,11:4)
03:30 Marcin Motyka – Miller Montealegre 3:1 (11:2,12:10,5:11,11:5)

Masters. Women

Time Players Score
03:35 Alina Oboznaya – Ekaterina Burak 1:4 (6:11,2:11,6:11,11:8,6:11)
04:00 Anastasia Kozhuro – Victoria Skuratovich 2:4 (13:11,11:6,8:11,8:11,2:11,5:11)
04:35 Alina Oboznaya – Victoria Skuratovich 4:2 (11:5,6:11,9:11,11:7,11:9,11:9)
05:05 Anastasia Kozhuro – Ekaterina Burak 2:4 (11:5,11:13,9:11,11:9,13:15,11:13)
05:48 Alina Oboznaya – Anastasia Kozhuro 1:4 (2:11,10:12,11:8,8:11,4:11)
06:15 Victoria Skuratovich – Ekaterina Burak 3:4 (7:11,11:5,11:5,9:11,12:10,6:11,9:11)
06:55 Ekaterina Burak – Alina Oboznaya 4:1 (11:2,9:11,11:5,11:3,11:6)
07:18 Victoria Skuratovich – Anastasia Kozhuro 4:2 (13:11,6:11,5:11,11:8,11:8,13:11)
07:55 Valeria Safina – Elena Ivanova 3:4 (7:11,8:11,11:3,11:4,5:11,11:5,10:12)
08:00 Anastasia Kozhuro – Alina Oboznaya 4:3 (7:11,11:4,7:11,11:6,11:9,6:11,11:7)
08:30 Anastasia Golubeva – Irina Sharyi 3:4 (5:11,11:6,11:7,9:11,6:11,12:10,6:11)
08:40 Ekaterina Burak – Victoria Skuratovich 3:4 (11:9,6:11,8:11,12:10,11:9,6:11,8:11)
09:00 Anna Karpova – Liubov Pinturia 3:4 (12:10,11:5,9:11,11:8,7:11,7:11,3:11)
09:09 Elena Ivanova – Anastasia Golubeva 4:2 (11:7,9:11,11:7,9:11,11:6,11:7)
09:34 Ekaterina Shevtsova – Anna Karpova 0:4 (9:11,7:11,8:11,9:11)
09:45 Irina Sharyi – Valeria Safina 4:2 (7:11,11:5,9:11,11:7,17:15,12:10)
09:55 Liubov Pinturia – Ekaterina Shevtsova 4:1 (9:11,11:6,11:9,11:8,11:8)
10:23 Liubov Pinturia – Anna Karpova 4:2 (10:12,11:3,4:11,11:6,11:6,11:8)
10:25 Valeria Safina – Anastasia Golubeva 0:4 (7:11,8:11,6:11,4:11)
10:56 Anna Karpova – Ekaterina Shevtsova 4:1 (11:5,11:7,11:13,11:9,11:7)
10:58 Elena Ivanova – Irina Sharyi 4:1 (11:9,11:9,5:11,11:8,11:5)
11:22 Ekaterina Shevtsova – Liubov Pinturia 1:4 (11:6,12:14,3:11,8:11,10:12)
11:25 Elena Ivanova – Valeria Safina 4:2 (12:10,12:10,11:8,8:11,9:11,11:7)
11:50 Anna Karpova – Liubov Pinturia 1:4 (2:11,9:11,12:10,9:11,4:11)
12:00 Irina Sharyi – Anastasia Golubeva 2:4 (11:6,9:11,12:10,6:11,12:14,9:11)
12:35 Valeria Safina – Irina Sharyi 0:4 (7:11,7:11,7:11,10:12)
13:01 Ekaterina Grushina – Alexandra Matrizaeva 4:3 (6:11,14:12,11:5,11:9,7:11,8:11,11:4)
13:02 Anastasia Golubeva – Elena Ivanova 3:4 (11:6,12:10,8:11,7:11,9:11,11:7,7:11)
13:43 Viktoriya Klimchenko – Kristina Kazantseva 1:4 (7:11,5:11,12:10,10:12,6:11)
14:19 Alexandra Matrizaeva – Viktoriya Klimchenko 2:4 (15:13,9:11,5:11,12:10,7:11,6:11)
14:59 Kristina Kazantseva – Ekaterina Grushina 1:4 (9:11,10:12,9:11,11:9,6:11)
15:39 Ekaterina Grushina – Viktoriya Klimchenko 4:1 (8:11,11:4,14:12,13:11,11:7)
16:15 Alexandra Matrizaeva – Kristina Kazantseva 4:0 (11:9,11:8,11:5,11:8)
16:43 Ekaterina Grushina – Kristina Kazantseva 1:4 (10:12,6:11,11:9,7:11,8:11)
17:23 Viktoriya Klimchenko – Alexandra Matrizaeva 4:3 (8:11,11:6,12:10,8:11,9:11,11:8,11:3)
18:15 Alexandra Matrizaeva – Ekaterina Grushina 4:1 (11:1,11:5,13:11,4:11,11:4)
18:39 Kristina Kazantseva – Viktoriya Klimchenko 4:3 (11:7,11:8,11:8,5:11,9:11,3:11,11:8)

Armenia. ITT Cup. Group C

Time Players Score
04:20 Narek Dekermenjyan – Artak Babakhanyan 3:2 (8:11,7:11,11:4,11:6,11:6)
04:20 Arman Sahakyan – Ararat Petrosyan 3:0 (11:9,12:10,11:4)
04:40 Edgar Matinyan – Drastamad Jokaklian 0:3 (7:11,9:11,6:11)
04:50 Khachik Tsaturyan – Ararat Petrosyan 3:1 (11:6,11:6,9:11,11:4)
05:00 Arman Sahakyan – Drastamad Jokaklian 3:0 (11:9,11:2,11:4)
05:00 Narek Dekermenjyan – Edgar Matinyan 3:0 (12:10,13:11,11:9)
05:20 Ararat Petrosyan – Drastamad Jokaklian 2:3 (8:11,11:3,10:12,11:7,6:11)
05:20 Khachik Tsaturyan – Artak Babakhanyan 3:1 (12:14,11:9,11:8,11:4)
05:40 Arman Sahakyan – Narek Dekermenjyan 2:3 (9:11,11:5,7:11,11:8,6:11)
05:40 Khachik Tsaturyan – Drastamad Jokaklian 3:0 (11:4,11:8,11:6)
06:00 Ararat Petrosyan – Narek Dekermenjyan 2:3 (9:11,11:5,11:6,9:11,5:11)
06:00 Artak Babakhanyan – Edgar Matinyan 2:3 (9:11,8:11,11:7,11:4,7:11)
06:20 Drastamad Jokaklian – Narek Dekermenjyan 1:3 (9:11,7:11,15:13,9:11)
06:20 Khachik Tsaturyan – Edgar Matinyan 2:0 (11:6,11:5)
06:40 Khachik Tsaturyan – Narek Dekermenjyan 3:0 (11:8,11:7,11:7)
06:40 Artak Babakhanyan – Arman Sahakyan 3:2 (11:8,11:6,3:11,8:11,14:12)
07:00 Artak Babakhanyan – Ararat Petrosyan 3:0 (11:5,11:6,11:7)
07:00 Edgar Matinyan – Arman Sahakyan 0:3 (6:11,8:11,8:11)
07:20 Edgar Matinyan – Ararat Petrosyan 1:3 (7:11,11:6,4:11,5:11)
07:20 Khachik Tsaturyan – Arman Sahakyan 3:1 (11:7,11:6,7:11,11:6)
07:40 Ararat Petrosyan – Arman Sahakyan 1:3 (8:11,11:7,6:11,9:11)
07:40 Drastamad Jokaklian – Artak Babakhanyan 1:3 (11:3,8:11,3:11,7:11)

Top Shot Cup. Women

Time Players Score
08:00 Olesja Troickaya – Daria Shulgina 4:1 (11:5,12:10,8:11,11:7,11:7)
08:24 Elizaveta Nikanorova – Natalia Karabanova 4:0 (11:1,11:8,11:7,11:5)
08:45 Elizaveta Nikanorova – Daria Shulgina 3:4 (13:11,11:13,11:5,8:11,12:10,8:11,9:11)
09:20 Olesja Troickaya – Natalia Karabanova 4:0 (11:8,11:3,12:10,13:11)
09:46 Natalia Karabanova – Daria Shulgina 4:2 (7:11,11:6,11:9,11:5,8:11,17:15)
10:25 Elizaveta Nikanorova – Olesja Troickaya 1:4 (8:11,10:12,11:6,11:13,5:11)

Armenia. ITT Cup. Group A

Time Players Score
08:00 David Ghotanyan – Harutyun Harutyunyan 1:3 (12:10,9:11,9:11,3:11)
08:00 Ruben Galbakyan – Varuzhan Baghdasaryan 0:3 (3:11,6:11,8:11)
08:20 Mnatsakan Ghazaryan – Gevorg Abrahamyan 0:3 (9:11,12:14,6:11)
08:20 Ruben Galbakyan – Hovhannes Julhakyan 3:0 (11:7,11:8,11:3)
08:40 Avet Vasilyan – Harutyun Harutyunyan 0:3 (8:11,7:11,7:11)
08:40 Varuzhan Baghdasaryan – Hovhannes Julhakyan 3:0 (11:7,11:1,11:3)
09:00 Avet Vasilyan – Varuzhan Baghdasaryan 0:3 (4:11,7:11,5:11)
09:00 David Ghotanyan – Gevorg Abrahamyan 3:0 (11:7,11:8,11:7)
09:20 Ruben Galbakyan – Mnatsakan Ghazaryan 3:0 (11:6,11:7,11:6)
09:20 Harutyun Harutyunyan – Gevorg Abrahamyan 3:0 (11:2,11:8,11:7)
09:40